• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Mundur w dobre ręce

GUCman

Nowy użytkownik
Dołączył
3 Luty 2008
Posty
42
Punkty reakcji
0
W związku z zakończeniem 25-letniej przygody ze SC (jakkolwiek się po drodze zwała),
oddam potrzebującemu mundur w idealnym stanie (kurtka i 2 pary spodni).
Zatrzymałbym go z sentymentu, ale żona coraz natarczywiej żąda zwolnienia
miejsca w szafie (dla swoich nowych szmat, of course).


Do rzeczy. Wymiary:
Wzrost: 180 cm; waga: 75-80 kg; obwód w klacie: 106 cm; w pasie: 90 cm.


Zgłoszenia na priva, kto pierwszy ten lepszy. Mundur wyślę na swój koszt, najchętniej przez paczkomaty Inpostu.
 
W związku z zakończeniem 25-letniej przygody ze SC (jakkolwiek się po drodze zwała),
oddam potrzebującemu mundur w idealnym stanie (kurtka i 2 pary spodni).
Zatrzymałbym go z sentymentu, ale żona coraz natarczywiej żąda zwolnienia
miejsca w szafie (dla swoich nowych szmat, of course).


Do rzeczy. Wymiary:
Wzrost: 180 cm; waga: 75-80 kg; obwód w klacie: 106 cm; w pasie: 90 cm.


Zgłoszenia na priva, kto pierwszy ten lepszy. Mundur wyślę na swój koszt, najchętniej przez paczkomaty Inpostu.

.....sie porobiło...................kuźwa.....................
 
a ja wożę ciuchy w bagażniku.........................nawet nie wiem co z nimi zrobić bo nawet do lasu nie pridatne........chodzi o napisy.....................
 
Też tak miałem jakiś czas, na szczęście udało się teściom wrzucić na strych.
 
Smutne to, gdy Koledzy tak zdołowani. :(

Ja trzymam mundur w szafce w pracy (dla porządku - US od 1 III),
ale nie chodzi tu o miejsce !! Nikt nie ogłaszał kapitulacji !!

Ja jeszcze się nie poddałem (uparty jestem - jak mówią, ja wolę - wytrwały) i nie zamierzam!
Mam już serdecznie dość tego ciągłego narzekania, biadolenia i innych "smutów".
"Jobla" dostaję siedząc tam, gdzie kazali - ale do jasnej cholery - ileż można dawać się upodlić ?!
Czy do poziomu obrażonych dzieci, które zostawiają zabawki i idą do domu ?!

Drogie Koleżeństwo!
Każdemu tu wolno napisać i nie zamierzam nikogo ograniczać - składam jedynie prośbę -
- zabierzcie d*pę w troki i przestańcie mazgaić.
Przed wielu z nas - sprawy w sądach - i nikomu nie jest "łatwo", ale jeszcze Celnicy nie zginęli ...

ps
- najgorzej, gdy nas dołują "swoi"
 
Sorry, Koledzy, że to tak dołująco zabrzmiało. Wyrzucić żal, a trzymać nie ma gdzie.
Może komuś się przyda na "nowej drodze życia" w SCS. Niestety zdrówko już nie to,
wiek i choroby zrobiły swoje, nie mam siły kopać się z koniem.
Pozostało mi posłuchać, co mówi mędrzec:

"Usiądź na brzegu rzeki i czekaj cierpliwie, a ujrzysz trupy swoich wrogów spływające z nurtem".
 
Sorry, Koledzy, że to tak dołująco zabrzmiało. Wyrzucić żal, a trzymać nie ma gdzie.
Może komuś się przyda na "nowej drodze życia" w SCS. Niestety zdrówko już nie to,
wiek i choroby zrobiły swoje, nie mam siły kopać się z koniem.
Pozostało mi posłuchać, co mówi mędrzec:

"Usiądź na brzegu rzeki i czekaj cierpliwie, a ujrzysz trupy swoich wrogów spływające z nurtem".


Jeśli pamiętam; jest to stare chińskie przysłowie - skądinąd bardzo mądre.

O ile jednak mądre, o tyle stare - nieaktualne na dzisiejsze, "nie-honorowe" czasy.

Nie wystarczy CZEKAĆ - nie wróci Książę na czarnym ogierze zbierając "SWOJĄ DRUŻYNĘ" !!

Trzeba samemu zacząć zbierać ...
 
Moje odczucia najlepiej przedstawi ten obrazek (swoją drogą, film da się obejrzeć)
1371234176_r45aeh_600.jpg
 
Ostatnia edycja:
Smutne to, gdy Koledzy tak zdołowani. :(

Ja trzymam mundur w szafce w pracy (dla porządku - US od 1 III),
ale nie chodzi tu o miejsce !! Nikt nie ogłaszał kapitulacji !! ...

Ja całe umundurowanie mam w tej samej szafie domowej jak przez ostatnie lata, nie zdałem nic tzn. blachy, referentki, datownika - tylko pieczatke już nową kazali oddać i dali syfiastą czerwoną.....nie poddaję się!
 
Back
Do góry