• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

II SA/Ol 672/17 - Wyrok WSA w Olsztynie

WSA w Gdańsku - dzisiaj następnych 8 wyroków nakazujących wydanie decyzji. WSA w Poznaniu to samo w wyrokach z 23 i 24.05. A tu jeszcze sądy powszechne zaczęły przywracać do służby. Jednak w Kazachstanie jest łatwiej opowiadać o wykorzystaniu potencjału służb podatkowych przy reformie KAS. Tu u nas za dużo nieżyczliwych i niedowiarków. Rzucają kłody pod reformę, która jak mówił w Lublinie premier - doprowadziła do małego cudu gospodarczego. Cudów trochę zaczyna wypływać, ale nie gospodarczych.
 
pięta partii rządzącej albo antytalent prezesa do doboru właściwych ludzi

z tego wszystkiego prezesowi wysiadło kolano. pewnie mało masowane. ale na poważnie, główna przyczyna obecnego stanu to brak samokrytyki i samokontroli władzy. za dużo tych dziwacznych person w polityce. "nasz" bajarz i leń w jednym. ostatnio bajał w kazachstanie (czyt. próbował namówić kazachów, aby ruskich zaatakowali od tyłu). dalej judaczewski z tą jego kłamliwą pomnikową polityką. parę innych jaskrawych przykładów też bez problemu się znajdzie, np. rozpięty polityczny rozporek posła pięty.

czyżby rodzima marilyn monroe i monica lewinsky w jednym pokonała dobrą zmianę?

żeby było śmieszniej (?), tzw. opozycja też tworzy swoje rubikonie. ostatnio kibel zaatakował jednego z jej światłych przedstawicieli. podobno następny jej światły przedstawiciel twardo obstaje, iż to niemożliwe. bowiem eksperyment procesowy, który przeprowadził, wykazał co innego.
 
WSA w Gdańsku - dzisiaj następnych 8 wyroków nakazujących wydanie decyzji. WSA w Poznaniu to samo w wyrokach z 23 i 24.05. A tu jeszcze sądy powszechne zaczęły przywracać do służby. Jednak w Kazachstanie jest łatwiej opowiadać o wykorzystaniu potencjału służb podatkowych przy reformie KAS. Tu u nas za dużo nieżyczliwych i niedowiarków. Rzucają kłody pod reformę, która jak mówił w Lublinie premier - doprowadziła do małego cudu gospodarczego. Cudów trochę zaczyna wypływać, ale nie gospodarczych.

Czyli, jednak żyjemy ? :cool:
 
wszyscy won. tego hasła zabrakło w 1989 r. dlatego mieliśmy i mamy nadal takie same kadry. co ja i moi koledzy będziemy z tego mieli? to pytanie w kontekście emefu. postawione ok. 11 minuty 10 sekundy:

[video=youtube;yqMLir5BuFU]https://www.youtube.com/watch?v=yqMLir5BuFU[/video]
 
Ostatnia edycja:
Pomyliłem się, są już też wyroki WSA w Rzeszowie o decyzjach dla wygaszonych: II SAB/Rz 77, 83 i 98/17.
 
Fajne wyroki. NSA raczej ich nie śledzi bo już by zapadł się pod ziemię.

Na marginesie są jakieś nowe wyroki w NSA?
Trochę jestem w tyle z tymi rzeczami.
 
sędziowie w nsa zapewne chcą dalej orzekać w klimatyzowanych salach. jak najdłużej. więc nikt nie chce się narazić władzy. natomiast ci z wsa chętnie by ich zastąpili ...

no bo jak wytłumaczyć taką rażąco odmienną interpretację prawną takich samych stanów faktycznych? czy może ktoś mi pomóc w rozwikłaniu tego rebusa?
 
W NSA nic nowego. Wydali w sprawach gdzie WSA kończyło postanowieniami o odrzuceniu. Takie sprawy zawsze biorą szybciej, bo teoretycznie są proste. Nasze nie są proste, co przyznał sam prezes NSA, a orzekają jednoosobowo. Mogą, niech będzie i tak. Część WSA zawieszało postępowania i teraz po wyrokach NSA odrzucają. Te pewnie też zaraz rozpatrzą. Wygrane mamy po wyrokach, a takie rzeczy w NSA czekają minimum 1,5 roku. Może wezmą szybciej. Prawie każdy WSA jedną z opcji uznał i rozpatrzył pozytywnie.
NSA dwie opcje już odrzucił. Została ta z wydaniem decyzji. Jeśli i to odrzucą to będzie chyba pierwszy przypadek gdzie NSA uzna się za całkowicie niewłaściwy, choć wszystkie WSA próbowały wcześniej orzekać. Nie wygląda żeby tak miało być. Wydanie decyzji rozpatrzą pozytywnie. Zobaczcie co robią sędziowie WSA. Dwóch zgodnie z linią NSA, ale jakie zdanie odrębne -
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/243647D2C1
I to nie po jednym, czy dwóch wyrokach NSA, ale po kilkudziesięciu, ciągle mają swoje zdanie. Duża odwaga i ogromny szacunek. Nawet gdyby tu nie wyszło to ETPCz nie będzie miał żadnych wątpliwości po tylu pozytywnych wyrokach WSA. Żaden WSA nie pozbawił prawa do sądu, NSA też tego nie zrobi.
 
