• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

II SA/Ol 672/17 - Wyrok WSA w Olsztynie

W NSA rzeź jak przewidywałem, niestety.
A w Gliwicach nakaz złożenia prop. służby ucywilnionemu z KIS.
Ja mam już formlarz skargi do ETPC i czekam na bryko.
Nie odpuszcze MB.
CZEKAM.
 
Ja też kurduplowi nie odpuszcze i mam nadzieję, ze po orzeczeniach ETPCz będę mógł założyć sprawę o odszkodowanie wraz z odsetkami a będzie to naprawdę spora kwota. Tam ich łapy już nie sięgną.
 
Ostatnia edycja:
W NSA rzeź jak przewidywałem, niestety.
A w Gliwicach nakaz złożenia prop. służby ucywilnionemu z KIS.
Ja mam już formlarz skargi do ETPC i czekam na bryko.
Nie odpuszcze MB.
CZEKAM.

NSA na razie rozpatruje tylko jeden rodzaj skarg i tylko orzeczenia dla nas niekorzystne. Zobaczymy co dalej, zaraz powinni dojść do wyroków pozytywnych. A przy tych sprawach będą składy 3 osobowe. Pierwszy był chyba ten ze Szczecina:
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/E39AB13D3C
Wystarczy popatrzeć na przywołane przez sąd przepisy. Jeśli nawet się uprą, to tu naprawdę jest co obalać.
 
https://wpolityce.pl/m/polityka/378...znie-i-ma-prawo-korzystac-z-jego-instrumentow

Nowy temat - uzależnienie budżetu UE od praworządności. Minister Szymański mówi, że od stwierdzania praworządności są sądy, a nie politycy. I słusznie. Jak minister Banaś załatwi 1500 przegranych przed ETPCz to swoi pierwsi się go wyprą i do gardzieli doskoczą. Wyroki tego trybunału wiszą na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Autorytetu nikt poza Putinem nie kwestionuje. A nasze sprawy są całkowicie apolityczne. Siwego ze służby wywalił i Kapica i Banaś. Ten pierwszy dał szansę obrony i oczywiście przegrał. Drugi nie chce dać nawet prawa do sądu.
 
Nie chcę być czarnym prorokiem ale wczoraj wsa gliwice odrzucił s
skargi. Takie same jak w styczniu rozpatrzył pozytywnie. W składzie orzekającym w obu wersjach jest są sędziowie NSA. I o co tu chodzi? Ziobroland.
 
Nie chcę być czarnym prorokiem ale wczoraj wsa gliwice odrzucił s
skargi. Takie same jak w styczniu rozpatrzył pozytywnie. W składzie orzekającym w obu wersjach jest są sędziowie NSA. I o co tu chodzi? Ziobroland.


Musisz mieć rację.
"Szyte" jest to zbyt grubymi "nićmi" ...
 
Już prawnicy powinni przygotowywać skargę do ETPC-u na te rozstrzygnięcia NSA ze stycznia 2018
Jeżeli decydujemy się złożyć skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka ze względu na naruszenie naszych praw powinniśmy dopilnować tego, by wysłać ją w odpowiednim terminie.


Termin, w którym powinniśmy się zmieścić to sześć miesięcy od podjęcia ostatecznej decyzji w sprawie - art. 35 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności. Obowiązek wyczerpania krajowych środków odwoławczych w związku ze złożeniem skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka obowiązkiem wyczerpania krajowych środków odwoławczych, ponieważ biegnie od chwili otrzymania ostatecznego środka zaskarżenia.
 
Już prawnicy powinni przygotowywać skargę do ETPC-u na te rozstrzygnięcia NSA ze stycznia 2018
Jeżeli decydujemy się złożyć skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka ze względu na naruszenie naszych praw powinniśmy dopilnować tego, by wysłać ją w odpowiednim terminie.


Termin, w którym powinniśmy się zmieścić to sześć miesięcy od podjęcia ostatecznej decyzji w sprawie - art. 35 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności. Obowiązek wyczerpania krajowych środków odwoławczych w związku ze złożeniem skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka obowiązkiem wyczerpania krajowych środków odwoławczych, ponieważ biegnie od chwili otrzymania ostatecznego środka zaskarżenia.

a trybunał tak ostatnio fetowany i honorowany?
 
a trybunał tak ostatnio fetowany i honorowany?

