• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

II SA/Ol 672/17 - Wyrok WSA w Olsztynie

Cześć wszystkim, Czy ktoś z Kolegów, Kolezanek może sie orientuje jak na chwilę obecną wygląda sytuacja osób bez propozycji w Sądach pracy??? przywracają? odrzucają? zawieszają?? ktoś miał jakieś rozprawy w Sądzie pracy? poza tymi dwoma wyrokami z CZęstochowy i Kielc?
 
Bielka jak na razie to tylko chyba te wyroki były pozytywne w Częstochowie i Kielcach, moja sprawę Okregowka odrzuciła twierdząc, ze właściwym do rozpatrzenia jest WSA, który niestety też sprawę odrzucił bo nie decyzja, nie inną czynność itd jedyna nadzieja to pisać do DIAS o wystawienie Dec. Administracyjnej o zwolnieniu ze służby., potem po odmowie zaskarżyć do Szefa KAS , a po odmowie zaskarżyć do WSA. Mam nadzieję, ze tym razem sady administracyjne wymusza na nich wydanie decyzji. Jak wydadzą decyzję to znowu zaskarżyć brak wypełnienia ustawowego obowiązku Art. 165 ust. 7. Tylko taka droga Nam pozostała oprócz ETPCz.
 
Ostatnia edycja:
Bielka jak na razie to tylko chyba te wyroki były pozytywne w Częstochowie i Kielcach, moja sprawę Okregowka odrzuciła twierdząc, ze właściwym do rozpatrzenia jest WSA, który niestety też sprawę odrzucił bo nie decyzja, nie inną czynność itd jedyna nadzieja to pisać do DIAS o wystawienie Dec. Administracyjnej o zwolnieniu ze służby., potem po odmowie zaskarżyć do Szefa KAS , a po odmowie zaskarżyć do WSA. Mam nadzieję, ze tym razem sady administracyjne wymusza na nich wydanie decyzji. Jak wydadzą decyzję to znowu zaskarżyć brak wypełnienia ustawowego obowiązku Art. 165 ust. 7. Tylko taka droga Nam pozostała oprócz ETPCz.


Nie, Szanowny @Skorpionie1!

Po wyroku WSA, kopiujesz (możesz słowo w słowo) poprzedni wniosek
do Sądu Pracy i załączając kopię wyroku WSA składasz ponownie.
Wyrok WSA, to najlepsza blokada przed odrzuceniem w SP ...

 
Bielka jak na razie to tylko chyba te wyroki były pozytywne w Częstochowie i Kielcach, moja sprawę Okregowka odrzuciła twierdząc, ze właściwym do rozpatrzenia jest WSA, który niestety też sprawę odrzucił bo nie decyzja, nie inną czynność itd jedyna nadzieja to pisać do DIAS o wystawienie Dec. Administracyjnej o zwolnieniu ze służby., potem po odmowie zaskarżyć do Szefa KAS , a po odmowie zaskarżyć do WSA. Mam nadzieję, ze tym razem sady administracyjne wymusza na nich wydanie decyzji. Jak wydadzą decyzję to znowu zaskarżyć brak wypełnienia ustawowego obowiązku Art. 165 ust. 7. Tylko taka droga Nam pozostała oprócz ETPCz.

Czyli jak rozumiem Sad rejonowy u Ciebie bylo ok.? na okręgówce lipa?- no i to jest dla mnie nie zrozumiałe - jedne sądy pracy czują sie własciwe inne nie -a nawiasem mówiąc ten sąd w Czestochowie jak czytałem uzasadnienie to naprawdę logicznie i kompetentnie i sensownie to uzasadnił tzn. przywrócenie funka do służby.
 
i to moze miec sens - poniewaz u mnie np: dias w skardze do nsa po nie korzystnym dla nich wyroku powołuje sie ze działał jako pracodawca i ze wsa nie jest właściwe do rozpartywania sprawy;)))))))
 
Nie, Szanowny @Skorpionie1!

Po wyroku WSA, kopiujesz (możesz słowo w słowo) poprzedni wniosek
do Sądu Pracy i załączając kopię wyroku WSA składasz ponownie.
Wyrok WSA, to najlepsza blokada przed odrzuceniem w SP ...


Z ostrożności poczekalbym na uprawomocnienie. Czyli NSA. Sam przygotowuję się do takiego scenariusza. W tych sprawach nie składałem jeszcze pozwu do SP. Czekam na argumenty Z uzasadnienia NSA.
 
Z ostrożności poczekalbym na uprawomocnienie. Czyli NSA. Sam przygotowuję się do takiego scenariusza. W tych sprawach nie składałem jeszcze pozwu do SP. Czekam na argumenty Z uzasadnienia NSA.