sędziowie w nsa zapewne chcą dalej orzekać w klimatyzowanych salach. jak najdłużej. więc nikt nie chce się narazić władzy. natomiast ci z wsa chętnie by ich zastąpili ...

no bo jak wytłumaczyć taką rażąco odmienną interpretację prawną takich samych stanów faktycznych? czy może ktoś mi pomóc w rozwikłaniu tego rebusa?


Czego Ty właściwie oczekujesz ?!

W zasadzie, wielu nic innego nie robi, tylko stara się rozwiązać takie rebusy,
jak zatem można Ci jeszcze pomóc ??

 
Czego Ty właściwie oczekujesz ?!

W zasadzie, wielu nic innego nie robi, tylko stara się rozwiązać takie rebusy,
jak zatem można Ci jeszcze pomóc ??


nie o to mi chodziło. raczej patrzę na ten cyrk z perspektywy teorii teorii walki klas :D. znów (?) staliśmy się towarem, którym można dowolnie dysponować. nasze prawa ograniczają się tylko do możliwości reprodukcji. to co się dzieje, to taki nowoczesny terror, mający na celu utrzymanie dominacji kolejnej klasy rządzącej.

"Walka klas w znaczeniu marksistowskim oraz militaryzm mają zatem te same korzenie: ateizm i pogardę dla osoby ludzkiej, które dają pierwszeństwo zasadzie siły przed zasadą słuszności i prawa." - Jan Paweł II, Centesimus annus, 1991
 
Ostatnia edycja:
Panie Sławku w załączonych wzorach pozwów o wydanie decyzji zwalniającej brakuje pozwu dla osób które nie otrzymały żadnej propozycji a o takim wzorze jest mowa w komunikacie.
 
Jest późno więc to może zmęczenie ale mam problem ze zrozumieniem komunikatu odnośnie skargi do Trubunału. Czy aby na pewno wszystkie dokumenty zostały udostępnione? 2 wzory skargi do ETPCZ w edytowalnej wersji PDF (widzę jeden pdf)? wypełniona część skargi ?
 
i jeszcze jedno pytanie - składamy jedną skargę? nawet jak ktoś ma dwa postanowienia NSA? podajemy sygnaturę pierwszego postanowienia którym odrzucono naszą skargę? Chociaż w moim przypadku obie skargi odrzucono tego samego dnia, więc mam którąś wybrać czy pisać o obu?
 
Ostatnia edycja:
Wszystkie zostały udostępnione. Omyłkowo w komunikacie jest mowa o dwóch plikach pdf. To jest jeden formularz skargi dla tych co nie przyjęli i osób, które przyjęły. To jest po prostu jednolity formularz skargi.
Ad drugiego pytania. Pisać o obu w jednej skardze do ETPCZ
 
Wszystkie zostały udostępnione. Omyłkowo w komunikacie jest mowa o dwóch plikach pdf. To jest jeden formularz skargi dla tych co nie przyjęli i osób, które przyjęły. To jest po prostu jednolity formularz skargi.
Ad drugiego pytania. Pisać o obu w jednej skardze do ETPCZ

Bardzo dziękuję za odpowiedż. Już szykujemy skargi i nasunęły się nam jeszcze dwa pytania techniczne:
1. Jak wysyłamy skargę - za zwrotnym potwierdzeniem?
2. Czy 6-miesięczny termin tak jak w u nas uznaje się za zachowany z dniem nadania w placówce pocztowej?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)
 
Witaj. Można skargę wysłać poleconym po prostu lub poleconym za zwrotnym potwierdzeniem, nie ma to znaczenia - byle był dowód nadania. Na poczcie poinformują jakie druki, jeśli zwrotkę chcemy zastosować.


Termin liczy się wg daty nadania (stempla), tak jak i u nas.
 
Chciałem zapytać koleżanki i kolegów czy może ktoś ma taką sytuację, że w odpowiedzi na wniosek o wydanie decyzji zwalniającej ze służby DIAS odmówił wszczęcia postępowania w tej sprawie, a SKAS - co oczywiste - utrzymał to postanowienie. I jeszcze jedno: ma ktoś już gotową skargę do ETPC? Chciałbym porównać sobie czy podobnie zrobiłem.
 
Ma ktoś informację jak przekazać akta z Kancelarii Baranewski&Kawa do Kancelarii mecenasa Ossowskiego? Komu udzielić pełnomocnictwa do odbioru akt? Mam problem w IAS Katowice, a termin na kasację zbliża się wielkimi krokami :)
 
Back
Do góry