• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Kurs aspirancki i co dalej?

L-Uksik pierwszy raz słyszę o dodatku za stanowisko?
w działach DŚ jest wynagrodzenie zasadnicze+za stopień + stażowe - zabrany został dodatek kontrolerski
W działach mobilnych kontroli jest zasadnicze+za stopień +dodatek kontrolerski. W DŚ chcesz czy nie chcesz musisz być funkcjonariuszem bo inaczej będziesz miał ograniczenia ustawowe co do wykonywanych obowiązków służbowych ,a drugą sprawą jest że będziesz miał same wynagrodzenie zasadnicze + stażowe.
 
Ostatnia edycja:
w uksach nie było funkcjonariuszy - dopiero po powstaniu kasu niektórych przenieśli: kks, mobilnych i wywiad. i na pewno wszyscy nie pchali się na funków- nawet przeciwnie- niektórzy byli na rozmowach z diasem aby przenieść ich do kontroli czy do ogólnego bo byli urzędnikami słuzby cywilnej i pensja (po przemianowaniu) jest niższa ) bo dodatek sc nie wchodził do uposażenia funkcjonariuszy)
a stanowiskowe to dodatek za stanowisko: specjalista, ekspert itp.

to bądź precyzyjny

raz piszesz że "nie wszyscy "pchali" się na funka w uks-ie" teraz to precyzujesz

a jakie stawki są tego dodatku stanowiskowego i jaka podstawa prawna?
 
od nadmiaru dodatków koledze się pomieszało
Za stanowisko nie otrzymujemy dodatku stanowiskowego, tylko uposażenie zasadnicze
 
od nadmiaru dodatków koledze się pomieszało
Za stanowisko nie otrzymujemy dodatku stanowiskowego, tylko uposażenie zasadnicze

daj mu szansę

L-uksik - wyjaśnij o jakim dodatku stanowiskowym piszesz i jakie są jego staawki i podstawy prawne

"a stanowiskowe to dodatek za stanowisko: specjalista, ekspert itp."
 
Ten temat to chyba jakaś kpina,
tak nawiasem mówiąc to od kiedy w dś były jakieś dodatki kontrolerskie?:confused: ja jeździłem na maszynki i czegoś takiego nie miałem, a powracając do kpiny to chciałem odczarować magiczny egzamin na ynspektora, pracuje jakiś czas z yyyksami i jakoś wiedzą z postępowania karnego skarbowego mnie nie powalili, praktyka w ich postępowaniach z czasów uks była taka, że postępowania zawieszali i nie robili z grubsza nic, materiały do wszczęcia leżały latami i raczej nie wiedzą co to postępowania inicjowane 308 kpk, problem KAS w zwalczaniu przestępczości polega na tym, że stery przejęli skarbowcy - zero wiedzy na temat pragmatyki służby, byli ynspektorzy mają dodatki po 30% a ludzie tyrający na drogach po 2%. Stopnie prawie aspiranckie to już tak na dobicie byłej braci celnej. Nie rozumiem fascynacji MB byłym UKS dla nich wszystko przebiega w zwolnionym tempie, wszędzie narady i fabrykowane problemy, zero dynamiki, przebojowości i nowych rozwiązań. Ci ludzie to jakaś zasiedziała postkomuna - być może nie wszyscy ale większość którą ja poznałem w praktyce tak funkcjonuje. Goście dostali mundur i wysokie stopnie listem poleconym lub skanem na maila to nie jest służba tylko jakaś kpina...Jeśli MB będzie nadal forował tylko yksów i skarbowców to w tym zakichanym KAsie nigdy nie będzie zgranego zespołu ludzkiego. Tyle że jak będzie trzeba znowu zrobić akcje typu SENT, czy nową łapankę na maszynki to znowu będą orać byłymi celnikami, no bo jak docenić awans czy mundur jak się je dostaje w ramach egzaminu na yksa, skanem na maila.
 
Ten temat to chyba jakaś kpina ...


