• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

II SA/Ol 672/17 - Wyrok WSA w Olsztynie

Potwierdzam, że kancelaria posyła "substytuty", nie byłem w stanie zweryfikować stanu wiedzy "substytuta" obok nas stał reprezentant "organu". Po tym przeżyciu muszę stwierdzić, że stan zorientowania i wiedzy "substytuta" nie ma wpływu na przebieg samego posiedzenia. Pytania sędziego przewodniczącego ograniczają się do "Czy podtrzymuje ........?" to samo do reprezentanta organu i tyle. Rozumiem kancelarię bo w tym przypadku nie ma przesłuchań, mów końcowych itp które można zobaczyć w debilnych serialach tv. Kancelaria odwaliła kawał dobrej roboty przy sporządzaniu pism procesowych. Ich ocena należy do sędziów a ci jak orzekają każden widzi.
Ostatecznie odrzucono moją skargę - czemu? - bo w "moim" składzie sędziowskim byli dwaj sędziowie NSA; Praksa i Michalik co z góry przesądzało wyrok.
Mam w WSA jeszcze jedną sprawę i najpierw przyjrzę się sędziom a potem pojadę lub nie na rozprawę - szkoda czasu i urlopu i kasy.
Zapowiadam, że po NSA idę do SP bo ten MUSI rozpatrzeć moją sprawę po odrzuceniu w NSA.
Martwi minie brak jakichkolwiek info na temat czy mamy jakiekolwiek szanse w UE.
Czy w ogóle mamy podstawy żeby tam szukać Przyzwoitości i Spokojnego życia po prawie 30 latach służby dla tego Kraju?????

Czekam na odp. ZZ w tym temacie.
 
Już wiem. Wyrok dot. pracownika cywilnego. Nie wnosił w pozwie o przywrócenie do pracy a o odszkodowanie. jedno dot. wypłaty odprawy w wysokości za 6 miesięcy a nie tak jak to uczynili DIAS za 3 miesiące. W tej sprawie były już wygrane w SP w Kielcach i pisaliśmy o tym. Warto więc wnosić pozwy w tej sprawie. Pomyślimy coś w skali Kraju.
Drugie odszkodowanie jest za niezgodne z prawem zwolnienie z pracy.
 
Na tym etapie czekamy na uprawomocnienie wyroków już zapadłych w Kielcach, dlatego nie robiliśmy akcji ogólnopolskiej.
Jednak jeśli ktoś chce samodzielnie już wnosić pozwy lub ze swoimi adwokatami, notabene tak robi wielu pracowników US i UKS zwolnionych przez KAS, to ZZ Celnicy PL, poprzez KOŁO Związku zrzeszające osoby zwolnione przez KAS, udostępnia wzór pozwu. Zachęcam też, by działać samemu we własnej sprawie i wzmacniajcie Koło Związku poprzez składanie deklaracji. Tutaj jest dostępna informacja i deklaracja https://celnicy.pl/content.php/4268-Działa-już-struktura-Związku-zrzeszająca-zwolnionych-z-KAS
Można w tej sprawie pisać na maile kaniewskimare@gmail.com lub danielsztando@wp.pl.
 
Wszystko ładnie i sprawiedliwe - tylko pogratulować tej osobie wyroku. Oczywiście wszystko zostanie opłacone z budżetu Izby, a to oznacza że pracownicy końcowo dostaną czegoś mniej. Wszyscy ponosimy koszty bezprawnych działań. Dyrekcja nie odpowiada za swoje błędy - ale gdyby pracownik/funcjonariusz coś źle zrobił to co najmniej rozmowa dyscyplinująca lub nagana. Kiedy kierownictwo będzie ponosiło odpowiedzialność z tytułu "odpowiedzialności urzędniczej" ?
 
