• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

II SA/Ol 672/17 - Wyrok WSA w Olsztynie

Podeślij mi proszę wyroki prawomocne dot. świadectw służby. Wiem, że są, ale nieprawomocne. Są w I instancji i wygrane i przegrane. MF to wszystko ma i wie, więc nie przesadzajcie.

https://celnicy.pl/content.php/4537-Ścieżka-do-Komisji-Petycji

Ktoś Cię nie informuje na bieżąco. Ja sama słyszałam od dwóch wiarygodnych źródeł, że w IAS Białystok jest już prawomocny wyrok II instancji nakazujący wydanie świadectwa służby ucywilniomym fc .
 
A co ze świadectwami pracy dla ufunkcjonariuszowanych pracowników kontroli skarbowej? Kodeks pracy mówi wyraźnie:
Art. 97. § 1. W związku z rozwiązaniem lub wygaśnięciem stosunku pracy pracodawca jest obowiązany niezwłocznie wydać pracownikowi świadectwo pracy. Wydanie świadectwa pracy nie może być uzależnione od uprzedniego rozliczenia się pracownika z pracodawcą.
Ja nie dostałem świadectwa pracy.
 
Ku pokrzepieniu serc dla wygaszonych:
Koleżanki i koledzy,
25 maja 2018 roku Sąd Okręgowy w Częstochowie utrzymał w mocy wyrok Sądu Rejonowego w Częstochowie VII Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych https://www.saos.org.pl/judgments/332513 .
Nasz Kolega z kwiatami (dla Dyrektora) i Wyrokiem (dla kadr) już w poniedziałek udaje się do ostatniego miejsca swojej służby, które z żalem w sercu pozostawił 31 sierpnia 2017 r.
 
A co ze świadectwami pracy dla ufunkcjonariuszowanych pracowników kontroli skarbowej? Kodeks pracy mówi wyraźnie:
Ja nie dostałem świadectwa pracy.

no bo nie dostaniesz ... jeżeli się nie upomnisz ... i nie wywalczysz w sądzie.

W Białymstoku są już dwa wyroki prawomocne SO,
Kopie wyroku ma przedstawiciel związku celnicy.pl
DIAS wydał już świadectwa służby ucywilnionym funkcjonariuszom,
z tego co wiem obydwa nadają się tylko do sprostowania .... lub podtarcia ...wiecie czego.
 
"ufunkcjonariuszowanych" :)

"umundurowionych" brzmi chyba lepiej :)



Są jeszcze inne możliwości, dajmy na to np. taki nowotwór słowny:

U-KAS'OWANYCH

- wprawdzie też nie brzmi najlepiej, ale całkiem nieźle oddaje rzeczywistość,
a w dodatku byłby uniwersalny ... ;)

 
Są jeszcze inne możliwości, dajmy na to np. taki nowotwór słowny:

U-KAS'OWANYCH

- wprawdzie też nie brzmi najlepiej, ale całkiem nieźle oddaje rzeczywistość,
a w dodatku byłby uniwersalny ... ;)


tym bardziej że jest grupa s'kasowanych...
 
no bo nie dostaniesz ... jeżeli się nie upomnisz ... i nie wywalczysz w sądzie.

W Białymstoku są już dwa wyroki prawomocne SO,
Kopie wyroku ma przedstawiciel związku celnicy.pl
Jeśli można poproszę o sygnatury.
Chętnie przytoczę uzasadnienie w pozwie przeciwko mojemu DYR.
Z góry dziękuję.

Ps.
Kto jeszcze wezwał do wydania decyzji o zwolnieniu z SCS???
 
Ps.
Kto jeszcze wezwał do wydania decyzji o zwolnieniu z SCS???
Ja już dostałem odpowiedz.
1.jpg
Czy już czas ruszać z pozwami do sadu pracy, chyba nie ma co czekać na NSA??
 
czyli standardowy slogan począwszy od 01.06.2017:))))))) wszystkie odpowiedzi formułowane na jedno kopyto:))))
 
Ja już dostałem odpowiedz.

Czy już czas ruszać z pozwami do sadu pracy, chyba nie ma co czekać na NSA??


