• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Spotkanie całego środowiska KAS - 05.10.2017r. godz. 11:00

Podstawowy błąd pokolenia wypaczonego socjalizmem - w kapitalizmie wszystko kosztuje.
Otóż jest zgoła inaczej - ZAWSZE wszystko kosztuje.

dobrze że ciebie nie wypaczyło

wyjaśniam - to był skrót myślowy

w kapitaliżmie wszystko kosztuje korzystającego

w socjaliżmie nie zawsze korzystającego

chociaż - od razu zastrzegam - są wyjątki - np. w ramach "solidarności" np. abonament rtv kosztuje nawet nie korzystających
 
dobrze że ciebie nie wypaczyło

wyjaśniam - to był skrót myślowy

w kapitaliżmie wszystko kosztuje korzystającego

w socjaliżmie nie zawsze korzystającego

chociaż - od razu zastrzegam - są wyjątki - np. w ramach "solidarności" np. abonament rtv kosztuje nawet nie korzystających

Uderz w stół...
czekałem na reakcję :)
Naprawdę nie chciałem Cię urazić, to nie była personalna wycieczka, tylko moje prawdziwe spostrzeżenia. Domyślam się, że nie reprezentujesz tej linii, ale naprawdę mnóstwo ludzi "starej daty" mówi np., że "za komuny było dobrze, bo miałem lekarza za darmo" itp. Ale najbardziej przeraża, gdy takie rzeczy mówi ktoś młody...
 
Polityka rzadzących nie zmieniała sie od tysięcy lat "dziel i rządź" to dewiza wszystkich rządzących i geneza ich sukcesów w kontrolowaniu róznych grup społecznych. Jedynie te grupy społeczne ,które potrafiły porzucić wzajemne animozje i połączyć się w imieniu jednego wspólnego celu stawały się problemem i to poważnym dla rzadzącyh zmuszonych do poważnegodialogu z takimi nielicznymi grupami. Jako WIELKA formacja KAS ponad 60 tys ludzi dbających o finase publiczne mamy bardzo mocną pozycję przetargową i jeśli sie zjednoczymy to możemy wywalczyć naprawdę niewyobrażalne ustępstwa od rządzących ,ponieważ oni liczą się i to bardzo ale tylko z tymi ,którzy stanowią jednolity front. TAki połączony KAS jest w stanie wywalczyć naprawdę WIELKIE PODWYŻKI i PRZYWILEJE wystarczy tylko porzucic wzajemne animozje i zjednoczyć środowisko w jednym celu POWAŻNEGO traktowania przez Ministra Morawieckiego, który chewali się sukcesami KAS-u ale o ludzi specjanie nie dba bo wie ,że nie stanowimy jednolitej zdeterminowanej grupy z którą musiałby się liczyć.

wszystko pięknie, aż serce rośnie

tylko potrzebne jest wyrażenie jakiejkolwiek aktywności ze strony skarbowców

chociażby zapisywanie się do zz

marginalne wstąpienie kilkudziesięciu nawet osób z ponad 40 000 to trochę mało nie?

niechby uzyskali POŁOWĘ tego co celnicy

u nas blisko 5 000 z 14 000, ca 35% funków

niechby u nich było ca 18% z 44 000 skarbowców i uksowców

to byłoby ca 8 000 nowych członków !!!

a razem z dotychczasowymi członkami byłoby nas ponad 13 000 !!!

ehhhh!

od czegoś trzeba zacząć

boicie się? nie chcecie się wychylać ?

ok, deklaracje można wysyłać pocztą, składki opłacać bezpośrednio samemu, przelewem na konto związku

nikt nie musi w waszym us wiedzieć, że jesteście w celnikach.pl, a zz będzie informował mf o rosnącej liczbie członków - bez nazwisk

chociaż z drugiej strony - jak widzicie poparcie działań np. na pikiecie? marszu? proteście?

my sobie z tym radzimy
 
wszystko pięknie, aż serce rośnie

tylko potrzebne jest wyrażenie jakiejkolwiek aktywności ze strony skarbowców

chociażby zapisywanie się do zz

marginalne wstąpienie kilkudziesięciu nawet osób z ponad 40 000 to trochę mało nie?

niechby uzyskali POŁOWĘ tego co celnicy

u nas blisko 5 000 z 14 000, ca 35% funków

niechby u nich było ca 18% z 44 000 skarbowców i uksowców

to byłoby ca 8 000 nowych członków !!!

a razem z dotychczasowymi członkami byłoby nas ponad 13 000 !!!

ehhhh!

od czegoś trzeba zacząć

boicie się? nie chcecie się wychylać ?

