• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Ucywilnieni

kas.trat

Nowy użytkownik
Dołączył
12 Maj 2017
Posty
39
Punkty reakcji
0
Miasto
wil wild east
Jaka jest polityka ZZ Celnicy.pl względem ucywilnionych? Bo z pism jakie napisano w Poznaniu wynika że jest za przywróceniem do munduru osób tylko z wybranych komórek.
 
Pisma z Poznania dot komórek, w których można było podać naruszenie prawa polegające na tym, że zadania w komórce zastrzeżone dla funkcjonariuszy wykonują pracownicy ucywilnieni. Nie da się tego wykazać w każdej komórce organizacyjnej.
Zachęcam do wykazywania tego w innych komórkach i pisanie do Szefa KAS albo przekazywanie do Przewodniczących ZOI z prośbą o wysłanie do Szefa KAS. Nieważne, że argumentacja ta poszła wcześniej. Proszę ją powtórzyć i wysłać też do mnie. Będzie pomocne w zawiadomieniu, gdy to już będzie formułowane.
Wśród załączników jest też pismo do NIK, gdzie jest także mowa o naruszeniu art.165 ust.7 i to dotyczy funkcjonariuszy z wszystkich ucywilnionych komórek. A zatem odpowiadając na pytanie informuję, że dążymy do odwrócenia ucywilnienia wobec wszystkich.
 
Ciekawe jak to będzie wyglądało w praktyce. Część złożyła skargi do sądu. Cześć nie złożyła (z różnych powodów). Jeśli złożyłem to będę szybciej przywrócony do munduru od tych co nie złożyli?
Bo wcześniej czy później wszyscy ostatecznie będą przywróceni do munduru. Że o tych bez propozycji nie wspomnę.
 
A jak to się ma Panie przewodniczący do osób które zostały ucywilnione, potem przeniesione do komórek typowo kontrolnych i na dzień dzisiejszy wykonują zadania przewidziane tylko dla funkcjonariuszy??????
 
Ile osób przywrócono w IAS Warszawa do służby (w jakich komórkach)?
Czy prawda że etaty mundurowe osób które nie otrzymały propozycji słuzby zostały w całosci zwrócone do ministerstwa?
 
ile osób przywrócono w ias warszawa do służby (w jakich komórkach)?
Czy prawda że etaty mundurowe osób które nie otrzymały propozycji słuzby zostały w całosci zwrócone do ministerstwa?

?????? Chyba na to związek nie pozwolił????!!!!!
- chyba że pozwolił :-(
trochę osób z komórek ogólnopolskich dostało teraz mundury, ale nadal duża część ucywilniona czeka na zmianę propozycji.
 
Ciekawe jak to będzie wyglądało w praktyce. Część złożyła skargi do sądu. Cześć nie złożyła (z różnych powodów). Jeśli złożyłem to będę szybciej przywrócony do munduru od tych co nie złożyli?
Bo wcześniej czy później wszyscy ostatecznie będą przywróceni do munduru. Że o tych bez propozycji nie wspomnę.

U mnie w praktyce będzie wyglądało to tak, że ja już nie składam żadnego odwołania i tak dias nie raczył odpowiedzieć na podanie o nieucywilnianie mojej osoby, wysłałem je w kwietniu i do dziś nie dostałem żadnej odpowiedzi nawet nie wezwano mnie na jakąkolwiek komisję. Czekam aż Nasz Sławek zrobi porządek z przepisami emerytalnymi. Nie będę żebrał o mundur w którym godnie służyłem przez 26 lat. Poczekam w tym US-sie i jak wyjaśnią się przepisy o emkach to odejdę.
 
Czy ktoś z "ucywilnionych" dostał umowę o pracę?

Nie mam umowy o pracę i nie zostałem wydalony ze służby więc, przynajmniej ja, nadal uważam się za funkcjonariusza. Tylko, że chodzę bez munduru.
 
Czy ktoś z "ucywilnionych" dostał umowę o pracę?

Nie mam umowy o pracę i nie zostałem wydalony ze służby więc, przynajmniej ja, nadal uważam się za funkcjonariusza. Tylko, że chodzę bez munduru.

Po prostu masz robotę "na czarno" w państwowym urzędzie, ciekawe co na to PIP? :)
 
Po prostu masz robotę "na czarno" w państwowym urzędzie, ciekawe co na to PIP? :)

nikt z ucywilnionych nie dostał umowy o pracę. Każdy dostał tylko nowy zakres obowiązków :). I jest to łamanie prawa przez pracodawcę. Umowa o pracę winna być sporządzona najpóźniej do 7 dni od podjęcia pracy. Dziwię się, że jeszcze tego związki nie zgłosiły do PIPu
 
nikt z ucywilnionych nie dostał umowy o pracę. Każdy dostał tylko nowy zakres obowiązków :). I jest to łamanie prawa przez pracodawcę. Umowa o pracę winna być sporządzona najpóźniej do 7 dni od podjęcia pracy. Dziwię się, że jeszcze tego związki nie zgłosiły do PIPu

No właśnie o to chodzi.
Nie wiem czy w Polsce był przypadek że ktoś z ucywilnionych który dostał propozycję chciał się zwolnić.
Co w takiej sytuacji?

