• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

podwyżki wrzesień 2017

Sławku,czy Kancelaria mogłaby wyrazić się na temat kontaktu z nami jako jej klientami? Brak odp.na emaile,trudno się dodzwonić. Czy aby na pewno trzymają rękę na pulsie? Doświadczenie z innymi Kancelariami uczy,że nie zawsze panują nad wszystkim
 
Sławku,czy Kancelaria mogłaby wyrazić się na temat kontaktu z nami jako jej klientami? Brak odp.na emaile,trudno się dodzwonić. Czy aby na pewno trzymają rękę na pulsie? Doświadczenie z innymi Kancelariami uczy,że nie zawsze panują nad wszystkim

Niestety, muszę się dołączyć do tych próśb.
Zero kontaktu mailowego, nawet ze strony ZZ w pomorskiej izbie, telefon odbiera chyba sekretarka, która merytorycznie nie jest wstanie nic pomóc, znów sam pisze pisma i jeżdżę do sądu pracy, nikt nie pomaga i nie mówi,co robić...a SP podwoił wartość przedmiotu sporu, bo rzekomo dwa roszczenia są. Sorry, ale nie zamierzam zaryzykować blisko 6 tys. zł. będąc bezrobotnym. Tak w ogóle, to może ktoś wie, co z tymi sądami pracy? Jedne przekazują do WSA, inne ciągną sprawy...ja już bym wolał, żeby WSA rozstrzygał, bo tam nie trzeba narażać pieniędzy na przepadek..
 
Będzie komunikat w tej sprawie. Proszę się nie martwić i nie zwracać do kancelarii ze sprawami typu: co z terminem, czy została złożona skarga, proszę przesłać mi maila, proszę o informację w mojej sprawie czy..., czy sformułowań typu żądam natychmiast skanu skargi, bo takie też są, itp.
Nie możemy pozwolić na pomniejszenie możliwości działania w sprawach kluczowych pod wpływem setek dziennie e-maili i telefonów do kancelarii, a to się zaczęło od jakiegoś czasu. Nie wiem z czego wynika ten wzrost, ale jest jakieś wręcz szaleństwo. Do mnie też. Wprowadzamy zmiany, bo mamy sukcesy i to jest najważniejsze i nie możemy tego zatracić pod wpływem pracy technicznej, której żąda od kancelarii i ode mnie dziesiątki osób. Organy wciąż walczą i są równolegle kolejne odrzucenia. Ja też włączyłem się do setek spraw i nikogo nie informuję, bo bym oszalał, gdybym dokładał sobie takiej technicznej pracy. Tak samo z kancelarią. Musi wystarczyć złożenie pełnomocnictwa i zmieniamy tak, że ew. pytania będziemy kierować do Przewodniczącego ZOI, a Przewodniczący zbiorczo, powiedzmy raz na tydzień, przekieruje do kancelarii. Jeżeli ktoś nie potrafi zaufać, to nic na to poradzić nie mogę, tzn. zawsze może zrezygnować i przejść na obsługę indywidualną lub własnego adwokata. To jest obsługa wielka logistycznie i oczywiste jest, że nie będzie takiej informacji, jakiej sobie każdy życzy. Tak nie ma nawet przy obsłudze indywidualnej, a wiem co piszę, bo korzystałem nie raz, nie dwa.
Proszę też oszczędzajcie i mnie. Dostaję dziennie ponad sto e-maili, które obsługuję, ale kosztem pracy merytorycznej, a chyba nie o to chodzi na tym kluczowym etapie. Staram się odpowiadać na te e-maile i odbieram telefony, ale cierpi na tym merytoryczna praca. Zaniedbałem własną sprawę. Nie dzwoniłem do WSA, bo wciąż coś się dzieje i okazuje się, że mam odrzucenie we własnej sprawie dwa dni temu. Nawet nie zdążył się włączyć Związek ani RPO. Nie denerwuję się jednak, bo jest druga instancja i wraz z kasacją zostanie złożony wniosek o samokontrolę WSA. Mam wrażenie, że najwięcej pytań jest od osób, które mają odrzucenie, ale nie tylko. Proszę o spokój, ja też mam odrzucenie, w myśl zasady, że szewc chodzi bez butów :) Jeżdżę po Polsce i biorę udział z sukcesem w rozprawach innych i włączam się do innych spraw, a własną zaniedbałem. Ale jak napisałem to nic nie szkodzi. Ważne jest jak kształtuje się linia w Polsce. Teraz zbliżamy się do kluczowych rozstrzygnięć w WSA i NSA, bo jeszcze nic nie jest przesądzone i linia będzie ujednolicona w NSA dopiero. Trzeba wciąż walczyć w WSA, gdzie jeszcze nie ma postanowień, żeby orzecznictwo poszło w kierunku takim jak w tych miejscach, gdzie uczestniczyliśmy. Proszę to zrozumieć i ograniczyć pytania i telefony do kancelarii, a ew pytania i wątpliwości zgłaszać do Przewodniczących ZOI. To będzie w komunikacie uszczegółowione lada dzień. Pozwólcie działać w pełni sprawnie i merytorycznie, bez zbędnych zakłóceń.
 
