• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

II SA/Ol 672/17 - Wyrok WSA w Olsztynie

Nieśmiało wracam do sprawy wezwania do wydania dec. ZZ opublikował wzór ja postanowiłem dodać w uzasadnieniu postanowienia WSA nawet nieprawomocne, korzystne dla DIAS (oddalające skargę) ale w uzasadnieniu wskazujące obowiązek wydania dec rozstrzygające status funka. Nie przytoczę tu żadnych przykładów raczej sugeruję dokopać się do takich wyroków dot. waszego DIAS.
Czekam na reakcję D.
A potem SKAS.
 
Nieśmiało wracam do sprawy wezwania do wydania dec. ZZ opublikował wzór ja postanowiłem dodać w uzasadnieniu postanowienia WSA nawet nieprawomocne, korzystne dla DIAS (oddalające skargę) ale w uzasadnieniu wskazujące obowiązek wydania dec rozstrzygające status funka. Nie przytoczę tu żadnych przykładów raczej sugeruję dokopać się do takich wyroków dot. waszego DIAS.
Czekam na reakcję D.
A potem SKAS.


Rzec należało !
Proste. Logiczne. Nie da się lepiej podpowiedzieć.

Jeśli pozwolisz @Piotrzep - "sprecyzuję" coś "dla siebie" - dodać - można także wszystkie formalne "uzasadnienia" samego DIAS'a - dyskutowaliśmy kiedyś na Forum o "strzałach w kolano" przy stosowanych przez dyrektorów argumentach - to teraz właśnie jest czas na ich wykorzystanie ...

 
Faktycznie, jest to uzasadnione wskazać w wezwaniach myśl WSA z wyroków odrzucających bądź uchylających, szczególnie w swojej sprawie.
 
Ostatnia edycja:
Podpowiadajcie MF-owi dalej.... A póżniej będźiecie a raczej będziemy zdziwieni że MF jest przygotowany...oj dzieci.... byle błysnąć na forum byle się pokazać kto mądrzejszy.....przecież jest priv....ale nie. Każdy pożal się Boże prawnik. I żeby wszyscy czytali jacy to mądrzy....powtórzę-jest priv-ale NIE!!!!. A Panowie to czytają. Nie muszą z Nami walczyć w sensie gdzie są słabości ustaw......sami pokazujemy jak mają z Nami walczyć. Powtórzę- oj dzieci....dzieci we mgle.....
 
Ostatnia edycja:
Podpowiadajcie MF-owi dalej.... A póżniej bądźiecie a raczej będziemy zdziwieni że MF jest przygotowany...oj dzieci.... byle błysnąć na forum a Panowie to czytają. Nie muszą z Nami walczyć w sensie gdzie są słabości ustaw......sami pokazujemy jak mają z Nami walczyć. Powtórzę- oj dzieci....

Falcon skąd się urwałeś? Z MF-u bez premii?
MF-fia dobrze wie jak rozgrywać tą grę.
Ale niekażdy zainteresowany ma jakieś wsparcie i oczywiste jest to co piszesz, że MF to wykorzysta ale to nie znaczy, że mamy milczeć.
Podobno największym błędem komuny było zlikwidowanie analfabetyzmu bo prostaczki zaczęły myśleć.
Największą bronią "ludu" jest świadomoś i poczucie jedności kolego a taką buduje się poprzez wyminę informacji, wiedzy i .....
Nie zamierzam milczeć !!!!
Zamiast takich wpisów jak twój może rzucisz propozycją jak zorganizować tak szeroką akcję na terenie całego kraju żeby MF o tym nie wiedział?
Właśnie podobno media społecznościowe obecnie są największym zagrożeniem dla tyranii, ograniczeniom wolności obywatelskich itd.
Nasze środowisko jest troszkę podstarzałe i może to twoje kompleksy/obawy/itd. w tym względzie tu się objawiły i należy stwierdzić; oj staruszku (wapniaku - ale to brzydkie określenie sory).

Ja dalej swoje:
Kolejna nieśmiała sugestia. W swoim środowisku offen mówię, że wzywam Dyr. Nadmienię, że jako jedyny wysłałem "próbnie" o wydanie zaświadczenia o 5 latach policyjnych .... z wiadomym skutkiem :( i także zrobiłem to offen.
Jeszcze jedno, może w wezwaniu dodać furtkę Diasom, tj. wezwanie o wydanie "decyzji o zwolnieniu lub określeniu nowych warunków służby" ....
Wiem, że poza KAS jest życie niekoniecznie z MB na karku.
Reszta to furda.

