• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

II SA/Ol 672/17 - Wyrok WSA w Olsztynie

Ma ktoś informację jak przekazać akta z Kancelarii Baranewski&Kawa do Kancelarii mecenasa Ossowskiego? Komu udzielić pełnomocnictwa do odbioru akt? Mam problem w IAS Katowice, a termin na kasację zbliża się wielkimi krokami :)

Jest tak, po rozmowie z kancelarią (sekretarka) Kawa&... okazuje się, że oryginały - jeśli je złożyłeś- obierasz albo osobiście w kancelarii lub osoba kontaktowa z ZZ odbiera je w kancelarii i przekazuje do Ossowskiego.
W mojej lokalizacji trwa klincz na ten temat.
Próbowaliśmy nakłonić kancelarię do odesłania papierów (większość z nas przesłała oryginały "za potwierdzeniem odbioru" tak jak było w jednym z pierwszych pism dot. współpracy z Kawa&..) kurierem na wskazany adres z opłatą przy odbiorze za przesyłkę i nic z tego.
trochę nas to dziwi i zastanawiam się czy Kawa&... nie przegina.
Zastanowimy się czy ich nie pogonić za "przywłaszczenie" sobie naszych akt.
Ma ktoś inne info?
 
Chciałem zapytać koleżanki i kolegów czy może ktoś ma taką sytuację, że w odpowiedzi na wniosek o wydanie decyzji zwalniającej ze służby DIAS odmówił wszczęcia postępowania w tej sprawie, a SKAS - co oczywiste - utrzymał to postanowienie. I jeszcze jedno: ma ktoś już gotową skargę do ETPC? Chciałbym porównać sobie czy podobnie zrobiłem.

Skargi winny być, po ich przyjęciu, dostępne na stronie ETPC o ile ktoś nie zastrzegł tajności petycji (może już jakieś są).
Moja czeka na akceptację i będzie jawna.
Odczuwam dyskomfort bo w jednym z pism ZZ był termin 22.06 więc wysłałem 22.06 o 22.22 :) i teraz patrzę na te uzupełnienia i dodatkowy opis sytuacji prawnej i inne dodatki nie bardzo wiem co z tym terminem? zapewne coś przeoczyłem, a zdarza mi się to :p
 
Zastanowimy się czy ich nie pogonić za "przywłaszczenie" sobie naszych akt.
Ma ktoś inne info?
Dzięki Piotrze.
Też uważam, że kancelaria Baraniewski &Kawa już w momencie, gdy zwrócono się z prośbą o kopię skagi kasacyjnej, tłumacząc, że dokumenty wygenerowane przez kancelarię nie mogą być przekazane. Jakiś absurd. Tu Kłania się powództwo cywilne wobec pełnomocnika.
 
Skargi winny być, po ich przyjęciu, dostępne na stronie ETPC o ile ktoś nie zastrzegł tajności petycji (może już jakieś są).
Moja czeka na akceptację i będzie jawna.
Odczuwam dyskomfort bo w jednym z pism ZZ był termin 22.06 więc wysłałem 22.06 o 22.22 :) i teraz patrzę na te uzupełnienia i dodatkowy opis sytuacji prawnej i inne dodatki nie bardzo wiem co z tym terminem? zapewne coś przeoczyłem, a zdarza mi się to :p



(Zawieram tu również odpowiedź do Koleżanki @MOTYW-ACJA)

Być może, to mnie się coś po...zajączkowało, ale o terminie 22.06
była chyba mowa przy petycji do PE, a nie skardze do ETPC.

Jeśli jednak chodzi o petycję, to faktycznie, pomimo przygotowanej
przez ZZ "ściągi", wypełnienie i złożenie jej z "doskoku" było raczej
niewykonalne. Trzeba też dodać, iż techniczne rozwiązania na stronie
wysyłki, dalekie są od doskonałości, więc "wstukanie" bądź wklejenie
i samej treści i załączników, wymaga użycia własnych szarych komórek.

