Strona 52 z 103 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 358 do 364 z 717

Temat: II SA/Ol 672/17 - Wyrok WSA w Olsztynie

Domyślnie

Cytat Napisał PerLA Zobacz post
    Nierozpatrzone jeszcze sprawy w Gdańsku (skargi rozpatrywane pozytywnie dot. bezczynności w sprawie propozycji) zostały zdjęte z wokand, w sądzie nie chcą powiedzieć dlaczego, o co chodzi???
    Pewnie min. Ziobro wydał polecenie służbowe. Teraz od ministra oberwą po uszach te sądy, które były przyjazne w swych orzeczeniach dla f-szy (czytaj: wydawały demokratyczne rozstrzygnięcia). Cóż, taka to dobra zmiana, "wolnoć Tomku w swoim domku".

2. Reklama Google
    Reklama Google

Domyślnie

To w takim razie pozostanie Nam ETPCz.

Domyślnie

Cytat Napisał ZosiaSamosia Zobacz post
    Pewnie min. Ziobro wydał polecenie służbowe. Teraz od ministra oberwą po uszach te sądy, które były przyjazne w swych orzeczeniach dla f-szy (czytaj: wydawały demokratyczne rozstrzygnięcia). Cóż, taka to dobra zmiana, "wolnoć Tomku w swoim domku".
    Kiedy tak ostatnio było ? W 1952 , czy tez 1956 ?

Domyślnie

W NSA rzeź jak przewidywałem, niestety.
    A w Gliwicach nakaz złożenia prop. służby ucywilnionemu z KIS.
    Ja mam już formlarz skargi do ETPC i czekam na bryko.
    Nie odpuszcze MB.
    CZEKAM.

Domyślnie

Ja też kurduplowi nie odpuszcze i mam nadzieję, ze po orzeczeniach ETPCz będę mógł założyć sprawę o odszkodowanie wraz z odsetkami a będzie to naprawdę spora kwota. Tam ich łapy już nie sięgną.
    Ostatnio edytowane przez Skorpion1 ; 13-02-2018 o 13:52

Domyślnie

Cytat Napisał Piotrp Zobacz post
    W NSA rzeź jak przewidywałem, niestety.
    A w Gliwicach nakaz złożenia prop. służby ucywilnionemu z KIS.
    Ja mam już formlarz skargi do ETPC i czekam na bryko.
    Nie odpuszcze MB.
    CZEKAM.
    NSA na razie rozpatruje tylko jeden rodzaj skarg i tylko orzeczenia dla nas niekorzystne. Zobaczymy co dalej, zaraz powinni dojść do wyroków pozytywnych. A przy tych sprawach będą składy 3 osobowe. Pierwszy był chyba ten ze Szczecina:
    http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/E39AB13D3C
    Wystarczy popatrzeć na przywołane przez sąd przepisy. Jeśli nawet się uprą, to tu naprawdę jest co obalać.

Domyślnie

https://wpolityce.pl/m/polityka/3781...o-instrumentow

Nowy temat - uzależnienie budżetu UE od praworządności. Minister Szymański mówi, że od stwierdzania praworządności są sądy, a nie politycy. I słusznie. Jak minister Banaś załatwi 1500 przegranych przed ETPCz to swoi pierwsi się go wyprą i do gardzieli doskoczą. Wyroki tego trybunału wiszą na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Autorytetu nikt poza Putinem nie kwestionuje. A nasze sprawy są całkowicie apolityczne. Siwego ze służby wywalił i Kapica i Banaś. Ten pierwszy dał szansę obrony i oczywiście przegrał. Drugi nie chce dać nawet prawa do sądu.

Uprawnienia