Nie wiem na kogo Kolega trafił, ale ja przez dziewięć lat pracowałem z inspektorem
przeniesionym do cła, a wiadomo - najlepszych się nie pozbywano !! Znał się na robocie,
i nigdy nie opierdzielał. Owszem, zgarniał sporą kasę, ale za darmo tego nie miał, bo do
tego musiał się przecież wykazywać. Zawsze można było na niego liczyć, w przeciwieństwie
do wielu "swoich". Może więc lepiej nie generalizować ?!
 
dlatego napisałem być może nie wszyscy...ja piszę przede wszystkim o tych co to "udzielają się" w przestępczości ekonomicznej, nie chodzi mi o to żeby kogoś napiętnować ale skostniałe procedury administracyjne i podatkowe nijak się mają do postępowania karnego, a byli celnicy są na każdym kroku kopani w d... przez wyższą kadrę cywilną. Jeśli są tacy dobrzy w zwalczaniu to niech się wcześniej wykażą przed tymi awansami, bo jak na razie to jak trwoga to do celników.
 
nie znam dokładnie tematu uposazenia funkcjonariuszy kas ale widziałem papier kolegi i tam jak wół było napisame:
stanowisko- specjalista służby celno- skarbowej, pensja zasadnicza, stopień rachmistrz i na koniec dodatek stażowy. razem wszystkiego było 4100 z groszami - oczywiście brutto.

rozmawiałem też z kilkoma osobami bo u nas była akcja z rozmowami z diasem na temat "przeniesienia" z wywiadu i mobilnych na funków (w tym z tym kolegą) oczywiscie chodziło o urzędników służby cywilnej- cześć była nawet przeciwna przeniesieniu ale dostali "propozycję" nie do odrzucenia: albo zostają funkami (zgodnie z ustawą) ale idą na zieloną trawkę. o przeniesieniach do kontroli czy ogólnego nie było mowy. albo albo. na tym stracili bo dodatek za urzędnika nie podlegał "wymianie". co prawda podnieśli im mnożnik ale zabrali dodatek- przez co są w plecy kilka złotych.
 
nie znam dokładnie tematu uposazenia funkcjonariuszy kas ale widziałem papier kolegi i tam jak wół było napisame:
stanowisko- specjalista służby celno- skarbowej, pensja zasadnicza, stopień rachmistrz i na koniec dodatek stażowy. razem wszystkiego było 4100 z groszami - oczywiście brutto.

rozmawiałem też z kilkoma osobami bo u nas była akcja z rozmowami z diasem na temat "przeniesienia" z wywiadu i mobilnych na funków (w tym z tym kolegą) oczywiscie chodziło o urzędników służby cywilnej- cześć była nawet przeciwna przeniesieniu ale dostali "propozycję" nie do odrzucenia: albo zostają funkami (zgodnie z ustawą) ale idą na zieloną trawkę. o przeniesieniach do kontroli czy ogólnego nie było mowy. albo albo. na tym stracili bo dodatek za urzędnika nie podlegał "wymianie". co prawda podnieśli im mnożnik ale zabrali dodatek- przez co są w plecy kilka złotych.

właśnie o tym dodatku dla usc często się zapomina, wyrzygując nam dodatek za stopień

a co do dodatku "stanowiskowego" dla speca czy eksperta - nie ma czegoś takiego

jak nie jesteś zorientowany to nie pisz bzdur, ewentualnie zapytaj się na forum lub opatrz swoje domysły właściwym słowem "myślę", "domyślam się", "zgaduję"
 
tak się dzieje bo dodatek usc mają nieliczni w is, us i uks (byłych) a za stopień mają wszyscy celnicy (z uc i ic).
 
tak się dzieje bo dodatek usc mają nieliczni w is, us i uks (byłych) a za stopień mają wszyscy celnicy (z uc i ic).

po raz kolejny mijasz się z prawdą

wielu byłych celników z ic i uc utraciło mundur, wielu też w ogóle pracę

po liczby zapraszam do zestawień

powielasz stereotypy

usc ma swoje dodatki, funk swoje, ale jak ustaliliśmy myliłeś się również co do dodatku za stanowisko speca lub eksperta

to że przeczytałeś na czyjejś propozycji że proponuje się komuś stanowisko w grupie stanowisk specjalistycznych czy eksperckich nie oznacza, jak niesłusznie założyłeś, że wiąże się to z jakąś gratyfikacją

stąd biorą się plotki - bo ktoś coś żle zobaczył lub usłyszał, a to czego nie przeczytał albo nie usłyszał to dodał od siebie

ps. z tymi nielicznymi to też nie do końca tak jest - wśród pracowników us z ponad 10-letnim stażem większość to usc z dodatkami
 
jak widać czepiasz się słówek: ale napiszę jeszcze raz:
tak się dzieje bo dodatek usc mają nieliczni w is, us i uks (byłych) a za stopień mieli wszyscy celnicy- funkcjonariusze (z uc i ic - też byli).
co do urzędników służby cywilnej- jest ich ok. 7000 w całej Polsce więc raczej niedużo- cała administracja liczy ok 140 000. oprócz skarbówki wchodzą też wszystkie ministerstwa, urzędy wojewódzkie, sanepidy pip i podobne więc trudno powiedzieć że jest ich dużo. to zresztą widać dokładnie w urzędach skarbowych- tam większość nie jest urzędnikami bo posiadają średnie wykształcenie. oczywiście to się zmienia - przychodzą młodzi z wyższym którzy zdają egzamin ale aby osiągnąć "połowę" stanu urzędników musi upłynąć wiele lat (bo limity mianowań są niskie- ok 200/rok).
 