ok, deklaracje można wysyłać pocztą, składki opłacać bezpośrednio samemu, przelewem na konto związku

nikt nie musi w waszym us wiedzieć, że jesteście w celnikach.pl, a zz będzie informował mf o rosnącej liczbie członków - bez nazwisk

chociaż z drugiej strony - jak widzicie poparcie działań np. na pikiecie? marszu? proteście?

my sobie z tym radzimy

Nic dodać nic ująć, na zmianie z ludźmi o tym rozmawiałem, ale też wcześniej pisałem. Nikt nie wierzy w jakikolwiek wzrost aktywności środowiska skarbowego. Celnicy wyjdą na ulicę a "ludwińska", w imieniu wszystkich porozumionko klepnie :)
 
Taka prośba do naszego lidera Sławomira Siwego. Czy mógłby opublikować ilu skarbowców z dawnej AP i kontroli skarbowej (izby skarbowe, us-y, uks-y) od powstania KAS przystąpiło do Celnicy PL?
 
Wielu skarbowców nie ma świadomości, że istnieje ZZ Celnicy PL, notabene najliczniejsza organizacja związkowa w KAS. Może czas na rozpragowanie związku z wykorzystaniem internetów KAS i innych kanałów komunikacji?
 
"mario97 Tak sobie myślę, że to jest właśnie ten moment kiedy trzeba zrezygnować z członkostwa w Celnicy pl. Przepraszam wszystkich. Odejdzie tylko jeden celnik ale przybędzie mnogo skarbowców. "

Przykre jest to, że nie potrafisz zobaczyć nic więcej niż czubek własnego nosa. Dlaczego nie potrafisz zaakceptować tego co ustalili delegaci na zjeździe? Jeżeli nasze podejście do sprawy Ci się nie podoba, to cóż - jakoś to przeboleję. Pomyślności na nowej/starej drodze życie.

Przykre to jest to, że Prezydium mżąc o nowych członkach robi to co rząd - nikogo nie słucha i siłowo nas uszczęśliwia i to w kiepskim stylu, było blokowanie i usuwanie wpisów za obrazę skarbowców, ostatnio ich przepraszanie za wpisy mario97, próba wmówienia mario97, że zmienił zdanie a teraz to " ...Ci się nie podoba, to cóż - jakoś to przeboleję. Pomyślności na nowej/starej drodze życie. " ..dobra...nie ma chyba na co czekać dla mnie z kolei to chyba TEN MOMENT na rezygnację cóż NIE PRZESZKADZAM więc i również idę konsumować moje zadowolenie samodzielnie..

Kasowniki zabrały nam już wszystko sztandary, budynki, związek, forum...a nasi na tabletkach...
 
"mario97 Tak sobie myślę, że to jest właśnie ten moment kiedy trzeba zrezygnować z członkostwa w Celnicy pl. Przepraszam wszystkich. Odejdzie tylko jeden celnik ale przybędzie mnogo skarbowców. "
...
...dobra...nie ma chyba na co czekać dla mnie z kolei to chyba TEN MOMENT na rezygnację cóż NIE PRZESZKADZAM więc i również idę konsumować moje zadowolenie samodzielnie..
Kasowniki zabrały nam już wszystko sztandary, budynki, związek, forum...a nasi na tabletkach...


Nawet zakładając zupełną Twoją rację, to KTO tu "rozpiernicza" celnicze związki ?!

SAMI "SWOI" !!!

ps
Ja też na tabletkach ...
 
"mario97 Tak sobie myślę, że to jest właśnie ten moment kiedy trzeba zrezygnować z członkostwa w Celnicy pl. Przepraszam wszystkich. Odejdzie tylko jeden celnik ale przybędzie mnogo skarbowców. "



Przykre to jest to, że Prezydium mżąc o nowych członkach robi to co rząd - nikogo nie słucha i siłowo nas uszczęśliwia i to w kiepskim stylu, było blokowanie i usuwanie wpisów za obrazę skarbowców, ostatnio ich przepraszanie za wpisy mario97, próba wmówienia mario97, że zmienił zdanie a teraz to " ...Ci się nie podoba, to cóż - jakoś to przeboleję. Pomyślności na nowej/starej drodze życie. " ..dobra...nie ma chyba na co czekać dla mnie z kolei to chyba TEN MOMENT na rezygnację cóż NIE PRZESZKADZAM więc i również idę konsumować moje zadowolenie samodzielnie..

Kasowniki zabrały nam już wszystko sztandary, budynki, związek, forum...a nasi na tabletkach...

Foremka dziękuje Ci zawsze to miło wiedzieć, że nie tylko ja tak to czuje ale jest jeszcze ktoś to czuje i myśli tak samo.
 
