• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

II SA/Ol 672/17 - Wyrok WSA w Olsztynie

No dyrektory i kapturowe zespoły, czas przygotować walizki. To pociągnie spore koszty za sobą, będzie odpowiedzialność dyscyplinarna...Nosił wilk razy kilka...Przyda się im to doświadczenie życiowe, którego my już zaznaliśmy, upokorzenia i degradacji.
 
No dyrektory i kapturowe zespoły, czas ...


Wybacz Kolego,
ale widzę, że skrajne uczucia, łatwiej się wypowiada, niż później uznaje za błędne.

Jestem jak najbardziej za tym, o czym tu piszesz, natomiast byłbym ostrożniejszy z formą dokonaną.
Nadal jest to "dzielenie skóry na niedźwiedziu", gdy niedźwiedź jeszcze o tym nie wie, lecz - co gorsza -
także nie wiedzą niektórzy myśliwi.

ps
Nie drażni się nieświadomego niedźwiedzia, który w poczuciu przewagi, parę osób może zabić ...
 

składajcie wnioski dowodowe, w oparciu o jakie przesłanki ustawowe były kierowane propozycje służby. niech przygotuję zanonimizowane zastawienia, począwszy od miejsca służby na przykład w okresie roku przed propozycją, zawierające wykształcenie, szkolenia, znajomość języków, stanowisko, przebieg służby, oceny okresowe ...

albo ich nie rozpatrzą, albo przywrócą do służby. myślę, że będą grać na zwłokę i ponowią propozycje uzasadnieniami, które pewnie znów sądy będą oceniać. zabawa na kilka najbliższych lat .... wynik bardzo niepewny, nsa pewnie coś wynajdzie w ich obronie, tak jak w przypadku stanowisk.
 
Trochę tego się uzbierało: propozycje niezaskarżalne, propozycje niezaskarżalne ale odpowiedź wszczyna postępowanie, propozycja to decyzja, propozycja to inny akt bezskuteczny, propozycja to inny akt skuteczny ale wadliwy. Do tego jeszcze sądy pracy twierdzą, że nie ich bo administracyjne. I to wszystko w identycznych sprawach. Już tylko to powinno dyskwalifikować te pokrętne przepisy i podjęte na ich podstawie działania. Jeżeli sądy tego nie ogarniają, to taka legislacja nadaje się tylko na śmietnik. Tylko czy sędziom NSA wystarczy odwagi.
 
Poczytałam Wasze wywody oraz orzeczenie jakie zapadło w Białymstoku, WSA uchylił akt/czynność z uwagi na nie wypełnienie ustawowych przesłanek do dania propozycji. I w tym momencie naszła mnie taka myśl, że ten człowiek co wygrał jest nadal w służbie jako fc-s.
Ustawa wprowadzająca KAS pozwalała na składanie propozycji tylko do 31.05. Stosunki służbowe/pracy osób, które nie otrzymały propozycji wygasły z dniem 31.08.
W powyższym przypadku osoba taka dostała propozycję na postawie ustawy wprowadzającej KAS, czyli DIAS wypełnił zapisy tejże ustawy. Jednakże ta propozycja była obarczona wadą prawną z winy DIAS i podlegała uchyleniu.
Może odpowiecie na pytanie, a na jakiej podstawie DIAS da temu fc-s nową propozycję?? Proszę, podajcie mi art. ustawy wprowadzającej, który pozwala DIAS na ingerowanie w stosunek służbowy? Odnoszę wrażenie, że ustawodawca tego nie przewidział, ja sama takiego przepisu nie widzę, a widzę zastosowanie tutaj ustawy o KAS.
 
Ostatnia edycja:
Jedna jaskółka .... A może jednak?

To się nazywa Sąd i rozstrzygnięcie sporu. Jasne, że podoba się, bo korzystny. Ale porównajcie to z tymi postanowieniami, gdzie sądy bezrefleksyjnie "od czapy" przepisują identyczne odpowiedzi DIAS-ów na skargi. Ile tu jest analiz, kontekstów, pracy Sędziów. W połowie musiałem odpocząć. Odważne i trudne do podważenia.

Wyrok owszem, zawiera rzeczowe analizy z orzeczeń TK, ale wniosek z niego tylko taki, że f-sz mógł otrzymać propozycję pracy tylko, że powinien ją otrzymać w formie decyzji, na którą służy prawo złożenia odwołania. Więc zapewne teraz ten f-sz otrzyma ponownie propozycję pracy tylko właśnie w formie decyzji, i znowu będzie musiał się odwoływać itd. aż do NSA.
Korzystny dla nas wyrok to ten z Olsztyna, ponieważ Sąd uznał w jego rozstrzygnięciu uprawnienie skarżącego f-sza do złożenia mu propozycji służby. I właśnie w uzasadnieniu tego wyroku na pewno będzie (dla nas) super analiza pod kątem tego, że f-szowi nie można odpowiednio złożyć propozycji pracy. Zatem czekamy na uzasadnienie. Chociaż znam też przysłowie "Jedna jaskółka wiosny nie czyni". Pożyjemy, zobaczymy. Ostateczne rozstrzygnięcie to i tak NSA. Pozdrowienia.
 
Poczytałam Wasze wywody oraz orzeczenie jakie zapadło w Białymstoku, WSA uchylił akt/czynność z uwagi na nie wypełnienie ustawowych przesłanek do dania propozycji. I w tym momencie naszła mnie taka myśl, że ten człowiek co wygrał jest nadal w służbie jako fc-s. (...) Proszę, podajcie mi art. ustawy wprowadzającej, który pozwala DIAS na ingerowanie w stosunek służbowy? Odnoszę wrażenie, że ustawodawca tego nie przewidział, ja sama takiego przepisu nie widzę, a widzę zastosowanie tutaj ustawy o KAS.