Ja składałem i - pewnie nie uwierzysz - otrzymałem zwrot obydwu egzemplarzy
pozwu (jeden z pieczęcią wpływu) pięknie spakowanych w kopertę, ale bez żadnych
wyjaśnień, czy nawet pisma przewodniego. To chyba nawet dobrze - skoro nie było
oficjalnego odrzucenia, to nawet datę wpływu, mógłbym uznać za aktualną ...

ps
Oczywiście, czekam na finał w NSA, ale absolutnie nie z ostrożności. Zaangażowałem
się po prostu w wiele różnych spraw, tak swoich (niezawodowych), jak też Koleżanek
i Kolegów (m.in. z ZUS'em i ZER'em), więc jako laik, mógłbym całości nie "ogarnąć".
 
Zamierzam właśnie tak zrobić, czekam na odmowe-
odrzucenie przez NSA i ślę po raz kolejny sprawę do SP.
Co do twoich Bielka domyslow, to dobrze kombinujesz SP chciał procedowac moja sprawę nawet odrzucił wniosek DIASa o odrzucenie mojej sprawy, ale dalej DIAS odwołał się do Okregowki i tam już poleglem.
Cat zupełnie tego nie mogę pojąć jak SP mógł bez słowa wyjaśnienia odesłać Ci Twoja sprawę.
 
Ostatnia edycja:
Zamierzam właśnie tak zrobić, czekam na odmowe-
odrzucenie przez NSA i ślę po raz kolejny sprawę do SP.
Co do twoich Bielka domyslow, to dobrze kombinujesz SP chciał procedowac moja sprawę nawet odrzucił wniosek DIASa o odrzucenie mojej sprawy, ale dalej DIAS odwołał się do Okregowki i tam już poleglem.
Cat zupełnie tego nie mogę pojąć jak SP mógł bez słowa wyjaśnienia odesłać Ci Twoja sprawę.


Po przemyśleniu (w momencie otrzymania zwrotu), doszedłem do wniosku,
że to było dla mnie korzystne (mam nawet powody przypuszczać, iż było
to imiennie przemyślane działanie SP) i absolutnie się tym nie przejąłem ...
 
Ostatnia edycja:
Czekam.
A w niej sprawie to 3:0 dla sędziego PRAKSA z WSA Gliwice. Wywalił wszystkie moje sprawy. Ostatnia o wydanie decyzji. Czyste wydanie Prawa i S........
Tylko ETPC. Niestety.
No chyba, że jeszcze SP.
 
Jeszcze takie pytanie w sprawie gdańskiej 85/17, ponieważ w bazie orzeczeń nie ma jeszcze tego wyroku NSA, jaka była sentencja wyroku uchylenie czy uchylenie i umorzenie sprawy? I czy wystapiono o uzasadnienie wyroku?
 
Ukazał sie wyrok WSA w Rzeszowie II SAB/Rz 72/18 - zobowiązujący do wydania decyzji co jest ewenementem orzeczniczym w Rzeszowie. Czy szczęśliwiec M.K. mógłby koleżankom i kolegom podać jaki zastosował tryb.
 
Duża prośba -czy funk, którego dot. ww. wyrok mógłby wrzucić uzasadnienie, bo w bazie orzeczeń jest tylko sentencja. Powinniśmy sobie pomagać w walce z niesprawiedliwością jaka Nas spotkała !!!!!!
 
Ostatnia edycja:
To orzeczenie z WSA Rzeszów to tryb z wniosku o wydanie decyzji zwalniającej, po braku propozycji.
Nie ma jeszcze uzasadnienia. Na rozprawie nie byliśmy i strona też nie i uzasadnienie dopiero pisemne poznamy, bo informacja z WSA nie uzasadnia w tym momencie ustnie orzeczenia.
 
Sprawa III SAB/Gd 85 /17 - uchylono zaskarżony wyrok i przekazano do ponownego rozpatrzenia, więc dalej piłka w grze...
 
CO do spraw w NSA na 23.10. są bez problemu wolne miejsca. Zgłosiło się jak dotąd tylko kilku chętnych do wsparcia swoją obecnością na rozprawie. Liczymy na więcej.
 
NSA - wokanda

Czy w NSA odbyła się dzisiaj o godz. 9.00 wokanda I OSK 1044/18 dotycząca II SAB/Ke 67/1 na bezczynność organu w sprawie nieprzedstawienia pisemnej propozycji określającej warunki pełnienia służby?
Proszę bardzo o informację.
 
Back
Do góry