• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Ach ta okazjonalność

bolo1999 nie miałem na celu oszukanie kogo kogokolwiek tylko tak informacyjnie dla tych co nie za bardzo mnie znaj.ą z wcześniejszej aktywności bo dłuższy czas nie zaglądałem tutaj.
bibsy-pl.jpeg
 
bolo1999 nie miałem na celu oszukanie kogo kogokolwiek tylko tak informacyjnie dla tych co nie za bardzo mnie znaj.ą z wcześniejszej aktywności bo dłuższy czas nie zaglądałem tutaj.
Pokaż załącznik: 5044

nie wątpię

gdyby tak było mój post miałby inną wymowę :)

tak jak napisałem:

banowanie użytkowników ma właśnie mobilizować ich do zgodnej z regulaminem i zwykłą przyzwoitością aktywności na forum
 
Na razie testowanie nie okazjonalności prowadzone jest tylko na jednej zmianie, ale podobno od 01.09 na wszystkich pożyjemy zobaczymy

ps. już na innch zmianach tak jest tylko czy autor tego pomysłu się odnajdzie jak zacznie być gorąco z związku z jawnym bezprawiem

Poczytałem Ustawe z dnia 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług stan prawny na dzień: 1.07.2017 r.

Art. 56. 1. Zwalnia się od podatku import towarów przywożonych w bagażu osobistym podróżnego przybywającego z terytorium państwa trzeciego na terytorium kraju, jeżeli ilość i rodzaj tych towarów wskazuje na przywóz o charakterze niehandlowym, a wartość tych towarów nie przekracza kwoty wyrażonej w złotych odpowiadającej równowartości 300 euro.

Art. 56.5. Przez bagaż osobisty, o którym mowa w ust. 1, rozumie się cały bagaż, który podróżny jest w stanie przedstawić organom celnym, wjeżdżając na terytorium kraju, jak również bagaż, który przedstawi on później organom celnym, pod warunkiem przedstawienia dowodu, że bagaż ten był zarejestrowany jako bagaż towarzyszący w momencie wyruszenia w podróż przez przedsiębiorstwo, które było odpowiedzialne za jego przewóz. Bagaż osobisty obejmuje paliwo znajdujące się w standardowym zbiorniku dowolnego pojazdu silnikowego oraz paliwo znajdujące się w przenośnym kanistrze, którego ilość nie przekracza 10 litrów, zastrzeżeniem art. 77

Doczytałem​

13. Do ogólnej wartości kwot, o których mowa w ust. 1 i 2, wyrażonych w złotych nie jest wliczana:
2) wartość paliwa, o którym mowa w ust. 5;

przepraszam+para9CAc.gif
 
Ostatnia edycja:
Cisza w temacie czy zakaz dyskusji ;) jak powiadają Alea iacta est czyli od dnia X - 30 jak jest mniej jak 10 wjazdów to OK niezależnie od ilości paliwka ;). Powyżej to wszczęte jest postępowanie o nie okazjonalność i naliczana opłata zabezpieczająca. Bo jak ktoś zgłasza non stop 20l to nie jest ilość handlowa ha ha, a reszta to art. 77. A przy nie okazjonalności BKS jest w standardzie czy tylko dla ........... żeby go zmiękczyć ;) podróżnego.

ps. pytanie przy wszczynaniu postępowania o wizę to nie na miejscu gdyż ją wydały organy FR a nie PL i nic do tego naszym służbom ;)
 
Cisza w temacie czy zakaz dyskusji ;) jak powiadają Alea iacta est czyli od dnia X - 30 jak jest mniej jak 10 wjazdów to OK niezależnie od ilości paliwka ;). Powyżej to wszczęte jest postępowanie o nie okazjonalność i naliczana opłata zabezpieczająca. Bo jak ktoś zgłasza non stop 20l to nie jest ilość handlowa ha ha, a reszta to art. 77. A przy nie okazjonalności BKS jest w standardzie czy tylko dla ........... żeby go zmiękczyć ;) podróżnego.

ps. pytanie przy wszczynaniu postępowania o wizę to nie na miejscu gdyż ją wydały organy FR a nie PL i nic do tego naszym służbom

poskarż się dias

albo pojedź do wawy, na żoliborz :)
 
Proszę o szybką i rzetelną odpowiedz po jakim czasie jest wydawana decyzja po wszczęciu postępowania o nie okazjonalności czy np. 30 dni od daty wszczęcia czy dłużej.

p.s już nie ma ile razy tylko od widzimisię kierownika zmiany ha ha ha można i za kilka razy w miesiącu wszcząć postępowanie czyli kasa i tylko kasa bo 500+ kosztuje nic za darmo i z pustego to i Salomon nie naleje
 
Ostatnia edycja:
Ha ha ha na OC. B mają nowego pomysła jak w aucie stwierdzone zostanie ujawnienie to jeszcze na przystawkę przypinana jest nie okazjonalność. Podstawa prawna żadna, ale kaskę można wyłuskać od nieświadomych podróżnych ciekawi mnie fakt jak ktoś podniesie larum z Art. 286. KK ;);) . Okazjonalność jest do pełnego zbiornika + 10l w kanisterku, a co 20 to w przepisach cisza ha ha ha
 
Aneks
Po ujawnieniu opłata za paliwko nie jest obligatoryjna tylko uznaniowa czyli zoll decyduje , ha ha jak będzie dym to po dupce dostanie F-kas a nie przełożeni. Dobre robić ura bura czyimś rękoma ;);)
 
Back
Do góry