• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

"Czy dyrektoreczki IAS są ślepi" Usunięcie tematu - informacja

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Dołączył
1 Luty 2006
Posty
13 536
Punkty reakcji
4 501
Miasto
ZZ Celnicy PL
Witam.

Informuję, że temat został usunięty. Zgłoszono naruszenie regulaminu. Była też prośba osób piszących w tym temacie, aby go usunąć. Przepraszam wobec powyższego innych użytkowników forum, którzy pisali w tym wątku i chcieli kontynuować dyskusję.
Można zainicjować nowe wątki o tej tematyce lub pisać w tym temacie, bo uważam, że uwagi wskazujące na rozwiązania zmierzające ku poprawie efektywności danego referatu są zawsze wskazane. Proszę tylko stosować się do regulaminu
 
Jeśli chodzi o SENT: Dobre by było jak już było napisano w tym temacie, aby nie pozostawać tylko przy kontroli kilku cystern a dodatkowo skontrolować kilkanaście plandek, chłodni ujmując to jedynie w notatniku.
 
Przepraszam bardzo-a kto zgłosił naruszenie regulaminu?? co się komuś w tym temacie i postach nie podobało?? bo nie rozumiem takiego usuwania niewygodnych dla niektórych tematów! czy to jest forum dla dias czy dla funkcjonariuszy ??? bo widzę że niewygodne było komuś mówienie prawdy o działalności diasów i ich "wybrańców! To może się zdecydujmy tutaj na coś- albo oni albo my bo niedługo nawet tutaj słowa krytyki napisać nie będzie można!
 
Prawda zawsze jest niewygodna, ale nie da się jej ukryć, pewne zachowania, „nielogiczne” polecenia przełożonych wyjdą na światło dzienne. Ale także zwykli funkcjonariusze powinni się pilnować i sumiennie wykonywać swoją robotę. Jesteście wszyscy obserwowani i odpowiadacie za swe czyny.
 
Właśnie dlatego że jesteśmy obserwowani też mamy prawo obserwować i piętnować to co nam się w tej służbie i pracy nie podoba. i nikt nam tutaj na tym forum tego nie powinien zabraniać.szczególnie po maju! tym bardziej jak się pisze o dyletanctwie obecnej kadry,która zastała zesłana tylko w jednym celu-wykonaniu politycznych wytycznych pana B.- nie mających nic wspólnego z prawnymi działaniami, nie wspomnę tu już o zwykłej kulturze i wychowaniu w stosunku do podwładnych! a teraz nie wiedzą jak mają powiązać koniec z końcem! jeśli ci się to nie podoba-to przykro mi. ja nie będę stał po stronie DIASów którzy " po układach" powoływali na stołeczki swoich zastępców i naczelników!
 
...czy to jest forum dla dias czy dla funkcjonariuszy ??? bo widzę że niewygodne było komuś mówienie prawdy o działalności diasów i ich "wybrańców! To może się zdecydujmy tutaj na coś- albo oni albo my bo niedługo nawet tutaj słowa krytyki napisać nie będzie można!
Jak wspomniałem o usunięcie tematu wnioskowali funkcjonariusze, którzy pisali w tym temacie
 
Ciekawe...zbyt wielu ich nie było...zmienili nagle zdanie? czy ich zastraszyli? może trzeba się właśnie nad tym zastanowić? a nie ulegać piszącym w imieniu diasów. a wiem że są tacy...śledzący na bieżąco co i kto pisze....i zdają "raporty " wyżej...Prawda o nich i tak wyjdzie na jaw.jeśli nie tu, to w sądach.
 
Jak wspomniałem o usunięcie tematu wnioskowali funkcjonariusze, którzy pisali w tym temacie

Sławek - moje posty w usuniętym wątku nie naruszały regulaminu

dlaczego usunąłeś wątek a nie posty?

to jak zawnioskuję o powołanie mb na admina forum to też to klepniesz?

sorry ale tak się nie robi

jak dwóch się pobije to obu należy ukarać?

nie - każdy odpowiada za siebie

ukarałeś mnie bez mojej winy...
 
Ja też pisałem w tym wątku i nie wnosiłem o jego usunięcie, więc robi się coraz ciekawiej. A zatem za kolegą z realizacji pytanie w kwestii ostatnich nagród. Jeśli uznać za prawdziwe że celnicy zarabiają więcej niż skarbowcy a nagrody stanowią 3% odpisu od wynagrodzeń i nie ma możliwości przesunięć środków pomiędzy mundurowych i cywili jak to się stało że wskazana przez DIAS średnia na nagrodę dla cywila była większa o blisko 20% od funkcjonariuszy?
 
