• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

II SA/Ol 672/17 - Wyrok WSA w Olsztynie

Artykuł pisany pod zamówienie MF-u. Zwróćcie uwagę na głupią argumentację :
... "Nie znaczy to, że przepisy będące podstawą zmiany sposobu zatrudnienia nie mogą zostać zbadane przez Trybunał Konstytucyjny. Będzie to możliwe po wyczerpaniu drogi przed sądami administracyjnymi lub powszechnymi. Nie wiadomo, czy zainteresowani skorzystają z tej możliwości. "...
 
Na razie NSA jednoosobowo robią kopiuj-wklej odpowiedź MF na skargi kasacyjne na niejawnych posiedzeniach. Teraz bezrefleksyjnie klepią, bo to ostateczne rozstrzygnięcie i nic nie trzeba nakazywać czy wskazywać.
Jestem bardzo ciekawa jak NSA będzie w stanie uzasadnić, uchylenie wyroku pozytywnego z WSA ? Przecież uchylając trzeba podać podstawy prawne i jak również wytyczne to co ma zrobić i w jakim kierunku ma pójść WSA z rozstrzygnięciem.

Racja, na razie wszystkie rozstrzygnięcia są w sprawach dla nas niekorzystnych i powielają argumenty tam zawarte. Ale o tym w artykule nie wspomniano.
 
Artykuł pisany pod zamówienie MF-u. Zwróćcie uwagę na głupią argumentację :
... "Nie znaczy to, że przepisy będące podstawą zmiany sposobu zatrudnienia nie mogą zostać zbadane przez Trybunał Konstytucyjny. Będzie to możliwe po wyczerpaniu drogi przed sądami administracyjnymi lub powszechnymi. Nie wiadomo, czy zainteresowani skorzystają z tej możliwości. "...
coś w tym jest - skasowali mój komentarz
 
Na razie NSA jednoosobowo robią kopiuj-wklej odpowiedź MF na skargi kasacyjne na niejawnych posiedzeniach. Teraz bezrefleksyjnie klepią, bo to ostateczne rozstrzygnięcie i nic nie trzeba nakazywać czy wskazywać.
Jestem bardzo ciekawa jak NSA będzie w stanie uzasadnić, uchylenie wyroku pozytywnego z WSA ? Przecież uchylając trzeba podać podstawy prawne i jak również wytyczne to co ma zrobić i w jakim kierunku ma pójść WSA z rozstrzygnięciem.

Nie tak dawno prezydent odmówił nominacji sędziowskich. Chodziło bodajże o 13 sędziów. W pierwszej instancji też skarga była odrzucona postanowieniem. Co zrobił NSA? Wydał zarządzenie o rozprawie i rozpatrywał w pełnym składzie. Sprawy zakończone postanowieniem mogą rozpatrywać w pojedynkę, ale nie muszą. U nas tyle różnych orzeczeń WSA, 1500 skarg, to że orzekają jednoosobowo to jest kpina. Ja jeszcze czekam na tę ostatnią opcję. Gdańsk wydawał takie wyroki, grubo po NSA, do 8 lutego na pewno:
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/F921C53E03.
Jeżeli i to nie przejdzie, to zostanie nam pojechać znowu zapalić świeczkę pod NSA, a tym razem może też jaką ładną chryzantemę złożyć w komplecie i poszukać sprawiedliwości gdzie indziej.
 
Spokojnie, walczymy dalej. Nie można się zniechęcać. Drugiej stronie o to dokładnie chodzi. Będą pojawiać się artykuły po myśli MF, bo stawka jest bardzo wysoka, politycznie niestety także. Jeżeli w NSA nie nastąpi refleksja(ja wciąż wierzę, że te orzeczenia się zmienią i potrzebna będzie Uchwała), to mamy bardzo poważny problem.
Wyobraźmy sobie, a nie trzeba do tego dużej wyobraźni, że w najbliższym czasie, kiedy dyplomacja czyni wszystko, by załagodzić konflikt z UE, do instytucji UE i potem do ETPCZ wpłynie tysiące skarg Obywateli RP, którzy zostaną zmuszeni poprosić UE o pomoc, bo Polska nie przestrzega Traktatów i pozbawia Obywatela drogi do Sądu, kiedy Obywatel kwestionuje działania organów, jako niezgodne z prawem, jako naruszenie jego praw.
PS. W tym tygodniu była zapowiedziana narada prawników w związku z początkowymi postanowieniami NSA w sprawie ucywilnionych osób, ale nie znam jeszcze jej wyników. Będziemy informować i wskazywać kierunki działania. Obserwujcie portal celnicy.pl. Zwyciężymy!
 
