• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Kłamstwo w Biblii

zło, które wyrządziliście z gębami pełnymi frazesów, swoją łaską tylko Pan Bóg może zamienić w dobro.

cebulo, napominam cię publicznie, nie wymieniaj Pana Boga jako źródła waszego kłamliwego działania.

wystarczy popatrzeć na bezczelność i obłudę:

336375.jpg
 
Gest MB zgodnie z mową ciała to typowy gest kłamcy i oszusta. Tak na marginesie w buddyzmie uważa się, że klamstwem posługują się nieoświeceni. Człowiek na pewnym poziomie nie kłamie
 
Co mają powiedzieć uczciwi ludzie, których wyrzucono na bruk.
To woła o pomstę do NIEBA


. . . . . . . "Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą;
błogosławcie tym, którzy was przeklinają, i módlcie się za tych, którzy was oczerniają.
(...) czyńcie dobrze i pożyczajcie, niczego się za to nie spodziewając. (...)
Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny".
Łk 6,27b-28.35b.36 . . . . . . . .


ps
Ktoś na to liczy
 
Ostatnia edycja:
. . . . . . . "Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą;
błogosławcie tym, którzy was przeklinają, i módlcie się za tych, którzy was oczerniają.
(...) czyńcie dobrze i pożyczajcie, niczego się za to nie spodziewając. (...)
Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny".
Łk 6,27b-28.35b.36 . . . . . . . .


ps
Ktoś na to liczy

Bardziej mi się podoba fragment przytoczony wcześniej przez Bolo:

"Gdy zaostrzę mój lśniący miecz,
A moja ręka zacznie sprawować sąd,
Pomstę spuszczę na moich wrogów
I odpłacę tym, którzy są przeciwko mnie".
 
Tyle napisano o kłamstwie, to może trochę o Prawdzie?


In vino veritas.
Teokryt
-------------------------
Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to PRAWDA!
Charles-Maurice de Talleyrand
-------------------------
Człowiek, który nie boi się prawdy, nie musi wcale lękać się kłamstwa.
Thomas Jefferson
-------------------------
Nawet najgorsza prawda jest lepsza od najlepszego kłamstwa.
Walter Scott
-------------------------
Tylko prawda obraża.
Napoleon Bonaparte
-------------------------
Język prawdy jest z natury prosty.
Eurypides
--------------------------
Jeśli mówisz prawdę, nie musisz niczego pamiętać.
Mark Twain
---------------------------
Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę.
Seneka Młodszy
---------------------------
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna.
Cyprian Kamil Norwid
----------------------------
Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
Julian Mikołajczak
---------------------------
Daj kobiecie maskę, zacznie mówić prawdę.
Maryla Wolska
--------------------------
Gorzkie prawdy z trudem się przełyka, ale za to później korzystnie się odbijają.
Magdalena Samozwaniec
-----------------------------
Pół prawdy to całe kłamstwo.
Horacy Safrin
---------------------------
Czynić dobro, gdzie to jest możliwe, kochać wolność ponad wszystko, nie zaprzeć się prawdy nawet przed tronem!
Ludwig van Beethoven
---------------------------
Pośród śmierci trwa życie, pośród kłamstwa trwa prawda, pośród ciemności trwa światło.
Stąd wnioskuję, że Bóg jest życiem, prawdą i światłem.
Mahatma Gandhi
----------------------------
Nie poznamy prawdy, nie znając przyczyny.
Arystoteles
---------------------------
Nie ma nic słodszego nad światło prawdy.
Cyceron
----------------------------------
A słońce Prawdy wschodu nie zna i zachodu.
Adam Mickiewicz
-----------------------------------
Prawdą człowieka jest to, co go czyni człowiekiem.
Antoine de Saint-Exupéry
---------------------
Kłamtwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą.
Josef Goebbels
---------------------
Nie ma nic większego niż prawda. I nawet najmniejsza prawda jest wielka.
Johann Wolfgang Goethe
---------------------
Ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko, tylko nie w prawdę.
Carlos Ruíz Zafón
---------------------
Prawda kole w aureolę.
Jan Izydor Sztaudynger
---------------------
Prawda do kłamstwa jest podobna z twarzy.
Alighieri Dante
---------------------
Ludzie nie chcą prawdy, oni chcą pewności i bezpieczeństwa.
Anthony de Mello
---------------------
Przeciwieństwem prawdy płytkiej jest fałsz, przeciwieństwem prawdy głębokiej może być inna głęboka prawda.
Albert Einstein
---------------------
Miarą prawdy jest uczucie.
Epikur
---------------------
Rzeka prawdy płynie korytem błędów.
Rabindranath Tagore
---------------------
Nie ma wielkości, gdzie nie ma prawdy.
Gotthold Ephraim Lessing
---------------------
Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Jean Cocteau
---------------------
Są trzy fazy ujawniania się prawdy.
Najpierw prawda jest ośmieszana, potem spotyka się z gwałtownym oporem,
a na koniec traktowana jest jako oczywistość.
Arthur Schopenhauer
---------------------
Prawda nie jest kobietą rzucającą się na szyję temu, który jej pożąda.
Arthur Schopenhauer
---------------------
Prawda w oczy kole, a więc kłamstwo wolę.
Jan Izydor Sztaudynger
---------------------
Tak jak prawda jest dla człowieka kluczem do świata, tak wolność jest kluczem,
który wartości otwiera drogę w głąb człowieka.
Józef Stanisław Tischner
----------------------------
Nigdy nie mów prawdy ludziom którzy na nię nie zasługują
Mark Twain
----------------------------
Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia trzymają język za zębami.
Oscar Wilde
----------------------
Jedni dążą do poznania prawdy, inni odwrotnie - do jej zniszczenia.
?
----------------------------
Bądź realistą: nie mów prawdy.
Stanisław Jerzy Lec
----------------------------
 