Sam z ciekawości "zabawiłem" na stronie dłuższy czas, przeglądając
ją nie tylko pod względem baaaardzo rozbudowanej instrukcji czy też
"dymków" pomocy, pojawiających się dopiero przy dłuższym trzymaniu
kursora na danym elemencie i stwierdziłem, że bez mentalnego założenia
"stylu" jak przy "przysłowiowym" sensie badania "krzywizny banana",
niemożliwym jest właściwe "ogarnięcie" całości. W moim przypadku,
dopiero piąta próba zapisania treści petycji zakończyła się sukcesem.
Dopiero po przyjęciu (i nadaniu "numerka"), mogłem do samej treści
dodać załączniki, co przy ograniczeniu ich liczby do czterech za jednym
razem, wymagało wielokrotnego wejścia/wyjścia opcji uzupełniania.
Opcja ta, na pewno jest aktywna aż do czasu sporządzenia streszczenia
wysłanej treści przez odpowiednią komórkę PE i nadania właściwego już
numeru całości petycji.

Odnośnie kwestii związanych z Kancelarią, będąc swego czasu "zjechanym"
tu za swoje wobec niej uwagi, mogę jedynie współczuć i podpowiedzieć
przemyślenie - jakie faktycznie oryginalne dokumenty są nam niezbędne
na dalszym etapie działania
.

Sam jestem w tej "komfortowej" sytuacji, że jedynym oryginałem do
Kancelarii wysłanym, było upoważnienie dla niej, a to już jest nieważne.
Ponieważ w moich "zbiorach" nie posiadałem jedynie skargi kasacyjnej
do NSA sporządzonej przez Kancelarię, "przy okazji" telefonicznego
upewnienia się (przed 1 lipca) o jej złożeniu, poprosiłem o przesłanie
jej skanów na maila. Otrzymałem je w trzy minuty!

Obecnie - z uwagi na treść zasad wskazanych przez Kancelarię -
przyjmuję, iż do 15 lipca takie rozwiązanie jest możliwe dla innych,
acz pewności co do tego, absolutnie nie mam.
Przypuszczam przy tym, że posiadanie kopii tejże skargi kasacyjnej,
po złożeniu właściwych upoważnień i oświadczeń dla nowej Kancelarii
oraz Związku, wcale nie jest konieczne, lecz to przypuszczenie
zastrzegam do weryfikacji przez Związek.
 
Ok. Cat uprzedzałem, że lubi mi się p.... Oczywista to petycja.
Zmęczenie materiału.
Przejrzałem materiał info wstecz.
Dzięki za wyprostowanie.
 
Skargi winny być, po ich przyjęciu, dostępne na stronie ETPC o ile ktoś nie zastrzegł tajności petycji (może już jakieś są).
Moja czeka na akceptację i będzie jawna.
Odczuwam dyskomfort bo w jednym z pism ZZ był termin 22.06 więc wysłałem 22.06 o 22.22 :) i teraz patrzę na te uzupełnienia i dodatkowy opis sytuacji prawnej i inne dodatki nie bardzo wiem co z tym terminem? zapewne coś przeoczyłem, a zdarza mi się to :p

Rzeczywiście chodzi mi o skargę do ETPC a nie do Komisji Petycji. No i kwestia tej odmowy wszczęcia postępowania. Podbijam więc temat.
 
Co do akt z Kancelarii to pojawia się kolejny problem. Przygotowuję skargę do ETPCZ i nie mam postanowień NSA które sąd skierował do pełnomocnika. Dysonuję tylko wydrukami z Bazy Orzećzeń. Czy Kancelaria nie może chociaż przekazać nam kopii? Co mamy załączyć do skargi?
 
Ma ktoś informację jak przekazać akta z Kancelarii Baranewski&Kawa do Kancelarii mecenasa Ossowskiego? Komu udzielić pełnomocnictwa do odbioru akt? Mam problem w IAS Katowice, a termin na kasację zbliża się wielkimi krokami :)

Nie przekazujemy akt do nowej kancelarii. Jest na ten temat w komunikatach. Dostępne są w zakładce - wzory pism - propozycje
 
Perla. Napisz do kancelarii maila, że pilnie potrzebujesz albo wniosek do NSA albo zadzwoń do NSA i może podadzą Tobie sygnaturę. Jeśli masz sygnaturę wydrukuj z bazy orzeczeń i dołącz do skargi do ETPCZ. Są różne możliwości.
W ostateczności, jeśli termin będzie Cię gonił i wciąż nie uzyskasz tego, możemy próbować poprzez Związek. Instrukcja na temat odbioru dokumentów została dzisiaj rozesłana do Przewodniczących ZOI.
Ja pewnych rzeczy nie jestem w stanie przeskoczyć w kontakcie ze starą kancelarią.
Czekam wciąż na obiecane zestawienie wszystkich spraw i ich etapu z Kancelarii Baraniewski&Kawa
 
Dzięki. Napisałam do Kancelarii ale jeśli dopuszczalne jest załączenie wydruków z bazy orzeczeń to ok. W ostateczności wyślę w takiej formie.
 

