• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

II SA/Ol 672/17 - Wyrok WSA w Olsztynie

edgarus

Nowy użytkownik
Dołączył
2 Czerwiec 2016
Posty
28
Punkty reakcji
0
Dnia 19 października 2017 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Bogusław Jażdżyk Sędziowie sędzia WSA Alicja Jaszczak-Sikora (spr.) sędzia WSA Ewa Osipuk Protokolant specjalista Wojciech Grabowski po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 19 października 2017 roku sprawy ze skargi M. L. na czynność Dyrektora Izby Administracji Skarbowej z dnia "[...]" w przedmiocie propozycji określającej warunki zatrudnienia 1. stwierdza bezskuteczność zaskarżonej czynności; 2. uznaje uprawnienie skarżącego do złożenia mu propozycji służby.
 
Brawo ten Sąd!!! Do zwycięstwa droga daleka, bo pewnie DIAS złoży kasacje, ale ten wyrok przywraca nadzieję...
 
Poczekajmy na pisemne uzasadnienia wyroków. Na razie DIAS i inne organy KAS wysyłają pisma ze wskazaniem sygnatur wyroków niepomyślnych dla skarżących. To są próby osłabiania woli walki. Ja mam dwie sprawy przeciwko innemu organowi KAS niż DIAS i czekam na rozwój wypadków bo wasze sytuacje są inne od mojej. Obecnie w Gliwicach są- na wokandzie - 24/26. 10 - dwie sprawy w podobnych sprawach, ciekawe co postanowi sąd. W tym tygodniu przełożono wyroki w Gliwicach w innych sprawach przeciwko DIAS. Cierpliwości. Wiem, że mamy rację. Będę walczył do końca. :)
 
Oczywiście, nie możemy się poddawać, bo MF na to właśnie liczy, że się zmęczymy i złożymy broń. My bądźmy wytrwali i walczmy do końca!!!
 
Witam... Krotko: mam dwie sprawy w sadzie... Pozdrawiam tych,co nadziei nie stracili...Rowniez tych, co się wreszcie osmiela... ;-)
 
Witam... Krotko: mam dwie sprawy w sadzie... Pozdrawiam tych,co nadziei nie stracili...Rowniez tych, co się wreszcie osmiela... ;-)

Ośmielą się. Juz w piatek zrobił sie duży szum od dołu do samej góry. Tylko trzeba pomóc tym którzy nie są celnicy.pl. Nie do wszystkich docierają informacje ze związku. Nie czytają forum. Stracili chęci i nadzieję. Nie należy ich krytykować tylko przekonać.

Jeśli wszystkich bez wyjątku przywrócą do munduru to chyba Dorohusk nie potrzebuje parotysięcznego wsparcia;-) patrz: pismo "szczęść Boże" gdzie mówił że przywrócenia bedą możliwe tylko do Przemyśla.

Trzeba też wesprzeć koleżanki i kolegów bez propozycji. Nawet tych niezrzeszonych.
 
Wsparcie

...

Trzeba też wesprzeć koleżanki i kolegów bez propozycji. Nawet tych niezrzeszonych.


Odnośnie wsparcia prawnego uważam, iż od samego początku Zarząd naszego ZZ ustalił
bardzo przyzwoite zasady pomocy - także dla niezrzeszonych - wszelkie wzory dostępne
są bez ograniczeń. Jedynie obsługa prawna doświadczonej Kancelarii musiała zostać tak
skonstruowana, by Związek (czyli NAS) było na nią stać!

Pisząc o wsparciu, Kolega @kas.trat na pewno nie miał na myśli wyłącznie takiej pomocy,
ale ze względów proceduralnych, pomoc od strony prawnej jest teraz chyba najistotniejsza.
Wiem o czym piszę, gdyż w miarę swoich skromnych możliwości, pomagam wielu osobom
"poskładać do kupy" to, co sam rozumiem i czego jestem pewien. Akurat to nic nie kosztuje
(prócz czasu), a tym osobom się przydaje - kilkanaście z nich bez tego by się nie ruszyło !!