Bardziej mi się podoba fragment przytoczony wcześniej przez Bolo:

"Gdy zaostrzę mój lśniący miecz,
A moja ręka zacznie sprawować sąd,
Pomstę spuszczę na moich wrogów
I odpłacę tym, którzy są przeciwko mnie".


Ależ Kolego, MNIE RÓWNIEŻ się BARDZIEJ PODOBA !!!

Zważ jednak, iż odpowiadałem Koledze @użytkownik1, na pytanie
precyzyjnie określone.
 
Min. M.Banaś był wczoraj w Rozmowach niedokończonych w TV Trwam i Radio Maryja. Dostałem info i przysłuchiwałem się w Radio Maryja. Dzwoniłem też i udało mi się połączyć z radiem. Dodzwonili się też inni "wygaszeni"
Generalnie Minister na wszystko odpowiadał, że troszczy się o ludzi i deklarował pomoc i zajęcie się tematami.


Panie Ministrze.
Gdzie Pan mówi prawdę?
W odpowiedziach na interpelacje poselskie, gdzie pisze Pan i Pana z-cy, że nic MF nie może, bo to Dyrektorzy i że sprawa jest zamknięta, czy w Radio Maryja, gdzie deklaruje Pan pomoc pokrzywdzonym, przyjrzenie się sprawom, pochylenie nad krzywdą ludzką?

Panie Ministrze. Może Pan pomóc wielu skrzywdzonym przez KAS ludziom i niech Pan to wreszcie zrobi, a nie tylko deklaruje na antenie Radia Maryja.

Proszę wsłuchać się w drugie dzisiejsze czytanie.

"Po tym zaś poznajemy, że Go znamy,
jeżeli zachowujemy Jego przykazania.
Kto mówi: "Znam Go",
a nie zachowuje Jego przykazań,
ten jest kłamcą
i nie ma w nim prawdy.
Kto zaś zachowuje Jego naukę,
w tym naprawdę miłość Boża jest doskonała.
Po tym właśnie poznajemy, że jesteśmy w Nim.
Kto twierdzi, że w Nim trwa,
powinien również sam postępować tak, jak On postępował."

1 J 2, 3-6


Panie Ministrze.

Najwięcej szkodzą Kościołowi ludzie, którzy deklarują publicznie swoją wiarę, a krzywdzą ludzi, nie pomagają skrzywdzonym, gdy mogą im pomóc, a także ci, którzy sami odpowiadają za wiele krzywd ludzkich.