Jeśli masz na myśli Trybunał Konstytucyjny, to wyczerpuje on drogę prawną np.
dla Skargi Konstytucyjnej. Myślę, że i taka skarga będzie słuszna (część podstaw
przygotowali nam już sędziowie WSA), ale wydaje mi się, że prawnicy Związku
przemyśleli już dobrze kwestię "wyczerpania drogi odwoławczej" i odpowiednie
"bryki" są już na ukończeniu.

ps
Co do zasady orzeczenia Naczelnego Sądu Administracyjnego są ostateczne, stają się
prawomocne z chwilą ich wydania i nie można ich zaskarżać ...
 
a trybunał tak ostatnio fetowany i honorowany?

Nie ma co zawracać głowy tak szacownej instytucji. Może akurat szykują wyrok miażdżący nasze "przywileje" emerytalne. Jak wygmerała Syrenka jest sporo czasu na przygotowanie skarg do ETPCz, ale zgadzam się że nie ma na co czekać. Kilkanaście orzeczeń o niezaskarżalności propozycji jest prawomocnych. Decyzji, która byłaby zaskarżalna brak. Droga do Strasburga otwarta.
 
Ostatnia edycja:
Coraz bardziej oddala mi się służba...przykre. Naprawdę chciałem dać jej od siebie dużo, i dawałem ile mogłem. Teraz muszę sobie radzić po drugiej stronie, zarabiać na rodzinę, na życie. Idzie ku lepszemu i może nawet na tym zyskam, ale w sercu zawsze zostanie rana :(
 
Coraz bardziej oddala mi się służba...przykre. Naprawdę chciałem dać jej od siebie dużo, i dawałem ile mogłem. Teraz muszę sobie radzić po drugiej stronie, zarabiać na rodzinę, na życie. Idzie ku lepszemu i może nawet na tym zyskam, ale w sercu zawsze zostanie rana :(


Taaak, na zawsze zostaje rana, która na prawdę boli sprawiedliwych.
Mnie trochę pomaga nucenie piosenki Leonarda Cohen'a, ze słowami
bodaj Macieja Zembatego. Szczególnie zwrotka:

Byłem razem z Waszyngtonem, gdy na chłodzie z armią drżał.
I spytałem, w imię czego cierpią tak?
- Kiedy człowiek rację ma,
nawet życie za nią da

choćby wiedział, że odejdzie tak czy siak ...
 
Z tego wniosek, ze droższa dla nich ich kariera niż stosowanie prawa.

Może kariera, a może to jednak zemsta. Sędziom z władzą dzisiaj nie po drodze. Bardziej można dokuczyć pstrykając kogoś w ucho, czy wystawiając na powszechne pośmiewisko? To nie sędziowie będą tłumaczyć się w Europie, oni zacytowali przepisy i są czyści. Dalej walczyć będzie ktoś z MSZ. A sędziowie dali nam argumenty i zgodnie z życzeniem "ustawodawcy" wypuścili ich bez pstryczka, ale na golasa. Wiem, teoria spiskowa, ale postanowienia NSA są tak suche, jakby pisane trochę na alibi. Żadnego odwołania do wcześniejszego orzecznictwa, żadnych analogii, ogólna nicość. Inna sprawa, że ciężko znaleźć coś choćby podobnego.
 
Ostatnia edycja:
Może kariera, a może to jednak zemsta. Sędziom z władzą dzisiaj nie po drodze. Bardziej można dokuczyć pstrykając kogoś w ucho, czy wystawiając na powszechne pośmiewisko? To nie sędziowie będą tłumaczyć się w Europie, oni zacytowali przepisy i są czyści. Dalej walczyć będzie ktoś z MSZ. A sędziowie dali nam argumenty i zgodnie z życzeniem "ustawodawcy" wypuścili ich bez pstryczka, ale na golasa. Wiem, teoria spiskowa, ale postanowienia NSA są tak suche, jakby pisane trochę na alibi. Żadnego odwołania do wcześniejszego orzecznictwa, żadnych analogii, ogólna nicość. Inna sprawa, że ciężko znaleźć coś choćby podobnego.


Oj, chyba patrzysz na sprawę bardzo "życzeniowo".
To jest zbyt płytkie na zemstę. Argumentów na "słodką zemstę" mieli pod dostatkiem
I CO ?!
Mogli wręcz przebierać, łączyć, dzielić, do wyboru kształtu i koloru. Wbrew ich słowom,
jest tego na prawdę sporo, a mógłbym się założyć, że i NSA by znalazł (gdyby chciał)
parę innych "kwiatków", z którymi MF mogłoby się "bujać"!

