• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nabór na funkcjonariusza Celno-Skarbowego 2017

TWBolek

Nowy użytkownik
Dołączył
19 Marzec 2017
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam,

Czy słychać w waszych firmach o nowym naborze na funkcjonariusz CS ? Plotki chodziły że pierwszy nabór po zmianach ma być jeszcze w tym roku.

Czy coś już słyszeliście ?
 
wizerunkowo dla pis byłby to strzał w kolano

wielu straciło mundur po wielu latach służby

nie będąc tw

propozycje miały być składane biorąc pod uwagę potrzeby

a teraz nagle co?

a teraz nabór?

wypieprzyli jednych żeby przyjąć innych?
 
wizerunkowo dla pis byłby to strzał w kolano

wielu straciło mundur po wielu latach służby

nie będąc tw

propozycje miały być składane biorąc pod uwagę potrzeby

a teraz nagle co?

a teraz nabór?

wypieprzyli jednych żeby przyjąć innych?
Nie będzie żadnych naborów. Poprzenoszą do OC wszystkich co zostali w mundurze w IAS i w UCS.
Nie po to nie dali propozycji mundurowym i ucywilnili setki osób żeby przyjmować kogoś z zewnątrz.

To chyba logiczne;)
 
Nie będzie żadnych naborów. Poprzenoszą do OC wszystkich co zostali w mundurze w IAS i w UCS.
Nie po to nie dali propozycji mundurowym i ucywilnili setki osób żeby przyjmować kogoś z zewnątrz.

To chyba logiczne;)


Przepraszam, a Kolega to od kogo chciałby wymagać logiki ?!

.
:p
 
Po pierwsze to od pierwszych dni mi mówili starsi, żebym nie szukał logiki w cle, i to się sprawdziło wielokrotnie.
Po drugie, to jednak jakaś pokrętna logika w tym jednak jest. wszak zwalniając ekspertów czy starszych speców a zatrudniając młodszych speców, oszczędności są aż nader wymierne...
 
Szanowni Państwo,

Macie chyba złe myślenie, to że jakiś odsetek osób nie dostał propozycji dalszej służby , nie oznacza iż nie mogą być przyjmowani nowi.

Jeśli ktoś jest zainteresowany tematem to pewnie wie że w ostatnim czasie w Rządowym Procesie Legislacyjnym znajdują się zmodyfikowane projekty m.in :

Projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie służby przygotowawczej w Służbie Celno-Skarbowej
Projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie określenia wykazu chorób i ułomności przez kandydata do służby w Służbie Celno-Skarbowej.

... i wiele wiele innych skierowanych do ,,nowych,,


Nie zdziwiłbym się jakby faktyczne wkrótce pojawiły się ogłoszenia.
 
Szanowni Państwo,

Macie chyba złe myślenie, to że jakiś odsetek osób nie dostał propozycji dalszej służby , nie oznacza iż nie mogą być przyjmowani nowi.

Jeśli ktoś jest zainteresowany tematem to pewnie wie że w ostatnim czasie w Rządowym Procesie Legislacyjnym znajdują się zmodyfikowane projekty m.in :

Projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie służby przygotowawczej w Służbie Celno-Skarbowej
Projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie określenia wykazu chorób i ułomności przez kandydata do służby w Służbie Celno-Skarbowej.

... i wiele wiele innych skierowanych do ,,nowych,,


Nie zdziwiłbym się jakby faktyczne wkrótce pojawiły się ogłoszenia.

każdy z nas, ze swoim bagażem doświadczeń w służbie, wie że tak MOŻE być

ale część, w tym ja, uważa, że tak NIE POWINNO być

zanim kandydat stanie się samodzielnym, otrzaskanym funkiem, potrzeba trochę czasu i sporo kaski

a ludzie, którym NIC nie można było zarzucić w związku ze służbą, np. Sławek, utracili mundury

czy chcemy żeby tak było?

to jest wzorzec?

Państwo dające kopa w siedzenie po wielu latach nienagannej służby zamiast w pełni zasłużonej emki?

to może umówmy się, na wzór rozwiązania stosowanego dawniej wobec żołnierzy kontraktowych, że każdemu funkowi wygaszamy stosunek służby po 13 latach - wtedy nie będzie problemu że jakieś tam emki czy cóś - nikt nie osiągnie wymaganego stażu
 
każdy z nas, ze swoim bagażem doświadczeń w służbie, wie że tak MOŻE być

ale część, w tym ja, uważa, że tak NIE POWINNO być

zanim kandydat stanie się samodzielnym, otrzaskanym funkiem, potrzeba trochę czasu i sporo kaski

a ludzie, którym NIC nie można było zarzucić w związku ze służbą, np. Sławek, utracili mundury

czy chcemy żeby tak było?

to jest wzorzec?

Państwo dające kopa w siedzenie po wielu latach nienagannej służby zamiast w pełni zasłużonej emki?

to może umówmy się, na wzór rozwiązania stosowanego dawniej wobec żołnierzy kontraktowych, że każdemu funkowi wygaszamy stosunek służby po 13 latach - wtedy nie będzie problemu że jakieś tam emki czy cóś - nikt nie osiągnie wymaganego stażu

Nowoprzyjęci nie sprawdzają się na granicy. Co z tego że przechodzą testy wiedzy i sprawnościowe których my pewnie byśmy nie przeszli jeśli nie chcą się uczyć nowych rzeczy, nie potrafią pracować w grupie i wymiękają kilku nockach. Dla nas "starych" to jest zaskakujące. Nawet przeniesieni czasowo z izb jako wsparcie lepiej sobie radzą fizycznie i psychicznie. Ale kogo to obchodzi.

Takie jest pokolenie młodych pracowników nie tylko w cle.

Efekt będzie taki że nowi młodzi nawet jak się przyjmą do cła to długo nie pracują. Jak w policji.
Zresztą lepiej iść do jakiejś szanowanej przez przełożonych służby: policja, SG.
Wszędzie są testy wstępne ale w cle służba już nie tylko nie daje satysfakcji ale po tak przeprowadzonej reformie jest też niepewna.
 
Ja tych nowych w ogóle nie rozumiem. Po co przychodzić do tego zabetonowanego "potworka" służby, jak są prawdziwe służby, w tym specjalne, dające prestiż i lepsze perspektywy. To chyba z niewiedzy, jak to wygląda w środku...niestety, ja miałem podobnie i teraz żałuję tych lat...
 
Nowoprzyjęci nie sprawdzają się na granicy.

Najważniejsze, że ty się sprawdzasz...

Efekt będzie taki że nowi młodzi nawet jak się przyjmą do cła to długo nie pracują.

Może to nie wina młodego pokolenia tylko tego, co się ostatnio działo/dzieje?

Wszędzie są testy wstępne ale w cle służba już nie tylko nie daje satysfakcji ale po tak przeprowadzonej reformie jest też niepewna.

Powiedziałbym raczej, że nigdzie nie jest pewna, bo skoro udała się "reforma" w SC, to za jakiś czas może nadejść czas na "reformę" innych służb.

Ja tych nowych w ogóle nie rozumiem. Po co przychodzić do tego zabetonowanego "potworka" służby, jak są prawdziwe służby, w tym specjalne, dające prestiż i lepsze perspektywy. To chyba z niewiedzy, jak to wygląda w środku...

"Prawdziwe służby" w środku też wyglądają inaczej, niż na zewnątrz. A w służbach specjalnych nie ma miejsca dla wszystkich młodych ludzi szukających pracy. A gdzieś pracować trzeba.
 
