• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nie akceptujemy zmiany Konstytucji ustawami sejmowymi

Lubieszyn

Aktywny użytkownik
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
147
Punkty reakcji
51
Z uwagi na ostatnio uchwalone zmiany dot. ustawy o Krajowej Radzie Sądowniczej oraz ustawy o Sądzie Najwyższym w mojej ocenie ZZ CELNICY.PL, wzorem kolegów z OPZZ, winien wystosować apel do Prezydenta RP o niepodpisywanie antydemokratycznej ustawy.
Mając na uwadze dobro naszej ojczyzny proszę Zarząd ZZ o rozważenie takiej decyzji.

Cytata ze strony OPZZ:
''Wolny Związek Zawodowy Pracowników Gospodarki Morskiej zwraca się do Prezydenta RP z wnioskiem o zastosowanie weta w sprawie ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa, Ustroju Sądów Powszechnych oraz ustawy o Sądzie Najwyższym, jeżeli zostaną przyjęte przez parlament w obecnej treści"
 
A dlaczego ona jest antydemokratyczna? Bo nie po myśli opozycji? Świnie odrywane od koryta kwiczą coraz głośniej, ale co mnie do tego? Swoje 8 lat już mieli, mieliśmy więzienie dla chorego psychicznie za kradzież batonika, ukręcone sprawy dużych przekrętów i kilku złapanych spektakularnych złodziei kiełbasy w togach. Wprowadzane rozwiązania funkcjonują w Europie Zachodniej. Co jest nie tak?! Bo to nie "nasi" teraz decydują?? Ktoś tu wkleił Maxa Kolonko, który świetnie tą sytuację podsumował.
 
Lupus powiedz to ludziom którzy są siłowo ucywilniani, powiedz to ludziom których wywalili ze Słuzby Celnej i którzy bedą musieli szukać sprawiedliwości w tych pisowskich sądach.
 
A dlaczego ona jest antydemokratyczna? Bo nie po myśli opozycji? Świnie odrywane od koryta kwiczą coraz głośniej, ale co mnie do tego? Swoje 8 lat już mieli, mieliśmy więzienie dla chorego psychicznie za kradzież batonika, ukręcone sprawy dużych przekrętów i kilku złapanych spektakularnych złodziei kiełbasy w togach. Wprowadzane rozwiązania funkcjonują w Europie Zachodniej. Co jest nie tak?! Bo to nie "nasi" teraz decydują?? Ktoś tu wkleił Maxa Kolonko, który świetnie tą sytuację podsumował.
W innych krajach na te rozwiązania pozwalała konstytucja a u nas jej przepisy na to nie pozwalają... Chyba jest różnica? Najpierw trzeba konstytucję zmienić albo postawić się w sytuacji kraju antydemokratycznego!
 
A dlaczego ona jest antydemokratyczna? Bo nie po myśli opozycji? Świnie odrywane od koryta kwiczą coraz głośniej, ale co mnie do tego? Swoje 8 lat już mieli, mieliśmy więzienie dla chorego psychicznie za kradzież batonika, ukręcone sprawy dużych przekrętów i kilku złapanych spektakularnych złodziei kiełbasy w togach. Wprowadzane rozwiązania funkcjonują w Europie Zachodniej. Co jest nie tak?! Bo to nie "nasi" teraz decydują?? Ktoś tu wkleił Maxa Kolonko, który świetnie tą sytuację podsumował.

Rozumowanie w stylu: Skoro ktoś okradł i pobił, to ja też mogę okraść, pobić i dodatkowo zrzucić ze schodów.
 
W innych krajach na te rozwiązania pozwalała konstytucja a u nas jej przepisy na to nie pozwalają... Chyba jest różnica? Najpierw trzeba konstytucję zmienić albo postawić się w sytuacji kraju antydemokratycznego!

