• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

podwyżki wrzesień 2017

8400 osób (pracowinków i funkcjonariuszy) z IAS w Warszawie, ma otrzymać jeszcze podwyżki w grudniu, wychodzi na to, że z grudniowych podwyżek wyłączona kadra kierownicza, z którą zasoby kadrowe łącznie liczą ok. 8900 osób. Czyli wszyscy, którzy nie pełnią kierowniczej funkcji, powinni je otrzymać. Pytanie, na jakich warunkach będą one przydzielane?
 
nie potraktuj tego jako złośliwość, jednak jeżeli jesteś faktycznie funkiem bądź zatrudnionym w administracji skarbowej pracownikiem to pewne standardy zobowiązują, a patriotyzm również przejawia się w dbałości o j. polski , mam nadzieję, ze dostrzeżesz błąd i poprawisz, dla odbioru społecznego na forum branżowym nie wypada walić byków

Bez urazy ale niejednokrotnie wychwytywałem błędy językowe co nie oznacza, że muszę podkreślać swoją pseudo wyższość. generalnie chodzi o przekaz a nie o ortografię - a zatem umówmy się, że nie zwracamy na to uwagi. OK ?
 
duza grupa specjalistow i mł.specjalistów w IAS Lublin moze pomazyc o 1.6

zapomniałeś dodać że w IAS Lublin wybiórczo st. spece dostali mnożnik 1,846 i młodsi eksperci +0,065 więcej na mnożniku.

oczywiście listy nie ma bo każdy kto ma podwyżkę to dostał informację indywidualną więc jedni mają inni nie
 
Bez urazy ale niejednokrotnie wychwytywałem błędy językowe co nie oznacza, że muszę podkreślać swoją pseudo wyższość. generalnie chodzi o przekaz a nie o ortografię - a zatem umówmy się, że nie zwracamy na to uwagi. OK ?


Jeśli pozwolisz podpowiedzieć - jak komuś bardzo coś doskwiera, zawsze można grzecznie poprosić
o zmianę/poprawę na privie. Dotąd taka forma wystarczała w zupełności ...
 
O i już wiemy, iż cyt." mianowanie na wyższe stopnie służbowe polegające na zwiększeniu mnożników kwoty bazowej".
 
Pisze też, że najmniej zarabiający dostali mnożnik 1.61 w maju. Jakoś nie zauważyłam... Ktoś powinien rozliczać tych posłów z odpowiedzi bo inaczej wszelkie odpowiedzi a więc i pytania są bez sensu...
 
Pisze też, że najmniej zarabiający dostali mnożnik 1.61 w maju. Jakoś nie zauważyłam... Ktoś powinien rozliczać tych posłów z odpowiedzi bo inaczej wszelkie odpowiedzi a więc i pytania są bez sensu...

No właśnie, może należałoby stworzyć imienną listę funkcjonariuszy i pracowników, którzy nie mają mnożnika 1.61, i przesłać skasowi? Nie wierzę w jego nieświadomość, ale kto wie?
 
Niektorzy maja 1,227. Tak,tak takie mnozniki sie zdarzają :-\ smutek wielki :-\ i rozczarowanie, a nadal mf propaguje kłamstwo, ze wszyscy mają wynagrodzenie zasadnicze lub uposażenie zasadnicze na poziomie min. 1,61. Ja o 1,61 mogę pomarzyc :'( może za 5 lat dogonię brać skarbowcową, która w maju otrzymała min. 1,61 i jakos nikt im nie wliczal dodatku stazowego do ogolnej kwoty zeby razem 3000 brutto wyszło tylko to bylo rzeczywiste wynagrodzenie ZASADNICZE. A u nas dodali dodatek za stopien do zasadniczego i stazowego i jak wychodzilo ponad 3000 to obcinali zasadnicze zeby ze stazowym w sumie wyjsc na 3000 brutto. Gdzie sprawiedliwosc? A pracownicy cywilni 1,61 zasadniczej plus stazowe i plus czesc z nich dodatek kontrolerski, więc u nas tez nie powinno to byc tak liczone zeby w sumie dalo 3000. Ktos wreszcie to zauwazy? I zacznie mowic glosno,albo wreszcie powie MB ze bredzi ze wszyscy maja wynagrodzenie zasadnicze 1,61.
 
Niektorzy maja 1,227. Tak,tak takie mnozniki sie zdarzają :-\ smutek wielki :-\ i rozczarowanie, a nadal mf propaguje kłamstwo, ze wszyscy mają wynagrodzenie zasadnicze lub uposażenie zasadnicze na poziomie min. 1,61. Ja o 1,61 mogę pomarzyc :'( może za 5 lat dogonię brać skarbowcową, która w maju otrzymała min. 1,61 i jakos nikt im nie wliczal dodatku stazowego do ogolnej kwoty zeby razem 3000 brutto wyszło tylko to bylo rzeczywiste wynagrodzenie ZASADNICZE. A u nas dodali dodatek za stopien do zasadniczego i stazowego i jak wychodzilo ponad 3000 to obcinali zasadnicze zeby ze stazowym w sumie wyjsc na 3000 brutto. Gdzie sprawiedliwosc? A pracownicy cywilni 1,61 zasadniczej plus stazowe i plus czesc z nich dodatek kontrolerski, więc u nas tez nie powinno to byc tak liczone zeby w sumie dalo 3000. Ktos wreszcie to zauwazy? I zacznie mowic glosno,albo wreszcie powie MB ze bredzi ze wszyscy maja wynagrodzenie zasadnicze 1,61.


gwoli pewności - mowa o służbie stałej?

a jaki staż?
 
Sluzba stala. Staz na tym pokladzie ponad 2 lata a ogolny ponad 11.


to mocno zmienia

wielu z ponad 10-cioletnim stażem też nie ma 1,61

skarbowcom podwyższali w zależności od stażu, a u nas według sufitowych stanowisk

jak to miało zmniejszyć niesprawiedliwe dysproporcje?

a wystarczyło jak w skarbówce:
- służba stała - min. 1,61
- 10 - 20 lat w służbie - min. 1,71
- pow. 20 lat - min. 1,81

a tak to pokrzywdzeni z wieloletnim stażem, ale na skutek braków towarzyskich na stanowiskach specjalistycznych - dostali wreszcie od banasia 3048

ale ponieważ był to max u speców, to obniżono im stawki żeby sfinansować im 2% dodatek kontrolerski - takie perpetuum mobile

i stawka im spadła

a ci co mieli minimum ale jako st spece i wyżej - zostali ze swoimi stawkami

a teraz oczekują podwyżki - bo w sierpniu 2016 od banasia nie dostali

to kto bardziej zasługuje na podwyżki?

ci co mieli więcej niż 3048 i nic od banasia nie dostali, którzy mieli minima ale jako st spece i wyżej i dodatek kontrolerski został im naprawdę dodany? którzy jak dostali stanowiska to przeważnie dostali kilku albo i kilkunastotysięczne wyrównania?

czy ci co wiele lat mieli mniej niż 3048, najczęściej min jako spece i mł spece, którzy nie dostali żadnych wyrównań w zw z podwyżką wynikającą z przyznanego stanowiska, którzy zostali zmuszeni do samosfinansowania sobie dodatków kontrolerskich

powiem tak - na miejscu tych pierwszych byłoby mi wstyd domagać się podwyżek wiedząc, że spowoduje to brak podwyżek u moich kolegów i koleżanek na stanowiskach speców, robiących TO SAMO, a czasami więcej, niż st spece i wyżej

rewolucja płac wywołana przyznaniem stanowisk, często z sufitu, bez ich dostosowywania do aktualnych obowiązków, wypaczyła ideę wartościowania

w moim indywidualnym przypadku, przytrzymywano mnie sztucznie przy prostych czynnościach na stałym nadzorze, by kilka dni dosłownie po przyznaniu stanowiska speca, skierować mnie w teren, razem ze st specami i mł ekspertami - którzy z tego właśnie tytułu że ich służba stawiała większe wymagania niż stały nadzór, dostali wyższe stanowiska

i tak od 8 lat

za dużo mniejszą kaskę niż pozostali robię TO SAMO

na granicy jak byłem jest podobnie - na jednym pasie spec, a obok ekspert

chyba nie tak miało wyglądać wartościowanie w praktyce?

czas przeciąć ten wrzód i tak jak w skarbówce zacząć doceniać staż - bo w stanowiskach to już się nikt logiki nie doszuka
 
Chyba każdy niezależnie od stażu chce godnie żyć. Ceny są dla wszystkich są takie same. A skoro skas informuje, że wszyscy mają takie mnożniki to chyba tak powinno być
 
Chyba każdy niezależnie od stażu chce godnie żyć. Ceny są dla wszystkich są takie same. A skoro skas informuje, że wszyscy mają takie mnożniki to chyba tak powinno być

Myślę dokladnie tak samo. Uwazam ze warto poinformowac SKAS to nie jest tak jak wszedzie opowiada o minimalnym wynagrodzeniu i uposazeniu zasadniczym 1,61. Nie rozumiem dlaczego nam zliczono wszystkie dodatki, a skarbowcom nie. Nikogo nie interesowało jaki staz ma Pani w US i z gory miala ustalony mnoznik wynagrodzenia zasadniczego min.1,61 a od tego dodatek stazowy, kontrolerski. U nas mnozniki nizsze i od tych nizszych liczone sa dodatki stazowe wiec tracimy po raz drugi, nie wspominajac jak jestesmy w tyle z socjalem. Dziękuję P. Siwemu ze zajął się tą kwestią tj. Dofinansowaniem do wypoczynku itd. Mam nadzieje ze sprawa zostanie pozytywnie zakonczona.
 
Ja jak miałem staż 2letni to się cieszyłem ,ze pracuje w cle nie myślałem o pensji teraz mam 26 lat pracy i mnożnik 1,6:(:(:( więc nie narzekaj.

To było 26 lat temu, wtedy każdy się cieszył kto miał jakąkolwiek pracę. Dzisiaj 2500 zł na rękę płacą w Biedronce, nie potrzeba kwalifikacji, sprawności, niekaralności, j. obcy, nieraz wyższego wykształcenia.

Także, przy obecnej koniunkturze na rynku pracy to pensja 3500 zł brutto powinna być na start bez gadania w każdej mundurowce chyba że chcemy żeby za 15 lat państwo i obywatele byli chronieni przez kaleków i nieudaczników. jedyne co trochę ratuje to wcześniejsza emka.
 
Back
Do góry