A co myslicie ze w policji jest lepiej? Wlasnie mam poprownanie, i do policji bym sie nie przyjela, brak szacunku do munduru przez obywatela. Robisz w ruchu robisz prewencyjna robote, pieniadze marne za udzieranie sie z pijakami, pobiciami, wszystkie zabezpieczenia imprez, chyba ze dobry stolek, masz czasem nie ma na papier toaletowy a co dopiero na podwyzki, albo premie. Bedzie nabor z checia wystratuje. Wszedzie gdzie bedziesz robic to ktos ale do Ciebie bedzie mial, no chyba ze sam sobie bedziesz szefem. Kazda robota Cie bedzie wkurzac gdzie bys nie poszedl. To jak tak zle to ile osob by sie zwolnilo i poszlo do lopaty na budowe? Policzysz na palcach jednej reki
 
Nie do wiary

A co myslicie ze w policji jest lepiej? Wlasnie mam poprownanie, i do policji bym sie nie przyjela, brak szacunku do munduru przez obywatela. Robisz w ruchu robisz prewencyjna robote, pieniadze marne za udzieranie sie z pijakami, pobiciami, wszystkie zabezpieczenia imprez, chyba ze dobry stolek, masz czasem nie ma na papier toaletowy a co dopiero na podwyzki, albo premie. Bedzie nabor z checia wystratuje. Wszedzie gdzie bedziesz robic to ktos ale do Ciebie bedzie mial, no chyba ze sam sobie bedziesz szefem. Kazda robota Cie bedzie wkurzac gdzie bys nie poszedl. To jak tak zle to ile osob by sie zwolnilo i poszlo do lopaty na budowe? Policzysz na palcach jednej reki

Dziecko drogie. Przeczytaj sama co napisałaś i spróbuj to zrozumieć
 
A co myslicie ze w policji jest lepiej? Wlasnie mam poprownanie, i do policji bym sie nie przyjela, brak szacunku do munduru przez obywatela. Robisz w ruchu robisz prewencyjna robote, pieniadze marne za udzieranie sie z pijakami, pobiciami, wszystkie zabezpieczenia imprez, chyba ze dobry stolek, masz czasem nie ma na papier toaletowy a co dopiero na podwyzki, albo premie. Bedzie nabor z checia wystratuje. Wszedzie gdzie bedziesz robic to ktos ale do Ciebie bedzie mial, no chyba ze sam sobie bedziesz szefem. Kazda robota Cie bedzie wkurzac gdzie bys nie poszedl. To jak tak zle to ile osob by sie zwolnilo i poszlo do lopaty na budowe? Policzysz na palcach jednej reki

pisać każdy może:) promowanie czyli musiałabyś przejść procedurę naboru do policji a tam MULTISELECT i nie uwierzę, ze ktoś, kto napisał powyższe przeszedł
obecnie przy naborach do służby c-s wzorem SG wprowadzono badania psychofizjologiczne co nie do końca sprawdza się w praktyce,
bardzo duza liczba kandydatów oblewa to badanie i to nie koniecznie z uwagi na nieuczciwość czy nieszczerość.Aby mieć odpowiedni zasób kandydatów SG przeprowadza testy dopiero gdy zgłosi się odpowiednia liczba chętnych np. 500-600 podan co wskazuje, ze poziom chętnych jest niestety ale niski, przy naborach do policji jest podobnie, wakaty sa ogromne a nabory 2x do roku. Zobaczymy jak to będzie do służby c-s , mysle, ze jeżeli ktoś ma wybór różnych formacji, przy jednakowych wymogach to niestety, ale słuzby celno-skarbowej nie wybierze. mam oczywiście na myśli tych najlepszych, którzy bez problemów pokonają wszystkie etapy naboru. Prosta arytmetyka- w tamtych służbach jasno określono sciezke kariery (szkólka, awanse itp.) a u nas ni ptak ni wydra:):)taki fizol ze srubokretem , i poborami ze skarbówki:) czas pokaże czy wakaty nas pogrąża i będziemy zmuszeni przyjmować tych co nigdzie indziej się nie nadają mówiąc kolokwialnie,
 