UPARTE te Dyrektory!
Wniosek o decyzję - jak też ona sama, nie przeczą takiemu uzasadnianiu.

STOSUNEK zatrudnienia ULEGŁ PRZEKSZTAŁCENIU -
niech i tak będzie - "zgodnie"
z PRZEPISEM, w którym to przecież ZAWARTO dalsze DYSPOZYCJE odnośnie
PODSTAWY dalszego zatrudnienia.

Toż napisano WPROST: "... ULEGA PRZEKSZTAŁCENIU NA PODSTAWIE ..." !!

Jeśli nigdzie nie napisano, że ulega zmianie "na podstawie PROPOZYCJI", a tak jest,
to wyraźnie zapomniano, że należy dopełnić samą tą PODSTAWĘ wg przepisów
obowiązujących - niezależnie od przejściowych, w których taka OCZYWISTOŚĆ
nie zostaje wskazana. Nie dubluje się przepisów obowiązujących, których "nowe"
przepisy NIE LIKWIDUJĄ.

Prostacko proszę zatem DIAS o odpowiedź na prymitywne pytanie i WSKAZANIE -

- CO jest podstawą obecnego zatrudnienia,
- DLACZEGO podstawa wskazana w przepisach nie została sporządzona,
- Co czyni SKUTECZNYM "Przeształcenie", przy zaistnieniu faktu NIE- spełnienia,
JEGO obligatoryjnych KRYTERIÓW ???



 
II SA/Bk 83/17 z dnia 22-11-2017 roku.
WSA w Białystoku stwierdził, że ucywilnionemu funkcjonariuszowi nie należy się żadna dodatkowa decyzja o zwolnieniu ze służby, ponieważ stosunek służbowy z mocy prawa przekształca się z stosunek pracy, organ nie ma podstaw prawnych do wydawania takich dodatkowych decyzji (nie może jej wydać)
wyrok nie jest prawomocny, więc NSA będzie się musiał wypowiedzieć ....

to dla tych którym się wydaje, że odkryli jakąś nową ścieżkę i liczą na nie wiadomo co :)
 
i nie jest to żadne podpowiadanie komukolwiek, a prawdziwa i rzetelna informacja ....
bo te rzeczy są już od dawna konsultowanie na różnych szczeblach,
tylko tym najprawdziwszym funkcjonariuszom z krwi i kości wydaje się, że obmyślają chytre i niepowtarzalne zagrania taktyczne, czym zaskoczą przeciwnika
 
II SA/Bk 83/17 z dnia 22-11-2017 roku.
WSA w Białystoku stwierdził, że ucywilnionemu funkcjonariuszowi nie należy się żadna dodatkowa decyzja o zwolnieniu ze służby, ponieważ stosunek służbowy z mocy prawa przekształca się z stosunek pracy, organ nie ma podstaw prawnych do wydawania takich dodatkowych decyzji (nie może jej wydać)
wyrok nie jest prawomocny, więc NSA będzie się musiał wypowiedzieć ....

to dla tych którym się wydaje, że odkryli jakąś nową ścieżkę i liczą na nie wiadomo co :)


Tak, tak, oczywiście!
Podobnie jak to, iż Ustawa Zasadnicza nie może stanowić podstawy prawnej (?!)

"Ścieżek" jest na tyle dużo, że nie ma już potrzeby "odkrywania" nowych.
Nie oznacza to zakazu uzupełniania lub modyfikowania ścieżek dotychczasowych,
celem
indywidualnie lepszego ich dopasowania ...

