• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

II SA/Ol 672/17 - Wyrok WSA w Olsztynie

Czy ma ktoś wiedzę, czy odbyła się jakaś sprawa funka, który nie przyjął propozycji pracy w US ?

ja będę miał taką sprawę 20 grudnia , nie przyjąłem propozycji pracy w IAS, wnoszę o stwierdzenia bezskuteczności zaskarżonej czynności, na podstawie art. 146 § 2 p.p.s.a., oraz uznanie uprawnienie skarżącego do złożenia mu propozycji służby.
 
Stefaan jak sprawa. Jestem mocno zainteresowany bo jestem w takiej samej sytuacji jak Ty. Jeśli możesz to napisz jak było.
 
Każdemu z Nas życzę spokojnych, zdrowych Świąt, radosnego doświadczenia jedności z innym Człowiekiem
i przeżycia amnezji świata służby czy pracy, a w Nowym Roku więcej wiary we własne możliwości oraz sił
do upominania się o "swoje" ...
 
Stefaan jak sprawa. Jestem mocno zainteresowany bo jestem w takiej samej sytuacji jak Ty. Jeśli możesz to napisz jak było.
smutne , ale póki co czekam, właściwie czekamy na Uchwałę NSA w składzie 7 sędziów. W Szczecinie do podjęcia tej uchwały żaden wyrok nie zapadnie. Jak tylko coś będę więcej widział w tej materii, podzielę się wiedzą na forum. Wesołych Świąt dla wszystkich.
 
Szereg korzystnych orzeczeń WSA w Gdańsku z 20.12.17r. :) dotyczą na pewno zwolnionych ale chyba też ucywilnionych.
 
Szereg korzystnych orzeczeń WSA w Gdańsku z 20.12.17r. :) dotyczą na pewno zwolnionych ale chyba też ucywilnionych.

Może ktoś poinformowany podać szczegóły tych orzeczeń? Czy nakazują złożenie propozycji, czy może jedynie wydania jakiejkolwiek decyzji?
 
Gdańsk odrzucił skargi na inny akt i odwołanie. Trzecia skarga trafiona
☺️

We wszystkich możliwych opcjach są orzeczenia pozytywne i negatywne. Ot po prostu, tak napisane prawo, że bardzo trudno jest tu orzec, czy to ptak czy nosorożec. NSA nie ma lekko, bo to nie jest standardowy wybór czarne albo białe. Z orzeczeń WSA poza skrajnościami można wybrać jeszcze żółte, zielone i różowe. Nie można stworzyć dobrego prawa mając złe intencje. Mam nadzieję, że NSA zauważy w jakim celu zostało to wymyślone.
 
We wszystkich możliwych opcjach są orzeczenia pozytywne i negatywne. Ot po prostu, tak napisane prawo, że bardzo trudno jest tu orzec, czy to ptak czy nosorożec. NSA nie ma lekko, bo to nie jest standardowy wybór czarne albo białe. Z orzeczeń WSA poza skrajnościami można wybrać jeszcze żółte, zielone i różowe. Nie można stworzyć dobrego prawa mając złe intencje. Mam nadzieję, że NSA zauważy w jakim celu zostało to wymyślone.


Ja natomiast mam nadzieję, że nie zauważy (świadomie, z premedytacją!),
orzekając zgodnie z zależnościami obowiązujących wciąż zasad Prawa, a nie
spłyconymi ku korzyści tworzących - pokracznymi potworkami.

Każde orzeczenie na korzyść owych chorych mutacji, to krok asymilujący
ich istnienie w przestrzeni prawnej, a więc nie dopuszczenie nieszkodliwej
symbiozy, ale dokarmianie pasożytniczych nowotworów ...
 
Ja natomiast mam nadzieję, że nie zauważy (świadomie, z premedytacją!),
orzekając zgodnie z zależnościami obowiązujących wciąż zasad Prawa, a nie
spłyconymi ku korzyści tworzących - pokracznymi potworkami.

Każde orzeczenie na korzyść owych chorych mutacji, to krok asymilujący
ich istnienie w przestrzeni prawnej, a więc nie dopuszczenie nieszkodliwej
symbiozy, ale dokarmianie pasożytniczych nowotworów ...

Niezbadane są wyroki sądów. Podobno dzisiaj poległ sam Kulson. Nie wiadomo, czy za to, że stał, czy za późno usiadł. Żadnych zasad i autorytetów uszanować nie potrafią.
 
Wiem o kilku posiedzeniach niejawnych w NSA w styczniu - dot. osób ucywilnionych. Działamy już w tych sprawach. Kto ma posiedzenie/rozprawę jawną/niejawną proszę o pilną informację
 
Siadałem dzisiaj do Komunikatu nr 2 będącego "instrukcją" działań w sprawie. Ja z tych co nie przyjęli propozycji pracy i moje działania "ograniczyły się" do wezwania DIAS do złożenia propozycji służby i otrzymałem pismo ,że "propozycja pracy nie jest decyzja (...)". I nic dalej.
Zrozumiałem z Komunikatu nr 2, że mam kierować się zasadą z pkt. 3. "droga skargi na inny akt".
Ale czy mam coś jeszcze działać innego ? Czy w tym przypadku zasadne i sensowne jest przesyłanie "Wezwania" lub "Zażalenie" do Szefa KAS ?
Pora ruszyć w sprawie.
 
We wszystkich możliwych opcjach są orzeczenia pozytywne i negatywne. Ot po prostu, tak napisane prawo, że bardzo trudno jest tu orzec, czy to ptak czy nosorożec. NSA nie ma lekko, bo to nie jest standardowy wybór czarne albo białe. Z orzeczeń WSA poza skrajnościami można wybrać jeszcze żółte, zielone i różowe. Nie można stworzyć dobrego prawa mając złe intencje. Mam nadzieję, że NSA zauważy w jakim celu zostało to wymyślone.

Bardzo trafna uwaga!!! Ustawa została napisana na osobiste zamówienie by oszukać i ustrzelić szczególną grupę zawodową, funkcjonariuszy celnych. Mając skrajnie negatywne uprzedzenia, nie można ustanowić dobrego prawa o którym w zagrabionej telewizji mówi mb.
 
Back
Do góry