Modlę się za Pana, by Pana postępowanie było takie by przynosiło Chwałę Kościołowi.
Do mnie zwraca się jednak wielu skrzywdzonych przez KAS niesłusznie ludzi, którzy mówią, że nie mają pomocy żadnej realnej od Pana.
Proszę, by Pan im pomógł i dał rzeczywiście świadectwo chrześcijanina, tak jak Pan to publicznie deklaruje.
 
Z audycji i Pana odpowiedzi wynika też trochę takie faryzeuszowskie tłumaczenie, że tylko nabór zewnętrzny, etc.
Otrzymał Pan od nas propozycję zmiany ustawy o KAS, która może te krzywdy ludzkie naprawić.
Pana poparcie dla tego projektu będzie wystarczające, by została ta zmiana przyjęta przez Parlament. Wiem to, bo widzę, że wielu Posłów, także PiS, przesłało Panu zapytania w tej sprawie.
Niech Pan działa, jeżeli Pan chce dać świadectwo, a nie wyszukuje wyimaginowanych powodów, by nie pomóc skrzywdzonym niesłusznie ludziom
 
Min. M.Banaś był wczoraj w Rozmowach niedokończonych w TV Trwam i Radio Maryja. Dostałem info i przysłuchiwałem się w Radio Maryja. Dzwoniłem też i udało mi się połączyć z radiem. Dodzwonili się też inni "wygaszeni"
Generalnie Minister na wszystko odpowiadał, że troszczy się o ludzi i deklarował pomoc i zajęcie się tematami.


Panie Ministrze.
Gdzie Pan mówi prawdę?
W odpowiedziach na interpelacje poselskie, gdzie pisze Pan i Pana z-cy, że nic MF nie może, bo to Dyrektorzy i że sprawa jest zamknięta, czy w Radio Maryja, gdzie deklaruje Pan pomoc pokrzywdzonym, przyjrzenie się sprawom, pochylenie nad krzywdą ludzką?

Panie Ministrze. Może Pan pomóc wielu skrzywdzonym przez KAS ludziom i niech Pan to wreszcie zrobi, a nie tylko deklaruje na antenie Radia Maryja.

Proszę wsłuchać się w drugie dzisiejsze czytanie.

"Po tym zaś poznajemy, że Go znamy,
jeżeli zachowujemy Jego przykazania.
Kto mówi: "Znam Go",
a nie zachowuje Jego przykazań,
ten jest kłamcą
i nie ma w nim prawdy.
Kto zaś zachowuje Jego naukę,
w tym naprawdę miłość Boża jest doskonała.
Po tym właśnie poznajemy, że jesteśmy w Nim.
Kto twierdzi, że w Nim trwa,
powinien również sam postępować tak, jak On postępował."

1 J 2, 3-6


Panie Ministrze.

Najwięcej szkodzą Kościołowi ludzie, którzy deklarują publicznie swoją wiarę, a krzywdzą ludzi, nie pomagają skrzywdzonym, gdy mogą im pomóc, a także ci, którzy sami odpowiadają za wiele krzywd ludzkich.

Modlę się za Pana, by Pana postępowanie było takie by przynosiło Chwałę Kościołowi.
Do mnie zwraca się jednak wielu skrzywdzonych przez KAS niesłusznie ludzi, którzy mówią, że nie mają pomocy żadnej realnej od Pana.
Proszę, by Pan im pomógł i dał rzeczywiście świadectwo chrześcijanina, tak jak Pan to publicznie deklaruje.

Co może zrobić twórca i strażnik zapisów KAS ??? Wycofać się ??? O nie???

Los mu dał parę razy możliwość zadośćuczynieniu "Złu", które sam stworzył, ale on musi udowodnić wcześniej postawione TEZY, nawet gdy są ZŁE!!!
Jesteśmy jednym wielkim eksperymentem.

Pierwsza szansa zaraz po wejściu w życie przepisów KAS pozostawienie ludzi w mundurach do wygaśnięcia
Druga szansa to emerytury przy okazji Straży Marszałkowskiej itd.

Co do samych wartości chrześcijańskich to pozostaje cały czas wątpliwa kwestia o której było już dużo napisane !!!