Na szczęście WSA w Gdańsku kontynuuje swoją ocenę etyki i moralności fundamentów KAS. Krótki fragmencik wyroku z 8 marca:
"Za rażąco niesprawiedliwe, naruszające gwarancje konstytucyjne określone w art. 2, art. 32 ust. 1 i art. 45 ust. 1 Konstytucji RP należałoby bowiem uznać brak objęcia ochroną sądową tych funkcjonariuszy, którym z nieznanych im przyczyn ustawodawca przekształca (a w istocie wygasza) stosunki służbowe, nie obligując określonego organu do wydania aktu indywidualnego odnoszącego się do takiej zmiany w obrębie tych stosunków."
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/B83EE34500
 
Witam. Już 12 kwietnia 2018r. oraz 19 kwietnia 2018r. odbedą się w Kielcach pierwsze rozprawy apelacyjnych w/s zaniżonych odpraw.
Jestem w nich pełnomocnikiem, a swego czasu również ustraciłem pracę w skarbówce. Służę pomocą, radą i informacją.
 
Na szczęście WSA w Gdańsku kontynuuje swoją ocenę etyki i moralności fundamentów KAS. Krótki fragmencik wyroku z 8 marca:
"Za rażąco niesprawiedliwe, naruszające gwarancje konstytucyjne określone w art. 2, art. 32 ust. 1 i art. 45 ust. 1 Konstytucji RP należałoby bowiem uznać brak objęcia ochroną sądową tych funkcjonariuszy, którym z nieznanych im przyczyn ustawodawca przekształca (a w istocie wygasza) stosunki służbowe, nie obligując określonego organu do wydania aktu indywidualnego odnoszącego się do takiej zmiany w obrębie tych stosunków."
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/B83EE34500

Ale NSA i tak swoje robi nadal.
Zaczynam się zastanawiać, czy warto marnować pieniądze na wnoszenie kasacji.
Wiem, że Sławek pisał o działaniach zmierzających do zmiany orzecznictwa w NSA (chyba że źle zrozumiałem jakiś wpis) ale nadal NSA nas topi.
Może na bazie tego orzecznictwa już występować do Sądów Pracy wskazując odmowę s administracyjnych rozstrzygania tej sprawy (NSA).
Podobno w wyroku Gliwickiego SP przed rozpoznaniem sprawy przez WSA był wyrok oparty o to rzecznictwo.
Przeznaczyć pieniądze ZZ na wsparcie dla wnoszących sprawy do SP???
Co na to ZZ.
Mam drugą sprawę w Gliwicach w WSA i po składzie sędziowskim wiem, że mam pr....papane.
Szkoda czasu i pieniędzy.
wg. mnie należy zastanowić się, czy tym razem nie wnieść także zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstw przez przez Dyr. - o ile wiem w Katowickiej IAS są takie doniesienia.
DOŚĆ pobłażania niech dysydencie wiedzą, że nie mają do czynienia z króliczkami (cokolwiek to znaczy :p ).
Jeśli robili to na odgórne polecenia niech się do tego przyznają przed właściwymi organami i niech poczują się tak jak my teraz włuczący się po sądach.
Czas siedzenia cicho winien się skończyć!!!
Ja nie odpuszczam.
Cholera.(to nie przekleństwo to choroba sic.)
 
Ale NSA i tak swoje robi nadal.
...
Czas siedzenia cicho winien się skończyć!!!
Ja nie odpuszczam.
Cholera.(to nie przekleństwo to choroba sic.)


Tak trzymać -odpuszczać nie wolno !!

Nie jest normalnym, że wiedza o składzie sędziowskim, jest jednocześnie wiedzą
o możliwej treści wyroku !!
To także jest argument, który bym podniósł W TRAKCIE ROZPRAWY ...

ps
Wysłałem do Ciebie jedno pytanie na priva.
 
Ostatnia edycja:
Piotrze nie dopuszczaj w sprawie NSA, bo aby dalej potem być w grze - ETPC to musisz wykorzystać wszystkie możliwe drogi. Ja czekam jak mi odwala to zdecydowanie zamkną mi drogę do sądów i potem ETPC- nie odopuszczamy.
 
