• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dopłaty do zajęć sportowo-rekreacyjnych i K-O

lupus

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
14 Wrzesień 2011
Posty
892
Punkty reakcji
403
Wprawdzie ze słynnego Kaowca z Rejsu się śmiejemy, to jednak przetrwało do dnia dzisiejszego określenie "zajęcia kulturalno-oświatowe", czego żywym przejawem w naszej (dla mnie byłej) formacji były od lat dopłaty do przedmiotowych wydatków na sport, kulturę itp. Czy ktoś z wypędzonych dostał może dopłatę za ten rok? Ile wyniosła? Bo w izbie gdzie mewy latają, ograniczono je do kwoty 80 zł brutto, co oznacza całe 66 zł na rachunek. Gdybym wiedział o tej hojności nowej miotły, pewnie mniej bym się sportował i kulturyzował, a tak zonk... Czy to ma zastosowanie do wszystkich, czy może tylko nas wykopanych ten przywilej dotyczy? Bo jesli tylko nas, to jest tak jakby kolejna dyskryminacja...Więc nowy kwiatek dla sądów. A mam założone już dwie sprawy. Czy oni naprawdę chcą trzeciej? Czy tam już nikt się z niczym nie liczy? Ja mam teraz trochę więcej czasu i, że tak to ujmę eufemistycznie, determinacji, więc...do zobaczenia panowie i panie z działu prawnego czy jak tam się to nazywa w tym dziadostwie.
 
Jeśli dobrze pamiętam regulamin w UCS to dopłaty funkcjonują. Podstawą są imienne faktury, refundacji przysługuje 50% poniesionych wydatków, nie więcej jednak niż 150 zł w roku.
A jak to u Was wygląda?
 
W cle to było bodajże do 2000 zł brutto, z możliwością redukcji w przypadku zbyt dużej kwoty łącznej, wtedy proporcjonalnie by zmniejszano. Nigdy jednak nie spotkałem się z redukcją, a że 2 tysiące wydać łatwo nie jest, chyba że się non stop siedzi w kinie, teatrze czy na siłowni, więc zawsze miałem płacone 50% wydatków minus podatek dochodowy od kwoty dopłaty. No ale teraz mamy to lepsze, więc zmiany też na lepsze...tylko dla kogo.
 
Funkcjonują ale tylko dla funkcjonariuszy, dla ucywilnionych tylko za okres kiedy byli funkcjonariuszami więc kwota proporcjonalnie zmniejszona i za faktury do końca maja 2017r. Choć być może w innych izbach jest inaczej, zlaeży to o decyzji DIAS w sprawie świdczeń socjalnych a czy wszędzie są takie same?
 
Funkcjonują ale tylko dla funkcjonariuszy, dla ucywilnionych tylko za okres kiedy byli funkcjonariuszami więc kwota proporcjonalnie zmniejszona i za faktury do końca maja 2017r. Choć być może w innych izbach jest inaczej, zlaeży to o decyzji DIAS w sprawie świdczeń socjalnych a czy wszędzie są takie same?

Masz rację, każdy UC-S ma swoje regulaminy. W moim UC-S jest limit zwrotu 150 zł. Może to niewiele, ale i tak cieszy....
 
150 zł kontra 2000 zł...można się cieszyć, że nas piorun nie zabił, ale można też oczekiwać czegoś lepszego.
 
Funkcjonują ale tylko dla funkcjonariuszy, dla ucywilnionych tylko za okres kiedy byli funkcjonariuszami więc kwota proporcjonalnie zmniejszona i za faktury do końca maja 2017r. Choć być może w innych izbach jest inaczej, zlaeży to o decyzji DIAS w sprawie świdczeń socjalnych a czy wszędzie są takie same?

Jaka podstawa prawna? MF spłodziło niedawno pismo z którego wynika, że jak się zmienia status z funkcjonariusza na pracownika, to można brać te same świadczenia socjalne albo za całość roku 2017 r. jako funkcjonariusz albo za całość roku 2017 r. jako pracownik. Dowcip polega na tym, że świadczenia socjalne f-szy są zupełnie inne niż dla Służby Cywilnej.
 
Jaka podstawa prawna? MF spłodziło niedawno pismo z którego wynika, że jak się zmienia status z funkcjonariusza na pracownika, to można brać te same świadczenia socjalne albo za całość roku 2017 r. jako funkcjonariusz albo za całość roku 2017 r. jako pracownik. Dowcip polega na tym, że świadczenia socjalne f-szy są zupełnie inne niż dla Służby Cywilnej.

Nie widziałam pisma z MF, pisałam jak jest w mojej Izbie
 
Jak wygląda to w roku 2021? Ile może wynosić maksymalna łączna wartość z wszystkich faktur? I trzecie pytanie: Czy ktoś z Was przedkładał fakturę z Energylandii? Była rozliczona czy odrzucona?
 
Jak wygląda to w roku 2021? Ile może wynosić maksymalna łączna wartość z wszystkich faktur? I trzecie pytanie: Czy ktoś z Was przedkładał fakturę z Energylandii? Była rozliczona czy odrzucona?
Sprawdź w regulaminie świadczeń socjalnych swojej izby. Zwróć uwagę jaki regulamin czytasz bo zwykle są dwa odrębne dla cywili i dla funkcjonariuszy. Ani zasady ani kwoty (jeśli chodzi o KO) nie muszą być takie same w różnych izbach. Sztywne (mnożnikowe) kwoty są tylko w przypadku gruszy i ryczałtu PKP. W mojej izbie do zajęć kulturalni sportowych dopłacają połowę z faktur lub biletów (nie uznają np paragonów z basenu, musi być faktura lub bilet) ale nie więcej niż 150 zł. Zajęcia muszą dotyczyć funkcjonariusza, nie żony ani dziecka. Jeśli masz na fakturze z Energylandii wyodrębnioną ilość osób z podaniem ceny jednostkowej, to za jedną osobę dorosłą możesz ubiegać się o dofinansowanie. Faktury gdzie jest przykładowo napisane "wstęp rodzinny" czy inny zapis nie konkretyzujący ceny za udział w imprezie 1 osoby dorosłej to takie faktury u mnie są odrzucane
 
Hmm to muszę dobrze dopytać u siebie. A powiedz mi jeszcze jak wygląda sprawa karnetów na pływalnię? Mam takowy karnet, wziąłem na to fakturę. W rubryce nabywca wpisane są oczywiście moje dane, a opis usługi to : karnet wstęp - basen szt.1. Myślisz, ze przejdzie?
 
Hmm to muszę dobrze dopytać u siebie. A powiedz mi jeszcze jak wygląda sprawa karnetów na pływalnię? Mam takowy karnet, wziąłem na to fakturę. W rubryce nabywca wpisane są oczywiście moje dane, a opis usługi to : karnet wstęp - basen szt.1. Myślisz, ze przejdzie?
Faktury za karnety basenowe czy na siłownię są u mnie uznawane
 
Back
Do góry