Co tam konstytucja. Jak może król Belgii, to dlaczego nie minister Ziobro. Najlepiej z rekomendacji posła Piotrowicza. I już nigdy nie będzie głupich wyroków, ani sędziów-kanalii. Panowie nam gwarantują. Całkowita apolityczność sędziów to fikcja, przynajmniej dotychczas u nas. Ale jestem ciekawy kto wywróci więcej ustaw Rzepliński - Tuskowi, czy Przyłębska - Kaczyńskiemu. Mam swoje typy, może dlatego że teraz powstaje prawo doskonałe, czego mieliśmy przyjemność doświadczyć na własnej skórze.
 
Sędziowie w Konstytucji są szczególnie chronieni, bardziej niż funkcjonariusze celni. Nas już ucywilnili bezprawnie, na wywalenie Sędziów nie pozwala im Konstytucja, ale dla nich to nic nie znacząca książeczka.
Do sądów jest dużo zastrzeżeń (wielu sędziów wydawało skandaliczne wyroki, jest też mnóstwo uczciwych np. Sąd, który nam przyznał "gruszę", Sąd NAjwyższy też raczej działał prawidłowo), może rzeczywiście np. jest potrzeba wprowadzenia Izby Dyscyplinarnej ludzi spoza środowiska i od tego trzeba było zacząć. To co jest w tej ustawie to SKANDAL na skalę światową. Szkoda Polski.
 
Co tam konstytucja. Jak może król Belgii, to dlaczego nie minister Ziobro. Najlepiej z rekomendacji posła Piotrowicza. I już nigdy nie będzie głupich wyroków, ani sędziów-kanalii. Panowie nam gwarantują. Całkowita apolityczność sędziów to fikcja, przynajmniej dotychczas u nas. Ale jestem ciekawy kto wywróci więcej ustaw Rzepliński - Tuskowi, czy Przyłębska - Kaczyńskiemu. Mam swoje typy, może dlatego że teraz powstaje prawo doskonałe, czego mieliśmy przyjemność doświadczyć na własnej skórze.
Tak wygląda sytuacja budżetowa po czerwcu na tle 25 minionych lat.Imponująco! Warto rozpowszechniać. #GospodarkaPlus
1f4aa.png
1f44f.png







DFMGT-UW0AEfJhx.jpg
 
Tak wygląda sytuacja budżetowa po czerwcu na tle 25 minionych lat.Imponująco! Warto rozpowszechniać. #GospodarkaPlus
1f4aa.png
1f44f.png







DFMGT-UW0AEfJhx.jpg

powiedz to samorządom, które czekają na obiecaną kaskę na wydatki zw z reformą szkolnictwa, powiedz ratownikom walczącym z biedą, powiedz czekającym na zwrot vat itp.

pożyjemy - zobaczymy

poczytaj jak orlen i lotos płacą podatki - rezygnują z odpisów i sporów sądowych z fiskusem, dotując skarb państwa omijają innych swoich udziałowców działając de facto na ich szkodę - gdyby płacili wyższe dywidendy w dużej części nie trafiałyby one do budżetu ale też do innych akcjonariuszy

skoro jest tak dobrze fiskusowi, to czemu nie szarym ludziom?
 
powiedz to samorządom, które czekają na obiecaną kaskę na wydatki zw z reformą szkolnictwa, powiedz ratownikom walczącym z biedą, powiedz czekającym na zwrot vat itp.

pożyjemy - zobaczymy

poczytaj jak orlen i lotos płacą podatki - rezygnują z odpisów i sporów sądowych z fiskusem, dotując skarb państwa omijają innych swoich udziałowców działając de facto na ich szkodę - gdyby płacili wyższe dywidendy w dużej części nie trafiałyby one do budżetu ale też do innych akcjonariuszy

skoro jest tak dobrze fiskusowi, to czemu nie szarym ludziom?
oj ... bollo , w nas to walnęło chyba najbardziej ze wszystkich grup zawodowych , sędziowie pójdą w stan spoczynku , policjanci poszli na emki , podobnie żołnierze , ale Świat nie jest czarno-biały. Piszę teraz bez sarkazmu , tym wszystkim , którzy dotąd na śmieciówkach jest naprawdę lepiej. Pewnie można to było zrobić mądrzej ale , "jest wojna są ofiary " to cytat pewnej Damy z pionu finansowego mojej byłej Izby ,która po kilku nieudanych próbach zostania w mundurze , wywalczyła za pięć dwunasta mundur w UCS , jest teraz w dochodzeniowo śledczym
 
Trochę w innym kontekście ale mam pasującą historię...