Witam wszystkich... Taak wszystkich. Jestem celnikiem calym sercem... zawsze nim bylem... Chociaź obecnie "sweterkiem"... Znamy wszyscy zaangaźowanie skarbowcow w protesty... Ich podejscie... pszczolki, baletnice ect. Tak bylo... Ich rozegrali, a w zasadzie... sami się rozegrali po mistrzowsku... Dostali niezlego kopa w d##e. Bylem i jestem przeciwny zmianie nazwy NASZEGO ZWIĄZKU CELNICY.PL... Ale zrzeszanie czlonkow to cos› innego... Oczywis›cie należe od wielu lat do "celnikow". Jednak obecną sytuacja jest troszke inna.Wazne, aby nasz zwiazek rosl‚ w sile Wiemy przecież, ze skarbowcy maja… bardzo duźe "narze™dzia nacisku" przy protes›cie... Przeciez z Tego powodu "Gora" ma rozwolnienie. I co ja bym na ich miejscu zrobił? Ano nie dopuscil do porozumienia Celnikow i Skarbowcow... Co wlasnie przez swoich trolli i slugusow robia. Bez urazy... Nie znaczy to, źe ktos kto ma inne zdanie jest trollem. Wiemy juz źe tak się dzialo i dzieje. Starajmy sie raczej dotrzec‡ do skarbowcow. Polaczmy sily... Nie obrzucajmy sie blotem...Tego sie™ boja…... Pozdrawiam ;-)
 
Ostatnia edycja:
O czy Wy piszecie? Przecież nikt z Zarządu nie ma zamiaru, co więcej nie ma takiego prawa, zmieniać nazwy Związku. Nazwę , analogicznie jak statut, mogą zmieniać tylko delegacji na ogólnokrajowym zjeździe.
 
Panie Jacek bez emocji!!! Nawiązałem do wcześniejszych różnych propozycji... Już w tej chwili historycznych...M.in. zmiany nazwy... Już? Uspokojony? No to po... Kielichu!!! Pozdrawiam ;-)
 
Panie Jacek bez emocji!!! Nawiązałem do wcześniejszych różnych propozycji... Już w tej chwili historycznych...M.in. zmiany nazwy... Już? Uspokojony? No to po... Kielichu!!! Pozdrawiam ;-)


Pozwolę tu sobie dodać odnośnie nazwy, jedno (jak zwykle) głupie pytanie:

- jeżeli, gdy była Służba celna, mówiłeś o sobie >>celnik<<, to czy obecnie
będziesz mówił >>celniko-skarbowiec<< ?!

Także w KAS, zawsze będą (jacyś) celnicy, niech więc zawsze pozostaną >>Celnicy.pl<< ...


 
Mario97 zapraszam na Zjazd. Będzie najbliższy na wiosnę. Będziesz mógł przekonywać do swoich racji. Koniec tematu tymczasem i nie bądź też dzieckiem. Foremka to od zawsze zawzięty wróg ZZ Celnicy PL i mój, może z MF, może z Federacji, bo tak wynikało z wpisów? Wykasował większość swoich wpisów, z których można było to wyczytać.
Kończąc ten temat. Nigdy nie zostaną zaniedbane ani o milimetr sprawy funkcjonariuszy i będziemy wciąż reprezentować interesy funkcjonariuszy i interesy pracowników cywilnych, tak jak czynimy to od lat zresztą, bo pracownicy cywilni są od lat w ZZ Celnicy PL. W Polsce działają takie ZZ np. OPZZ, Solidarność, Zw. Zaw. Funkcjonariuszy i Pracowników Służby Więziennej i pewnie wiele innych, które zrzeszają i funkcjonariuszy i pracowników. Dlatego uważam, że temat jest sztucznie wywołany, bo MF jest śmiertelnie przestraszony tą inicjatywą.

A teraz wracamy proszę do tematu wątku i informuję, że odtąd wpisy nie na temat będę zmuszony kasować, bo 05.10. jest blisko. Wystarczy już tego celowego rozmydlania tematu.
Jak wspomniałem MF jest śmiertelnie przestraszony tą inicjatywą i stąd też reaktywacja niektórych nicków. Nie ma też tematu zmiany nazwy
 
Pan Marian Banaś Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów
Szef Krajowej Administracji Skarbowej

Szanowny Panie Ministrze

Ponieważ nie znamy odpowiedzi na żadne z pytań dot. przyczyn oraz dalszego losu niesłusznie zwolnionych z Krajowej Administracji Skarbowej wielu porządnych i merytorycznych ludzi, jak również pozbawionych munduru funkcjonariuszy celnych, ale przede wszystkim z uwagi na brak zapisania w budżecie na 2018 rok wyższych środków na uposażenia w KAS, zapraszam Pana Ministra na spotkanie z przedstawicielami całej społeczności Krajowej Administracji Skarbowej, które odbędzie się w dniu 05.10.2017r. w Naczelnej Organizacji Technicznej w sali B na III piętrze przy ul. Czackiego w Warszawie(obok Ministerstwa Finansów) Jednocześnie pragnę Pana Ministra poinformować, iż znana publicznie wypowiedź Pana Ministra, jakoby tylko część pracowników KAS miała otrzymać podwyżki pochodzące z oszczędności na funduszu płac, nie satysfakcjonuje środowiska zawodowego KAS. Zapraszamy uprzejmie Pana Ministra na godzinę 11:15.