 
II SA/Bk 83/17 z dnia 22-11-2017 roku.
WSA w Białystoku stwierdził, że ucywilnionemu funkcjonariuszowi nie należy się żadna dodatkowa decyzja o zwolnieniu ze służby, ponieważ stosunek służbowy z mocy prawa przekształca się z stosunek pracy, organ nie ma podstaw prawnych do wydawania takich dodatkowych decyzji (nie może jej wydać)
wyrok nie jest prawomocny, więc NSA będzie się musiał wypowiedzieć ....

to dla tych którym się wydaje, że odkryli jakąś nową ścieżkę i liczą na nie wiadomo co :)

Wyrok który podałeś dotyczy zatrzymania prawa jazdy. Ale nawet jeżeli jest taki wyrok, to wyroków w drugą stronę jest już ponad setka. Poza tym jak dobrze pamiętam w listopadzie WSA w Białymstoku traktował propozycję jako inny akt i je uchylał. Nie mógł rozpatrywać pozytywnie wszystkich opcji. Nie widziałem chyba tylko pozytywnego wyroku z Rzeszowa, pozostałe sądy przynajmniej jedną opcję rozstrzygały na naszą korzyść. W NSA została nam już tylko opcja z wydaniem decyzji i wygląda na to, że tu szansa jest duża. W każdym wyroku NSA stoi, że sama propozycja niczego nie rozstrzyga, ale...
 
Jest taka sprawa pod sygnaturą II SAB/Bk 83/17. I jest dokładnie tak jak pisałem. Uznali propozycję za inny akt podlegający kontroli, to bez sensu byłoby gdyby dodatkowo kazali wydać decyzję.

"Otóż w zaprezentowanym dotychczas orzecznictwie Sądu Administracyjnego w Białymstoku jednolicie przyjmuje się, a skład orzekający w pełni ten pogląd podziela, że pisemna propozycja pracy złożona funkcjonariuszowi Służby Celno – Skarbowej przez Dyrektora Izby Administracji Skarbowej i sformułowana, na podstawie art. 165 ust. 7 ustawy Przepisy wprowadzające ustawę o KAS, stanowi akt, o którym mowa w art. 3 § 2 pkt 4 p.p.s.a. (wyroki m.in. w sprawach o sygn. II SA/Bk 552/17, II SA/Bk 553/17, II SA/Bk 554/17, II SA/Bk 557/17, II SA/Bk 561/17, II SA/Bk 562/17, II SA/Bk 589/17, II SA/Bk 592/17II SA/Bk 593/17, II SA/Bk 596/17, II SA/Bk 600/17 i II SA/Bk 601/17, II SA/Bk 605/17)."

Dzisiaj wiadomo, że NSA nie uznaje propozycji za inny akt. Albo nakażą wydawać decyzje, albo pozbawią prawa do sądu. Wtedy zostaje ETPCZ.
 
Ok. No to idziemy na wojenkę. Tym razem WSA będzie miał twardszy orzech do zgryzienia. Mimo niektórych czarnowidzów idę na zwarcie. Potrzebuję kogoś do rogu w ringu. Z ręcznikiem i spluwaczką.
:)


Chyba nie zapomniałeś o amoniaku oraz igle i nitce ?!
Nie warto wszak ryzykować nokautu technicznego.

ps
To ja też biorę się za "drugie podejście" ...
 
Ku pokrzepieniu serc dla wygaszonych:
Koleżanki i koledzy,
25 maja 2018 roku Sąd Okręgowy w Częstochowie utrzymał w mocy wyrok Sądu Rejonowego w Częstochowie VII Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych https://www.saos.org.pl/judgments/332513 .
Nasz Kolega z kwiatami (dla Dyrektora) i Wyrokiem (dla kadr) już w poniedziałek udaje się do ostatniego miejsca swojej służby, które z żalem w sercu pozostawił 31 sierpnia 2017 r.

Wszystko w wyroku opisane. Pomimo ustawowych kryteriów MF wydał ustne polecenie sporządzenia list do odstrzału. DIAS przekazał polecenie NUC-S. Ten sporządził listy, ale nie wie jakie przyjął kryteria. DIAS zatwierdził listy i wyrzucił ludzi z ostatnią oceną "powyżej oczekiwań", ale też nie wie jakie kryteria były przyjęte.

Art. 415 kc - Kto z winy swej wyrządził drugiemu szkodę, obowiązany jest do jej naprawienia.
W takim przypadku i z tym uzasadnieniem wyroku przywrócenie do służby/pracy to mało.

Nic dziwnego, że znowu przypomnieli sobie o złych celnikach.
 
Back
Do góry