• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

podwyżki wrzesień 2017

Dlaczego ZZ funkcjonariuszy celnych zgadzają się na taki niesprawiedliwy podział pieniędzy na podwyżki, że cywile dostają podwyżki a mundurowi nie. Co mnie to obchodzi, że skarbowcy mało zarabiają, podwyżki mają być po równo dla wszystkich a nie robienie jakiś jaj i to kosztem celników. Podwyżki powinny być albo dla wszystkich albo dla nikogo i ZZ powinny tego pilnować. Ja nie wiem za ile lat skarbowcy dojdą do wysokości naszych zarobków i to ma znaczyć, że przez te lata funkcjonariusze celni nie dostaną żadnej podwyżki?


gdyby było dla najmniej zarabiających - niezależnie czy funk czy nie - to jeszcze jakaś logika by w tym była

ale dlaczego podwyższa się cywilom np. do 1,7 (ias olsztyn), a funkom którzy mają mniej i też staż pow. 10 lat już nie?

dzieci gorszego Boga?
 
Dlaczego ZZ funkcjonariuszy celnych zgadzają się na taki niesprawiedliwy podział pieniędzy na podwyżki, że cywile dostają podwyżki a mundurowi nie. Co mnie to obchodzi, że skarbowcy mało zarabiają, podwyżki mają być po równo dla wszystkich a nie robienie jakiś jaj i to kosztem celników. Podwyżki powinny być albo dla wszystkich albo dla nikogo i ZZ powinny tego pilnować. Ja nie wiem za ile lat skarbowcy dojdą do wysokości naszych zarobków i to ma znaczyć, że przez te lata funkcjonariusze celni nie dostaną żadnej podwyżki?

a nie uważasz że danie wszystkim np po 200 spowoduje że zmieni się kwota wynagrodzenia a dysproporcje zostaną? to że skarbowcy zarabiają grosze w porównaniu do byłych celników nie oznacza że skarbowcy powinni zarabiać więcej? nie twierdzę że to ma się odbywać kosztem celników ale trzeba zrozumieć że aby wyrównać pensje to trzeba komuś dać, a komuś - nie. Jeżeli siedzę w pokoju z kolegą ( byłym celnikiem), robimy to samo (analizy), mamy co prawda różne stanowiska (kolega jest kontrolerem a ja ekspertem) i dzieli nas różnica w wynagrodzeniu ok 650zł (na moją niekorzyść- on 2,1, ja- 1,75) to uważasz że jest ok?

Z drugiej strony przedstawiasz ciekawe stanowisko - co mnie obchodzi że inni mają gorzej (czyt. mniej zarabiają) abym tylko ja miał lepiej.
 
a nie uważasz że danie wszystkim np po 200 spowoduje że zmieni się kwota wynagrodzenia a dysproporcje zostaną? to że skarbowcy zarabiają grosze w porównaniu do byłych celników nie oznacza że skarbowcy powinni zarabiać więcej? nie twierdzę że to ma się odbywać kosztem celników ale trzeba zrozumieć że aby wyrównać pensje to trzeba komuś dać, a komuś - nie. Jeżeli siedzę w pokoju z kolegą ( byłym celnikiem), robimy to samo (analizy), mamy co prawda różne stanowiska (kolega jest kontrolerem a ja ekspertem) i dzieli nas różnica w wynagrodzeniu ok 650zł (na moją niekorzyść- on 2,1, ja- 1,75) to uważasz że jest ok?

Z drugiej strony przedstawiasz ciekawe stanowisko - co mnie obchodzi że inni mają gorzej (czyt. mniej zarabiają) abym tylko ja miał lepiej.
A Ty myślisz ,że tylko u Ciebie tak jest ja pracuje 26 lat WZP teraz przy SENT mój mnożnik 1,64 a robimy to samo a inni 1,97 uważasz ,że jest OK jestem za tym aby podwyżki objęły wszystkich.
 
nie podwyżki-wartościowanie

może w końcu KAS zrobi wartościowanie/audyt stanowisk. dziś: ktoś o połowę z mniejszym stażem, o połowę z mniejszym stopniem, z maturą( niech będzie jaka była..) jest dowódcą (rządzi) ludźmi: którzy mają wyższe, staż, wiedzę, praktykę i osiągnięcia które dzięki przywództwu przypisywane są OSOBIE?? paranoja ACDC, bo jest wygodny, usłużny i ch.. wie jaki?
 
