• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

podwyżki wrzesień 2017

Szanowny Panie!
miałem nie odpisywać na ten post, ale dla dobra innych ... tych którzy żyją , albo za dusze tych, którzy byli za miękki by żyć . ...!!!

o jakim PRAWIE TY Ku-wa mówisz !?!? Chcesz adresy prawdziwych ludzi ? Prześlę idź i powiedz im ... że to PRAWO !!!

Nie ma Prawa jest krew NIEWINNYCH !!!

Potwierdzeniem są te ORZECZENIA o których przed wdrożeniem wiedzieli WSZYSCY !!!!!:mad:


Bądź łaskaw na spokojnie przemyśleć i moje i Twoje słowa, po czym zweryfikować, czy gdzieś
nie nastąpiło błędne zrozumienie ...
 
Rozwazna a wiesz coś na temat podwyżek dla funkcjonariuszy? Rozumiem że tajne przez poufne ale może masz jaka kolwoek wiedzę? :)
coś ma byc.
Krąży na @ jakieś porozumienie, że wysokość podwyżki zależy od stażu ale jedni mówią że teraz inni że od stycznia, a jeszcze inni mówią o kwocie 500 zł. łącznie w ciągu roku na etat podwyżka. Oszaleć można, każdy co innego mówi, a ci co trzeba kasują :-(
 
Na głównej zamieściłem apel do rozesłania bardzo proszę we wszystkich IAS w Polsce. Upomnijmy się wreszcie o realne podwyżki, które Nam wszystkim się należą.
 
Na głównej zamieściłem apel do rozesłania bardzo proszę we wszystkich IAS w Polsce. Upomnijmy się wreszcie o realne podwyżki, które Nam wszystkim się należą.

Zdecydowanie popieram. Parę egzemplarzy apelu leży już w różnych miejscach budynku będącego siedzibą jednego z organów krajowej administracji skarbowej.
Ale dobrze byłoby rzucić jakiś plan działania Sam apel o przystąpienie do związku to za mało. Dobrze byłoby rzucić jakiś plan działania, może być tutaj, może na facebooku lub w innym, mniej dostępnym dla wierchuszki ( aczkolwiek dostępnym dla pracowników i funkcjonariuszy ) miejscu.
 
Tak a propos podwyżek ttps://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/podwyzki-biedronka,99,0,2392163.html
 
Podwyżka wynagrodzeń f-szy Straży Granicznej– od 1.01.2017 r wyniesie średnio 250 zł na stanowisko i zostanie wypłacona w końcu lutego, z wyrównaniem od 1.01.2017 r.

Podwyżki dla służb to element zapoczątkowanego przez ministra Mariusza Błaszczaka Programu Modernizacji Służb Mundurowych. Jego celem jest zapewnienie funkcjonariuszom odpowiednich warunków do jak najlepszego wypełniania obowiązków. Przyjęty pod koniec 2016 r. przez Sejm, Program Modernizacji zakłada, że w latach 2017-2020 na ten cel zostanie skierowanie niemal 9,2 mld zł. Środki te będą podzielone pomiędzy inwestycje budowalne, zakup i modernizację sprzętu oraz wzrost wynagrodzeń funkcjonariuszy i pracowników.

Od 1 stycznia 2019 r. nastąpią dalsze podwyżki - średnio 309 zł na etat. Oznacza to, że w 2020 r. funkcjonariusze będą zarabiać średnio o 609 zł więcej. Z kolei wynagrodzenia pracowników wzrosną średnio o 597 zł.

chcę tylko dadać i f-sz SG zarabia OBLIGATORYJNIE
szkółka 7 msc 1980zł
po szkółce II belki (kapral) 2560zł (nie wliczając wysługi lat),
po kolejnym roku IIII belki (plutonowy) 2600 (nie wliczając wysługi lat),
po 3 latach < sierżant służba stała 2750zł (nie wliczając wysługi lat),

+dodatek mieszkaniowy 400zł
+zwrot kosztów dojazdu do 30km
+mundurówka raz w roku 1500-2000zł

problem wynagrodzeń to jedno a wartościowanie to drugie. Pracując w oddziale granicznym mam takie samo uposażenie i stanowisko chodząc na wagi,rewizje towarowe, osobowe, tax free rewizje rejestracje itd itd

jak osoba chodząca tylko na odprawy osobowe (pasy przywozowe).
 