Ps. faktycznie błyszczę ale swoją łysiną ale nie na forum.
 
...
MF-fia dobrze wie jak rozgrywać tą grę.
... ale to nie znaczy, że mamy milczeć.
...
Nie zamierzam milczeć !!!!
...


O ile dobrze pamiętam, to "nie-podpowiadanie" miało polegać na przemilczaniu
idiotycznych pomysłów, jakie miałby zrealizować MF wobec nas, a nie na odwrót ...
 
w skali kraju są wyroki prawomocne o obowiązku wydania świadectwa służby ucywilnionym funkcjonariuszom, związki mają tą informację ... są też wyroki WSA stwierdzające, że ucywilnionemu funkcjonariuszowi nie należy się decyzja o zwolnieniu ze służby ... i sprawa ta będzie przed NSA ! były to skargi na bezczynność i można je znaleźć w bazie orzeczeń ...
na prawdę wielu funkcjonariuszy poszło różnymi drogami, które już są ćwiczone przez dyrektorków i sądy.
nie ma takiej chytrej ścieżki, którą ktoś już nie poszedł a Wasze pomysły i tajemnice, są już od kilku miesięcy ćwiczone w praktyce przez pojedynczych funków .... nie każdy żyje tym forum, nie każdy się chwali "swoimi" wygranymi ....
przepływ informacji jest bardzo słaby ... a wielu funkcjonariuszy nie potrafi sama czegoś napisać i czekają na wzory ...
ogólnodostępna baza orzeczeń przez niektórych wciąż jest traktowana jak baza tajemna i niedostępna ...
tak więc z tą tajemnicą to się nie wygłupiajcie !
cały czas to my jesteśmy rozgrywani a nie my rozgrywamy !
ministerstwo, czy diasy są już przygotowani na kilka kroków do przodu, sądy się konsultują
a Wasze chytre pomysły zostały już zastosowane w praktyce (być może w malej skali) ale zostały rozpatrzone przez WSA,
bo to nie są nowe pomysły !!!
jak ktoś sięgnie do początku to gdzieś było napisane, że ścieżka wzywania do wydawania decyzji jest związkowi (jakby nie była sądom) znana ale na razie nie jest rekomendowana,
podobnie ze świadectwami służby, kiedy w maju celnicy.pl sugerowali żeby czekać do końca roku ...

nie wszyscy czekali, niektórzy nie odwoływali się od ucywilnienia a od razu skarżyli bezczynność w postaci braku decyzji o zwolnieniu ...

wystarczy trochę pogrzebać w bazie orzeczeń, to wszystko tam jest !!!
 
Podeślij mi proszę wyroki prawomocne dot. świadectw służby. Wiem, że są, ale nieprawomocne. Są w I instancji i wygrane i przegrane. MF to wszystko ma i wie, więc nie przesadzajcie.

Co do ścieżki o wydanie decyzji. Oczywiście jest ta ścieżka znana od początku, co pisaliśmy w jednym z komunikatów, jednak zastosowaliśmy na pocz. drogi prawne, które są dla nas korzystniejsze, gdyby chwyciły. W przypadku ucywilnionych NSA orzeka jak orzeka, ale w przypadku osób bez propozycji NSA milczy(chyba,że ktoś wie, że orzekł, to proszę także o info, bo mnie kancelaria nie informowała).

Co do pytania o wzory skarg dot. wezwań o wydanie decyzji. Oczywiście, że będą, a może nawet będzie możliwość udzielenia pełnomocnictwa. To jeszcze rozważamy jak to będzie.

Informuję też wstępnie, że wypowiedzieliśmy umowę z Kancelarią Baraniewski&Kawa i niebawem każdy zostanie przez Kancelarię o tym poinformowany.

Zapewnimy na pewno dalsze składanie skarg kasacyjnych członkom Związku, bo należy wyczerpać drogę i składać skargi do ETPCZ. Wszystko będzie niebawem w komunikacie. Trzeba będzie wysłać nowe pełnomocnictwo i wyrok/postanowienie WSA.

Skargę do ETPCZ także przygotujemy i będzie wzór już na pocz. czerwca, tak aby pierwsze osoby z NSA już miały i zdążyły.