To jest rewelacja. WSA w Krakowie po uchyleniu przez NSA pierwszego postanowienia jeszcze raz orzekł tak samo i przywrócił termin. NSA nakazał ocenić czy propozycja w ogóle jest zaskarżalna i WSA po raz drugi nie ma żadnych wątpliwości, że nie można funkcjonariuszy pozbawić prawa do sądu. Dopóki NSA nie przedstawi swojego sposobu, będą się boksować. Jak widać niektórzy sędziowie WSA nie odpuszczają i prawa do sądu pozbawić nie chcą. Czas na konkrety ze strony NSA.
 
W dniu dzisiejszym w SO w Rzeszowie zadadły dwa korzystne dla byłych funkcjonariuszy wyroki w sprawie zasiłku chorobowego. W końcu i w Rzeszowie jakiś mały sukces...
 
To że jest cisza na forum o walce do służby, do mundury nie oznacza że nic sie nie dzieje.
Ale.....
Cisza bywa czasem zatrważająca
Czżzby każdy z nas spuścił nos na kwintę ?
Hę ?
I instancja za nami, II instancja przeciw.
Cóz my celnicy możemy walczyć o swoje jeżeli Prezes Sądu też może sobie nie poradzić.
Czy jest szansa o przywrócenie do słuzby dla tch co odeszli jezeli minie rok, dwa , ba.. trzy lata...
 
To że jest cisza na forum o walce do służby, do mundury nie oznacza że nic sie nie dzieje.
Ale.....
Cisza bywa czasem zatrważająca
Czżzby każdy z nas spuścił nos na kwintę ?
Hę ?
I instancja za nami, II instancja przeciw.
Cóz my celnicy możemy walczyć o swoje jeżeli Prezes Sądu też może sobie nie poradzić.
Czy jest szansa o przywrócenie do słuzby dla tch co odeszli jezeli minie rok, dwa , ba.. trzy lata...

przecież w Częstochowie SP już przywrócił "funka" i ponoć Kolega od dłuższego czasu pracuje:) i tu w SP doszukiwałbym się sprawiedliwości, ( i terminy rozpraw krótkie względem NSA) chociaż z tego co słyszałem bardzo małą ilością spraw SP się zajmuje ( tzn. nie odrzucił albo nie oddalił) a w NSA moim zdaniem dla osób które nie otrzymały propozycji, to w MOIM odczuciu w najszybszym terminie o ile wszystko bedzie szlo pomyslnie to -min. 6 lat procesu. SP rok gora półtora. tylko ze do SP już terminy dawnoooo pouciekały:(
 
a nawiasem mówiąc to ciekawy jestem ile osób które nie otrzymały propozycji służby złożyło do SP pozywy , ile pozwów zostało z tych złożonych odrzuconych co dało by nam liczbę iloma SP pozwami się zajmie. albo prościej kto ma w SP pozew który czeka na rozprawę. JA mam. ale nie wiem czy nie zostanie uwalony ze względu terminu? ( złożony miesiąc po 21 dniowym terminie) jak na razie mam wyznaczony termin rozprawy na wrzesien i Sędzia karze mi uzupełniac pozew - wiec moze nie odrzuci - ale na dwoje babka wróżyła??:)
 
Niestety w niektórych miastach SO poodrzucaly sprawy uzasadniając tym, ze wlasciwym do procedowania stosunku służby są Sądy Administracyjne i tu koło się zamyka. Takie mamy prawo, ze jedne sady proceduja, a inne odrzucają sprawy.
 
Niestety w niektórych miastach SO poodrzucaly sprawy uzasadniając tym, ze wlasciwym do procedowania stosunku służby są Sądy Administracyjne i tu koło się zamyka. Takie mamy prawo, ze jedne sady proceduja, a inne odrzucają sprawy.

ale Jednemu się udało i to powinno być pokrzepiająco-motywujące do dalszych intensywnych działań, nie poddawania się tylko myślenia i obalania standardowych formułek IAS-ów - reszta pokazuje, jak to mawiał klasyk "kwadraturę koła":)))
 
Mam pytanie.
Gdzie znajdę wzór pisma do DIAS o wydanie decyzji. Jestem tym co nie przyjął propozycji.
Na stronie widze tylko pismo do Szefa Służby na bezczynnośc.
 
Back
Do góry