• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

alokacja w KAS

Podsumujmy:

primo: udaję się do kierownika z radosną nowiną, że chciałabym się przenieść (do dawnego UC, do innej miejscowości) i pytam czy mogę udać się na rozmowę do "mojego" Naczelnika UCS, gdyż zgodnie art. 146 (ustawy z dnia 16.11.2016r. o KAS Dz.U. 2016r. poz.1948 ze zm.) ust.3 (..) w sprawach z zakresu pracy i służby jest wymagane uzyskanie stanowiska odpowiednio Naczelnika US (NUS) albo Naczelnika UCS (NYCS) w przypadku: ust.3 pkt 3 przeniesienia do innego urzędu w rozumieniu ustawy z dnia 21 listopada 2008r. o służbie cywilnej (Dz.U. 2016r. poz.1345 ze zm.) i nie muszę umawiać rozmowy z DUCS, gdyż w związku z ust.4 (ww. ustawy) stanowisko NUS albo NUCS, o którym mowa w ust.3, jest wiążące dla dyrektora izby administracji skarbowej, bo wg art.64 ust.2 ustawy o służbie cywilnej (dz.U.2016r. poz.1345 ze zm.) to dyrektor generalny urzędu dokonuje przeniesienia urzędnika lub pracownika służby cywilnej;
I jak kierownik mój nie będzie w humorze, to mogę już szukać innej pracy, jak będzie litościwy, to OK.

drugie primo: .piszę pismo powołując się na ww. przepisy dodając w swojej propozycji art 150 ust 4 (ustawy o KAS) określając:
1.datę przekształcenia stosunku pracy w stosunek służbowy (jak najszybciej? niezwłocznie?);
2.miejsce służby (mam wybranych 2-3. Jeden jest blisko, do innych dwóch mam możliwość dojechania);
3.rodzaj służby (obecnie jestem pracownikiem, w przypadku zatrudnienia jako funkcjonariusz, nie zamierzam się bronić. Ale jak to umotywuję - tego nie wiem);
4.stanowisko służbowe (pominę. Jak mnie wezmą, to i tak będę zadowolona);
5. stopień służbowy (pominę, bo odpowiada mi taki sam lub odpowiadający obecnemu);
6. uposażenie (pominę milczeniem);
Wpisuję powód dla którego chcę się przenieść, który jest jasny jak słońce (przeprowadzka)... i ustalam audiencję, po której składam w ręce osoby z kancelarii, moje pismo.
wciąż drugie primo: w rozmowie z NUCS pytam czy jest możliwość przeniesienia i czy mogę rozmawiać z NUCS (a może z DIAS?) z docelowego UCS.
jak się zgodzi to OK - jadę, jak nie to szukam pracy kasjera w biedronce. Prestiż mniejszy, pieniądze te same.

trzecie primo: po rozmowach z NUCS, piśmie, rozmowie z docelowym NUCS - szukać możliwości kontaktu z Szefem Krajowej Administracji Skarbowej (SKAS), gdyż zgodnie z art 162 ustawy o KAS (Dz.U. 2016r. poz.1947 ze zm.) ...w sytuacji, gdy (przeniesienia) łączą się z przeniesieniem do innych jednostek organizacyjnych KAS (..), przeniesień tych dokonuje SKAS.
Jak się nie uda, to szkoda.
Jak się uda, będzie super, będę robić to co lubię w innym miejscu.

pięknie k pięknie, jestem przerażona tym co mnie czeka
Ale sobie wymyśliłam :)
nie miała baba kłopotu

Pozdrawiam wszystkich Celników, napiszę co załatwiłam w nowej KAS
 
Podsumujmy:

...
...


Koleżanko @August.
Zawsze jest tak, że każdy będzie doradzał nieco inaczej. Czasem lepsza jest wiedza,
czasem doświadczenie. Mnie najlepiej się sprawdza zwykły, "chłopski rozum" - często
nawet lepiej używany przez kobiety.
Mimo wypowiedzi Kolegów - przychylnych Tobie - ośmielam się nie zgodzić z niektórymi
szczegółami, wobec czego także z Twoim podsumowaniem.
By nie rozwlekać, podzielę się tym, co bym JA zrobił na Twoim miejscu.

1. Osobista rozmowa z naczelnikiem urzędu docelowego - inaczej reszta bez sensu.
2. Przy pozytywnym nastawieniu pytanie/prośba o możliwość jego pośrednictwa wobec DIAS.
3. W zależności od nastawienia obecnego naczelnika (wg "wyczucia" / "kobieca intuicja"):
a) pozytywne - najzwyklejsza, "ludzka" Prawda - sytuacja rodzinna wymusza taką prośbę o zgodę,
a szczególnie jego pomoc przed obecnym DIAS;
b) negatywne - po wcześniejszym umówieniu rozmowy z DIAS w kwestii osobistej,
dopiero teraz podparty przepisami wniosek do DIAS (oficjalnie za pośrednictwem NUS)
+ krótko powód wniosku (oczywiście rodzinny/losowy).

Odnośnie "trzeciego primo" - szef, szefem, ale bodaj od Art.151 UoKAS jest mowa
o funkcjonariuszu, lecz OBECNIE, a nie w perspektywie.

Skoro wciąż jesteś cywilem, obowiązuje Cię podstawowy przepis (główny i najważniejszy wg mnie
sens wyszczególniam).

Art. 145. 1. Zadania kierownika jednostki organizacyjnej w sprawach z zakresu pracy i służby funkcjonariuszy w izbie administracji skarbowej wraz z podległymi jednostkami organizacyjnymi KAS wykonuje DYREKTOR izby administracji skarbowej.

2. Zadania kierownika jednostki organizacyjnej wobec dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej, dyrektorów izb administracji skarbowej, dyrektora Szkoły, dyrektora Centrum oraz funkcjonariuszy pełniących służbę w komórkach organizacyjnych urzędu obsługującego MINISTRA (i tylko takich) wykonuje Szef Krajowej Administracji Skarbowej.

SKAS może być tutaj ewentualnie tylko organem odwoławczym !!

ps -
Mam do Ciebie prośbę. Jeśli sprawę zakończysz pozytywnie inaczej niż bym to ja próbował,
nie zapomnij się tym podzielić.

ps 2 - Oczywiście w docelowym urzędzie, mogą Ci zaproponować albo służbę, albo pracę.
Póki jednak nie "pasują" Cię na "funka", masz stanowczo więcej możliwości, jak również więcej do powiedzenia ...
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry