• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

21 września Święto Służby Celnej

mario97

Użytkownik
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
879
Punkty reakcji
0
Z okazji jutrzejszego Święta Służby Celnej składam najserdeczniejsze życzenia pomyślności wszystkim celnikom.
Tym którzy haniebnie zostali pozbawieni munduru i tym którzy podle zostali wyrzuceni na bruk życzę wygranych spraw w sądzie i powrotu do służby a wszystkim nam Życzę jak najszybszego upadku kasu i jego twórców oraz powrotu do normalności i Służby Celnej.
 
Z okazji jutrzejszego Święta Służby Celnej składam najserdeczniejsze życzenia pomyślności wszystkim celnikom.
Tym którzy haniebnie zostali pozbawieni munduru i tym którzy podle zostali wyrzuceni na bruk życzę wygranych spraw w sądzie i powrotu do służby a wszystkim nam Życzę jak najszybszego upadku kasu i jego twórców oraz powrotu do normalności i Służby Celnej.

Życzę Wszystkim i sobie spełnienia powyższych życzeń. Dużo zdrowia i wytrwałości
 
Ja życzę wszystkim ucywilnionym i zwolnionym powrotu w status funkcjonariusza.
Zapewniam jednocześnie, że ZZ Celnicy PL i ja osobiście nie spoczniemy, dopóki krzywdy wyrządzone przez KAS nie zostaną naprawione.
Życzę Nam wszystkim wytrwałości i wyzbycia się lęku, obaw, strachu. Często słyszę, że "ludzie się boją". Pytam, czego? No właśnie, czy Ty który czytasz te słowa, także się boisz? Czego? Nie bój się. Tego Tobie życzę. Strach prowadzi Nas do najgorszych rzeczy, zniewala Nas, na skutek strachu nie podejmujemy najprostszych działań, nie podejmujemy najprostszych wyzwań, a co za tym idzie, pod wpływem strachu stajemy się leniwi.

Życzę Nam wszystkiego co najlepsze, samych sukcesów na niwie zawodowej i w życiu osobistym.

"Gdy Jezus wychodził z Kafarnaum, ujrzał człowieka siedzącego w komorze celnej, imieniem Mateusz, i rzekł do niego: "Pójdź za Mną". On wstał i poszedł za Nim.

Gdy Jezus siedział w domu za stołem, przyszło wielu celników i grzeszników i siedzieli wraz z Jezusem i Jego uczniami.
Widząc to faryzeusze, mówili do Jego uczniów: "Dlaczego wasz Nauczyciel jada wspólnie z celnikami i grzesznikami?"

On, usłyszawszy to, rzekł: "Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: "Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary"€. Bo nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników."

Mt 9, 9-13 "Powołanie Mateusza"
 
Hmm, grzesznicy i nierządnice, a NAWET celnicy dostąpili Pana według Pisma...Nie brzmi to najlepiej :)
Było też o celniku co usiadł z tyłu świątyni prosił o przebaczenie grzechów, a ten z przodu się cieszył, że nie jest taki jak ten celnik...to już bardziej optymistycznie.
A tak całkiem serio, Wszystkiego Najlepszego w walce z niesprawiedliwością.
Aż dziw bierze, że nie wymyślili jakiegoś Św. Skarbowca, co ma swój Dzień Kalkulatora :)
 
Chyba nie wszystkim dyrektorom po tym pseudo święcie dopisywał humor.
W Łodzi pod katedrą w której miała się odbyć uroczysta msza, pojawił się jeden odważny ( wymiennie wariat, desperat, psychol - niepotrzebne skreślić ) który zaprezentował alternatywny ( w stosunku do oficjalnego ) sposób na okazanie własnych odczuć związanych w wprowadzeniem KAS.
Na sobie miał koszulkę w kolorze czarnym z napisem "wy KAS trowany" a z trzymanych przez niego kartonów biły po oczach hasła o treści:
- "Świętujecie w obliczu ludzkich krzywd?"
- "KAS to nie święto, KAS to stypa"
- "Ja nie mam czego świętować"
- Trzydzieści lat pracy poszło w pis.. odstawkę ( napis pis.. został przekreślony ).

Akcja została zauważona przez Piotra Walczaka biorącego udział w łódzkich "uroczystościach". To zdecydowanie nie był celnik:( Ja byłam pod wrażeniem :eek:
 
Pełen szacunek dla tego odważnego kolegi. A swoją drogą miał super pomysł z tym okazaniem swojego sprzeciwu wobec kasu, szkoda tylko że nikt z nas nie pomyślał, że można było w ten sposób zamanifestować swój sprzeciw przeciwko tej pseudo reformie i niszczeniu Służby Celnej. Mozna było takie protesty zorganizować w każdym województwie, żeby nasi cywilni właściciele choć troczę poczuli na sobie, że nie wszystko jest takie piękne jak im się wydaje.
Nie wiem Sławek może jeszcze gdzieś będą obchody święta kasu ( z tego co wiem to mają tylko jedną czerwoną chorągiewkę i jeżdżą z nią po całej Polsce ) może jeszcze nie wszędzie świętowali.
 
Ostatnia edycja:
Jest okazja zaprezentować szacunek wykasowanych dla zajeb...tej reformy w Rzeszowie 28 września pod kościołem (o zgrozo !!!) św Jadwigi. Wszelkie duże transparenty mile widziane :)
 
Jest okazja zaprezentować szacunek wykasowanych dla zajeb...tej reformy w Rzeszowie 28 września pod kościołem (o zgrozo !!!) św Jadwigi. Wszelkie duże transparenty mile widziane :)

Kolega z Łodzi pokazał że ma siłę i honor wobec tych co zapomnieli czym jest honor i prawda. Myślę że takie spontaniczne wystąpienia są bezwzględną koniecznością. Ich forma może być różna. Począwszy od transparentów z hasłami poprzez uczestnictwo członków rodzin (dzieci, małżonków itd.). Warunkiem koniecznym jest pełne umundurowanie prezentowane z godnością i chlubą. I nie ważne co napiszą propagandowego na stronie IAS., ważne żeby tam być i pokazać im że się nie poddajemy, że będziemy dręczyć ich sumienia do samego końca, że będziemy pokazywać ich fałsz i obłudę. To po naszej stronie jest Bóg widząc bezmiar krzywdy jakiej dokonali na setkach rodzin, na tysiącach dzieci. I dlatego dla dobra przede wszystkim tych dzieci nie poddawajmy się i walczmy do końca.
 
Z okazji jutrzejszego Święta Służby Celnej składam najserdeczniejsze życzenia pomyślności wszystkim celnikom.
Tym którzy haniebnie zostali pozbawieni munduru i tym którzy podle zostali wyrzuceni na bruk życzę wygranych spraw w sądzie i powrotu do służby a wszystkim nam Życzę jak najszybszego upadku kasu i jego twórców oraz powrotu do normalności i Służby Celnej.

Biorąc pod uwagę sondaże wyborcze i propagandę sukcesu obecnego rządu - są marne szanse na spełnienie Twoich życzeń :(
 
Back
Do góry