• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Spotkanie całego środowiska KAS - 05.10.2017r. godz. 11:00

W styczniu na nadzwyczajnym zjeździe delegaci rozstrzygnęli kwestie nazwy Związku.

Co do zapisywania się do nas ludzi z dawnego AP i UKS to ja osobiście uważam to za słuszną drogę. Co jest lepsze - stworzenie jednego silnego Związku skupiającego byłych i obecnych pracowników oraz funkcjonariuszy KAS czy rozdrabnianie się na małe organizacje, które nawet lokalnie mają g... do gadania? Odpowiedź jest chyba jedna.

Proponuję zakończyć tą jałową dyskusję bo znowu zaczną się wyzwiska, a to do niczego dobrego nie prowadzi. W przyszłym roku będzie jubileuszowy zjazd delegatów Związku. Wtedy każdy, kto zostanie wybrany delegatem w swoim rejonie, będzie mógł zgłosić zmiany statutu albo nawet odwołać obecne prezydium.
 
Ostatnia edycja:
Życzę powodzenia w walce o podwyżki, ale muszę dodać łyżeczkę dziegciu. Jako wypędzony zostałem zmuszony do zaistnienia w sektorze prywatnym (mam nadzieję, że tymczasowo). To co zastałem w kwestii wynagrodzeń, niestety nie wygląda najlepiej...Żeby się Koledzy ie okazało, że płace w KAS jednak są konkurencyjne...Na synekury bez dobrego popychacza nie ma co liczyć.
 
Powiem Wam tak, Koledzy - pracuję w skarbówce niemal 25 lat (dawny UKS) i się zastanawiam kiedy do Was dotrze, że od 1 marca reforma KAS w sposób nieodwracalny stała się faktem?! BYłym pracownikom UKS tez się ona nie podoba, ale teraz jestesmy wszyscy w jednej organizacji. Część celników wyskoczyła w cywilki, część ludzi z UKS dostała mundury. Ani jedni ani drudzy tego nie chcieli. Niamal nikt nie jest z tego faktu zadowolony. MF rozegrało nas wszystkich koncertowo (a przynajmniej im się tak wydaje, bo rynek pracy powoli wysysa doświadczoną kadrę), a Wy się kłócicie i spieracie czy się otworzyć na dawną brać skarbową czy nie. Brawo! Jedyna sensowna dyskusja w tym przedmiocie to czy powinniści zmienić nazwę związku, bo celników już nie ma. Od 7 miesięcy - jeśli nie spostrzegliście.
Mimo wszystko życzę szczęścia.

Nie jest tak jak piszesz, każdy z nas ma w sercu nadzieję, że ta głupota kiedyś się skończy a banaś wyleci na zbity .... razem ze swoim srasem. My mamy wiarę, że Służba Celna wróci i będzie znowu a teraz jest to tylko okres przejściowy, pismani nie będą rządzić wiecznie. Dla mnie Służba Celna nie umarła, na moim mundurze wyraźnie jest napisane SŁUŻBA CELNA.
 
Ostatnia edycja:
WIEMY że jest kas, ale większość z nas tego nie akceptuje

większość z nas uważa, że sc-s jako służba winna być wyodrębniona z kas i podległa min fin, a jeszcze lepiej min swia

tylko że środowisko celników, wraz z celnicy.pl i Sławkiem, oprócz dyskusji na forum również działa, i to skutecznie

Tak gwoli ścisłości chciałem się upewnić, że wg Ciebie Celnicy.pl to związek już nie tylko dla SC-S? Mam nadzieję, że związek oraz ci którym udało się pozostać w mundurach pamiętają o ucywilnionych? Z nadzieją czytam że "większość z nas tego nie akceptuje", oczywiście większość z SC-S, bo 100% ucywilnionych również tego nie akceptuje.
 
