• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

II SA/Ol 672/17 - Wyrok WSA w Olsztynie

Tak koniecznie musimy to zrobić masowo. Ja po nowym roku też planuję złożyć i mam nadzieję że nie będę sama
To musi być masowe działanie.
Mam nadzieję, że wszyscy ucywilnieni wkroczą w Nowy Rok z przytupem.
Przypomnę, że w okolicach połowy stycznia będzie rozpatrywane na RDS pismo związku do Pani Min. E.Rafalskiej.
Min. Fin. ma ustosunkować się do zarzutów podnoszonych w tym piśmie.
Liczba obecnie złożonych pozwów na pewno będzie miała pozytywne oddziaływanie na postawę MF w sprawie ucywilnionych :)
Działajmy!

Ps. Jest też już kolejna pozytywna informacja, która do mnie dotarła tuż przed Nowym Rokiem, że emerytura mundurowa została wypłacona, pomimo pozostawania w zatrudnieniu osoby ucywilonionej.
MF oczywiście chciał tutaj narzucić pozaprawną interpretację, ale ZER MSWiA stanął na straży praworządności. Podnosiliśmy to wcześniej w korespondencji do ZER, że przepisy są jasne i czytelne i wspólnie z ZER uzgodniliśmy też komunikat w tej sprawie, gdyż ZER po spotkaniu przyznał, że przepisy nie budzą żadnych wątpliwości.
Cieszy, że ta kwestia ma już pierwsze potwierdzenia w praktyce.
 
U mnie sprawa odbyła się wczoraj w WSA w Lublinie - wszystkie z tego dnia do przodu :) Spraw było około 10 z tych o których wiem
 
11.01. były sprawy osób, które otrzymały propozycję służby i ją kwestionują ze względu na obniżenie uposażenia względnie stanowiska, względnie jednego i drugiego. NSA orzekał, że DIAS musi uzasadnić taką decyzję, pod kątem przesłanek - przebieg służby, kwalifikacje.
 
Wczoraj dowiedziałem się telefonicznie w biurze informacji sądowej, że NSA na posiedzeniu niejawnym odrzucił moją skargę
I OSK 1545/18 na bezczynność DIAS w przedmiocie braku propozycji. Uzasadnienie pojawi się na stronie bazy orzeczeń w późniejszym terminie. No trudno. Ale nie poddaję się i czekam już na termin posiedzenia NSA w przedmiocie wydania decyzji. I wszystkim radzę to samo. NIE ODPUSZCZAJCIE! Niech to karłowate zero zobaczy determinację Funkcjonariuszy Celnych. Pozdrawiam walczących.
 
Ostatnia edycja:
Sprawy ucywilnionych nadal odrzucane, pozostaje nadzieja w wariancie dot. wydania decyzji. I tutaj prośba, czy można udostępnić wzór wniosku i potem pozwu w tym wariancie. Wydaje mi się, że już kiedyś było ale dużo osób tego nie składało z uwagi, że miało wygrane sprawy w WSA w innych wariantach, ale teraz kiedy wszytko pada ta droga wydaje się być jedyną właściwą, gdzie jeszcze może coś wskóramy...Swoją drogą zupełnie niezrozumiałe dla mnie jest stanowisko NSA - zwolnieni i ucywilnieni skadali taki sam wariant skargi na bezczynność w przedmiocie propozycji służy, i w przypadku zwolnionych NSA zobowiązuje do wydania decyzji a w przypadku ucywilnionych, gdzie też doszło do zwolnienia ze służby raz zwraca sprawę do ponownego rozpatrzenia, potem całkowicie uchyla i oddala skargę :( ciekawe co zrobi 30.01 na kolejnych rozprawach
 
Rozprawy są już 23.01. Widząc, że nie wszyscy z tego korzystają, podpowiadam, że w razie obecności na rozprawie, każdy może wnioskować o zwrot kosztów przejazdu. NSA zasądza od razu koszty przy orzeczeniu.
Była też w dniu 17.01. sprawa osoby, która nie przyjęła propozycji pracy. NSA nakazał wydanie decyzji dot. stosunku służbowego.
 
No to już zupełnie nie rozumiem komuś kto dostał propozycję pracy i nie przyjął należy się decyzja a jak ktoś przyjął to właściwy jest sąd pracy. Ktoś tu chyba się pogubił...
 
No to już zupełnie nie rozumiem komuś kto dostał propozycję pracy i nie przyjął należy się decyzja a jak ktoś przyjął to właściwy jest sąd pracy. Ktoś tu chyba się pogubił...

W przypadku skarg WSA dla ucywilnionych nakazuje DIAS wydanie decyzji, jak będzie w NSA bo niechybnie tam się skończy? Też uzna się za niewłaściwy i odbije do SP? Jak u Kafki....

życie.jpg
 
Ostatnia edycja:
Wyroki z 17.01. II OSK 3671/18, I OSK 2171/18 oddalono skargi kasacyjne przy korzystnych wyrokach WSA dot. odwołania. Jak to rozumieć?
 
Ostatnia edycja:
Wyroki z 17.01. II OSK 3671/18, I OSK 2171/18 oddalono skargi kasacyjne przy korzystnych wyrokach WSA dot. odwołania. Jak to rozumieć?

Można rozumieć tylko jako wyroki korzystne.
Jeżeli wyrok WSA był korzystny, to kasacji domagał się DIAS, a oddalenie jego skargi to wygrana.
 
Back
Do góry