Spokojnie, walczymy dalej. Nie można się zniechęcać. Drugiej stronie o to dokładnie chodzi. Będą pojawiać się artykuły po myśli MF, bo stawka jest bardzo wysoka, politycznie niestety także. Jeżeli w NSA nie nastąpi refleksja(ja wciąż wierzę, że te orzeczenia się zmienią i potrzebna będzie Uchwała), to mamy bardzo poważny problem.
Wyobraźmy sobie, a nie trzeba do tego dużej wyobraźni, że w najbliższym czasie, kiedy dyplomacja czyni wszystko, by załagodzić konflikt z UE, do instytucji UE i potem do ETPCZ wpłynie tysiące skarg Obywateli RP, którzy zostaną zmuszeni poprosić UE o pomoc, bo Polska nie przestrzega Traktatów i pozbawia Obywatela drogi do Sądu, kiedy Obywatel kwestionuje działania organów, jako niezgodne z prawem, jako naruszenie jego praw.
PS. W tym tygodniu była zapowiedziana narada prawników w związku z początkowymi postanowieniami NSA w sprawie ucywilnionych osób, ale nie znam jeszcze jej wyników. Będziemy informować i wskazywać kierunki działania. Obserwujcie portal celnicy.pl. Zwyciężymy!

Może należy przypomnieć rządzącym , że My nie żartujemy ? Jesteśmy idealnym przykładem na łamanie konstytucji itd.
ONI jakoś nie mają sentymentów !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:mad:
 
Mo
No i gdzie ten spokój nochal?
Przyzna się, że i mnie krew zalewa.
Jeśli chodzi o przypomnienie mf-owi to chyba ilość skarg jestbdostatecznym dowodem na to, że nieżartujemy.
Raczej trzeba nam konsekwencji i wtrwania aż do ETPC.
Czego sobie i innym życzę.
JA NIE ODPUSZCZAM
 
Może należy przypomnieć rządzącym , że My nie żartujemy ? Jesteśmy idealnym przykładem na łamanie konstytucji itd.
ONI jakoś nie mają sentymentów !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:mad:


Gdyby tu chodziło o "sentymenty", dawno bym zrezygnował z takiego towarzystwa.
Najprościej wytłumaczyć cytatem:


Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie ...

Nie wolno dać sobie nic zarzucić - ALE nie oznacza to cichej pokory, bo:

Kto w milczeniu zniewagę połyka, kto w pokorze policzek przyjmuje,
ten niegodzien jest lepszej doli ...

-Józef Piłsudski
 
NSA na niejawnych posiedzeniach odrzuca kolejne skargi. Moja druga odrzucona (wariant bezczynność w sprawie odwołania) mimo że pismo procesowe wysłałam. Rozstrzygnięcia nie są zamieszczane w bazie orzeczeń więc w sumie nie wiadomo ile takich odrzuconych skarg jest
🙁
 
Smutne.
Ale to, że odrzucono skargę a w aktach są pisma procesowe to może być atut w ETPC.
ETPC odniesie się do nich w ew wyrokach a może to być gwoździem do trumny MB. Oby.
 
Właśnie.
Zastanawiam się jakie argumenty mogą być po naszej stronie.
1?. To że WSA rozstrzygały po naszej stronie a NSA juz nie ? Niby takie prawo dwuinstancyjności. Ale ....w zwykłych sprawcach najczęściej jest jedna sprawa w WSA i jedna w NSA. A u nas setki/tysiące w WSA i wobec jednego organu NSA. Czyli w WSA sami durnie a w NSA geniusze ?
2). To że w wg ustawy o SC byliśmy funkcjonariuszami i wg praw nabytych można było nam zabrać mundur tylko w określonych wypadkach?
3). To że propozycja pracy nie była decyzją?
4). To że owa niby decyzja nie zawierała wyjaśnienia dlaczego akurat ja a nie Pan z finansowego/informatyki/logistyki traci mundur a on nie?
Ciekawe.....
 