Tak gwoli ścisłości chciałem się upewnić, że wg Ciebie Celnicy.pl to związek już nie tylko dla SC-S? Mam nadzieję, że związek oraz ci którym udało się pozostać w mundurach pamiętają o ucywilnionych? Z nadzieją czytam że "większość z nas tego nie akceptuje", oczywiście większość z SC-S, bo 100% ucywilnionych również tego nie akceptuje.

gdybyś zadał sobie odrobinę wysiłku, nawet bez czytania moich ostatnich postów w ogóle, ale chociażby tego króciutkiego wątku, wiedziałbyś, że podkreślałem KILKUKROTNIE:

dla mnie celnicy.pl winien skupić się na reprezentacji funków, ucywilnionych funków i wykopanych

prędzej czy później trzeba to odkręcić

i zgadzam się z jackiem - czas już chyba zakończyć tą jałową dyskusję, póki toczy się ona na jeszcze akceptowalnym poziomie
 
Zastanawia mnie, czy Celnicy PL reprezentują też byłych członków korpusu Służby Cywilnej a obecnie funkcjonariuszy SCS? A jeśli tak, to czy reprezentują osoby, które były i nadal są w Służbie Cywilnej?
 
W styczniu tego roku odbył się Zjazd Nadzwyczajny ZZ Celnicy PL, który jednogłośnie wypowiedział się w tej kwestii. Zjazd uznał jednomyślnie, że należy zmienić Statut ZZ Celnicy PL umożliwiając zrzeszanie się wszystkich zatrudnionych i pełniących służbę w KAS. W świetle zatem zapowiedzianego spotkania całego środowiska KAS w dniu 05.10. w Wwie nie dziwię się, że podnoszą się głosy przeciwko decyzji Zjazdu ZZ Celnicy PL i uderzające w Nasz Związek, głosy pomagające MF, MF które najnormalniej w świecie obawia się śmiertelnie konsolidacji całego środowiska KAS w sprawie walki o zapisanie w budżecie należnych podwyżek. Obawa,że środowisko KAS się skonsoliduje jest olbrzymia w MF.
 
W styczniu tego roku odbył się Zjazd Nadzwyczajny ZZ Celnicy PL, który jednogłośnie wypowiedział się w tej kwestii. Zjazd uznał jednomyślnie, że należy zmienić Statut ZZ Celnicy PL umożliwiając zrzeszanie się wszystkich zatrudnionych i pełniących służbę w KAS. W świetle zatem zapowiedzianego spotkania całego środowiska KAS w dniu 05.10. w Wwie nie dziwię się, że podnoszą się głosy przeciwko decyzji Zjazdu ZZ Celnicy PL i uderzające w Nasz Związek, głosy pomagające MF, MF które najnormalniej w świecie obawia się śmiertelnie konsolidacji całego środowiska KAS w sprawie walki o zapisanie w budżecie należnych podwyżek. Obawa,że środowisko KAS się skonsoliduje jest olbrzymia w MF.
Myślę, że konsolidacja to bardzo dobry pomysł - w kupie siła. Myślę, że 5-go należało dać szefostwu ostrzeżenie, że jeśli nie otrzymamy przyzwoitych podwyżek w 2018r. (zapisanych w budżecie) zaczniemy protest. Niedługo zacznie się okres składania zeznań rocznych i myślę, że to będzie bardzo dobry okres do protestowania. Celnicy ze swojej strony myślę, że też coś wymyślą.
nie wiem czemu w nas Skarbowcach widzicie wroga. Ja Wam wcale pensji ani pracy nie zazdroszczę. Przecież jeśli bym chciał to też mógłbym być celnikiem a jednak zostałem skarbowcem i też za swoją nietypową pracę chciałbym być godnie wynagradzany, żebym nie musiał myśleć czy będę miał co jeść po opłaceniu raty kredytu. Wkurza mnie to, że powtarzają jak to wzrosły wpływy do budżetu (a to przecież Wasza i Nasza zasługa i wytężona praca) i rozdają te wpływy na prawo i lewo grupom zawodowym, które już wielokrotnie otrzymywały podwyżki i godnie zarabiają a my głodujemy i wykańczamy się psychicznie pracując za troje i jeszcze jesteśmy straszeni przez przełożonych, że w razie nie dotrzymania terminów wyciągną konsekwencje. Myślę, że trzeba rozgłaszać informację o spotkaniu bo np. w moim US mało kto o tym słyszał.
 
Niestety Kolego, tonie jest żaden wynik wytężonej pracy, a jedynie lepszych przepisów. Od kiedy zacząłem pracę w cle, nigdy nie widziałem tak złej pracy jak w roku 2017. Wszyscy na wszystko leją.
 
Reasumując, czy już może i od kiedy członek korpusu służby cywilnej może wstąpić do ZZ Celnicy PL ?
 
