• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

II SA/Ol 672/17 - Wyrok WSA w Olsztynie

(( @ELBORO napisał:
Ja jestem z tych co nie przyjeli propozycji. Oczywiście propozycji do cywila. Jak kilku moich przyjaciół....
Bo....
- uważaliśmy że w Ustawie o SC nie ma podstaw do zabrania mundury
- że w ustawie o KAS jest mowa o propozycji cywilnej dla cywila i propozycji mundurowej dla mundurowego
- że nawet jeżeli już to powinna to być decyzja a nie jakas tam propozycja.
Szukamy szczęścia w cywilu ale serce krwawi za służbą, za dawanymi zadaniami, za przyjaciółmi.
Na razie przegrywamy w WSA, przegrywamy w NSA.
Myślicie że jak coś sie zmieni politycznie mamy szansę na powrót ? ))

Gdyby rządzący przestrzegali prawa to nie byłoby problemu z powrotem do służby, ale PIS uważa, że prawo to oni i ch.....j
Taką mamy praworządność w Polsce. Jedyna nadzieja to ETPCz, chyba że może SP. Ja walczę do końca.
 
Ostatnia edycja:
Robienie z siebie idioty na scenie nie staje się mottem życiowym i przesłaniem dla innych.
 
Ostatnia edycja:
Robienie z siebie idioty na scenie nie staje się mottem życiowym i przesłaniem dla innych. To advocem tego co przyszło Ci do głowy.
 
No cóż Kreg, każdy ma prawo do własnego zdania, a wyzywanie kogos na forum świadczy o twoim poziomie. A ja nie dam się ściągnąć do twojego poziomu.
 
(( @ELBORO napisał:
Ja jestem z tych co nie przyjeli propozycji. Oczywiście propozycji do cywila. Jak kilku moich przyjaciół....
Bo....
- uważaliśmy że w Ustawie o SC nie ma podstaw do zabrania mundury
- Ĺźe w ustawie o KAS jest mowa o propozycji cywilnej dla cywila i propozycji mundurowej dla mundurowego
- że nawet jeżeli już to powinna to być decyzja a nie jakas tam propozycja.
Szukamy szczęścia w cywilu ale serce krwawi za służbą, za dawanymi zadaniami, za przyjaciółmi.
Na razie przegrywamy w WSA, przegrywamy w NSA.
Myślicie że jak coś sie zmieni politycznie mamy szansę na powrót ? ))

Gdyby rządzący przestrzegali prawa to nie byłoby problemu z powrotem do służby, ale PIS uważa, że prawo to oni i ch.....j
Taką mamy praworządność w Polsce. Jedyna nadzieja to ETPCz, chyba że może SP. Ja walczę do końca.

No Cóż mają nas w Dupie , ale do czasu !!!! Już Kolos na glinianych nogach chwieje się a to czy pier-lnie o glebę to już kwestia miesięcy !!!

Więc powoli czas depisyzacji przyjdzie nam rozpocząć !!!:mad:

Oj .... qrwa ... będzie się działo.... co niektórzy poczują to co MY obdarci z godności !!!
 
Ostatnia edycja:
Witam.
Póki co Sąd Okręgowy w Kielach odroczył ogłoszenie wyroku w /s odprawy wygaszonego pracownika IAS - do dnia 25 kwietnia 2018.
A więc czekamy na pomyślny finał.
 
Witam. Batalia tocząca się od września ubiegłego roku została pomyslnie zakończona.
Sąd Okręgowy w Kielcach potwierdził prawomocnie należny charakter odpraw dla wygaszonych pracownikom w wys. należnej funkcjonariuszom tj. od 3-krotnosci do 6-krotności wynagrodzenia wbrew powszechnemu stanowisku IASów.
 
Witam. Batalia tocząca się od września ubiegłego roku została pomyslnie zakończona.
Sąd Okręgowy w Kielcach potwierdził prawomocnie należny charakter odpraw dla wygaszonych pracownikom w wys. należnej funkcjonariuszom tj. od 3-krotnosci do 6-krotności wynagrodzenia wbrew powszechnemu stanowisku IASów.

gnoje na kierowniczych stanowiskach. wysługiwali się, wysługują się i będą się wysługiwać każdej władzy. za judaszowe srebrniki.
 
Witam. Batalia tocząca się od września ubiegłego roku została pomyslnie zakończona.
Sąd Okręgowy w Kielcach potwierdził prawomocnie należny charakter odpraw dla wygaszonych pracownikom w wys. należnej funkcjonariuszom tj. od 3-krotnosci do 6-krotności wynagrodzenia wbrew powszechnemu stanowisku IASów.

Brawo, gratulacje. Najpierw jakoś się wymsknęło, że do odpraw dla cywili stosuje się odpowiednio ustawę o Służbie Celnej. A później policzyli i wytłumaczyli, że odpowiednie zastosowanie ustawy o SC to zastosowanie przepisów ustawy o rozwiązywaniu stosunków pracy. Spróbowali kiwnąć kilkaset osób na ładnych parę tysięcy. No nie udało się. Śmieszne, straszne i żałosne jednocześnie. Autor tej sprytnej interpretacji też powinien oddać nagrodę na Caritas.
 
Witam. Batalia tocząca się od września ubiegłego roku została pomyslnie zakończona.
Sąd Okręgowy w Kielcach potwierdził prawomocnie należny charakter odpraw dla wygaszonych pracownikom w wys. należnej funkcjonariuszom tj. od 3-krotnosci do 6-krotności wynagrodzenia wbrew powszechnemu stanowisku IASów.

............
 
Ostatnia edycja:
Dla zainteresowanych ciekawe - nietypowe postanowienie SA IV/GI 731/17.
Wracam do innego tematu w jenym z pism ZZ wspomniano o wniosku o wydanie decyzji ws ucywilnienia. Sprawy w SA padły to może tą drogą naleźy uderzyć w MF?
 
Dla zainteresowanych ciekawe - nietypowe postanowienie SA IV/GI 731/17.
Wracam do innego tematu w jenym z pism ZZ wspomniano o wniosku o wydanie decyzji ws ucywilnienia. Sprawy w SA padły to może tą drogą naleźy uderzyć w MF?
Świetny pomysł !!!
Sławku , może nasz związek powinien włączyć się i ten temat zbadać ?

Każda droga, która prowadzi do sprawiedliwości nie mylić z partią rządzącą jest godna rozważenia !!!
 
Piotrp, czy możesz zamieścić to postanowienie? Albo linka? W bazie orzeczeń nie mogę na go odnaleźć. Dzieki (-:
 
jestem tego samego zdania, by już uderzyć z tą koncepcją którą kreuje Gdański sąd.
 
Ostatnia edycja:
Sąd Okręgowy w Warszawie odrzuca pozwy funkow w zakresie przywrócenia do służby wskazując, ze właściwym do procedowania w zakresie stosunku administracyjno-prawnego są Sądy Administracyje, a te z kolei odrzucają wszystkie sprawy na bezczynność - zamykając możliwość kontroli sądowej. Pozostaje jedynie ETPC za łamanie praw czlowieka.
 
Back
Do góry