Ostatnia edycja:
Piotrze nie dopuszczaj w sprawie NSA, bo aby dalej potem być w grze - ETPC to musisz wykorzystać wszystkie możliwe drogi. Ja czekam jak mi odwala to zdecydowanie zamkną mi drogę do sądów i potem ETPC- nie odopuszczamy.

Oczywiście, że nie odpuszczamy. Nawet zastanawiam się nad sprawą z powództwa cywilnego o dyskryminację. Złożone przeze mnie wnioski do komórki WZP, pisanie o włączenie do kadry rezerwowej zostały bez odpowiedzi, albo "że nie gwarantuję należytego wykonywania zadań". Ups, mając doświadczenie na granicy, w oddziałach i komórkach merytorycznych. O kwalifikacjach nie wspomnę. Za to osoby bez kwalifikacji z komórek logistycznych, ogólnych itp. jakoś gwarantują realizację zadań "policyjnych" w kontroli i orzecznictwie karnym skarbowym. Czasami mam wrażenie, że przełożeni robią z nas durni, albo "boją" się osób z kwalifikacjami.
 
Ostatnia edycja:
Oczywiście, że nie odpuszczamy. Nawet zastanawiam się nad sprawą z powództwa cywilnego o dyskryminację. Złożone przeze mnie wnioski do komórki WZP, pisanie o włączenie do kadry rezerwowej zostały bez odpowiedzi, albo "że nie gwarantuję należytego wykonywania zadań". Ups, mając doświadczenie na granicy, w oddziałach i komórkach merytorycznych. O kwalifikacjach nie wspomnę. Za to osoby bez kwalifikacji z komórek logistycznych, ogólnych itp. jakoś gwarantują realizację zadań "policyjnych". Czasami mam wrażenie, że przełożeni robią z nas durni, albo boją się osób z "kwalifikacjami".

na układy nie ma rady w tym bantustanie.
 
Ale NSA i tak swoje robi nadal.
Zaczynam się zastanawiać, czy warto marnować pieniądze na wnoszenie kasacji.
Wiem, że Sławek pisał o działaniach zmierzających do zmiany orzecznictwa w NSA (chyba że źle zrozumiałem jakiś wpis) ale nadal NSA nas topi.
Może na bazie tego orzecznictwa już występować do Sądów Pracy wskazując odmowę s administracyjnych rozstrzygania tej sprawy (NSA).
Podobno w wyroku Gliwickiego SP przed rozpoznaniem sprawy przez WSA był wyrok oparty o to rzecznictwo.
Przeznaczyć pieniądze ZZ na wsparcie dla wnoszących sprawy do SP???
Co na to ZZ.
Mam drugą sprawę w Gliwicach w WSA i po składzie sędziowskim wiem, że mam pr....papane.
Szkoda czasu i pieniędzy.
wg. mnie należy zastanowić się, czy tym razem nie wnieść także zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstw przez przez Dyr. - o ile wiem w Katowickiej IAS są takie doniesienia.
DOŚĆ pobłażania niech dysydencie wiedzą, że nie mają do czynienia z króliczkami (cokolwiek to znaczy :p ).
Jeśli robili to na odgórne polecenia niech się do tego przyznają przed właściwymi organami i niech poczują się tak jak my teraz włuczący się po sądach.
Czas siedzenia cicho winien się skończyć!!!
Ja nie odpuszczam.
Cholera.(to nie przekleństwo to choroba sic.)

