• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

II SA/Ol 672/17 - Wyrok WSA w Olsztynie

Zastanawia mnie, co za zawistny tłuk walczy z programem 500+. Jak jest taki bojowy, to może o nas zawalczy?
 
Niezawiśli nie są (a powinni być) sędziowie jako ogół. Nigdy nie byli. Założenie togi nie powoduje, że ktoś staje się z charakteru niezawisły , niestety. Niezawiśli są pojedynczy ludzie.
 
No i właśnie pojedynczy ludzie - Sędziowie, wydają wyroki w Naszych sprawach i uważam, że jest bardzo dobrze jak dotąd.
Sędziowie mając świadomość swojej niezawisłości, wydają po rozprawach wyroki, które zbliżają nas do elementarnej sprawiedliwości i porządku prawnego jaki powinien być standardem w XXI wieku. Odwołują się do Konstytucji i dziwią mnie wpisy digital, który próbuje narzucić narrację, że to jest niedopuszczalne.
 
No i właśnie pojedynczy ludzie - Sędziowie, wydają wyroki w Naszych sprawach i uważam, że jest bardzo dobrze jak dotąd.
Sędziowie mając świadomość swojej niezawisłości, wydają po rozprawach wyroki, które zbliżają nas do elementarnej sprawiedliwości i porządku prawnego jaki powinien być standardem w XXI wieku. Odwołują się do Konstytucji i dziwią mnie wpisy digital, który próbuje narzucić narrację, że to jest niedopuszczalne.

Nic nie chce narzucić ,pokazałem że jest też ciemna strona mocy ,trybunał już jest Pisowski a SN i NSA będzie po nowym roku,ludzie powinni wiedzieć ze rozproszona kontrola jest nie do przyjęcia przez władzę.
 
Nie wiem jaka będzie reforma sądownictwa, w tym SN, bo nie znam projektu i poprawek do projektu, więc tym bardziej nie mam zdania na temat tego jak to będzie po reformie.Natomiast wiem, że Sądy Administracyjne nie podlegają tej reformie, dlatego digital nie strasz ludzi bezpodstawnie.
 
Nie wiem jaka będzie reforma sądownictwa, w tym SN, bo nie znam projektu i poprawek do projektu, więc tym bardziej nie mam zdania na temat tego jak to będzie po reformie.Natomiast wiem, że Sądy Administracyjne nie podlegają tej reformie, dlatego digital nie strasz ludzi bezpodstawnie.

Reforma bedzie taka jak sie wszyscy domyslamy ,pokazuje ludziom ta cała resztę,SA ustawa o organizacji sadów,
Jestem oboma rekami za sadzeniem sie o swoje bo ucywilnienie/zwolnienie z słuzby choc mnie nie dotyczy uwazam za niesprawiedliwe i licze na to ze jakis madry sedzia wynajdzie w toku spraw sadowych sposób bezdyskusyjny na powrót ludzi do słuzby/pracy.
Warto sie zastanowić nad zaskarżeniem utraty zdrowia i naruszenia dóbr osobistych(i co kto jeszcze wymysli) do sadów powszechnych i wysadzić odszkodowanie finansowe.
Podkreslam jestem za przywróceniem do służby wszystkich ucywilnionych i zwolnionych którzy tego chcą i uwazam ze powinnien to roztrzygnac Trybunał konstytucyjny.
 
Czy jeśli Trybunał ma być "pisowski" to oznacza to, że wcześniej był "peowski"? I czy to dla nas było lepsze? Co do 500+ to faktycznie, przypomniałem sobie taką sprawę o rozszerzenie. Była też sprawa, że ktoś przekracza limit dochodu o kilka złotych. Pozdrawiam.
 
Napiszę tak lupus i digital411.
TK był zawsze organem trzeciej władzy, w którym było najtrudniej o niezawisłość. ZGODA?
I dotyczy to całego okresu funkcjonowania TK. ZGODA?
Każda władza wykonawcza, w dość łatwy sposób wpływała na TK na przestrzeni lat - odkąd zaczął orzekać w 86r. ZGODA?
A skoro toczymy spór prawny z władzą wykonawczą, to wolałbym, aby rozstrzygnął go organ wymiaru sprawiedliwości najmniej podatny, a nie najwięcej, na działania tejże władzy wykonawczej. ZGODA?

Ps. A teraz informacja dla młodszych, którzy mogą nie pamiętać. TK powstał w 1982 roku. Jak myślicie w jakim celu nagle komuniści zapragnęli takiego organu władzy sądowniczej?
 
Napiszę tak lupus i digital411.
TK był zawsze organem trzeciej władzy, w którym było najtrudniej o niezawisłość. ZGODA?
I dotyczy to całego okresu funkcjonowania TK. ZGODA?
Każda władza wykonawcza, w dość łatwy sposób wpływała na TK na przestrzeni lat - odkąd zaczął orzekać w 86r. ZGODA?
A skoro toczymy spór prawny z władzą wykonawczą, to wolałbym, aby rozstrzygnął go organ wymiaru sprawiedliwości najmniej podatny, a nie najwięcej, na działania tejże władzy wykonawczej. ZGODA?