Wygląda na to, kolego Sławku,że z niewiadomych przyczyn i powodów ten post i nasze wpisy zostały usunięte. Proszę więc o przywrócenie ich ,bo niestety wygląda to na "krecią robote" Nie zgadzam się na to, by względy jakichś śmiesznych diasów i ich "przydupasów" brały górę nad naszymi racjami i faktami, które miały i mają obecnie miejsce w naszej służbie! Ludzie -otrząśnijcie się wreszcie! ile jeszcze można udawać że deszcz pada jak plują nam w twarz!
 
Temat został usunięty, bo była prośba m.in. osoby inicjującej temat, aby go wykasować. Założyłem temat na nowo i poprosiłem o wpisy, więc nie rozumiem wątpliwości? Musiałem usunąć wszystkie posty, skoro usuwałem pierwszy post. Jeżeli ktoś życzy sobie, aby wkleić jego post, który był w tym temacie, to bardzo proszę o info. Skopiuję i wkleję, nie widzę problemu. Jeszcze raz zachęcam do dzielenia się wiedzą na temat funkcjonowania służby, co należy poprawić, zmienić, co jest złe Waszym zdaniem.
 
Nie ma co się bać jak ktoś pisze prawdę:
Art. 213. § 1. Nie ma przestępstwa określonego w art. 212 § 1, jeżeli zarzut
uczyniony niepublicznie jest prawdziwy.
§ 2. Nie popełnia przestępstwa określonego w art. 212 § 1 lub 2, kto publicznie
podnosi lub rozgłasza prawdziwy zarzut:
1) dotyczący postępowania osoby pełniącej funkcję publiczną lub
2) służący obronie społecznie uzasadnionego interesu.
Jeżeli zarzut dotyczy życia prywatnego lub rodzinnego, dowód prawdy może być
przeprowadzony tylko wtedy, gdy zarzut ma zapobiec niebezpieczeństwu dla życia
lub zdrowia człowieka albo demoralizacji małoletniego.

A jeśli ktoś powiadomi organ ścigania to można:

Artykuł 234 k.k. stanowi:
*„Kto, przed organem powołanym do ścigania lub orzekania w sprawach o przestępstwo, w tym i przestępstwo skarbowe, wykroczenie, wykroczenie skarbowe lub przewinienie dyscyplinarne, fałszywie oskarża inną osobę o popełnienie tych czynów zabronionych lub przewinienia dyscyplinarnego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.
 
....dyletanctwie obecnej kadry,która zastała zesłana tylko w jednym celu-wykonaniu politycznych wytycznych pana B.- nie mających nic wspólnego z prawnymi działaniami.....!

cce61002857_16_pazdziernika_dzien_szefa.jpg


a jak narzekaliście :D

4503420-jacek-kapica.jpg
 
Ostatnia edycja:
na stronie ias przeczytałem dzisiaj info ze spotkania dias ze zz w sprawie zasad regulacji płac

w informacji brak jest śladu o upomnieniu się uczestniczących w spotkaniu celników, w tym reprezentantów celnicy.pl, o temat regulacji dla funków

ustalono zasady dla CYWILI, i tak np. po 10 latach pracy minimum to będzie 1,7

ok, nie mam nic przeciwko

tylko co z funkami?

wielu z ponad 10-cioletnim stażem nie ma nawet 1,6

mają 1,54 1,57 1,59

i nie ma znaczenia, co zapewne zaraz niektórzy wyrzygają, że mamy dodatki za stopień

cywile mają za usc, specjalne, niektórzy duuużo wyższe kontrolerskie

i to nie miało znaczenia - chodziło wyłącznie o zasadniczą - a wpływ na nią miał WYŁĄCZNIE staż pracy, a nie to, czy ktoś ma czy nie ma jakiekolwiek dodatki - chociażby byłoby to nawet 2 000 zł

czy informacja pomija ten wątek, a sprawa była poruszana - i z jakim skutkiem, czy nie była poruszana przez żadnego z celników?
 
forum ic bstok dowodzi,że można znależć consensus nawet z dias

może nasza też nie ma wiedzy o tym, że nie każdy celnik w służbie stałej, ze stażem ponad 10cioletnim, ma cywilne 1,7?
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry