• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

II SA/Ol 672/17 - Wyrok WSA w Olsztynie

NSA rozpoczyna wokandy w październiku 2018r. - Trzymamy kciuki za naszych kolegów i koleżanki!

OSK 912/18 2018-10-05 09:30 Sala E I O 658/6197 III SAB/Łd 44/17 O. Żurawska - Matusiak M. Dybowski (spr.) J. Zieliński Bezczynność organu w przedmiocie nieprzekazania odwołania do organu wyższej instancji dot. zwolnienia ze służby

I OSK 1044/18 2018-10-23 09:00 Sala D I O 658/6197 II SAB/Ke 67/17 I. Bogucka (spr.)
M. Wincenciak O. Żurawska - Matusiak Bezczynność organu w sprawie nieprzedstawienia pisemnej propozycji określającej warunki pełnienia służby

I OSK 80/18 2018-10-23 09:30 Sala D I O 6197 II SA/Ol 672/17 I. Bogucka M. Wincenciak O. Żurawska - Matusiak (spr.) Propozycja określająca warunki zatrudnienia

I OSK 890/18 2018-10-30 09:00 Sala E I O 658/6197 III SAB/Gd 138/17 J. Rudnicka (spr.)
E. Kręcichwost - Durchowska M. Nowicka Bezczynność organu w przedmiocie wydania decyzji dot. stosunku służbowego
 
(...) Konstytucja wyklucza możliwość tworzenia przez organy państwa przepisów dla administracji publicznej umożliwiających arbitralne zwalnianie pracowników państwowych z pominięciem ograniczeń w rozwiązywaniu stosunków zatrudnienia obowiązujących u tzw. prywatnych pracodawców. W przeciwnym razie władztwo publiczne stałoby się narzędziem mającym na celu uprzywilejowane traktowanie państwa jako działającego arbitralnie pracodawcy – taka jest teza wyroku z 25 maja 2018 r. Sądu Okręgowego w Częstochowie (IV Pa 115/18) (...)
http://archiwum.rp.pl/artykul/1383598-Zwolnienia-w-skarbowce-niezgodne-z-Konstytucja.html
 
Proszę wszystkich, by informowali o terminach rozpraw w NSA. Część osób korzysta z własnych pełnomocników, ale warto, aby Związek przyłączył się do każdej sprawy przed NSA na początku. KAŻDĄ sprawę rozpatrywaną przed WSA, gdzie uczestniczył Związek - wygraliśmy, dlatego proszę o informowanie o rozprawach. Będąc na rozprawie można pokazać determinację i Sędziowie zaczynają też lepiej rozumieć ile złego ludziom i Skarbowi Państwa wyrządziło ucywilnienie i jakie niebezpieczeństwo narażenia na dodatkowy blamaż Polski na arenie międzynarodowej niesie ze sobą trwanie przy bezsensownym zupełnie ucywilnieniu.
Powyższe dotyczy także tych co nie otrzymali propozycji albo odmówili przyjęcia propozycji.
 
KAŻDĄ sprawę rozpatrywaną przed WSA, gdzie uczestniczył Związek - wygraliśmy, .

Nie do końca. W mojej sprawie uczestniczył zarówno pełnomocnik, jak i przedstawiciel Związku. Polegało to tylko na potwierdzeniu, że skarga została podtrzymana. Obrona była z mojej strony z prawie godzinną mową i wymianą zdań z radcą prawnym -reprezentującego DIAS. Efekt - skarga oddalona, chociaż sędzia (profesor) w postanowieniu WSA wygłosił zdanie odrębne dotyczące odpowiedzi DIAS na odwołanie w formie pisma, zamisat zgodnie z kpa w formie postanowienia, co skutkuje otwarciem drogi przed WSA. Zobaczymy, jak obrona zachowa się przed NSA. Mam nadzieję, że pełnomocnik nowej kancelarii nie okaże się kolejną fikcją obrony
 
Gdzie to było, bo wiem, że wszystko było wygrywane, tam gdzie byliśmy na rozprawie i tam gdzie ja byłem? Wyjątkiem są tylko Gliwice, o których zapomniałem wspomnieć na początku. Byłem tam co najmniej dwukrotnie, jeśli dobrze pamiętam, ale Gliwice to WSA, gdzie poglądy tych samych Sędziów najbardziej ewoluowały. Był tam widoczny ewidentny brak niezależności niektórych Sędziów. Trzeba będzie napisać o tym książkę, jeśli znajdę czas i w ogóle o wszystkim tym co się dzieje, ale poczekajmy jeszcze na finał w NSA.
 
