• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

II SA/Ol 672/17 - Wyrok WSA w Olsztynie

Będąc cywilem (po 25 latach służby) wiele razy słyszałem jojczenie funków oj jakie słabe premie. Jednakże zostałem przywrócony do służby, i mimo obcięcia pensji (i to ładnych parę stówek), zajęcia się innymi całkiem obcymi zadaniami, marnymi premiami, wiecie co wam powiem... Jestem zadowolony i szczęśliwy i coś jeszcze ...
Nie ma co jojczeć. Komu źle, to rynek pracy jest teraz chłonny, lub niech się przeniesie do cywila, lub wesprze Siwego i związek w walce o lepsze wspólne jutro. Niech się nad sobą zastanowi, porówna różnice pomiędzy byciem cywilem a funkiem. Wyceni obie strony korzyści i zmieni swoje życie.
 
Będąc cywilem (po 25 latach służby) wiele razy słyszałem jojczenie funków oj jakie słabe premie. Jednakże zostałem przywrócony do służby, i mimo obcięcia pensji (i to ładnych parę stówek), zajęcia się innymi całkiem obcymi zadaniami, marnymi premiami, wiecie co wam powiem... Jestem zadowolony i szczęśliwy i coś jeszcze ...
Nie ma co jojczeć. Komu źle, to rynek pracy jest teraz chłonny, lub niech się przeniesie do cywila, lub wesprze Siwego i związek w walce o lepsze wspólne jutro. Niech się nad sobą zastanowi, porówna różnice pomiędzy byciem cywilem a funkiem. Wyceni obie strony korzyści i zmieni swoje życie.

Gratuluję powrotu do munduru.
Nie jest ważne, czy udało Ci się to "załatwić", czy też "wywalczyć". Jeśli jednak to drugie, to bądź tak dobry i opisz nam - w jaki sposób dopomógł Ci w tym Pan Siwy albo sam związek ?
 
Gratuluję powrotu do munduru.
Nie jest ważne, czy udało Ci się to "załatwić", czy też "wywalczyć".

To jest akurat zasadnicza kwestia, dlaczego? Ano dlatego że będąc żywo zainteresowanym tematem obserwuję jak następowały zmiany kadrowe wśród ucywilnionych, różne kombinacje z regulaminami UCS i IAS, listy tworzone przez "przydupasów" gdzie wpychano właściwe nazwiska a także osobiste "wojny" tylko po to aby zmienić komórkę i docelowo dostać propozycję mundurową - nieważne gdzie aby tylko się wyrwać, oczywiście za chwilę narzekania że ciężko i podło, jak się trafiało często z oficerem na granicę nigdy jej nie widząc od tej strony.

Dla mnie ( i paru innych w podobnej sytuacji) działacze związkowi (lokalni) nie byli i nie są w stanie pomóc - za dużo ryzyka, po zmianach zarządu jest jeszcze gorzej w mojej ocenie, pozorowanie nawet nie wiem czego, przenosiny z lotniska na pocztowy bliżej domu sobie załatwił i pewnie jeszcze komuś przy okazji. Dlatego walczę sam o siebie, póki co mizernym skutkiem, ale się nie poddam.

Do związku należę dla poparcia działań i wsparcia Przewodniczącego Sławka.

reszta to :

63075-Life-Is-Full-Of-Fake-People-Trust-No-One.jpg





Jestem z innej IAS niż heisenberg i jego przygoda nie jest w żaden sposób powiązana z moją, o ile pamiętam byłeś w IT?.
 
no z żalem przyznam że lokalnie działający związek nie wsparł mnie nawet w najprostszej kwestii że o przywróceniu do służby nie wspomnę. We wszystkich przypadkach to indywidualna droga. Czasami zderzenie potrzeb służby z możliwością jej zaspokojenia. Czysty przypadek i masę bicia głową w mur.
 
I nadal wykonuję zadanie które wykonywałem od 10 lat dla komórek które pozostały mundurowe (wprost lub w GRK). Zadanie które wiąże się z kontrolą podmiotów i które jak mi się wydaje pozwoliło mi na osiągnięcie tego celu. Na nie postawiłem. Oczywiście też miałem sprawy w sądach.
 
Ostatnia edycja:
To jest akurat zasadnicza kwestia ...

Ha! Jak najbardziej zasadnicza, tym bardziej, że mnie podobnie załatwiono.
Mimo tego, moim celem nie było dowiedzieć się jak nasz Kolega wrócił do munduru, lecz jedynie potwierdzić własne przekonanie na temat możliwości uzyskania w tym pomocy ze skonkretyzowanej strony. Potwierdzenie otrzymałem i wiem dokładnie, co mam z tym zrobić. Być może znajdzie się jeszcze ktoś, kto doceni tą wiedzę i z niej właściwie skorzysta, ale to już nie moja brocha. Tak, jak (z przekonania) nie mogę agitować, tak samo nie będę zniechęcał. Każdy swój rozum ma, a jak go używa i wykorzystuje, to tylko jego sprawa.
 
no z żalem przyznam że lokalnie działający związek nie wsparł mnie nawet w najprostszej kwestii że o przywróceniu do służby nie wspomnę. We wszystkich przypadkach to indywidualna droga. Czasami zderzenie potrzeb służby z możliwością jej zaspokojenia. Czysty przypadek i masę bicia głową w mur.

