Strona 56 z 111 PierwszyPierwszy ... 646545556575866106 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 386 do 392 z 774

Temat: II SA/Ol 672/17 - Wyrok WSA w Olsztynie

Domyślnie

Korzystałeś w SP z bryka ZZ?
    Mam ochotę powalczyć po wyroku NSA.

2. Reklama Google
    Reklama Google

Domyślnie

Tak korzystałem dodając odrobinę własnych. I co mi szkodzi powalczyć w SP, z kosztów sądowych też już jestem postanowieniem zwolniony. W razie przegranej pozostaną mi tylko koszty zastępstwa procesowego pozwanego. Nie chce już brać do sprawy adwokata, bo oni i tak na sprawy wysyłają aplikantow, a oni gowno wiedza. Mam dla P. Dyrektora IAS kilka niespodzianek na rozprawie - ciekawe co podczas przesłuchania (bo o takie wnioskowałem) odpowie.
    Ostatnio edytowane przez Skorpion1 ; 19-02-2018 o 11:41

Domyślnie

Cytat Napisał Grupa rezerwy Zobacz post
    ...
    ...
    Może i trochę to myślenie życzeniowe, ale jestem w stanie założyć się o głębszy flakon lepszej truty, że ktoś powstrzyma to szaleństwo.

Wiesz ... Poczytałem sobie teraz trochę różnych wiadomości i materiałów i wypada
    mi stwierdzić, że właśnie "to szaleństwo ktoś powstrzymał".

Niestety, uczynił to cichaczem, prawdopodobnie jakimś tajnym poleceniem, bo nie jest
    normalnym, gdy w identycznych sprawach (nagle), zapadają wyroki zupełnie inne,
    obrócone o 180 stopni.
    Jakby na to nie popatrzeć, kto podobnie wyrokuje, staje się niewiarygodny, bo jak
    w końcu ma Prawo rozumieć ten maluczki, co do mądrych głów przed krzywdą się
    ucieka ?! Co gorsza, wróży to całkowity upadek, nie tylko moralny, całego wymiaru
    sprawiedliwości i to NIE DZIĘKI "reformie" sądownictwa, przed którą także sami
    sędziowie się "bronili", ale "od środka", poprzez "swoich". Nie wolno się naigrawać
    z Człowieka, co rusz zmieniając według wygody ustalone wcześniej Prawo!
    Wstyd i hańba Panowie i Panie! Hańba na wieki wieków panie Zieliński !!!

Jak "w mordę", pasują tu co najmniej cztery cytaty z jednego, niezaprzeczalnego
    PRAWDZIWEGO Patrioty. CYTUJĘ dwa, pozostawiając pozostałe na inną okazję:

- Nie ma lepszej pożywki chorobotwórczej dla bakteryj fałszu i legend, jak strach przed prawdą i brak woli.

- ... do walki, tak jak poprzednio, z głównym złem państwa: panowaniem rozwydrzonych partyj i stronnictw nad Polską, zapominaniem o imponderabiliach, a pamiętaniem tylko o groszu i korzyści ...

- Józef Piłsudski

Ostatnio edytowane przez cat ; 19-02-2018 o 13:27

Różnica między mądrym a głupim jest taka,
    że głupi mówi co wie, a mądry wie co mówi ...

Domyślnie

Cytat Napisał Skorpion1 Zobacz post
    WSA w Warszawie w dn. 15.02.2018r uchylił decyzję DIAS oraz decyzję poprzedzającą dot. przeniesienia funkcjonariusza do US i jednocześnie umorzyl sprawę ze względu na fakt, iż funkcjonariusz jest poza służba (nie przyjął propozycji pracy) ??? Uznał że dalsze procedowanie jest bezzasadne. Obciazyl kosztami procesowymi DIAS. Co to za orzeczenie chyba nic nie wnosi dla funkcjonariusza ?. Satysfakcja jedynie z tego; ze DIAS ponosi koszty.
    Czyli ten co nie przyjął propozycji, bo uważał ze TYLKO propozycja służby jest właściwa jest przegrany ? .... Buuuuu

Domyślnie

Cytat Napisał Skorpion1 Zobacz post
    WSA w Warszawie w dn. 15.02.2018r uchylił decyzję DIAS oraz decyzję poprzedzającą dot. przeniesienia funkcjonariusza do US i jednocześnie umorzyl sprawę ze względu na fakt, iż funkcjonariusz jest poza służba (nie przyjął propozycji pracy) ??? Uznał że dalsze procedowanie jest bezzasadne. Obciazyl kosztami procesowymi DIAS. Co to za orzeczenie chyba nic nie wnosi dla funkcjonariusza ?. Satysfakcja jedynie z tego; ze DIAS ponosi koszty.
    Trzeba poczekać co napiszą w uzasadnieniu. Ale jeśli uchylili decyzję, której skutkiem było zwolnienie ze służby, to jest przecież na to przepis w ustawie o KAS:
    184. 1. W przypadku uchylenia lub stwierdzenia nieważności decyzji o zwolnieniu ze służby kierownik jednostki organizacyjnej niezwłocznie wyznacza
    funkcjonariuszowi stanowisko służbowe zgodne z jego kwalifikacjami i dotychczasowym przebiegiem służby oraz określa termin podjęcia służby, miejsce
    pełnienia służby oraz stopień służbowy i uposażenie nie niższe od dotychczasowego."
    Rozumiem, że może być za późno na złożenie nowej propozycji, ale na przywrócenie do służby na podstawie art. 184 nigdy nie jest za późno. Wystarczy, że jest uchylona decyzja.

Domyślnie

Cytat Napisał Grupa rezerwy Zobacz post
    Trzeba poczekać co napiszą w uzasadnieniu. Ale jeśli uchylili decyzję, której skutkiem było zwolnienie ze służby, to jest przecież na to przepis w ustawie o KAS:
    184. 1. W przypadku uchylenia lub stwierdzenia nieważności decyzji o zwolnieniu ze służby kierownik jednostki organizacyjnej niezwłocznie wyznacza
    funkcjonariuszowi stanowisko służbowe zgodne z jego kwalifikacjami i dotychczasowym przebiegiem służby oraz określa termin podjęcia służby, miejsce
    pełnienia służby oraz stopień służbowy i uposażenie nie niższe od dotychczasowego."
    Rozumiem, że może być za późno na złożenie nowej propozycji, ale na przywrócenie do służby na podstawie art. 184 nigdy nie jest za późno. Wystarczy, że jest uchylona decyzja.
    do jakiej służby? jeśli mówimy o kasie, to ok.

Domyślnie

Cytat Napisał tele echo Zobacz post
    do jakiej służby? jeśli mówimy o kasie, to ok.
    Każdy się załapał na 3 miesiące służby w KAS. Jeżeli jest uchylona decyzja, to powinien być powrót do stanu sprzed jej wydania. Tylko na razie nie wiadomo co tak naprawdę jest w tym wyroku. Jeśli dalej w WSA uznają propozycje za decyzje to by znaczyło, że sędziowie NSA nie mają daru przekonywania. Niby linia ugruntowana, a tu ciągle każdy po swojemu.

Uprawnienia