Sławku i takiej informacji oczekiwaliśmy :) Bo jak brak info, to ludziska wpadają w panikę. Już dawno powinniśmy dostać taki sygnał STOP. Dziękuję. Czekam spokojnie.
 
ZZ Celnicy PL nie zapomina i nie spocznie dopóki ta kwestia nie zostanie uregulowana. Muszę jednak przyznać, że Koleżanki i Koledzy w niektórych lokalizacjach zapominają. Nie będę pisał jak to wygląda na rozprawach w WSA i które to są lokalizacje, ale są miejsca, gdzie gdy Przewodniczący danego ZOI ZZ Celnicy PL w Województwie wysyła maila z prośbą o wparcie na rozprawie, to jest krucho i jest obecny tylko Zarząd Związku.
Koleżanki i Koledzy Funkcjonariusze. Wspierajcie Wasze Koleżanki i Kolegów ucywilnionych. Tak niewiele potrzeba, wystarczy być w mundurze na rozprawie. Tak robią funkcjonariusze innych służb, gdy są rozprawy dot. ich Koleżanek i Kolegów w różnych sprawach, tym bardziej w takiej sprawie jak niegodne odarcie z munduru powinniśmy Ich wspierać

No cóż ... przychodzą różne chwile, ale JA jestem na tyle zdeterminowany, że doprowadzę TO do końca jak nie tutaj w kraju TO w UE !!!
Władza liczy, że odpuścimy !!! Nie większość z NAS nie odpuści, a jak będą sukcesy Będzie NAS coraz więcej i więcej !!!!! Prawo musi być PRAWEM !!!!
 
No cóż ... przychodzą różne chwile, ale JA jestem na tyle zdeterminowany, że doprowadzę TO do końca jak nie tutaj w kraju TO w UE !!!
Władza liczy, że odpuścimy !!! Nie większość z NAS nie odpuści, a jak będą sukcesy Będzie NAS coraz więcej i więcej !!!!! Prawo musi być PRAWEM !!!!


Szanowny Kolego.

Może jeszcze tego nie zauważyłeś, ale coraz bardziej się okazuje,
że Prawo JEST Prawem !!

Niby taka "duża różnorodność" orzeczeń, ale wszystkie przewidywalne;
spodziewane, pożądane i zabezpieczone.
Zgodnie z Prawem, NSA nie może lekceważyć oczywistości NA CAŁEJ LINII orzeczniczej,
względem KAS'u, a chyba o to właśnie chodziło ...
 
W porządku Sławku, rozumiem, ale mi nie chodzi o techniczne drobiazgi, tylko konkretne decyzje. Muszę się zdecydować, czy brnąć w sąd pracy, czy wyłożyć pieniądze, w mojej sprawie działam sam, nie wiem, czy Kancelaria w ogóle się włączyła, czy dostaje pisma etc. Nie mam też wiedzy, czy sąd pracy w ogóle jest właściwy, czy tę sprawę rozpatrzy, a jak nie, to czy koszty stosunkowe (5%) przepadają, czy nie. To są sprawy dość istotne dla osoby bez pracy...
 
Witam Lupus. Mam taką samą sytuację jak TY. Po 29 latach w cle- jestem bezrobotny. A konkretnie to nie przyjąłem propozycji pracy w UC. Ja również oprócz złożenia skargi do WSA założyłem sprawę w SP. Jeśli chodzi o koszty w SP to dosłałem im Oświadczenie o stanie rodzinnym, majątku, dochodach i źródłach utrzymania (zał. do rozp. MIN. SPR.) i już postanowieniem zwolnili mnie z kosztów sądowych. Ponadto zawiesiłem na razie sprawę przed SP do czasu rozstrzygnięcia WSA. Również wydaje mi się że SP w sprawach funkcjonariuszy nie jest właściwy. Dlatego na razie sprawę zawiesiłem i zobaczę co dalej będzie w WSA. A swoją drogą to jest ciekawe, że w takich samych lub bardzo podobnych sprawach jedne sądy administracyjne orzekają na korzyść funkcjonariusza a inne je odrzucają.
 
Dzięki Skorpion za uwagi, to zawieszenie sprawy dość ciekawe rozwiązanie. Ja nie wypełniłem tego oświadczenia gdyż uznałem, że moja sytuacja ogólna nie jest aż tak zła, bym nie miał co jeść jak wpłacę koszty stosunkowe. Niemniej jednak, podwojenie tej kwoty to już dla mnie za duże ryzyko, dlatego wniosłem zażalenie. Różne wyroki i postanowienia WSA to jedno, ale jeszcze dziwniejsze wydaje mi się podejście SP, tzn. większość sprawy przekazuje do WSA, ale Gdańsk ciągnie temat...
Pozdrawiam i powodzenia!
 
Lupus zrobisz jak zechcesz, ale ja na twoim miejscu przesłał bym to Oświadczenie do SP, przecież tam wpisujesz wszystkie swoje ponoszone koszty w m-cu w roku (media, leki ubezpieczenia, itp.) i kwota jaką ma Twoja Rodzina na utrzymanie zdecydowanie zmaleje. Zastanów się nawet jeśli SP nie zwolni CIEBIE z całych kosztów to może częściowo. Mojej rodzinie po odjęciu wszystkich kosztów pozostało ok. 800 zł na osobę i tu już w tym momencie SP zwolnił mnie całkowicie z kosztów sądowych - zastanów się, a może warto. POZDRAWIAM
 
Lupus zrobisz jak zechcesz, ale ja na twoim miejscu przesłał bym to Oświadczenie do SP, przecież tam wpisujesz wszystkie swoje ponoszone koszty w m-cu w roku (media, leki ubezpieczenia, itp.) i kwota jaką ma Twoja Rodzina na utrzymanie zdecydowanie zmaleje. Zastanów się nawet jeśli SP nie zwolni CIEBIE z całych kosztów to może częściowo. Mojej rodzinie po odjęciu wszystkich kosztów pozostało ok. 800 zł na osobę i tu już w tym momencie SP zwolnił mnie całkowicie z kosztów sądowych - zastanów się, a może warto. POZDRAWIAM

Wróćmy do tematu w Katowicach poszły do kadr mnożniki.
 
Co z podwyzkami w IAS Lublin dlaczego przedstawiciele zwiazku Celnicy.pl nie biora udzialu w rozmowach z dyrektorem i naczelnikiem. Liczymy na was!
 
Co z podwyzkami w IAS Lublin dlaczego przedstawiciele zwiazku Celnicy.pl nie biora udzialu w rozmowach z dyrektorem i naczelnikiem. Liczymy na was!

Nie potwierdzone - ponoć pracownicy cywilni podwyżki dostają już w listopadzie z wyrownaniem. Funkcjonariusze - cisza.
 
Nie potwierdzone - ponoć pracownicy cywilni podwyżki dostają już w listopadzie z wyrownaniem. Funkcjonariusze - cisza.
potwierdzam wyrównanie od września dla cywili kasa...plus jakieś wyrównanie. Wszystko ściśle tajne...tak jak nagrody indywidualne od DIAS dla wybranych fc lub dla fc z zarządów terenowych kół :) BRAWO WY
 
potwierdzam wyrównanie od września dla cywili kasa...plus jakieś wyrównanie. Wszystko ściśle tajne...tak jak nagrody indywidualne od DIAS dla wybranych fc lub dla fc z zarządów terenowych kół :) BRAWO WY

Rozwazna a wiesz coś na temat podwyżek dla funkcjonariuszy? Rozumiem że tajne przez poufne ale może masz jaka kolwoek wiedzę? :)
 
Szanowny Kolego.

Może jeszcze tego nie zauważyłeś, ale coraz bardziej się okazuje,
że Prawo JEST Prawem !!

Niby taka "duża różnorodność" orzeczeń, ale wszystkie przewidywalne;
spodziewane, pożądane i zabezpieczone.
Zgodnie z Prawem, NSA nie może lekceważyć oczywistości NA CAŁEJ LINII orzeczniczej,
względem KAS'u, a chyba o to właśnie chodziło ...
Szanowny Panie!
miałem nie odpisywać na ten post, ale dla dobra innych ... tych którzy żyją , albo za dusze tych, którzy byli za miękki by żyć . ...!!!

o jakim PRAWIE TY Ku-wa mówisz !?!? Chcesz adresy prawdziwych ludzi ? Prześlę idź i powiedz im ... że to PRAWO !!!

Nie ma Prawa jest krew NIEWINNYCH !!!

Potwierdzeniem są te ORZECZENIA o których przed wdrożeniem wiedzieli WSZYSCY !!!!!:mad:
 
Back
Do góry