(uciete)Pewnie można to było zrobić mądrzej ale , "jest wojna są ofiary " to cytat pewnej Damy z pionu finansowego mojej byłej Izby ,która po kilku nieudanych próbach zostania w mundurze , wywalczyła za pięć dwunasta mundur w UCS , jest teraz w dochodzeniowo śledczym

Znam bardzo podobny "przypadek" 31 maja po 14 się to wydarzyło i też do DŚ. (przyjdzie czas o tym jeszcze bardziej szczegółowo ) a o ofiarach reformy usłyszałem w marcu z ust jednego z NUCS - łatwo się mówi kiedy nie jest się ofiarą.
 
Trochę w innym kontekście ale mam pasującą historię...



Znam bardzo podobny "przypadek" 31 maja po 14 się to wydarzyło i też do DŚ. (przyjdzie czas o tym jeszcze bardziej szczegółowo ) a o ofiarach reformy usłyszałem w marcu z ust jednego z NUCS - łatwo się mówi kiedy nie jest się ofiarą.

no ja również jestem ofiarą, po 27 latach w cle, z tego jakieś 2/3 na pierwszej linii, Dias zaproponował mi kontrolera skarbowego, (co prawda mnożnik wywalony na maxa ale nie dla mnie te plewy, jak ktoś nie ma kasy na odprawy, to różnie kombinuje), co miałem zrobić...? Odmówiłem przyjęcia takiej propozycji, bo to kpina i patologia. Bardziej smutnym dla mnie jest to, że związek, którego jestem członkiem regularnie płacącym składki, w proponowanej zmianie ustawy, nawet się nie zająknął o takich jak ja. Według Pana Siwego(bawiącego teraz beztrosko do końca lipca na urlopie ) i jego kolegów, do służby mogliby tylko powrócić funkcjonariusze, którzy nie otrzymali od Dias żadnej propozycji:). Mało tego, pisząc uzasadnienie do tej zmiany, związek powołuje się na dyskryminacje tych funkcjonariuszy, którzy nie otrzymali propozycji, względem tych funkcjonariuszy, którzy otrzymali propozycję pracy w cywilu (zawsze wg. ustawy mogą wrócić do służby), dyskryminując tym samym, tych, co propozycji pracy w cywilu nie przyjęli. Oni wg proponowanych przez związek zmian mimo niekonstytucyjności ustawy, nie powinni powracać do służby sic! Poza tym chaos z wzorami przeróżnych wezwań do Dias, Skas itd., spowodował w mojej ocenie fakt, że większość z nas termin na złożenie skargi do WSA, po prostu zawaliła.
 
Ostatnia edycja:
Z uwagi na ostatnio uchwalone zmiany dot. ustawy o Krajowej Radzie Sądowniczej oraz ustawy o Sądzie Najwyższym w mojej ocenie ZZ CELNICY.PL, wzorem kolegów z OPZZ, winien wystosować apel do Prezydenta RP o niepodpisywanie antydemokratycznej ustawy.
Mając na uwadze dobro naszej ojczyzny proszę Zarząd ZZ o rozważenie takiej decyzji.

Cytata ze strony OPZZ:
''Wolny Związek Zawodowy Pracowników Gospodarki Morskiej zwraca się do Prezydenta RP z wnioskiem o zastosowanie weta w sprawie ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa, Ustroju Sądów Powszechnych oraz ustawy o Sądzie Najwyższym, jeżeli zostaną przyjęte przez parlament w obecnej treści"


Ponawiam swoją prośbę do Zarządu Związku o rozważenie możliwości wystosowania apelu, przykładem związkowców z OPZZ, do Prezydenta RP o zawetowanie ustaw zagrażających ładowi konstytucyjnego w Polsce. Panowie związkowcy, proszę o zajęcie stanowiska w tej sprawie?
 