Smutne.
Ale to, że odrzucono skargę a w aktach są pisma procesowe to może być atut w ETPC.
ETPC odniesie się do nich w ew wyrokach a może to być gwoździem do trumny MB. Oby.
Smutne jest to że chyba bez ETPC się nie obędzie 🙁
 
ETPC nie odnosi się do wyroków wydanych w Polsce, a jedynie do faktu łamania praw czlowieka np. prawo do sądu.
 
Nasunęła mi się taka reminiscencja.
Polska była pod zaborami (z małymi nieistotnymi przerwami) 123 lata. Bardziej jak i mniej udane zrywy niepodległościowe tego nie mogły zmienić. Musiały temu pomóc okoliczności wspomagające. Pierwsza Wojna Św. , porażka dwóch zaborców i wew. rozkład trzeciego. Dzięki wsparciu moralnemu USA za sprawą Paderewskiego i dzięki charyźmie Piłsudskiego.
Myślę, że nasze działania są ważne, ale same w sobie nie wiele dadzą. Ale bądźcie pewni, że zdarzy się coś (czego jeszcze nie wiemy) że wszystko się odwróci. Kto przewidywał porażkę PO? Ci też odejdą. Nie jestem przeciwnikiem tej partii bo chwilami elementy narodowościowe mają do pochwalenie (byle nie te skrajne) i jakimś cudem gospodarczo też im się udaję (cudem koniunktury światowej :) ) . Ale drażni mnie jechanie po bandzie w fundamentami demokracji i wprowadzanie "dyktatury większości".
Więc i przyjdzie sposobny czas że "Tym Panom dziękujemy". I jeżeli nasi prawnicy się nie mylą i to My mamy rację to wrócimy lub dostaniemy fajne odszkodowanie. Oby tylko nie wrócić w stanie - jaki w filmie "Geriatrycy w armii" lub "Kowboje w kosmosie".
 
Ostatnia edycja:
Czy ktos wie co ze sprawami osob ktore nie otrzymaly propozycji a ktore sady pracy przekazaly do szefa KAS ? Były informacje na forum o takich orzeczeniach gdzieś w Polsce.
W tym miesiacu Sad Okregowy w Przemyslu wydal kilka postanowien o oddaleniu zazalenia Izby ( izba wnosila o odrzucenie pozwu lub uchylenie postanowienia )i utrzymaniu w mocy postanowienia sadu rejonowego, ktore przekazywaly sprawy do rozpatrzenia szefowi KAS . W obszernym uzasadnieniu sad uznal ze wygasniecie stosunku sluzbowego nalezy traktowac jako zwolnienie ze sluzby i pomimo braku jednoznacznej regulacji nakazujacej wydanie decyzji - obowiazek taki istnieje i obciaza organ . Zdaniem sadu"roszczenie nalezy traktowac jako odwolanie od decyzji o zwolnieniu ze sluzby. Zasadne jest wiec przekazanie sprawy zgodnie z wlasciwoscia do szefa KAS".
 
Różne Sądy Pracy, także różnie traktują sprawy.

Ja, na ten przykład, otrzymałem zwrot tego, co złożyłem. Bez żadnych pism
przewodnich, adnotacji czy wyjaśnień - wyłącznie z pieczątką daty wpływu (?!)
 
Różne Sądy Pracy, także różnie traktują sprawy.

Ja, na ten przykład, otrzymałem zwrot tego, co złożyłem. Bez żadnych pism
przewodnich, adnotacji czy wyjaśnień - wyłącznie z pieczątką daty wpływu (?!)

nazywa się to demokratura (zasłyszane). inaczej państwo na telefon lub zmarszczenie prawej brwi. oczywiście w zamiarze ewentualnym. zamiar kierunkowy jest oczywiście nie do udowodnienia. nieprawdaż, panie bunusiu?

[video=youtube;9nE9AosdwRA]https://www.youtube.com/watch?v=9nE9AosdwRA[/video]
 
nazywa się to demokratura (zasłyszane). inaczej państwo na telefon lub zmarszczenie prawej brwi. oczywiście w zamiarze ewentualnym. zamiar kierunkowy jest oczywiście nie do udowodnienia. nieprawdaż, panie bunusiu?


Ten fragment filmu, to na prawdę wspaniała samokrytyka !! Gratuluję ...
 
Back
Do góry