Ostatnia edycja:
chcę tylko dadać i f-sz SG zarabia OBLIGATORYJNIE
szkółka 7 msc 1980zł
po szkółce II belki (kapral) 2560zł (nie wliczając wysługi lat),
po kolejnym roku IIII belki (plutonowy) 2600 (nie wliczając wysługi lat),
po 3 latach < sierżant służba stała 2750zł (nie wliczając wysługi lat),

+dodatek mieszkaniowy 400zł
+zwrot kosztów dojazdu do 30km
+mundurówka raz w roku 1500-2000zł

problem wynagrodzeń to jedno a wartościowanie to drugie. Pracując w oddziale granicznym mam takie samo uposażenie i stanowisko chodząc na wagi,rewizje towarowe, osobowe, tax free rewizje rejestracje itd itd

jak osoba chodząca tylko na odprawy osobowe (pasy przywozowe).
Dodaj jeszcze brak dod. kontrolerskiego, brak nocek,brak zupek,dod. mieszkaniowy jest stosowany w kabaretowym stylu,oferują ci mieszkanie słuzbowe w wyznej wólce czynsz 700 pln jak odmówisz to zabierają ci dodatek.
 
chcę tylko dadać i f-sz SG zarabia OBLIGATORYJNIE
szkółka 7 msc 1980zł
po szkółce II belki (kapral) 2560zł (nie wliczając wysługi lat),
po kolejnym roku IIII belki (plutonowy) 2600 (nie wliczając wysługi lat),
po 3 latach < sierżant służba stała 2750zł (nie wliczając wysługi lat),
+dodatek mieszkaniowy 400zł
+zwrot kosztów dojazdu do 30km
+mundurówka raz w roku 1500-2000zł
Powinniśmy domagać się jako całe srodowisko wyrównania naszych uposażeń do poziomu funkcjonariuszy SG ,gwarancji podobnej scieżki awansów -nie jak u nas raz na 5 lat, w tym trybie przeciętny funkcjonariusz SG -po 15 latach służby miałby 3 belki!!podczas kiedy wiekszość ma już dawno oficerki i to nie kierownicy. Po trzecie domagać sie tych samych uprawnień : dodatku mieszkaniowego i normalnej mundurówki 2 tys a nie jakiś smiesznych resztek na czyszczenie składników munduru.
 
Zgadzam się L-uksik. U nas jednak nie zabrali ani zeta po ucywilnieniu. Ale skarbowcy marzą o 2.2 i patrzą na naszych jak na wrogów. Jeśli u nas eksp.skarb. ma tyle albo więcej co naczelnik czy inny na kierowniczym to jak ma być dobrze.
A do tego nasi byli wadcy pozostali przy swoim i taki futerkowy z poczty ma 6 z przodu to nawet dyr ias ma nas za krezusów. I tyle naszego co z gardła wyrwiemy. Ale skarbowców możemy przekonać jeśli ich będziemy wspierać przy negocjacjach, o ile będą. Sławek ma rację z tymi apelami do nich teraz tylko razem możemy coś ugrać.

A w Warszawie DIAS dał podwyżki wszystkim - i cywilom i funkcjonariuszom. Skarbowcom podniósł najniższe do 2,2 a funkcjonariuszom, bez względu na stanowisko do odpowiednich mnożników, po negocjacjach i uzgodnieniach z lokalnym ZZ.
 
A w Warszawie DIAS dał podwyżki wszystkim - i cywilom i funkcjonariuszom. Skarbowcom podniósł najniższe do 2,2 a funkcjonariuszom, bez względu na stanowisko do odpowiednich mnożników, po negocjacjach i uzgodnieniach z lokalnym ZZ.

