• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

II SA/Ol 672/17 - Wyrok WSA w Olsztynie

Jestem ucywilnionym celnikiem, obecnie na emeryturze. mam pytanie: czy ktoś wie, jakiego rodzaju wyroki zapadają teraz w NSA w stosunku do ucywilnionych funków? Chodzi o sprawy, w których kasację ((od pozytywnych dla nas rozstrzygnięć, nakazujących nam wydanie decyzji na f.c. lub na cywila) składali DIAS-i.
Po uchwale I OPS 1/19 uchylają pozytywne wyroki WSA i oddalają skargi.
 
Po uchwale I OPS 1/19 uchylają pozytywne wyroki WSA i oddalają skargi.

A mam pytanie: czy dzieje się tak na posiedzeniach niejawnych czy jawnych? Pytam, bo na wokandzie NSA w dniach 29-31 stycznia 2020 r. pojawiło się kilka spraw „ucywilnionych” funkcjonariuszy odnośnie bezczynności organu w przedmiocie wydania decyzji dot. stosunku służbowego (sygn. I OSK 890/18, I OSK 2315/18, I OSK 1117/18 , I OSK 1130/18, I OSK 1131/18, I OSK 1129/18, I OSK 1103/18, I OSK 1115/18 – vide: http://www.nsa.gov.pl/ewokanda/). W związku z tym NSA wysyła uczestnikom postępowania zawiadomienia o mających się odbywać w wyżej wymienionym terminie rozprawach (stawiennictwo nieobowiązkowe). Większość z tych spraw zakończyła się uprzednio pozytywnym wyrokiem w WSA (i skargą kasacyjną DIAS).
 
A mam pytanie: czy dzieje się tak na posiedzeniach niejawnych czy jawnych? Pytam, bo na wokandzie NSA w dniach 29-31 stycznia 2020 r. pojawiło się kilka spraw „ucywilnionych” funkcjonariuszy odnośnie bezczynności organu w przedmiocie wydania decyzji dot. stosunku służbowego (sygn. I OSK 890/18, I OSK 2315/18, I OSK 1117/18 , I OSK 1130/18, I OSK 1131/18, I OSK 1129/18, I OSK 1103/18, I OSK 1115/18 – vide: http://www.nsa.gov.pl/ewokanda/). W związku z tym NSA wysyła uczestnikom postępowania zawiadomienia o mających się odbywać w wyżej wymienionym terminie rozprawach (stawiennictwo nieobowiązkowe). Większość z tych spraw zakończyła się uprzednio pozytywnym wyrokiem w WSA (i skargą kasacyjną DIAS).
To zależy. Jeśli w pierwszej instancji był wyrok (nie postanowienie) NSA rozpoznaje na niejawnym tylko kiedy strony zrzekły się rozprawy. Jak DIAS wnosił w kasacji o rozpoznanie na rozprawie to są rozprawy.
 
Nawet jak się teraz nie uda można później spróbować przywołać sędziów NSA do porządku z przepisów nowej ustawy sądowej:
"Przewinieniem dyscyplinarnym w rozumieniu ustawy jest naruszenie obowiązków sędziego, w tym:
(...)działanie kwestionujące istnienie stosunku służbowego(...)" 😉😄
 
Nawet jak się teraz nie uda można później spróbować przywołać sędziów NSA do porządku z przepisów nowej ustawy sądowej:
"Przewinieniem dyscyplinarnym w rozumieniu ustawy jest naruszenie obowiązków sędziego, w tym:
(...)działanie kwestionujące istnienie stosunku służbowego(...)" 😉😄

Dobre!!! 😂 Grazie!
 
31 stycznia br. odbyło się kilka rozpraw przed NSA.
W bazie rozpraw cisza, na form cisza, ktoś coś wie??
 
Witam.Czy może ma ktoś wiedzę na temat tego korzystnego wyroku SP w Legnicy odnośnie osób ucywilnionych.Czy jest już może uzasadnienie?
 
Pamiętam,że gdzieś na forum czytałem o konieczności złożenia wezwania do wydania decyzji zwalniającej dla osób które nie otrzymały propozycji do dnia 31.05.2020, gdyż po tym terminie następuje przedawnienie sprawy. Proszę o ewentualne potwierdzenie osób obeznanych w przepisach KPA , ja nie mogę sam tego znaleźć. Wezwania do wydania decyzji zwalniającej nie składałem, gdyż czekam na sprawę w NSA dot. bezczynności oraz na sprawę w przedmiocie postanowienia szefa KAS w przedmiocie odwołania od decyzji sądów cywilnych. Z góry dziekuję
 
Back
Do góry