Przypominam o ścieżce do Komisji Petycji
https://celnicy.pl/content.php/4537-Ścieżka-do-Komisji-Petycji
 
Ostatnia edycja:
Wydanie świadectwa służby jest konsekwencją zwolnienia ze służby, a nie na odwrót. Trudno o prawomocny wyrok w sprawie świadectwa, jak nie ma prawomocnego w sprawie decyzji o zwolnieniu. Drugim przypadkiem kiedy należy się świadectwo jest wygaśnięcie z art. 182. Ale wtedy to co najwyżej sąd nakazałby wydać świadectwo wdowie. Niezgłoszenie do służby nie wchodzi w grę. W administracyjnych nie widać takiego wyroku. Chyba, że sądy pracy orzekły w sprawie świadectw bez decyzji. Ale raczej obstawiam, że to znowu mącenie wody.
 
w skali kraju są… wyroki prawomocne o obowiązku wydania świadectwa służby ucywilnionym funkcjonariuszom, związki mają tą … informację ... są… też wyroki WSA stwierdzające, że ucywilnionemu funkcjonariuszowi nie należy się decyzja o zwolnieniu ze służby ... i sprawa ta będzie przed NSA ! były to skargi na bezczynność i można je znaleźć w bazie orzeczeń„ ...
na prawdę wielu funkcjonariuszy poszło różnymi drogami, które już są… ćwiczone przez dyrektorków i sądy.
nie ma takiej chytrej ścieżki, którą… ktoś już nie poszedł a Wasze pomysły i tajemnice, są… już od kilku miesięcy ćwiczone w praktyce przez pojedynczych funków .... nie każdy żyje tym forum, nie każdy się chwali "swoimi" wygranymi ....
przepływ informacji jest bardzo słaby ... a wielu funkcjonariuszy nie potrafi sama czegoś napisać i czekają… na wzory ...
ogólnodostępna baza orzeczeń„ przez niektórych wciąż jest traktowana jak baza tajemna i niedostępna ...
tak więc z tą… tajemnicą… to się nie wygłupiajcie !
cały czas to my jesteśmy rozgrywani a nie my rozgrywamy !
ministerstwo, czy diasy są… już przygotowani na kilka kroków do przodu, sądy się konsultują…
a Wasze chytre pomysły zostały już zastosowane w praktyce (być może w malej skali) ale zostały rozpatrzone przez WSA,
bo to nie są… nowe pomysły !!!
jak ktoś sięgnie do początku to gdzieś było napisane, że ścieżka wzywania do wydawania decyzji jest związkowi (jakby nie była sądom) znana ale na razie nie jest rekomendowana,
podobnie ze świadectwami służby, kiedy w maju celnicy.pl sugerowali żeby czekać do końca roku ...
nie wszyscy czekali, niektórzy nie odwoływali się od ucywilnienia a od razu skarżyli bezczynność w postaci braku decyzji o zwolnieniu ...
wystarczy trochę pogrzebać w bazie orzeczeń„, to wszystko tam jest !!!


Szanowny @jeszczefunkcjonariusz'u.

Piszesz tak, jakby czytający to Forum "urwali się" z choinki, o tym co piszesz
nie wiedzieli, a tylko Ty sam znał wszystkie posty i doskonale się pomiędzy nimi
orientował. Niestety, świadczy to wyłącznie o tym, że aż tak "czujny" nie jesteś,
a zakresu umiejętności forumowiczów jedynie się domyślasz. BAAARDZO WIELU
z nas rozpoczęło jednocześnie kilka różnych "ścieżek", BO TAK MIAŁO BYĆ !!

Nie jest to jednak przeciwwskazanie do systematycznego objaśniania przez ZZ
- tworzenia i udostępniania wzorów możliwych, poszczególnych "ścieżek".
Również tych już wypróbowanych przez inne osoby. "Wrzucenie" wszystkiego
"naraz", dla zbyt wielu funków zakończyłoby się czkawką ...

Masz zapewne rację, że wielu z nas jest mniej zaradnych i nawet kopiując wzory
z Forum miewają trudności z przerobieniem ich do swojego przypadku. Właśnie
z tego powodu "PODPOWIEDZI" pojawiające się czasami W RÓŻNEJ FORMIE na
Forum, SĄ WSKAZANE i nikt nawet nie powinien myśleć o robieniu z tego tajemnicy.
Tajemnicę, to należy zachować wobec WYMYŚLANYCH "genialnych pomysłów", którymi
można nam jeszcze uprzykrzyć życie, a są choć odrobinę prawdopodobne, bo
MF NIC NIE KOSZTUJE sprawdzić KAŻDY antyludzki pomysł - co się uda, to zysk MF !!

ps
Odnośnie wspomnienia "bazy orzeczeń" -
- dziwi Cię, że ktoś do niej nie zagląda ?!