Rozwiązanie umowy o pracę? Ale jej nie mamy.
Odejście ze służby? No ale przecież mnie "ucywilniliscie". Więc przez ten czas byłem mundurowy??
Wychodzi na to że ucywilnieni muszą pracować w KAS do śmierci bo nijak nie mogą stąd odejść.

Chyba właśnie takimi sposobami można to wszystko odkręcić bo jakoś w pozwy do WSA nie wierzę. Są one raczej jakąś kartą przetargową.
 
Ale może nie spieszmy się z tymi umowami. Walczymy z ucywilnieniem i chcemy powrotu do służby więc po co nam podpisywać jakiś umowy. Aczkolwiek temat dla PIPu całkiem ciekawy
 
Ale może nie spieszmy się z tymi umowami. Walczymy z ucywilnieniem i chcemy powrotu do służby więc po co nam podpisywać jakiś umowy. Aczkolwiek temat dla PIPu całkiem ciekawy

Mało kto chce podpisywać umowy. Ale gdyby je nam podsunęli do podpisu to czy możemy je podpisać bez otrzymania świadectwa służby? Chyba nie możemy być jednocześnie funkcjonariuszami i pracowniami w tej samej instytucji.

Sytuacja jest bardzo ciekawa od strony prawnej i wychodzi na to że obojętnie jak postąpią "ONI" to otrze sie to o sądy. Może będzie pozew zbiorowy to ludzie się przyłączą. W Polsce sprawy są przegrane. Bez względu na wynik.
 
Mało kto chce podpisywać umowy. Ale gdyby je nam podsunęli do podpisu to czy możemy je podpisać bez otrzymania świadectwa służby? Chyba nie możemy być jednocześnie funkcjonariuszami i pracowniami w tej samej instytucji.

Sytuacja jest bardzo ciekawa od strony prawnej i wychodzi na to że obojętnie jak postąpią "ONI" to otrze sie to o sądy. Może będzie pozew zbiorowy to ludzie się przyłączą. W Polsce sprawy są przegrane. Bez względu na wynik.

Świadectwa nie otrzymasz, bo DIASy piszą, że nie zostałeś zwolniony tylko zmienił się stosunek służbowy w stosunek pracy. Przyznanie, że jesteś zwolniony ze służby łączy się z wypłatą odszkodowania. Natomiast litera prawa stanowi, że stosunek służbowy przekształaca się w stosunek pracy na podstawie umowy o pracę na czas określony bądź nieokreślony Takiej umowy oczywiście nikt z ucywilnionych na dzień dzisiejszy nie dostanie. Kółko się zamyka, ale do czasu. Warto walczyć w sądach z tą patologią i łamaniem prawa.
 
Dz.U. 2017 poz. 1321

USTAWA z dnia 11 maja 2017 r.

o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin oraz niektórych innych ustaw1)
.............................................
Art. 20.
W ustawie z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz. U. poz. 1947, z późn. zm.11) ) wprowadza się następujące zmiany:
......................................................................
3) w art. 174 dodaje się ust. 10–12 w brzmieniu:
„10. Przekształcenie stosunku służbowego w stosunek pracy traktuje się jak zwolnienie ze służby w rozumieniu ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin. Funkcjonariusz, którego stosunek służbowy uległ przekształceniu w stosunek pracy, otrzymuje niezwłocznie świadectwo służby.
11. W przypadku, o którym mowa w ust. 10, prawo do emerytury ulega zawieszeniu do dnia rozwiązania stosunku pracy w urzędzie obsługującym ministra właściwego do spraw finansów publicznych albo w jednostkach organizacyjnych KAS.
12. W przypadku, o którym mowa w ust. 10, przepisu art. 250 nie stosuje się.”;
 
Dz.U. 2017 poz. 1321

USTAWA z dnia 11 maja 2017 r.

o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin oraz niektórych innych ustaw1)
.............................................
Art. 20.
W ustawie z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz. U. poz. 1947, z późn. zm.11) ) wprowadza się następujące zmiany:
......................................................................
3) w art. 174 dodaje się ust. 10–12 w brzmieniu:
„10. Przekształcenie stosunku służbowego w stosunek pracy traktuje się jak zwolnienie ze służby w rozumieniu ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin. Funkcjonariusz, którego stosunek służbowy uległ przekształceniu w stosunek pracy, otrzymuje niezwłocznie świadectwo służby.
11. W przypadku, o którym mowa w ust. 10, prawo do emerytury ulega zawieszeniu do dnia rozwiązania stosunku pracy w urzędzie obsługującym ministra właściwego do spraw finansów publicznych albo w jednostkach organizacyjnych KAS.
12. W przypadku, o którym mowa w ust. 10, przepisu art. 250 nie stosuje się.”;


Może czekają ze świadectwami służby do przyszłego roku budżetowego. Wtedy dadzą świadectwo służby i odprawy. W tym roku nie ma na to kasy. Ale pojawi się problem: nie wszyscy będą chcieli być cywilami i odejdą z tego balaganu
 
Back
Do góry