• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

II SA/Ol 672/17 - Wyrok WSA w Olsztynie

Tu trzeba spojrzeć na brak decyzji a nie bezczynność bo SA wskazuje( w części spraw) że DIAS składali propozycje.
Raczej stawiam na wniosek o decyzję to postawi dyr pytanie czy służba to stos. administracyjnoprawny czy nie.
Ciekawe jak WSA i NSA to ugryzą bo WSA różnie a NSA, tylko że propozycja to nie decyzja.
Jakieś inne zdania?
 
Zgadzam się z Tobą Piotrze, tylko zastanawiam się, czy należy od nowa składać pozew z wnioskiem o wystawienie przez Diasa decyzji. Co z terminami ? Bo z tego co wiem Warszawa po prostu sprawy odrzuca nic nie mówiąc o potrzebie wystawienia decyzji.
 
Ostatnia edycja:
Po pierwsze nie pozew tylko wniosek/wezwanie.
Dalej termin na wydanie dec to miałDIAS i on winien się martwić o terminy.
Dalej WSA stwierdza że tp nie decyzja a wiele WSA wskazuje że winna być wydana dec.
Dalej przypomnę wydane dec w 2010/2011 na pdst ustawy o SC wstecze o mianowaniu. Tam też było po terminie. Może tą sytuację można podpiąć do dzisiejszej. Kłania się jakaś analiza prawna.
 
Tu trzeba spojrzeć na brak decyzji a nie bezczynność bo SA wskazuje( w części spraw) że DIAS składali propozycje.
Raczej stawiam na wniosek o decyzję to postawi dyr pytanie czy służba to stos. administracyjnoprawny czy nie.
Ciekawe jak WSA i NSA to ugryzą bo WSA różnie a NSA, tylko że propozycja to nie decyzja.
Jakieś inne zdania?


Moim zdaniem dobrze kombinujesz @Piotrzep.

Świadomie użyłem słowa "kombinujesz", gdyż aby móc dojść swoich praw należnych,
trzeba obecnie - przede wszystkim - kombinować (niestety).

Owo, jak piszesz, "ugryzienie" może być w dodatku o wiele "ciekawsze", niż się
wstępnie wydaje. Rozstrzygnięcie bowiem (jakiekolwiek) tej kwestii, to dobry
materiał dowodowy dla stosowanych dotąd innych "ścieżek odwoławczych".

ps
Szczerze mówiąc, to niezmiernie mnie dziwi, iż Sędziowie (wszak znawcy Prawa)
nie chcą "zauważać" niejako "z urzędu" (a posiadają tą właściwość), kwestii ściśle
powiązanych
w sposób naturalny z rozstrzyganymi sprawami - nawet przy braku
takiego formalnego uwzględnienia w składanych skargach.

Zaznaczam tu szczególnie, iż takie powiązane, "łączne" przedstawienie argumentów
przez "obsługującą" prawnie różne skargi Kancelarię, choć wydaje się oczywistym
- nie dziwi mnie JUŻ absolutnie ...
 
Ostatnia edycja:
Czy ktoś już złożył taki wniosek do DIASa o wydanie decyzji ? A może ktos wrzucić dla innych.
 
Ostatnia edycja:
Była propozycja opracowania wzoru przez ZZ w jednym z pism. Poczekajmy. Jest majówka.


Może i była, ale się "zmyła" ...

Moim skromnym zdaniem, taki wniosek nie wymaga jakiejś szczególnej formy,
czy choćby podania podstawy prawnej wnioskowania, ale ...

... ponieważ w związku z wprowadzeniem KAS, składałem do tego samego DIAS,
co Ty
- wszelkiego rodzaju odwołania czy wezwania, na które odpowiadano
wg "gotowca", a planuję swój wniosek MOCNO OPRZEĆ o udzielone odpowiedzi
(Z DOSŁOWNYMI CYTATAMI) - to w wypadku Twojego zainteresowania czymś
takim
, napisz mi na priva coś o swoich oczekiwaniach, czy nawet własnych
przemyśleniach w sprawie. Po "stworzeniu" całego tego "wniosku", nie widzę problemu
by się nim podzielić ...
 
Mam pewną koncepcję co do treści wniosku. Trochę przwrotną ale o tym na priw. Tyljo teraz mam na prawdę majówkę i nie pozwolę algom jej zepsuć nadkwasotą i tego wam także życzę. Zapraszam w Beskidy na odstresowanie i spojżenie z góry na to całe szambo warszawskie. Zdrawim Was :)
 
Po pierwsze nie pozew tylko wniosek/wezwanie.
Dalej termin na wydanie dec to miałDIAS i on winien się martwić o terminy.
Dalej WSA stwierdza że tp nie decyzja a wiele WSA wskazuje że winna być wydana dec.
Dalej przypomnę wydane dec w 2010/2011 na pdst ustawy o SC wstecze o mianowaniu. Tam też było po terminie. Może tą sytuację można podpiąć do dzisiejszej. Kłania się jakaś analiza prawna.