Czemu więc Cię nie dziwi, że nadal większość ludzi nie robi zakupów przez internet ???
Przecież najczęściej takie zakupy są tańsze, zawsze wygodniejsze, szybsze i bezpieczniejsze.

No to dla ułatwienia Ci odpowiedzi "dowalę" jeszcze jedno:
- nie masz pojęcia, jak wielu ludzi, wykonując w każdy dzień swą pracę tylko przy komputerze,
w domu takowego urządzenia nie posiada ...


 
Informuję też wstępnie, że wypowiedzieliśmy umowę z Kancelarią Baraniewski&Kawa i niebawem każdy zostanie przez Kancelarię o tym poinformowany.

Zapewnimy na pewno dalsze składanie skarg kasacyjnych członkom Związku, bo należy wyczerpać drogę i składać skargi do ETPCZ. Wszystko będzie niebawem w komunikacie. Trzeba będzie wysłać nowe pełnomocnictwo i wyrok/postanowienie WSA.[/URL]

Panie Sławku,
część z nas jest w trakcie ogłoszenia wyroków, czy otrzymanych postanowień WSA, na które przysługuje dalsza droga do NSA. Terminy biegną. A tu taki news!!!
Czy Związek gwarantuje w najbliższcym (niestety krótkim czasie) dalszą obsługę prawną, czy mamy szukać swoich Pełnomocników?
Pozdrawiam.
 
Gwarantujemy składanie kasacji dla wszystkich, a jak dojdzie do rozpraw to obsługę pierwszych wokand w NSA, tych dróg prawnych, które trwają w WSA i NSA.
Rozważamy obsługę nowej drogi prawnej o wydanie decyzji już przed WSA, ale to jeszcze nie wiadomo, czy będzie, czy to raczej na wzorach. Na dniach ustalimy.
Skargi do ETPCZ będą na wzorach.
 
Witam. Chciałem poinformować wszystkich toczących spory sądowe o odprawe pieniężną w prawidłowej wysokości, że Sąd Okregowy w Kielcach sporządził już uzasadnienie wyroku z dnia 25 kwietnia 2018r. sygn. akt: V Pa 20/18. W razie pytań proszę o pw.
 
Gwarantujemy składanie kasacji dla wszystkich, a jak dojdzie do rozpraw to obsługę pierwszych wokand w NSA, tych dróg prawnych, które trwają w WSA i NSA.
Rozważamy obsługę nowej drogi prawnej o wydanie decyzji już przed WSA, ale to jeszcze nie wiadomo, czy będzie, czy to raczej na wzorach. Na dniach ustalimy.
Skargi do ETPCZ będą na wzorach.

Panie Sławku,
a co z dalszymi wokandami w NSA?
Zaczynam się martwić, zwłaszcza po informacji z kancelarii prawnej, że umowa z kancelarią kończy się z dniem 30 czerwca. Nawet nie mam pewności, że po orzeczeniu z 21 maja kancelaria złoży kasację. Najpierw musi wystąpić o uzasadnienie do WSA. Jednym słowem... pięknie
 
mam pytanie czy składaliście juz te petycje? Mi niestety nie udało się - komunikat ,,przekroczono ilość danych''. Można tam załaczyć jedynie 5 załączników więc nie da się załączyć wszystkiego tj. wyroków WSA, NSA pisma do prezesa i do RPO więc i tak nie załączyłam wszystkiego, a mimo to nie przyjęło mi tego.
 
Ostatnia edycja:
Perla. Spróbuj raz jeszcze, albo wyślij w ostateczności w wersji papierowej. Nie miałem takich sygnałów wcześniej.
MOTYW-ACJA
WSA będzie korespondował z Tobą po wypowiedzeniu pełnomocnictwa. Prześlesz zatem wyrok/postanowienie wraz z uzasadnieniem do nowej kancelarii i będziesz miał złożoną kasację, jeśli poprzednia kancelaria nie złoży.
 
Nie składałem ale dobrze, że informujesz o trudnościach. Zbieram dokumenty a jestem na etapie kasacji. Twoje info skróci mi czas wysłania petycji. Nie czekam na NSA.
Proponuję żebym informować się wzajemnie o takich problemach na bieżąco.
Powodzenia.
 
Back
Do góry