Dobrej niedzieli
 
Od 30:00 - cyt.: "To nie jest tak do końca (na pytanie o obniżenie podatku CIT dla małych przedsiębiorców, skoro mali przedsiębiorcy nie płacą CIT tylko PIT), bo po prostu tutaj wiadomo jest wszędzie, że jeżeli podatki się obniżają to zrasta obrót i w sumie mamy więcej pieniędzy. Przykładem jest chociażby to, że myśmy jednak obniżyli o z 19 na 15% CIT, a ściągalność tego CITu była dużo większa i po prostu tak jak wszystkich pozostałych podatkach - czyli ten ruch jest jak najbardziej kierunkowo właściwy."
Czy ktoś mógłby mi to objaśnić, bo nie zrozumiałem...
 
Od 30:00 - cyt.: "To nie jest tak do końca (na pytanie o obniżenie podatku CIT dla małych przedsiębiorców, skoro mali przedsiębiorcy nie płacą CIT tylko PIT), bo po prostu tutaj wiadomo jest wszędzie, że jeżeli podatki się obniżają to zrasta obrót i w sumie mamy więcej pieniędzy. Przykładem jest chociażby to, że myśmy jednak obniżyli o z 19 na 15% CIT, a ściągalność tego CITu była dużo większa i po prostu tak jak wszystkich pozostałych podatkach - czyli ten ruch jest jak najbardziej kierunkowo właściwy."
Czy ktoś mógłby mi to objaśnić, bo nie zrozumiałem...

Właściwie to należałoby ten bełkocik podsumować cytatem zaczerpniętym ( z jedną małą literówką ) z "Nie lubię poniedziałku" ( to taka komedia z początku lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku ) - "Stary pieprzy trzy po trzy".

A tak pokrótce:
1. Mali przedsiębiorcy mogą płacić CIT ( podatek dochodowy od osób prawnych ) i PIT ( podatek dochodowy od osób fizycznych ) bowiem pod tym pojęciem kryje się podmiot gospodarczy, który za poprzedni rok podatkowy nie przekroczył przychodu z prowadzonej działalności ( wraz z kwotą podatku od towarów i usług ) stanowiącego równowartość 1.200.000 EUR - art. 4a pkt 10 ustawy o pdop i art. 5a pkt 20 ustawy o pdof.

2. Małego podatnika nie należy mylić z małym przedsiębiorcą - definicje mikroprzedsiębiorców, małych przedsiębiorców i średnich przedsiębiorców wynikają z art. art. 104, 105 i 106 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.

3. Więcej pieniędzy z podatków przy wzrastającym obrocie dotyczy bardziej podatków pośrednich niż bezpośrednich. To czy się więcej zapłaci CIT zależy od wysokości kosztów uzyskania przychodu. Zresztą skoro obniżanie stawek ma wpłynąć na zwiększenie dochodów podatkowych to czemu jakoś nie jest obniżany p.t.u.???

4. Pdop płacony według stawki 15 % w skali kraju stanowi bardzo niewielką część w ogólnej wartości tego podatku. Żeby móc stwierdzić, że zmniejszenie stawki spowodowało zwiększenie wpływów, to trzeba wiedzieć ile podmiotów uzyskało status małego podatnika i dokonać porównania jak kształtowały się wpływy podatkowe z tej grupy za lata 2016-2017. Na dzień audycji takie dane nie mogły być znane. Sprawdziłem ( na losowo wybranej - aczkolwiek niedużej - grupie zeznań CIT ) jak to wygląda u mnie w urzędzie. Mali raczej wykazywali straty albo dochody bardzo zbliżone do tych za rok poprzedni.

5. Czym innym są wpływy podatkowe a czym innym ściągalność podatków. Jeżeli pan Marian B. przed zakończeniem akcji składania i rozliczenia CIT wypowiada się, że ściągalność wzrosła to po prostu kłamie. Na ten moment on tego wiedzieć nie może bo do tego konieczna jest wiedza na temat wysokości rzeczywistych zaliczek wpłacanych w trakcie 2017 r. ( może mieć pojęcie wyłącznie o ściągalności zaliczek deklarowanych w tak zwanej formie uproszczonej gdzie podatnik z góry oblicza i wpłaca co miesiąc taką samą kwotę zaliczki a ostateczne rozliczenie jest dokonywane w zeznaniu rocznym ). I niby skąd pan Marian B. może wiedzieć jaka kwota wpływów podatkowych CIT rozliczona została według stawki 15% a jaka według stawki 19%
 
Back
Do góry