Myślę, że konsolidacja to bardzo dobry pomysł - w kupie siła. Myślę, że 5-go należało dać szefostwu ostrzeżenie, że jeśli nie otrzymamy przyzwoitych podwyżek w 2018r. (zapisanych w budżecie) zaczniemy protest. Niedługo zacznie się okres składania zeznań rocznych i myślę, że to będzie bardzo dobry okres do protestowania. Celnicy ze swojej strony myślę, że też coś wymyślą.
nie wiem czemu w nas Skarbowcach widzicie wroga. Ja Wam wcale pensji ani pracy nie zazdroszczę. Przecież jeśli bym chciał to też mógłbym być celnikiem a jednak zostałem skarbowcem i też za swoją nietypową pracę chciałbym być godnie wynagradzany, żebym nie musiał myśleć czy będę miał co jeść po opłaceniu raty kredytu. Wkurza mnie to, że powtarzają jak to wzrosły wpływy do budżetu (a to przecież Wasza i Nasza zasługa i wytężona praca) i rozdają te wpływy na prawo i lewo grupom zawodowym, które już wielokrotnie otrzymywały podwyżki i godnie zarabiają a my głodujemy i wykańczamy się psychicznie pracując za troje i jeszcze jesteśmy straszeni przez przełożonych, że w razie nie dotrzymania terminów wyciągną konsekwencje. Myślę, że trzeba rozgłaszać informację o spotkaniu bo np. w moim US mało kto o tym słyszał.

a przepraszam - jak sobie wyobrażasz protest związany ze składaniem zeznań rocznych?

jak sądzisz - jaki odsetek ludzi w twoim urzędzie weźmie w nim udział?

rozmawiałeś już z kimś na ten temat?

ostrożnie podchodzę do zapowiedzi "protestów" w skarbowości

historia nie daje podstaw do wiązania z tym nadziei
 
Panie Sławku, a nie myślał Pan o tym, by połączyć się z NSZZ Skarbowcow na czele z Ludwińskim? Tam ani słowa o spotkaniu. Chyba nie żyjecie za pan brat?
 
Reasumując, czy już może i od kiedy członek korpusu służby cywilnej może wstąpić do ZZ Celnicy PL ?

a wystarczyło przeczytać JEDNĄ stronę wcześniej w tym wątku:


Jestem cywilnym członkiem Związku pochodzącym z administracji podatkowej, ... do tego związku przystąpiłem z sympatii.

Co do członkostwa w ZZ Celnicy PL pracowników cywilnych, to tak się składa, że pracownicy cywilni są w ZZ Celnicy PL od bardzo dawna. W SC była przecież niemała grupa pracowników cywilnych i Oni wstępowali do ZZ Celnicy PL i mimo, iż interesy były różne w poszczególnych sprawach nie było z tym problemów.

Zapewniam też, że nie ma mowy o zaniedbywaniu spraw funkcjonariuszy w związku z tym, że członkami ZZ Celnicy PL są także, zresztą od bardzo dawna, pracownicy cywilni. Powtarzam, nie ma takich obaw, o czym świadczy chyba nasza działalność od lat, a w Związku są pracownicy cywilni.

Jak wyżej napisałem, fakt wieloletniego zrzeszania się w ZZ Celnicy PL pracowników cywilnych nie tylko, że nie przeszkadza reprezentować interesy funkcjonariuszy, ale wzbogaca Nasz Związek, a gdy trzeba to reprezentujemy tegoż pracownika cywilnego, czy nawet występowaliśmy przecież w historii Naszej działalności w sprawie interesów grupowych pracowników cywilnych. Są nawet u Nas osoby funkcyjne, czyli w Zarządach, które są w statusie pracowników cywilnych i to od lat. Dla mnie to jest normalna sytuacja, dlatego dziwię się wyolbrzymianiu wyimaginowanych problemów.
 
Ostatnia edycja:
Panie Sławku, a nie myślał Pan o tym, by połączyć się z NSZZ Skarbowcow na czele z Ludwińskim? Tam ani słowa o spotkaniu. Chyba nie żyjecie za pan brat?

u nas nie jest tak, że o tym decyduje Sławek

a zdanie członków celnicy.pl?

a co my byśmy na tym zyskali jako zz?

kandydata z silnym parciem na lidera i cenzurą na forum, który doprowadzi środowisko do apatii?

doświadczenie już ma

powiedz mi - po co?
 