Ponawiam swoją prośbę do Zarządu Związku o rozważenie możliwości wystosowania apelu, przykładem związkowców z OPZZ, do Prezydenta RP o zawetowanie ustaw zagrażających ładowi konstytucyjnego w Polsce. Panowie związkowcy, proszę o zajęcie stanowiska w tej sprawie?


Po pierwsze - choćby cel był najszlachetniejszy,
to niniejsze zaganianie do polityki i podobne wymuszanie "działania" Zarządu ZZ
jest (nazywając delikatnie) NIEWŁAŚCIWE.

Po drugie - Pan Prezydent aż nazbyt wyraźnie dał do zrozumienia,
co sądzi o TYM Związku.

Po trzecie - jako członek tego ZZ, nie życzę sobie angażowania jego przedstawicieli
do zadań dalekich od statutowych, a ZWŁASZCZA do polityki !!
 
cat ja mam zupełnie inne zdanie i zgadzam się z kolegom Lubieszyn. Z tego co czytałem to ciebie cat ta dobra zmiana też dotknęła ( bardzo mi przykro z tego powodu ). Dla tego tym bardziej się Tobie dziwię, przecież jako na siłę odarty z munduru funkcjonariusz będziesz wnosił sprawę do sądu i jak chcesz tą sprawę wygrać jeśli sądownictwo będzie całkowicie podporządkowane pisowcom. Jak wyobrażasz sobie, że pisowski sędzia wyda wyrok niezgodny z linią partii a dla Ciebie korzystny. Tysiące naszych kolegów zostało bezprawnie odartych z munduru i pozbawionych praw nabytych w sposób urągający człowieczeństwu. Takie instytucje jak TK, SN, sądy, Służba Celna, policja itd powinny być niezależne od polityków, właśnie po to żeby stały na straży demokracji a nie cofały nas do czasu PRL gdzie rządziła tylko jedna partia. Oczywiście,że nasz związek powinien zareagować na to co dzieje się dzisiaj w Polsce i protestować przeciwko planowanym zmianom w sądownictwie, bo one są przeciwko zwykłym ludziom takim jak my, to my najwięcej na tym stracimy. Sławka też wyrzucili ze służby bezprawnie i gdzie ma szukać sprawiedliwości jak nie w sądzie, tylko w jakim sądzie? W sądzie który będzie przyjazny dla człowieka czy w sądzie który będzie wydawał wyroki na zamówienie polityczne.
A tak przy okazji kiedy w końcu ustawa kasowska zostanie skierowana do TK, wiem, że TK jest już podporządkowany obecnej władzy ale pomimo to ustawa ta powinna być skierowana jako niezgodna z konstytucją i łamiąca prawa człowieka, o czym wiele razy mówił Sławek oraz RPO.
 
cat ja mam zupełnie inne zdanie ...


Ależ drogi Kolego, nawet nie mam zamiaru zaprzeczać Twoim racjom,
ani sprzeciwiać Twemu "innemu" zdaniu.

Może powinienem Ci wyjaśnić, iż prawdopodobnie dziwisz się, nie rozumiejąc mojej
"swobody apolityczności", czyli tutaj - kategorycznego rozdzielenia kwestii Prawa
i kwestii Polityki.
Zaznaczam: apolityczność, to nie brak osobistych preferencji i poglądów politycznych,
wszak które bywają zmienne wręcz diametralnie - przykładów zmiany takiego poparcia,
mamy aż nadto na Forum i często jeden drugiemu to wypomina - apolityczność, to stałe
trzymanie się reguł i zasad w sposób absolutnie niezależny od polityki !!


Znasz zapewne określenie Piłsudskiego: "polityka, to ku*wa" ?!
Dla mnie oznacza to wprost, że Polityka jest zmienna, oparta na fałszu, interesowności,
kłamstwie, prywacie czy wygodnictwie i nie ma nic wspólnego z troską o człowieka (ogół).

Dlatego też swój sprzeciw oparłem na ustawie o ZZ:

Art. 1. 1. Związek zawodowy jest dobrowolną i samorządną organizacją ludzi pracy, powołaną do reprezentowania i obrony ich praw, interesów zawodowych i socjalnych.