A w Poznaniu funkcjonariusze dostali ZERO , podwyżki dostali tylko cywile(w tym ucywilnieni funkcjonariusze w US i w UCS) w I transzy w listopadzie plus wyrównanie za 2 -miesiące po min 150 zł a w grudniu druga transza też po ok 150 zeta i znów funkcjonariusze ZERO -oczywiście przy poparciu wszystkich związków zawodowych także tych zrzeszających funkcjonariuszy poza celnicy.pl Pytam kolegów związkowców min ze SZNP DLACZEGO zgodziliście się na tak haniebny podział podwyżek?Kogo wy reprezentujecie funkcjonariuszy czy samych siebie??
 
A mnie ciekawi, jak długo jeszcze, osoby w tej samej komórce, wykonujące ten sam zakres obowiązków będą miały różne stanowiska - różne mnożniki....
 
A mnie ciekawi, jak długo jeszcze, osoby w tej samej komórce, wykonujące ten sam zakres obowiązków będą miały różne stanowiska - różne mnożniki....

zalecam ostroznosc w formułowaniu tego typu pytań w obecnej rzeczywistości:) problem był poruszany w 2009 , gdy tzw kominiarze wykonywali często te same czynności co funki z krótkim stażem i doprowadziło w efekcie do tzw.wartosciowania stanowisk, zakończyło się wtedy niezadowoleniem , gdyż niektórzy stali się benifencjentami nowych srodków finansowych a niektórzy zostali "zamrozeni" na wiele lat, jednak pamiętamy, ze nikt tak naprawdę nie stracił na kasie, może nie zyskał:) ale wtedy były srodki pieniezne na reformę dla malej liczebnie grupy zawodowej (ok 14,5k ludzi) teraz jest inna , diametralnie sytuacja, brak nowej kasy i 65 k ludzi do podziału, wiec może być tak @dale, ze ci co maja mniej nic nie zyskają (bo 50 zł to farsa) natomiast ci co maja więcej straca, obym był złym prorokiem
 
Zaraz, jakiej rzeczywistości? Przecież miało być tak pięknie - przypomnij sobie zachwyty nad ludźmi dobrej zmiany - te listy intencyjne, jak to bardzo rozumieli naszą sytuację...
Ale masz rację lepiej siedzieć jak mysz pod miotłą, zwłaszcza w sytuacji kiedy w całej sieci używa się jednego nicka i "uprzejmi donieśli" gdzie trzeba, kto zacz to pisze :).
A można było by napisać wiele.
Zaś co do równania płac, powiedz to ludziom siedzącym w jednym pokoju, robiącym to samo, cywilom, gdzie jeden został rozmundurowany a drugi pracował w skarbowości od zawsze, i teraz były celnik zarabia o kilka tysięcy więcej - są to pojedyncze przypadki, ale są.
 
Tak a propos podwyżek ttps://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/podwyzki-biedronka,99,0,2392163.html

Tylko ogólnie mało kto mówi, że większość jest zatrudniona na 3/4 i nie mają możliwości dobić do pełnego etatu. Więc potem pracodawca może sobie fajnie lawirować wynagrodzeniem... To samo w Lidlu.
 
Zaraz, jakiej rzeczywistości? Przecież miało być tak pięknie - przypomnij sobie zachwyty nad ludźmi dobrej zmiany - te listy intencyjne, jak to bardzo rozumieli naszą sytuację...
Ale masz rację lepiej siedzieć jak mysz pod miotłą, zwłaszcza w sytuacji kiedy w całej sieci używa się jednego nicka i "uprzejmi donieśli" gdzie trzeba, kto zacz to pisze :).
A można było by napisać wiele.
Zaś co do równania płac, powiedz to ludziom siedzącym w jednym pokoju, robiącym to samo, cywilom, gdzie jeden został rozmundurowany a drugi pracował w skarbowości od zawsze, i teraz były celnik zarabia o kilka tysięcy więcej - są to pojedyncze przypadki, ale są.


Ja tak mam na ten przykład, że jestem wśród robiących to samo, jako jedyny "rozmundurowany" w komórce.
O podobnych do ich zarobkach mogę tylko śnić, ale nie pałam nienawiścią do kogoś z 2 (tak, tak - DWA) razy większą wypłatą. Jednakże nie mogę stwierdzić, iż to jest "w porządku", zwłaszcza gdy ktoś "z góry" zakłada, że mundurowy (także były!) nie zasługuje na nic ...
 
Back
Do góry