Bardzo dziękuję, tak za to wyjaśnienie, jak też milczącą odpowiedź w sensie szczegółowym.
 
Powolne, aczkolwiek systematyczne i rosnące możliwości powrotu do munduru, są możliwe dzięki determinacji setek osób, które skierowały sprawy na drogę postępowania sądowego i do ETPCZ.
Związek stara się w tym pomagać poprzez pomoc prawną, wzory skarg, udział w pracach komisji sejmowych, inną korespondencję, w tym np. do Pani Min. E.Rafalskiej, która będzie rozpatrywana 17 stycznia.
Związek podejmuje tę sprawę kompleksowo. Chcemy doprowadzić do sytuacji, aby rozwiązać problem ucywilnienia, aż do momentu, gdy nie będzie osób ucywilnionych, które chcą powrotu do munduru. Wyjaśniam, bo może to być zaskakujące dla osób, które nie są w temacie, ale znam ucywilnionych funkcjonariuszy, którzy nie chcą powrotu do munduru.
 
Wyjaśniam, bo może to być zaskakujące dla osób, które nie są w temacie, ale znam ucywilnionych funkcjonariuszy, którzy nie chcą powrotu do munduru.[/QUOTE]

Przytaczam ten fragment wpisu Sławka żeby potwierdzić że są tacy.
Mi już do munduru nieśpieszno.
Spokojna robota bez zagrożenia rozkazem przeniesienia itp.
Sentyment pozostał i na uroczystościach we wrześniu widziałem się w szeregach mundurowych Ale cóż, stało się.
Nadal walczę w sądach i ciekawe co będzie jak wyląduję na emce A sąd mnie przywróci?
To będą mieli zgryz.
Życzę wszystkim spokojnych świąt i powrotu do munduru. Jeśli takie ma życzenie.
 
Wyjaśniam, bo może to być zaskakujące dla osób, które nie są w temacie, ale znam ucywilnionych funkcjonariuszy, którzy nie chcą powrotu do munduru.

Przytaczam ten fragment wpisu Sławka żeby potwierdzić że są tacy.

Natomiast ja znam takich którzy do munduru nijak wrócić od 1,5 roku nie mogą. Mimo najróżniejszych prób i wielu (osobistych starań i zabiegów - na nikogo więcej liczyć nie można), nowy cywilny przełożony ma "głęboko " w poważaniu wszelkie argumenty i patrzy tylko na swój cel. O kulisach już niedawno pisałem a szczegóły zostają na rozprawę w sądzie.

Dla tego o czym napisał powyżej Sławek jest sens być i wspierać Związek.
 
I jak NSA orzekł?

Napisał slawomir.siwy Zobacz post
Znamy cztery wyroki NSA osób bez propozycji, które dzisiaj ogłoszono.
I OSK 1137/18; I OSK 1047/18; I OSK 1048/18; I OSK 1310/18
Streszczając:
Ma być wydana decyzja i nie może być arbitralna, jeżeli będzie to decyzja zwalniająca. DIAS powinien kierować się przesłankami art.165 ust.7 ustawy pwuKAS. DIAS może wydać także decyzję służby, jeśli uzna, że nie było przesłanek do zwolnienia.

Także sprawa z Poznania wyżej opisywana znalazła swój finał. Szef KAS uchylił decyzję DIAS w Poznaniu, bo DIAS wydał decyzję arbitralną. DIAS nie wykonał wyroku Sądu. DIAS rażąco naruszył prawo. DIAS powinien uzasadnić przesłanki i przedstawić dowody jakim dał wiarę i jakimi się kierował wydając decyzję.

Ps. Odnośnie mojego wpisu dot. prognozowanego zachowania Szefa KAS. Pisałem, że to graniczy z cudem, by Szef uchylił decyzję, ale w cuda trzeba wierzyć - I JAK WIDAĆ CUDA SIĘ ZDARZAJĄ!

Proszę o zgłaszanie kolejnych terminów rozpraw w NSA, abyśmy mogli być obecni. Nasza ostatnia obecność w NSA podczas rozpraw dot. czterech ww. wyroków, była bardzo pomocna.
ZWYCIĘŻYMY!
 
Wyrok Rejonowego Sądu Pracy w Zielonej Górze sygn. IV P 149/18 z 30.11.2018r. nakazująy DIAS wydanie świadectwa służby ucywilnionemu funkcjonariuszowi.
 
Dlatego w nowym roku wszyscy będą składać pozwy o wydanie świadectwa służby.
 
Ostatnia edycja:
Dlatego w nowym roku wszyscy ucywilnieni w Zielonej Górze będą składać pozwy o wydanie świadectwa służby.

I tak powinnni uczynić wszyscy ucywilnieni funkcjonariusze nie tylko z Zielonej Góry.
Powyższy wyrok Sądu Pracy jest kolejnym, korzystnym dla nas.
 
Ostatnia edycja:
Takie świadectwo służby to fajna rzecz, jest to formalne zwolnienie ze służby bo jak się już dostanie takie świadectwo to chyba też się należy 6-miesięczna odprawa i emka z ZER pomimo dalszej pracy w kasie. Powodzenia koledzy.
 
Back
Do góry