Ps. A teraz informacja dla młodszych, którzy mogą nie pamiętać. TK powstał w 1982 roku. Jak myślicie w jakim celu nagle komuniści zapragnęli takiego organu władzy sądowniczej?

Dla POZORU ILUZJI.
Niech moc będzie z wami
 
Dla POZORU ILUZJI.
Niech moc będzie z wami

Dyskusja nad tym że TK jest Pisu albo PO? Czemu ma to służyć? Jesteśmy tu i teraz w takich a nie innych realiach i nie będziemy czekać aż TK zmieni opcje polityczną (a powinien być a-polityczny). I tak jak Sławek powiedział najpierw wykorzystać sądy a potem jak będzie trzeba to i tak musimy zwrócić się do TK - takiego jaki jest - no chyba że Ty Dygital będziesz czekać aż się władza zmieni. Najważniejsze to nie poddawać się i jak Cat napisał pomagać innym walczyć o naszą rację.
 
Napiszę tak lupus i digital411.
TK był zawsze organem trzeciej władzy, w którym było najtrudniej o niezawisłość. ZGODA?
I dotyczy to całego okresu funkcjonowania TK. ZGODA?
Każda władza wykonawcza, w dość łatwy sposób wpływała na TK na przestrzeni lat - odkąd zaczął orzekać w 86r. ZGODA?
A skoro toczymy spór prawny z władzą wykonawczą, to wolałbym, aby rozstrzygnął go organ wymiaru sprawiedliwości najmniej podatny, a nie najwięcej, na działania tejże władzy wykonawczej. ZGODA?

Ps. A teraz informacja dla młodszych, którzy mogą nie pamiętać. TK powstał w 1982 roku. Jak myślicie w jakim celu nagle komuniści zapragnęli takiego organu władzy sądowniczej?

najpierw cel polityczny. czyli jacy to my jesteśmy demokratyczni. później tk stał się chyba nieoczekiwanie takim zabezpieczeniem. gdyby coś poszło nie tak i gtw straciła by władzę, to można by uruchomić naszych "niezwisłych obiektywnych" sędziów. pod pozorem przestrzegania przepisów konstytucji byliby w stanie uwalić każdą próbę odsunięcia od korytek.

jakby się ktoś chciał czepiać, to co zrobił tk w sprawie stopni służbowych? może kolega Sławomir przypomni, z podaniem nazwisk tych "niezawisłych obiektywnych", pilnujących aby przypadkiem nie doszło do mezaliansu?
 
No oczywiście, przepisy ustawy dezubekizacyjnej która odbiera emerytury funkcjonariuszom jest ustawą bandycką i niezgodną z konstytucją tak samo zresztą jak ustawa o kasie, która zlikwidowała Służbę Celną i sponiewierała tysiące funkcjonariuszy Służby Celnej.
 
Tak dla informacji to 20.12.2017 w Gliwicach będzie 7 rozpraw z tych odroczonych w listopadzie. Jak wygląda sytuacja w innych wsa? Ja nadal nie mam terminu. Kicha. :(
 
Tak dla informacji to 20.12.2017 w Gliwicach będzie 7 rozpraw z tych odroczonych w listopadzie. Jak wygląda sytuacja w innych wsa? Ja nadal nie mam terminu. Kicha. :(

Przed chwilą WSA w Łodzi, wyrokiem, nie na posiedzeniu niejawnym, odrzuciło skargi !:mad:
Podobno nie podlegają one rozpatrzeniu z uwagi na brak rozstrzygnięcia organu II instancji, na które skarga by przysługiwała.
Jedyny pozytyw to to, że WSA stwierdził, że była decyzja o zwolnieniu ze służby
 
Tak czy siak wyrok na korzyść. Rozumiem, że brak rozstrzygnięcia II inst. to błą formalny skarżącego, szkoda sprawy.
 
No właśnie, że nie. nie jest to nasz błąd - tylko DIASa.
Skarżąca złożyła odwołanie, zażalenie na bezczynność nieprzekazania odwołania do Szefa KAS itd. - wszystko zgodnie ze "ścieżką" wyznaczoną przez związki. Wyczerpała całość zgodnej z prawem ścieżki odwoławczej, a teraz jej się odrzuca skargę bo DIAS nie rozpatrzył odwołania i nie przekazał go do Szefa KAS. To jego niedopatrzenie i wina- nie nasza !
Ale jednak sąd stwierdził, że w związku z tym, iż nie ma rozstrzygnięcia w postaci "rozpoznania odwołania", to nie ma również przedmiotu skargi !!
Za błędy DIASa to nam przychodzi odpowiadać. Chore
 
Kiepsko. Nadzieja w NSA. Na uzasadnienie przyjdzie poczekać. Ciekawe czy na podstawue wyrokubbędzie można ponownie wnieść odwołanie od propozycji jeśli SA uznaje je za decyzję. Przecież DIAS wskazał , że nie rozpatrzy odwołania bo to nie decyzja, ten argument odpada!
Ps.
Nie miałem wiedzy co do powodów odrzucenia dla tego zrobiłem wrzutkę - sory.
 
Back
Do góry