Z poważaniem

Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 
Pani Beata Szydło Prezes Rady Ministrów

Szanowna Pani Premier

Związek Zawodowy Celnicy PL zwraca się z prośbą o zapisanie w budżecie na 2018 rok środków na podwyżki pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej – podwyższenie funduszu płac. Wnioskujemy o przyjęcie ustawy modernizacyjnej dla Krajowej Administracji Skarbowej, która każdego roku będzie podwyższać uposażenia funkcjonariuszy i pracowników KAS o 300 mln zł. W perspektywie dwóch ustaw modernizacyjnych – 6 lat, uposażenia i wynagrodzenia w KAS osiągnęłyby wówczas zadowalający poziom, który zatrzymałby odejścia najlepszych pracowników i funkcjonariuszy do m.in. firm doradczych i zajmujących się optymalizacją zobowiązań podatkowych. Nie stać nas na dalszą utratę fachowców. Wprowadzenie KAS bardzo mocno osłabiło Państwo w tej kwestii. Wg danych pochodzących z uzyskanych odpowiedzi na wnioski o informację publiczną z powodu wprowadzania KAS odeszło 5324 osoby, w tym 512 nie przyjęło propozycji. Wiele osób, nie mając jeszcze na moment wręczenia propozycji uregulowanej kwestii nowego zatrudnienia, przyjęło propozycję, ale wciąż zastanawia się nad odejściem. Często są to wybitni fachowcy. KAS zwolnił także wielu ekspertów w poszczególnych dziedzinach i na ten temat będziemy wciąż występować do Pani Premier wnioskując nieustannie o audyt, gdyż sytuacja jest krytyczna. Pan Premier Mateusz Morawiecki praktycznie w każdym swoim wystąpieniu publicznym dziękuje i chwali środowisko KAS za zaangażowanie w pozyskiwanie dodatkowych wpływów. Cieszymy się, że Pan Premier nas docenia. Pan Premier dziękuje nam za sumienną i wzorową służbę i pracę, dzięki której są możliwe podwyżki dla wielu grup zawodowych. Prosimy, by w budżecie Rząd nie zapomniał także o tych, którym sam dziękuje. Wnioskujemy o zapisanie w 2018 roku zaledwie promila z pozyskanych dodatkowych wpływów do budżetu. Z poważaniem
Sławomir Siwy​
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL​
 
Pan Marian Banaś Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów
Szef Krajowej Administracji Skarbowej

Szanowny Panie Ministrze

Ponieważ nie znamy odpowiedzi na żadne z pytań dot. przyczyn oraz dalszego losu niesłusznie zwolnionych z Krajowej Administracji Skarbowej wielu porządnych i merytorycznych ludzi, jak również pozbawionych munduru funkcjonariuszy celnych, ale przede wszystkim z uwagi na brak zapisania w budżecie na 2018 rok wyższych środków na uposażenia w KAS, zapraszam Pana Ministra na spotkanie z przedstawicielami całej społeczności Krajowej Administracji Skarbowej, które odbędzie się w dniu 05.10.2017r. w Naczelnej Organizacji Technicznej w sali B na III piętrze przy ul. Czackiego w Warszawie(obok Ministerstwa Finansów) Jednocześnie pragnę Pana Ministra poinformować, iż znana publicznie wypowiedź Pana Ministra, jakoby tylko część pracowników KAS miała otrzymać podwyżki pochodzące z oszczędności na funduszu płac, nie satysfakcjonuje środowiska zawodowego KAS. Zapraszamy uprzejmie Pana Ministra na godzinę 11:15.

Z poważaniem

Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL

bardzo mi się podoba to niezaproszenie. ponieważ wystarczająco się pan (?) skompromitował, to czy możemy uprzejmie prosić o nieprzybycie oraz niezabieranie głosu? no chyba że przybędzie pan z algami oraz dokumentem ich zakupu ...
 
To może być bardzo burzliwe spotkanie...a nawet jak nie, to własnie rozstrzygają się nasze losy w eliminacjach do Mundialu, więc zalecam cierpliwość :)
 
Back
Do góry