Niestety Kolego, tonie jest żaden wynik wytężonej pracy, a jedynie lepszych przepisów. Od kiedy zacząłem pracę w cle, nigdy nie widziałem tak złej pracy jak w roku 2017. Wszyscy na wszystko leją.
Ale dzięki tym przepisom i narzędziom, które wprowadzono łatwiej jest wyszukiwać oszustów i tym samym nie puszczać zwrotów VAT. Bez większego wysiłku z JPK można pozyskać dane i umiejętnie je wykorzystać, tylko trzeba mieć na to czas i chęci, a obydwu nam już brakuje, jak również sił (pracując za kilkoro nieobecnych).
 
Zapewniam Was, że ZZ Celnicy PL nie ma zamiaru się z kimkolwiek łączyć. Co innego szeroko pojęta współpraca w słusznej sprawie czy porozumienie Związków. MF skutecznie nas podzielił. Konsolidacji środowiska KAS boi się wiadomo kto, musicie zrozumieć jedną rzecz - 10 głosów można zlekceważyć, 1000 głosów również ale 10 tys. już trzeba wysłuchać.

I proszę przestańcie jeździć po tych skarbowcach bo to naprawdę robi się nieprzyjemne. Ani My nie jesteśmy lepsi od Nich ani oni od nas. Jeżeli ktoś uważa inaczej to ma poważny problem. Nie ma teraz pojęć My czy Oni, jest jedna wielka Krajowa Administracja Skarbowa i niestety musimy się z tym pogodzić. Ja też nie jestem z tego zadowolony.
 
Myślę, że konsolidacja to bardzo dobry pomysł - w kupie siła. Myślę, że 5-go należało dać szefostwu ostrzeżenie, że jeśli nie otrzymamy przyzwoitych podwyżek w 2018r. (zapisanych w budżecie) zaczniemy protest. Niedługo zacznie się okres składania zeznań rocznych i myślę, że to będzie bardzo dobry okres do protestowania. Celnicy ze swojej strony myślę, że też coś wymyślą.

a może warto zacząć od założenia nowego koła celnicy.pl we własnym us?

w ias olsztyn zdaje się jest sześć kół, wszystkie w uc-s'ach, a w pięć razy większej liczbie pracowników us'ów - ZERO

od czegoś trzeba zacząć działania we własnym interesie
 
Wystarczy, żeby kilka osób w tym okresie poszło na zwolnienia a pozostali każdą deklaracje obrabiali powolnie, co klientów doprowadzi do frustracji. Oczywiście wcześniej akcja nagłośniona w mediach żeby ludzie wiedzieli co się dzieje. Wystarczy wykonywać swoją pracę powoli i dokładnie (a nie pracując za trzech i w nie pisanych nadgodzinach) wtedy wszystkie terminy padną (np. w postępowaniach). Przecież mamy nad sobą przełożonych, którzy też odpowiadają za terminy. W końcu jak ktoś im dobierze się do tyłka to może przestaną udawać, że wszystko jest w jak najlepszym porządku (mimo odpływu kadry i głodowych pensji).
 
Wystarczy, żeby kilka osób w tym okresie poszło na zwolnienia a pozostali każdą deklaracje obrabiali powolnie, co klientów doprowadzi do frustracji. Oczywiście wcześniej akcja nagłośniona w mediach żeby ludzie wiedzieli co się dzieje. Wystarczy wykonywać swoją pracę powoli i dokładnie (a nie pracując za trzech i w nie pisanych nadgodzinach) wtedy wszystkie terminy padną (np. w postępowaniach). Przecież mamy nad sobą przełożonych, którzy też odpowiadają za terminy. W końcu jak ktoś im dobierze się do tyłka to może przestaną udawać, że wszystko jest w jak najlepszym porządku (mimo odpływu kadry i głodowych pensji).

to zrozumiałe

ale:

jak sądzisz - jaki odsetek ludzi w twoim urzędzie weźmie w nim udział?

rozmawiałeś już z kimś na ten temat?

ostrożnie podchodzę do zapowiedzi "protestów" w skarbowości

historia nie daje podstaw do wiązania z tym nadziei
 
Back
Do góry