NSA tłucze jeden rodzaj skarg. Akurat tych, które teraz wydaje Gdańsk, czyli na bezczynność jeszcze nie ruszyli. Nie uchylili też jeszcze żadnego wyroku korzystnego dla nas. Na razie złapali jeden trop, przygotowali kopyto i poprawiają statystyki. Zobaczymy co dalej. Na pewno skarżyć trzeba do końca. Sądy pracy też będą miały robotę w sprawach o odprawy i świadectwa. Sprawy zwolnienia ze służby musimy przeprowadzić do końca w administracyjnych. Zobacz jeszcze jedną rzecz. Ten świeży wyrok:
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/B83EE34500
wydawali ci sami sędziowie, którzy wcześniej odrzucali skargi na propozycje, za które wziął się NSA. Jeszcze nic nie jest stracone.
 
Ostatnia edycja:
NSA tłucze jeden rodzaj skarg. Akurat tych, które teraz wydaje Gdańsk, czyli na bezczynność jeszcze nie ruszyli. Nie uchylili też jeszcze żadnego wyroku korzystnego dla nas. Na razie złapali jeden trop, przygotowali kopyto i poprawiają statystyki. Zobaczymy co dalej. Na pewno skarżyć trzeba do końca. Sądy pracy też będą miały robotę w sprawach o odprawy i świadectwa. Sprawy zwolnienia ze służby musimy przeprowadzić do końca w administracyjnych. Zobacz jeszcze jedną rzecz. Ten świeży wyrok:
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/B83EE34500
wydawali ci sami sędziowie, którzy wcześniej odrzucali skargi na propozycje, za które wziął się NSA. Jeszcze nic nie jest stracone.

NSA odrzucił już dwa warianty: na bezczynność w sprawie odwołania i na inny akt. Pozostaje tylko trzeci wariant... Chyba, że zmienią kierunek rozpatrując sprawy rozstrzygnięte na korzyść.
 
Tak, obserwując sędziego NSA Praksę na rozprawie to raczej nie liczyłbym na zmianę.
Jaka jest różnica w korzystnych i niekorzystnych jeśli dotyczą podobnego/identycznego stanu faktycznego? Żadna. Dla NSA oczywiście.
Tylko zmiana składu NSA coś by dała a na to się nie zanosi.
Nadal nie otrzymałem odpowiedzi na pytanie o szanse w ETPC czy innej instytucji UE.
Teraz zabieram się za Sp szkoda czasu na WSA,NSA.
Chyba, że ktoś mnie przekona, rzeczowo!
 
Nikt nie zamierza Cię przekonywać. Sam decydujesz o swoim postępowaniu. Jesteś dorosły. Skoro już postanowiłeś to ok. Działaj. Mieszasz też sprawy. Piszesz w wątku dot. wyroku dla osoby ucywilnionej, o osobach bez propozycji, a przecież NSA nie wydał jeszcze żadnego orzeczenia w tej sprawie.
 
Sory. Z całym szacunkiem dla Ciebie (autentycznym) byłem na swojej rozprawie. Sędziowie NSA o których pisałem rozpoczęli rozprawę od stwierdzenia, że tak jak poprzednie.... itd. Traktują je od sztancy. Mam obawy, że tak samo wygląda to w NSA.
Co do SP to możliwe, że za szybkobdla tego stwierdziłem, że się zabieram i ew. czekam na sugestie zwłaszcza Twoje a tu z....
Zrozum, że panuje chaos, wielu nie kojarzy co robić na co czekamy, jaka jest perspektywa po NSA itd.
Może pokusisz się o jakąś "mapę drogową" na obecnym etapie. To by mogło dać nam jakiś punkt odniesienia do własnej sytuacji.
Zauważasz przecież, że wiele wpisów to wynik frustracji.
Rozumiem także, że w Ciebie walą jak w benben z każdej strony i to od długiego czasu (stąd szacunek i chyle głowe).
Jednak proszę o krótką inf. czy możemy oczekiwać takich info wkrótce lub nie.
Naprawdę nam wszystkim potrzeba tlenu żeby walczyć Tobie też, dla tego popieram z moimi byłymi funkami to co robi ZZ.
Szacun.
Ps.
Słowa pisane nie oddają zawsze tego co myśli głowa.
 
Back
Do góry