Witam
Chciałabym poinformować wszystkich walczących o sprawiedliwość, że w piątek 14.09 zapadł korzystny dla mnie wyrok w sprawie zaniżonej odprawy (pracownik służby cywilnej) przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe. Oczywiście spodziewamy się apelacji, ale jedno jest pewne - wyrok Sądu Okręgowego będzie ostateczny, ponieważ z racji tego że przedmiot sporu jest niższy niż 10 tys zł, zgodnie z art. 398 par. 1 kpc, skarga kasacyjna jest niedopuszczalna . Przepis ten stanowi, że w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, w których wartość przedmiotu zaskarżenia jest niższa niż 10 tys zł skarga kasacyjna jest niedopuszczalna. Z niecierpliwością będę czekała na rozstrzygnięcie Sądu Okręgowego, o czym niezwłocznie napiszę.
 
Zauważyłem, że na portalu Petycji Parlamentu Europejskiego pojawiła się pierwsza chyba petycja złożona przez naszego kolegę (petycja nr 0357/2018). Myślę, że warto byłoby poprzeć złożoną przez niego petycję i kolejne petycje, które pewnie się pojawią. Żeby to uczynić trzeba założyć sobie profil na https://petiport.secure.europarl.europa.eu/petitions/pl/home . Ja już to zrobiłem. Można wypowiadać się także w innych sprawach.
 
Dziękuję za tak ważną wg mnie informację. Myślę, że każda z "ofiar reformy KAS" powinna skorzystać z tej przystępnej (czy skutecznej tego jeszcze nie wiemy) formy pomocy. A już na pewno poprzeć petycje, tych którzy je wnieśli. Ja właśnie to uczyniłam. Niech UE odbierze jak najwięcej sygnałów od zwykłych obywateli o tym, że ich prawa są łamane, zwłaszcza teraz gdy temat łamania praworządności w Polsce jest tematem na topie. Musimy skorzystać z wszelkich dostępnych form nagłośnienia sprawy związanej z czystkami kadrowymi które dotknęły wielu z nas. Pozdrawiam wszystkich walczących!!!
 
Dziękuję za tak ważną wg mnie informację. Myślę, że każda z "ofiar reformy KAS" powinna skorzystać z tej przystępnej (czy skutecznej tego jeszcze nie wiemy) formy pomocy. A już na pewno poprzeć petycje, tych którzy je wnieśli. Ja właśnie to uczyniłam. Niech UE odbierze jak najwięcej sygnałów od zwykłych obywateli o tym, że ich prawa są łamane, zwłaszcza teraz gdy temat łamania praworządności w Polsce jest tematem na topie. Musimy skorzystać z wszelkich dostępnych form nagłośnienia sprawy związanej z czystkami kadrowymi które dotknęły wielu z nas. Pozdrawiam wszystkich walczących!!!

no cóż, jestem za. niemniej nie chciałbym stanąć w jednym szeregu z pewną damą (?) i dać się politycznie wykorzystać przeciwko mojemu krajowi. niestety, może to zostać politycznie wykorzystane przeciwko nam. zarówno na arenie międzynarodowej, jak i krajowej. choćby tylko po to, aby odwrócić uwagę od meritum.
 
petycja nr 0357/2018 poparta.
na dzień dzisiejszy poparło petycję tylko 10 osób!!!
To wymownie świadczy o naszym środowisku. Przykre.
 
Ostatnia edycja:
petycja nr 0357/2018 poparta.
na dzień dzisiejszy poparło petycję tylko 10 osób!!!
To wymownie świadczy o naszym środowisku. Przykre.


Bardzo dobrze, że o tym piszesz!

Toż to genialny miernik jedności i zaangażowania naszego środowiska.

NIC WIĘCEJ NIE TRZEBA ...



 
Czy na rozprawach w NSA, 5 października w naszych sprawach będzie ktoś z kancelarii prawnej oraz przedstawiciel związków?
 
Back
Do góry