Super, nawet koledzy adwokaci nie mają wątpliwości, więc trzeba to dopracować i przypier-lić tak z grubej rury , aby tam co niektórzy algami się posrali .... !!!!!!!
 
Rzecz jasna Panowie, że czas ucieka, a trole tylko czekają na upływ terminu
 
Ostatnia edycja:
Rzecz jasna Panowie, że czas ucieka, a trole tylko czekają na upływ terminu, wiec trzeba szybko działać i wreszcie nadać bieg sprawie. Jednak chodzi by uderzyć wspólnie, masowo. Prawdopodobnie z wnioskiem o wydanie decyzji pójdzie więcej ucywilnionych niż z odwołaniem od propozycji. Zaczekajmy na opinię Sławka.


Z całym szacunkiem (także dla Sławka), skończmy robić z Niego
wszechmocną i nieomylną "wyrocznię" ...


 
Z całym szacunkiem (także dla Sławka), skończmy robić z Niego
wszechmocną i nieomylną "wyrocznię" ...



Helo, cat. Może połączycie siły z piotremp i opracujecie :) wzór takiego wniosku. Sądzę, że dużo osób czeka na dalszą walkę (szczególnie po skargach w sądzie, które utknęły w martwym punkcie) a czas ucieka. Miłego...
 
Helo, cat. Może połączycie siły z piotremp i opracujecie :) wzór takiego wniosku. Sądzę, że dużo osób czeka na dalszą walkę (szczególnie po skargach w sądzie, które utknęły w martwym punkcie) a czas ucieka. Miłego...


Wszak do @Piotrap napisałem wcześniej:
- "Po "stworzeniu" całego tego "wniosku", nie widzę problemu by się nim podzielić ...".
Świadomie zrobiłem to na Forum, a nie na priva, chociaż zamierzenie jest "specyficzne",
może wymagać korekt i zapewne nie każdemu się spodoba.
Przypuszczam też, że lepiej
będzie - już nie na ogólnodostępnym Forum
dzielić się czymś takim.

Zobaczymy, co na to @Piotrp po powrocie z majówki.
Być może ZZ będzie szybszy i ... z lepszym pomysłem (?!)
 
Czy ktoś już złożył taki wniosek do DIASa o wydanie decyzji ? A może ktos wrzucić dla innych.
O takim wniosku już wspominaliśmy w komunikacie i chcemy go uruchomić wraz ze skargami do Komisji Petycji.
Takie wnioski też były już składane i kończyły się wygraną w WSA. Jak tylko wydobrzeję, bo leżę chory na grypę, to wrzucimy wniosek z tej wygranej w WSA ścieżki. Wniosek wg mnie nie musi być rozbudowany. Dopiero skarga do WSA, bo DIAS nie wyda decyzji, to wiadomo. W skardze do WSA trzeba też będzie położyć nacisk na pewne kwestie, po których NSA po prostu "się śliznął". To też było już wspomniane w komunikacie.
 
I właśnie o to chodzi @cat, o koordynację działań, ma być następna masówka, która wiąże DIASy i utrudni im pracę. Niestety to są konsekwencje stanowienia przepisów przez partaczy i pisania ustaw na kolanie przez cwaniaczków, którzy w czasie Stanu... leżeli przypadkowo gdzieś w kącie na styropianie.
Sam wniosek można oprzeć o gdańskie wyroki oraz gliwicki, ostatnio przytoczony (IV SA/Gl 731/17).
 
Ostatnia edycja:
I właśnie o to chodzi @cat, o koordynację działań, ma być następna masówka, która wiąże DIASy i utrudni im pracę. Niestety to są konsekwencje stanowienia przepisów przez partaczy i pisania ustaw na kolanie przez cwaniaczków, którzy w czasie Stanu... leżeli przypadkowo gdzieś w kącie na styropianie.
Sam wniosek można oprzeć o gdańskie wyroki oraz gliwicki, ostatnio przytoczony (IV SA/Gl 731/17). Zresztą każdy ma swój sposób na wniosek. Działajmy razem. Życzę zdrówka Przewodniczący!


"Wywołany do tablicy" przypomnę Ci, iż ze swoim "widzeniem" spraw oraz różnymi pomysłami
rozwiązań nikogo nie dyskredytuję, nikomu się z nimi nie narzucam, a jedynie się nimi dzielę.

Pozwolisz zatem, że powstrzymam się zarówno przed dalszym komentarzem niniejszego posta,
jak i przed wskazaniem uwag, posiadanych wobec pozostałych treści w przedmiotowym temacie.
 
wyrok Sądu Okręgowego w Kielcach sygn V Pa 20/18 czy ktoś może mi podrzucić ten wyrok?
 
Back
Do góry