Jest między nami wielu "kumatych", którzy bez lęku mogą zrobić to samo, co ja. Do nich
się zatem zwracam - rozpytujcie Koleżeństwo wokół siebie, czy nie potrzebuje ktoś choćby
podpowiedzi; od czego zacząć, jak coś "rozegrać" itp. Nawet nie przypuszczacie, jak wiele
osób czuje się w tym wszystkim totalnie zagubionych i boi się ruszyć nawet palcem, a także
jak bardzo jest im potrzebna, tak banalna wszak dla Was, niesiona im pomoc.
Taka odrobina poświęcenia, może wyzwolić na prawdę olbrzymie siły ...
 
Najgorzej wygląda sytuacja w WSA Kraków i Wrocław. Wydali po kilka brzydkich postanowień. Ale może i tam się odwróci, jak trafi na inny skład i dojdzie pomoc kancelarii. W Szczecinie też gorzej się zaczęło, a jest nieźle.
 
Najgorzej wygląda sytuacja w WSA Kraków i Wrocław. Wydali po kilka brzydkich postanowień. Ale może i tam się odwróci, jak trafi na inny skład i dojdzie pomoc kancelarii. W Szczecinie też gorzej się zaczęło, a jest nieźle.

Ważne to, co napisał Pan Sławek.
Prosimy Koleżanki i Kolegów, którzy pozostali w mundurze o wsparcie na naszych sprawach w sądzie.
Wasza obecność w umundurowaniu jest nam pomocna.
Pamiętajcie, nie wszyscy mieli to szczęście, ba nawet równe szanse, by pozostać w mundurze.
Nie zapominajcie o tym.
 
Ważne to, co napisał Pan Sławek.
Prosimy Koleżanki i Kolegów, którzy pozostali w mundurze o wsparcie na naszych sprawach w sądzie.
Wasza obecność w umundurowaniu jest nam pomocna.
Pamiętajcie, nie wszyscy mieli to szczęście, ba nawet równe szanse, by pozostać w mundurze.
Nie zapominajcie o tym.

Oczywiście, że nasi koledzy wyrzuceni ze służby powinni mieć wsparcie tych którzy zostali w mundurze, tylko czemu nie ma żadnych informacji o terminach i miejscach rozpraw, choćby nawet tu na forum. Może Celnicy pl. zamiast zajmować się podwyżkami dla skarbowców zorganizowaliby wyjazdy na te rozprawy. Ja chętnie wesprę w ten sposób skrzywdzonych kolegów.
 
Oczywiście, że nasi koledzy wyrzuceni ze służby powinni mieć wsparcie tych którzy zostali w mundurze, tylko czemu nie ma żadnych informacji o terminach i miejscach rozpraw, choćby nawet tu na forum. Może Celnicy pl. zamiast zajmować się podwyżkami dla skarbowców zorganizowaliby wyjazdy na te rozprawy. Ja chętnie wesprę w ten sposób skrzywdzonych kolegów.

Nam, członkom związku Przewodnicząca ZZ Celnicy.pl przesłała na e-maila terminy rozpraw w WSA.
Jednak również uważam, że taka informacja powinna być dla ogółu środowiska.
 
Nam, członkom związku Przewodnicząca ZZ Celnicy.pl przesłała na e-maila terminy rozpraw w WSA.
Jednak również uważam, że taka informacja powinna być dla ogółu środowiska.


Każdy WSA posiada coś w rodzaju elektronicznej wokandy, dostępnej przez internet.
Każdy też tam może sprawdzić terminy posiedzeń. Dla ułatwienia wyszukiwania podaję:

Organ administracji -
Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w ...