Czyż mało Ci przykładów, gdzie też politycy mają tą "zasmarkaną Europę" ?! Prędzej
czy później mogą wypiąć się tylną częścią ciała na wszelkie konwencje czy traktaty i rzec:
"No i co nam zrobicie ?! Drugą Koreę ?! Za dużo macie w Polsce interesu, by cokolwiek
rzeczywiście zagroziło naszym interesom ".

Wiesz dlaczego mam jeszcze nadzieję w ETPCz ? Nie dlatego, że jego orzeczenia będą
od razu pokornie respektowane !!! Mam nadzieję w tym, iż ugną się dopiero wtedy,
gdy rozniesie się po całym świecie wieść o "bimbaniu" sobie z prawa międzynarodowego
i wszelkich konwencji.
Przyznam w dodatku, że nadzieja ta wcale nie jest niewzruszona, ponieważ całą tą
- jak piszesz - "Europę" mam za cieniasów, nie potrafiących wypowiedzieć czegoś
w sposób zdecydowany, a cóż dopiero zadziałać !! Nikt mnie nie przekona, że jest
inaczej, szczególnie od czasu wiadomych wydarzeń na Ukrainie.
"Europa", to "cienkie bolki" - i tyle w temacie !!
 
Swego czasu słyszałem w mediach, ze sędziowie sądów administracyjnych nie przyłączyli się do sędziów, którzy stawiają opór władzy. A więc wygląda to na ochronę własnej d..y. Przypomnijcie sobie drugie rozdanie władzy, wtedy Prezes NSA stał przy Kaczyńskim.
 
Ostatnia edycja:
Skorpion, a słyszałeś że ziemniaki udadzą się w tym roku? Nie gadaj głupot. Owszem, wszędzie znajdą się karierowicze bez grama godności własnej, ale nie operuj całymi grupami. to tak jak u nas, zasadniczo ludzie walczyli o emerytury, ale zdarzali się i tacy związkowcy którzy na własnym podwórku tłumili skutecznie każdą formę tej walki, oczywiście nie za darmo.


Zaś co do UE - to jest to organ bezsilny w tej sprawie, może sobie wydawać pisma i dokumenty, zaś nie podejmie działań które by miały np. w wymiarze finansowym motywować rząd do ich zastosowania. Bo nie ma jednomyślności, bo im się nie opłaca.

Teraz liczymy na sądy i sprawiedliwość... a mamy do tego prawo jako grupa zawodowa? Gdzie byliśmy, jak oni walczyli o niezależność ?
 
Dale bardzo bym chciał, aby tak było jak piszesz, ale w panstwie prawa nie powinno to polegac na szczesciu na jakiego sedziego trafisz i jak narazie to niestety wygląda na to jak napisałem. Poza tym powiedz to Tym, którym odmówiono juz drogi odwoławczej. I nie pisz glupot bo ETPC jest organem sadownictwa miedzynarodowego sprawujacego kontrole nad ochrona praw czlowieka.
 
Ostatnia edycja:
Nie wierzę, że Polska przestanie respektować wyroki ETPCz. Autorytety z Komisji Sprawiedliwości i MSZ pochylały się już nad mechanizmami wdrażania ich w życie i umacniania wizerunku kraju aktywnie zaangażowanego w ochronę praw człowieka:
http://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/3...e-o-powolanie-podkomisji-ds-wyrokow-ETPC.html
Nie wierzę też, że pójdą na zwarcie przed ETPCz w tylu sprawach z tak dużymi szansami na bęcki. Może i trochę to myślenie życzeniowe, ale jestem w stanie założyć się o głębszy flakon lepszej truty, że ktoś powstrzyma to szaleństwo.
 
Nie wierzę, że Polska przestanie respektować wyroki ETPCz. Autorytety z Komisji Sprawiedliwości i MSZ pochylały się już nad mechanizmami wdrażania ich w życie i umacniania wizerunku kraju aktywnie zaangażowanego w ochronę praw człowieka:
http://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/3...e-o-powolanie-podkomisji-ds-wyrokow-ETPC.html
Nie wierzę też, że pójdą na zwarcie przed ETPCz w tylu sprawach z tak dużymi szansami na bęcki. Może i trochę to myślenie życzeniowe, ale jestem w stanie założyć się o głębszy flakon lepszej truty, że ktoś powstrzyma to szaleństwo.


Zgoda! Tak czy siak - flakon pęknie w przyzwoitym towarzystwie ...
 
Back
Do góry