jak widać czepiasz się słówek: ale napiszę jeszcze raz:
tak się dzieje bo dodatek usc mają nieliczni w is, us i uks (byłych) a za stopień mieli wszyscy celnicy- funkcjonariusze (z uc i ic - też byli).
co do urzędników służby cywilnej- jest ich ok. 7000 w całej Polsce więc raczej niedużo- cała administracja liczy ok 140 000. oprócz skarbówki wchodzą też wszystkie ministerstwa, urzędy wojewódzkie, sanepidy pip i podobne więc trudno powiedzieć że jest ich dużo. to zresztą widać dokładnie w urzędach skarbowych- tam większość nie jest urzędnikami bo posiadają średnie wykształcenie. oczywiście to się zmienia - przychodzą młodzi z wyższym którzy zdają egzamin ale aby osiągnąć "połowę" stanu urzędników musi upłynąć wiele lat (bo limity mianowań są niskie- ok 200/rok).

jak widzę nadal nie rozumiesz więc napiszę jeszcze raz

jeśli czegoś nie wiesz, zgadujesz, domyślasz się, podejrzewasz - to zapytaj się o to albo zaznacz wyraźnie, że to domysły

nie pisz jako pewniki rzeczy, co do których nie masz pewności

to że przeczytałeś na czyjejś propozycji że proponuje się komuś stanowisko w grupie stanowisk specjalistycznych czy eksperckich nie oznacza, jak niesłusznie założyłeś, że wiąże się to z jakąś gratyfikacją

stąd biorą się plotki - bo ktoś coś żle zobaczył lub usłyszał, a to czego nie przeczytał albo nie usłyszał to dodał od siebie

unikniemy przez to nieporozumień, nie będziemy szerzyć plotek, paniki w niektórych sprawach

KONKRETY i to sprawdzone

albo ROZWAŻANIA i DYSKUSJE

z faktami się nie dyskutuje

napisałeś:

"teraz w skład wchodzi zasadnicza, stopień i stanowiskowe (równali w dół: pop. pensja minus stopień i minus stanowisko)"

"a stanowiskowe to dodatek za stanowisko: specjalista, ekspert itp."

"a za stopień mają wszyscy celnicy (z uc i ic)."

musisz być precyzyjny jeśli chcesz być traktowany poważnie

to nie us, tu liczą się SPRAWDZONE FAKTY

nie implementujmy na celnicy.pl stylu skarbowcy.pl
 
to nie us, tu liczą się SPRAWDZONE FAKTY

nic dodać nic ująć... ja też ponawiam pytanie co to jest stanowiskowe, bo nie zrozumiałem :)? W SC mieliśmy uposażenie zasadnicze, zależne od stanowiska i grupy zaszeregowania, i hmm tu chyba jeden pozytywny aspekt fatalnego wartościowania. PS. zaraz tu napisze agent wzp
 
to nie us, tu liczą się SPRAWDZONE FAKTY

nic dodać nic ująć... ja też ponawiam pytanie co to jest stanowiskowe, bo nie zrozumiałem :)? W SC mieliśmy uposażenie zasadnicze, zależne od stanowiska i grupy zaszeregowania, i hmm tu chyba jeden pozytywny aspekt fatalnego wartościowania. PS. zaraz tu napisze agent wzp


Nie wywołuj c ... z bagna !!!
 
A g... mnie obchodzi twoja kontrola skarbowa. Ludzie są po kursach i kilka lat czekają na awans. Tylu naszych odarli z munduru. Co za podłość i niesprawiedliwość. Człowieku weź zamilcz i nie prowokuj i tak już na maksa wk..... celników.
Właściwie mógłbym napisać podobnie, że G mnie obchodzi twoja służba celna. Na szczęście znam stamtąd wiele normalnych osób, w przeciwieństwie do ciebie. Polecam baranka o ścianę i poluzuj czapeczkę, bo chyba za bardzo uwiera.
 
Panowie, założyłem temat mając dobre intencje, a tu sporo agresywnych wypowiedzi padło.
Nie potrzebna nam agresja. Gramy w jednej drużynie, wykonujemy tą samą pracę za te same pieniądze i podwyżki nas omijają. Zatem PAX panowie :)
 
Back
Do góry