nie uważam że tak jest tylko u mnie. wiem też że niektórzy z celników mniej zarabiają ale krew mnie zalała jak przeczytałem post stefan123 bo uważa że wszyscy powinni dostać to samo bo wyrównanie wynagrodzeń odbywa się kosztem tylko celników (bo nie dostaną podwyżek)
osobiście uważam że wynagrodzenie powinno być takie same w zależności od stanowiska np : kontroler - 1,8, ekspert- 1,9. wtedy jest prosta droga awansu - jesteś słaby to tkwisz na stanowisku kontrolera, jak się wykazujesz to awansujesz a wiec masz większą pensję. prosto i skutecznie
 
nie uważam że tak jest tylko u mnie. wiem też że niektórzy z celników mniej zarabiają ale krew mnie zalała jak przeczytałem post stefan123 bo uważa że wszyscy powinni dostać to samo bo wyrównanie wynagrodzeń odbywa się kosztem tylko celników (bo nie dostaną podwyżek)
osobiście uważam że wynagrodzenie powinno być takie same w zależności od stanowiska np : kontroler - 1,8, ekspert- 1,9. wtedy jest prosta droga awansu - jesteś słaby to tkwisz na stanowisku kontrolera, jak się wykazujesz to awansujesz a wiec masz większą pensję. prosto i skutecznie

Wierzysz w to że awansują ci co się wykazują? Oczywiście chodzi o wykazywanie się merytoryczne.
 
MF przekazał do Izb środki w takich średnich na etat i nikogo nie pytał o zdanie. Nie wiem jak inne ZZ, ale ZZ Celnicy PL nie akceptuje przekazywania środków z funduszu płac funkcjonariuszy, na fundusz płac pracowników cywilnych i w tej sprawie już też interweniowaliśmy w MF. Jest pismo na głównej, na razie bez odpowiedzi MF. Skoro środki zostały przekazane do IAS, to DIAS nimi dysponuje i na tym szczeblu nie ma już nic do gadania jeżeli chodzi o średnie na etat funkcjonariusza czy cywila.
Prawnie nie mamy też możliwości tego zatrzymać na szczeblu centralnym. Będziemy temat kontynuować w przyszłości, bo MF musi zrozumieć, że funkcjonariusze zarabiają średnio mniej niż funkcjonariusze innych służb mundurowych i to jest wyznacznik. Nie mogą być wyznacznikiem do uposażeń funkcjonariuszy płace w US.
Pracownicy US muszą zrozumieć, że spadły teraz okruchy z pańskiego stołu i w grudniu też będą niewielkie i na tym koniec. Możemy mieć jednak wspólnie godne podwyżki. Zasługujemy na nie. Dlatego zarówno pracownicy jak i funkcjonariusze muszą także zrozumieć, że powinni wspólnie podjąć działania o realne podwyżki. Związek ma pomysł na wzrost płac średnio na etat funkcjonariusza i pracownika 3000 zł w perspektywie 6 lat, jednak jeśli będziemy sobie skakać do gardeł, zgodnie zresztą z polityką MF, to pozostaną jedynie ochłapy. Musimy się zjednoczyć w dążeniu do tego celu.
 
Ostatnia edycja:
L-uksik, takie same dysproporcje, a nawet dużo większe, bo i 1500 i więcej zł są wśród funkcjonariuszy wykonujących te same zadania. Pytam zatem tak samo, uważasz, że to jest ok?
 
Najbardziej pokrzywdzeni są celnicy, którzy zostali ucywinieni ze względu np. pecha, swoich kompetencji, itd. ... we wrześniu "dobra zmiana" zabrała im część kasy , a dzisiaj mając przykładowo 2,2 nie dostaną ani "zeta"....!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ale o NICH już powoli zapominamy ! Przykre to, nawet bardzo !
 
nie jest- jak wczesniej napisałem. dlatego (nie stoje absolutnie w obronie obecnych władz) należy z tym walczyć i dążyć do wyrównania płac. powinna być wypracowana ścieżka kariery w obecnym kasie. Jednak takie wpisy jak prezentuje stefan 123 tylko skłócają ludzi i więcej szkodzą niż dają pożytku.
a te wspomniane 2,2 mnożnika. większość ludzi w us nie ma nawet tyle. to jest nieosiągalny mnożnik.
 
Zgadzam się L-uksik. U nas jednak nie zabrali ani zeta po ucywilnieniu. Ale skarbowcy marzą o 2.2 i patrzą na naszych jak na wrogów. Jeśli u nas eksp.skarb. ma tyle albo więcej co naczelnik czy inny na kierowniczym to jak ma być dobrze.
A do tego nasi byli wadcy pozostali przy swoim i taki futerkowy z poczty ma 6 z przodu to nawet dyr ias ma nas za krezusów. I tyle naszego co z gardła wyrwiemy. Ale skarbowców możemy przekonać jeśli ich będziemy wspierać przy negocjacjach, o ile będą. Sławek ma rację z tymi apelami do nich teraz tylko razem możemy coś ugrać.
 
może w końcu KAS zrobi wartościowanie/audyt stanowisk. dziś: ktoś o połowę z mniejszym stażem, o połowę z mniejszym stopniem, z maturą( niech będzie jaka była..) jest dowódcą (rządzi) ludźmi: którzy mają wyższe, staż, wiedzę, praktykę i osiągnięcia które dzięki przywództwu przypisywane są OSOBIE?? paranoja ACDC, bo jest wygodny, usłużny i ch.. wie jaki?