Masz rację. Ciekawa sprawa, co zrobi DIAS. Jeśli nie złoży skargi kasacyjnej to chyba będzie musiał zastosować art. 174 KAS, bo ustawa wprowadzająca faktycznie takich kwestii nie rozstrzyga, a czasu się nie cofnie.
 
Poczytałam Wasze wywody oraz orzeczenie jakie zapadło w Białymstoku, WSA uchylił akt/czynność z uwagi na nie wypełnienie ustawowych przesłanek do dania propozycji. I w tym momencie naszła mnie taka myśl, że ten człowiek co wygrał jest nadal w służbie jako fc-s.
Ustawa wprowadzająca KAS pozwalała na składanie propozycji tylko do 31.05. Stosunki służbowe/pracy osób, które nie otrzymały propozycji wygasły z dniem 31.08.
W powyższym przypadku osoba taka dostała propozycję na postawie ustawy wprowadzającej KAS, czyli DIAS wypełnił zapisy tejże ustawy. Jednakże ta propozycja była obarczona wadą prawną z winy DIAS i podlegała uchyleniu.
Może odpowiecie na pytanie, a na jakiej podstawie DIAS da temu fc-s nową propozycję?? Proszę, podajcie mi art. ustawy wprowadzającej, który pozwala DIAS na ingerowanie w stosunek służbowy? Odnoszę wrażenie, że ustawodawca tego nie przewidział, ja sama takiego przepisu nie widzę, a widzę zastosowanie tutaj ustawy o KAS.


Więcej, niż dobrze - kombinujesz !!

Na Twoje pytanie, odpowiedzi udzieliłem już spory czas temu, a Ty także całą
odpowiedź zawarłaś w pytaniu. Nie trzeba już więc; o cokolwiek pytać ...
 
Wyrok owszem, zawiera rzeczowe analizy z orzeczeń TK, ale wniosek z niego tylko taki, że f-sz mógł otrzymać propozycję pracy tylko, że powinien ją otrzymać w formie decyzji, na którą służy prawo złożenia odwołania. Więc zapewne teraz ten f-sz otrzyma ponownie propozycję pracy tylko właśnie w formie decyzji, i znowu będzie musiał się odwoływać itd. aż do NSA.
Korzystny dla nas wyrok to ten z Olsztyna, ponieważ Sąd uznał w jego rozstrzygnięciu uprawnienie skarżącego f-sza do złożenia mu propozycji służby. I właśnie w uzasadnieniu tego wyroku na pewno będzie (dla nas) super analiza pod kątem tego, że f-szowi nie można odpowiednio złożyć propozycji pracy. Zatem czekamy na uzasadnienie. Chociaż znam też przysłowie "Jedna jaskółka wiosny nie czyni". Pożyjemy, zobaczymy. Ostateczne rozstrzygnięcie to i tak NSA. Pozdrowienia.


Podobne dywagacje, to "woda na młyn", mogący nas przemielić - głupie, wyssane z palca argumenty
albo najgenialniejsze pomysły, posiadają dokładnie tą samą wartość dla oponenta - liczy się SZTUKA !!

Skąd w ogóle pomysł, by ktoś miał dalej coś "naprawiać", czy składać jakieś "propozycje" ??!
Niby dlaczego, na jakiej podstawie ?!

Jeżeli Coś powołane do istnienia - nie istnieje, to To - istniejące na podstawie nieistniejącego
nie mogąc zaistnieć -również nie istnieje ... ;)
 
Poczytałam Wasze wywody oraz orzeczenie jakie zapadło w Białymstoku, WSA uchylił akt/czynność z uwagi na nie wypełnienie ustawowych przesłanek do dania propozycji. I w tym momencie naszła mnie taka myśl, że ten człowiek co wygrał jest nadal w służbie jako fc-s.
Ustawa wprowadzająca KAS pozwalała na składanie propozycji tylko do 31.05. Stosunki służbowe/pracy osób, które nie otrzymały propozycji wygasły z dniem 31.08.
W powyższym przypadku osoba taka dostała propozycję na postawie ustawy wprowadzającej KAS, czyli DIAS wypełnił zapisy tejże ustawy. Jednakże ta propozycja była obarczona wadą prawną z winy DIAS i podlegała uchyleniu.
Może odpowiecie na pytanie, a na jakiej podstawie DIAS da temu fc-s nową propozycję?? Proszę, podajcie mi art. ustawy wprowadzającej, który pozwala DIAS na ingerowanie w stosunek służbowy? Odnoszę wrażenie, że ustawodawca tego nie przewidział, ja sama takiego przepisu nie widzę, a widzę zastosowanie tutaj ustawy o KAS.

Sąd powinien wyjaśnić w uzasadnieniu, czy da się naprawić i jak. Ale to i tak nieważne, bo pewnie wszystko trafi do NSA. A swoją drogą, pamiętając o najbardziej poszkodowanych, którzy zostali potraktowani milczeniem i zwolnieni ze służby przez "nicniezrobienie" DIASa, wolałbym żeby znalazła się furtka do tych gównianych przepisów. Bezczynności uchylić się nie da.
 
Ostatnia edycja:
A w Warszawie wszyscy do WZP. Matki z dziećmi, chłopy +60, doktorzy prawa, na drogę. Ale będą "karatować" nielegalnych przewoźników.
 
Back
Do góry