Obowiązkiem ZZ jest reprezentowanie pracowników, obrona ich godności, praw oraz
interesów materialnych i moralnych - zarówno zbiorowych, jak i indywidualnych €na forum
krajowym i międzynarodowym.

Kolego @mario97, to tragedia gdy "ktoś" bezdyskusyjnie ingeruje w sprawy Społeczeństwa,
nie wsłuchując się w każdy Jego głos, lecz angażowanie Organizacji jaką jest ZZ w działania
proponowane powyżej, to nieuprawnione rozszerzenie jego powołania.

Trzeba też pamiętać - co widać na Forum - że "poglądy" członków ZZ bywają różne ...

ps
Skierowanie "ustawy kasowskiej" do TK - w obecnym czasie - uważam za totalną głupotę.
 
Ostatnia edycja:
Ależ drogi Kolego, nawet nie mam zamiaru zaprzeczać Twoim racjom,
ani sprzeciwiać Twemu "innemu" zdaniu.

Może powinienem Ci wyjaśnić, iż prawdopodobnie dziwisz się, nie rozumiejąc mojej
"swobody apolityczności", czyli tutaj - kategorycznego rozdzielenia kwestii Prawa
i kwestii Polityki.
Zaznaczam: apolityczność, to nie brak osobistych preferencji i poglądów politycznych,
wszak które bywają zmienne wręcz diametralnie - przykładów zmiany takiego poparcia,
mamy aż nadto na Forum i często jeden drugiemu to wypomina - apolityczność, to stałe
trzymanie się reguł i zasad w sposób absolutnie niezależny od polityki !!


Znasz zapewne określenie Piłsudskiego: "polityka, to ku*wa" ?!
Dla mnie oznacza to wprost, że Polityka jest zmienna, oparta na fałszu, interesowności,
kłamstwie, prywacie czy wygodnictwie i nie ma nic wspólnego z troską o człowieka (ogół).

Dlatego też swój sprzeciw oparłem na ustawie o ZZ:

Art. 1. 1. Związek zawodowy jest dobrowolną i samorządną organizacją ludzi pracy, powołaną do reprezentowania i obrony ich praw, interesów zawodowych i socjalnych.

Obowiązkiem ZZ jest reprezentowanie pracowników, obrona ich godności, praw oraz
interesów materialnych i moralnych - zarówno zbiorowych, jak i indywidualnych €na forum
krajowym i międzynarodowym.

Kolego @mario97, to tragedia gdy "ktoś" bezdyskusyjnie ingeruje w sprawy Społeczeństwa,
nie wsłuchując się w każdy Jego głos, lecz angażowanie Organizacji jaką jest ZZ w działania
proponowane powyżej, to nieuprawnione rozszerzenie jego powołania.

Trzeba też pamiętać - co widać na Forum - że "poglądy" członków ZZ bywają różne ...

ps
Skierowanie "ustawy kasowskiej" do TK - w obecnym czasie - uważam za totalną głupotę.

Cat zgodziłbym się z Tobą gdyby nie jeden szczegół. Setki tysięcy ludzi służących i pracujących na rzecz Państwa, począwszy od żołnierzy na nauczycielach mianowanych kończąc, składało i nadal składa w różnych formułach przysięgę wierności Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.
Władza która z jednej strony podsuwa rotę takiej przysięgi, a z drugiej słowem i czynem tę samą Konstytucję demoluje i obrzydza (postkomunistyczny twór to jedno z łagodniejszych określeń) po prostu robi z nas idiotów. Tu przysięga pierwszych rekrutów WOT - http://www.tvp.info/30874490/pierwsi-w-kraju-zolnierze-wojsk-obrony-terytorialnej-zlozyli-przysiegi.
Domaganie się poszanowania Konstytucji to nie polityka, to jednak coś poważniejszego.
I żeby nie było - jeżeli znajdzie się większość konstytucyjna i dojdzie do zmiany, powinniśmy tak samo upominać się o szacunek do nowej Konstytucji. I to jest właśnie apolityczność.
 
Back
Do góry