Nie wiesz, że głupim narodem rządzi się łatwiej? Im wyższe, kwalifikacje, tym bardziej przerąbane w tej zacnej instytucji.
 
Najbardziej pokrzywdzeni są celnicy, którzy zostali ucywinieni ze względu np. pecha, swoich kompetencji, itd. ... we wrześniu "dobra zmiana" zabrała im część kasy , a dzisiaj mając przykładowo 2,2 nie dostaną ani "zeta"....!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ale o NICH już powoli zapominamy ! Przykre to, nawet bardzo !
ZZ Celnicy PL nie zapomina i nie spocznie dopóki ta kwestia nie zostanie uregulowana. Muszę jednak przyznać, że Koleżanki i Koledzy w niektórych lokalizacjach zapominają. Nie będę pisał jak to wygląda na rozprawach w WSA i które to są lokalizacje, ale są miejsca, gdzie gdy Przewodniczący danego ZOI ZZ Celnicy PL w Województwie wysyła maila z prośbą o wparcie na rozprawie, to jest krucho i jest obecny tylko Zarząd Związku.
Koleżanki i Koledzy Funkcjonariusze. Wspierajcie Wasze Koleżanki i Kolegów ucywilnionych. Tak niewiele potrzeba, wystarczy być w mundurze na rozprawie. Tak robią funkcjonariusze innych służb, gdy są rozprawy dot. ich Koleżanek i Kolegów w różnych sprawach, tym bardziej w takiej sprawie jak niegodne odarcie z munduru powinniśmy Ich wspierać
 
Jednak takie wpisy jak prezentuje stefan 123 tylko skłócają ludzi i więcej szkodzą niż dają pożytku.
Zgoda. Tylko wspólne działania dają szansę na perspektywę realnych podwyżek w KAS zarówno dla funkcjonariuszy jak i pracowników. Obecna polityka MF, wspierana przez m.in. takie osoby jak nick stefan 123 i niektóre ZZ w skarbowości prowadzi do tego, że wszyscy będą musieli zadowolić się jedynie okruchami z pańskiego stołu, a żeby skłócić jeszcze bardziej, te okruchy zostaną jeszcze podzielone arbitralnie przez MF, co właśnie ma miejsce i wiele lokalnych ZZ tańczy do tej melodii, zagranej przez MF, wręcz doskonale, w tym są mistrzami.
Tymczasem zarówno funkcjonariusze jak i pracownicy powinni zarabiać dużo więcej i zasługują na to za swoją ciężką pracę i służbę. Powinni i mogą jeśli tylko sami zechcą otrzymać realne i godne podwyżki.
 
Ostatnia edycja:
nie uważam że tak jest tylko u mnie. wiem też że niektórzy z celników mniej zarabiają ale krew mnie zalała jak przeczytałem post stefan123 bo uważa że wszyscy powinni dostać to samo bo wyrównanie wynagrodzeń odbywa się kosztem tylko celników (bo nie dostaną podwyżek)
osobiście uważam że wynagrodzenie powinno być takie same w zależności od stanowiska np : kontroler - 1,8, ekspert- 1,9. wtedy jest prosta droga awansu - jesteś słaby to tkwisz na stanowisku kontrolera, jak się wykazujesz to awansujesz a wiec masz większą pensję. prosto i skutecznie

W tej firmie nie awansuje się za wiedzę.
Nie wiem jak było w dawnej AP, ale na pewno nie było w SC jak piszesz.
 
Sławek ma rację, to jest kwintesencja polityki "dziel i rządź". A nic tak nie dzieli Polaków, jak pieniądze.
Zastanawiam się tylko, czy twórcy KASu naprawdę wierzą w to, co mówią i jaki był prawdziwy cel tej reformy?
Bo powstał potworek, straszący petentów. Nie wiem, czy "góra" ma tą świadomość, czy mają jakichś znajomych, rodziny spoza resortu, czy mają kontakt z rzeczywistością. Docierają bowiem do mnie informacje od petentów, że boją się iść do skarbówki, bo "atmosfera straszna, zwolnili mnóstwo ludzi i zatrudnili nowych, co nic nie umieją, starsi im nie pomagają, masakra"... Czy o to chodziło w MF? Bo źle już było, ale jak widać, zawsze można zrobić jeszcze gorzej...
 
No jasne, teraz wszyscy na mnie. A czy to moja wina, że skarbowcy mało zarabiają. Czy to moja wina, że stworzyli kas i wsadzili nas do jednego wora ni z gruszki ni z pietruszki. A dlaczego ja mam byś sponsorem podwyżek dla skarbowców i przez najbliższe 10 lat nie dostać podwyżki bo skarbowcy zarabiają mniej ode mnie? Do tej pory żyliśmy obok siebie ani wy nam ani my wam nie wchodziliśmy w drogę. Niestety kas wszystko zmienił skłócił do tej pory obojętnych sobie ludzi i stworzył te chore sytuacje. Droga do uzdrowienia tego wszystkiego to jest wyodrębnienie Służby Celnej z kas.
 
Najgorsze jest w tym wszystkim to, że każdy ma trochę racji. Każdy też ma prawo walczyć o swoje i ma inny "punkt siedzenia". Ale taka sytuacja po prostu MUSI rodzić konflikt, i to chyba było zamiarem twórców. Dlatego tylko Sławek ma kompleksowe rozwiązanie: wspólna walka o DUŻE podwyżki, równające różnice W GÓRĘ. Inaczej zawsze będziecie bić się i gryźć o legendarne trzy dychy za stopień, o okruchy z pańskiego stołu...
 
Stefan 123. Ani Twoja wina ani moja, ale jesteśmy w KAS i trzeba szukać najlepszych rozwiązań.
Nałożenie klapek i walka jedynie o wyodrębnienie SC, obecnie SCS z KAS, to byłoby dość prymitywne i samoograniczające się działanie. Trzeba mieć świadomość, że dopóki KAS kieruje MB, to sprawa jest nie do zrealizowania, co nie znaczy, że już nie należy działać w tym kierunku, ale działać dodatkowo, tzn. jedno z wielu działań.
Wspólne działania o godne podwyżki, nie przeszkadzają w działaniach o wyodrębnienie SC, obecnie SCS z KAS, bo widzimy, po pierwszych miesiącach funkcjonowania, że służba mundurowa, nie jako odrębna faktycznie formacja, a w rzeczywistości włączona w jeden twór o nazwie KAS to nieporozumienie, wręcz patologia i musi z czasem zostać wyodrębniona. Szef KAS pokazał nie raz, że nie rozumie czym cechuje się stosunek administracyjnoprawny, nie raz naraził na szwank godność munduru, itd.. Niektóre ZZ skarbowości w drugą stronę, bez zrozumienia całego systemu prawnego RP, który notabene popiera obecny Rząd, w kwestii wzmacniania służb mundurowych, piszą bezpodstawne prawnie roszczenia. Jeden wielki młyn i o to chodziło MF.
Na Twoje pytanie odpowiedź jest jedna. Nie jest uzasadnione bycie sponsorem podwyżek dla pracowników skarbowości,, bo funkcjonariusze SCS odstają od funkcjonariuszy innych służb mundurowych w średnich płacach i podwyżki średnio na etat powinny być w takiej wysokości jak to wynika z oszczędności na poszczególnych funduszach. ZZ Celnicy PL jest jedynym ZZ, który już to wyraził na piśmie do MF i będziemy kontynuować te działania.
Odnośnie wspólnych działań o godne podwyżki musisz też zrozumieć, że sami funkcjonariusze obecnie nie są skłonni by podjąć realną walkę. Rozmawiam na ten temat i nie widzę bynajmniej takich możliwości, a staram się realnie oceniać to co się dzieje. Za to wspólnie jesteśmy w stanie nieźle namieszać. Dlatego MF wraz z niektórymi ZZ skarbowości, robi wszystko, by pogłębić anatagonizmy i kłótnie. Nie pomagaj MF w tym proszę.
 
przykre

Najbardziej pokrzywdzeni są celnicy, którzy zostali ucywinieni ze względu np. pecha, swoich kompetencji, itd. ... we wrześniu "dobra zmiana" zabrała im część kasy , a dzisiaj mając przykładowo 2,2 nie dostaną ani "zeta"....!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ale o NICH już powoli zapominamy ! Przykre to, nawet bardzo !

Zgadzam się z Tobą w pełni.Zapomniano o ucywilnionych.Nawet Kancelaria pomimo moich prób uzyskania info o etapie moich spraw,skarg milczy i nie wiem co mam o tym sądzić.W ogóle nie reagują na emaile,więc nie wiem nawet jak tam moje sprawy.
 
Back
Do góry