pisać każdy może:) promowanie czyli musiałabyś przejść procedurę naboru do policji a tam MULTISELECT i nie uwierzę, ze ktoś, kto napisał powyższe przeszedł
obecnie przy naborach do służby c-s wzorem SG wprowadzono badania psychofizjologiczne co nie do końca sprawdza się w praktyce,
bardzo duza liczba kandydatów oblewa to badanie i to nie koniecznie z uwagi na nieuczciwość czy nieszczerość.Aby mieć odpowiedni zasób kandydatów SG przeprowadza testy dopiero gdy zgłosi się odpowiednia liczba chętnych np. 500-600 podan co wskazuje, ze poziom chętnych jest niestety ale niski, przy naborach do policji jest podobnie, wakaty sa ogromne a nabory 2x do roku. Zobaczymy jak to będzie do służby c-s , mysle, ze jeżeli ktoś ma wybór różnych formacji, przy jednakowych wymogach to niestety, ale słuzby celno-skarbowej nie wybierze. mam oczywiście na myśli tych najlepszych, którzy bez problemów pokonają wszystkie etapy naboru. Prosta arytmetyka- w tamtych służbach jasno określono sciezke kariery (szkólka, awanse itp.) a u nas ni ptak ni wydra:):)taki fizol ze srubokretem , i poborami ze skarbówki:) czas pokaże czy wakaty nas pogrąża i będziemy zmuszeni przyjmować tych co nigdzie indziej się nie nadają mówiąc kolokwialnie,

Powiem szczerze , sama starałam się do policji zakończyłam na pewnym etapie jeszcze przed Multiselect , dlaczego ? Dlatego ,że aby pracować w policji trzeba po przejściu wszystkich etapów rekrutacji , trafić do szkoły policyjnej na 9 miesięcy nie jak kiedyś na 6 i to za wszawe grosze . Ja mając zobowiązania finansowe i dziecko nie mogę sobie na to pozwolić , bo szybko popadłabym w mega długi .Do policji z tymi ich wymogami można startować , ale będąc wolnym człowiekiem , bez zobowiązań wszelkich . Poza tym praca jest tam naprawdę trudna i zarobki marne , podobnie jak w byłej SC , no chyba ,że się ma plecy to wtedy można szybko wdrapać się na szczyt i zarabiać całkiem dobrze . Ja po 17 latach ,ponad , wzorowej służby nie miałam nawet 3000 na rękę , ale też nie miałam garba . A za granicą są naprawdę godne zarobki i idę w tym kierunku , aby w końcu żyć na jakimś poziomie a nie jak żebrak . Przykre , ale taka jest nasza polska rzeczywistość . Radzę się zastanowić i to poważnie . Pozdrawiam .
 
a tam MULTISELECT i nie uwierzę, ze ktoś, kto napisał powyższe przeszedł

Nie bądź człowiekiem małej wiary :) Już prędzej nie przejdzie osoba wykazująca zbyt wysoką inteligencję werbalną niż poniżej przeciętnej.

przy naborach do policji jest podobnie, wakaty sa ogromne a nabory 2x do roku.

Brak kandydatów nie jest główną przyczyną wakatów. Jeżeli zostaną urealnione wymagania, to problem zniknie.
 
Szara Mysz, skąd masz informacje, że 9 miesięcy szkółka? Rozmawiałem z policjantami to jest 6 miesięcy. A przeniesienie do Policji z innej służby na pdst. art. 25 a ustawy o Policji pozwala ominąć szkółkę. Oczywiście pod warunkiem służby przez S, czyli z bronią i wszystkimi z tym związanymi testami itp. w byłej w SC. Chętnie przyjmują, podpowiem..
 
lupus skąd wiem , z kadr od kadry w policji ,świeży temat bo niecały miesiąc temu dostałam takie info . A te informacje od kolegów policjantów sa nie aktualne . Mój kolega policjant z Wielkopolski , mówił mi to samo co ty tu piszesz ,że dalej 6 miesięcy , to już mit i że tak łatwo się przenieść z celnej do policji to fikcja nr 2 . Po trzecie lupus ja jestem po 17 latach pracy w terenie i na granicy ,a w policji maja to w nosie , starujesz od zera od zarobków na poziomie najniższej krajowej i bez przywilejów z dawnej SC . Niestety takie są realia .
 
Co do szkółki, nie będę się kłócić bonie mam pewności, ale to drugie..hmmm, gdyby nie procedury...tyle tylko powiem.
 
Back
Do góry