Symbol -
6190 lub 6197 ewentualnie 658
Przedmiot -
(tu nie jest jednolicie i istnieje wiele możliwości, ale organ/symbol powinien wystarczyć)
np.:
- Informacja o wygaśnięciu stosunku służbowego w Służbie Celnej;
-
Wypłata należnego świadczenia w związku z likwidacją urzędu albo zniesieniem jednostki organizacyjnej;
-
Propozycja określająca warunki zatrudnienia w ramach korpusu służby cywilnej;
- Odwołanie od decyzji o zwolnieniu ze służby;
- Przedłożenie propozycji służby lub pracy;
- ...

ps
Jest tam także informacja, czy posiedzenie jest jawne.
Nie na każde można wejść.
 
Ostatnia edycja:
Każdy WSA posiada coś w rodzaju elektronicznej wokandy, dostępnej przez internet.

Nawet nie coś w rodzaju, tylko dokładnie tak się to nazywa, elektroniczna wokanda :)
Jako kryterium wyszukiwania, warto też spróbować słowa "bezczynność", często tak przedmioty sprawy są nazywane: "bezczynność organu w przedmiocie przedłożenia propozycji..." itp.
Pozdrawiam i również wybieram się do WSA w Gdańsku na rozprawy koleżanek i kolegów, zanim moja rozprawa wreszcie zostanie wyznaczona.
 
WSA mimo wydanego wyroku w Szczecinie w dalszym ciągu postanowieniami odrzuca skargi?
 
Ostatnia edycja:
Czyżby nowe światło w sprawie ?
Ja propozycji nie przyjąłem ! Jeszcze przed otrzymaniem propozycją informowałem DIAS, że oczekuję na propozycję służby jak funkcjonariusz. Po otrzymaniu propozycji "wzywałem" do ponownego przedłożenia propozycji. A w piśmie informującym o nie przyjęciu propozycji nadmieniłem stanowczo, że nie przyjmuję z powodu "ucywilnienia". A następnie, krótko przed odejściem, jeszcze raz wezwałem DIAS o przedłożenie propozycji służby. Po odejściu już nie działałem - żadnych wniosków do żadnego sądu.
Czy jest światło w tunelu w związku z wyrokami? Zacząłem układać sobie życie w "cywilu" ale chętnie wróciłbym jeżeli taki obrót sprawy przybierają.
Jaka w takim razie kolejność działań?
 
WSA w Gdańsku, mimo wydanego wyroku w Szczecinie w dalszym ciągu postanowieniami odrzuca skargi. Czy będą jakieś pisma kasacyjne?
Nie jestem członkiem związków. Załawię sobie by skargę kasacyjną podpisał profesjonalny prawnik.

Gdańsk nie musi oglądać się na Szczecin, a nawet jeden skład tego samego sądu na inny. Ale widać, że będzie podział. Jeżeli dobry znak w postaci wyznaczenia terminów rozpraw się sprawdzi, to proporcje zaczną się wyrównywać. Niektóre sądy jeszcze nie podeszły do tematu, a to też oznacza że albo zawalone albo mają więcej wątpliwości, niż Wrocław, Gdańsk i Kraków. Pewnie NSA ujednolici.
 
Poczekajmy na pisemne uzasadnienia wyroków. Na razie DIAS i inne organy KAS wysyłają pisma ze wskazaniem sygnatur wyroków niepomyślnych dla skarżących. To są próby osłabiania woli walki. Ja mam dwie sprawy przeciwko innemu organowi KAS niż DIAS i czekam na rozwój wypadków bo wasze sytuacje są inne od mojej. Obecnie w Gliwicach są- na wokandzie - 24/26. 10 - dwie sprawy w podobnych sprawach, ciekawe co postanowi sąd. W tym tygodniu przełożono wyroki w Gliwicach w innych sprawach przeciwko DIAS. Cierpliwości. Wiem, że mamy rację. Będę walczył do końca. :)

Powodzenia Kolego. Jutro trzymamy za Gliwice.
 
Back
Do góry