• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Jest nas 2500 osób jakie nie otrzymały propozycji - ilu z nas do sądu ?

Idziecie na wojnę z państwem mafijnym. Obecna władza rządowa jak i nasza kasowa jest jak jedna ręka. Bronić będą swojego za wszelką cenę kłamstwem, cynizmem a z resztą posłuchajcie Morawieckiego. Życzę wszystkim jak najlepiej w tej walce ale pamiętajcie macie po drugiej stronie klikę ala skok Wołomin. Tylko zastanawiam się kto ich dopuścił do władzy :(
 
DIAS wydał decyzję o zwolnieniu ze służby. Zostało złożone odwołanie do Szefa KAS. Jeszcze nie ma odpowiedzi. Sama decyzja stwierdzała tylko wygaśnięcie stosunku służbowego z dniem 31.08.2017 r. w związku z nieprzedłożeniem propozycji. W uzasadnieniu powołano się na przepisy ustawy pwuKAS że dyrektor mógł złożyć propozycję lub nie oraz że brał pod uwagę potrzeby kadrowe KAS. To wszystko. I oczywiście pouczenie o możliwości odwołania do Szefa KAS.
Znam tę sprawę. Cóż Pani Dyr z Poznania bez refleksji. Trzeba będzie w takim razie w skardze wnioskować, że mamy do czynienia z rażącym naruszeniem prawa, bo żarty już się skończyły dawno. Zobaczymy, bo może jeszcze Szef KAS, uchyli tę decyzję. To graniczy z cudem, by Szef tak się zachował, ale w cuda trzeba wierzyć. Wiem, wiem, prędzej Putin dogada się z Prezydentem Poroszenką, ale dopóki nie ma decyzji Szefa KAS w tej sprawie z Poznania, trzeba wierzyć, że ktoś wytłumaczy Szefowi KAS albo sam zrozumie, że nie ma sensu tego dalej przeciągać, bo to jest tylko ze szkodą dla Niego samego i interesu publicznego przede wszystkim.
ZWYCIĘŻYMY!
 
Znamy cztery wyroki NSA osób bez propozycji, które dzisiaj ogłoszono.
I OSK 1137/18; I OSK 1047/18; I OSK 1048/18; I OSK 1310/18
Streszczając:
Ma być wydana decyzja i nie może być arbitralna, jeżeli będzie to decyzja zwalniająca. DIAS powinien kierować się przesłankami art.165 ust.7 ustawy pwuKAS. DIAS może wydać także decyzję służby, jeśli uzna, że nie było przesłanek do zwolnienia.

Także sprawa z Poznania wyżej opisywana znalazła swój finał. Szef KAS uchylił decyzję DIAS w Poznaniu, bo DIAS wydał decyzję arbitralną. DIAS nie wykonał wyroku Sądu. DIAS rażąco naruszył prawo. DIAS powinien uzasadnić przesłanki i przedstawić dowody jakim dał wiarę i jakimi się kierował wydając decyzję.

Ps. Odnośnie mojego wpisu dot. prognozowanego zachowania Szefa KAS. Pisałem, że to graniczy z cudem, by Szef uchylił decyzję, ale w cuda trzeba wierzyć - I JAK WIDAĆ CUDA SIĘ ZDARZAJĄ!

Proszę o zgłaszanie kolejnych terminów rozpraw w NSA, abyśmy mogli być obecni. Nasza ostatnia obecność w NSA podczas rozpraw dot. czterech ww. wyroków, była bardzo pomocna.
ZWYCIĘŻYMY!
 
Znamy cztery wyroki NSA osób bez propozycji, które dzisiaj ogłoszono.
I OSK 1137/18; I OSK 1047/18; I OSK 1048/18; I OSK 1310/18
Streszczając:
Ma być wydana decyzja i nie może być arbitralna, jeżeli będzie to decyzja zwalniająca. DIAS powinien kierować się przesłankami art.165 ust.7 ustawy pwuKAS. DIAS może wydać także decyzję służby, jeśli uzna, że nie było przesłanek do zwolnienia.

Także sprawa z Poznania wyżej opisywana znalazła swój finał. Szef KAS uchylił decyzję DIAS w Poznaniu, bo DIAS wydał decyzję arbitralną. DIAS nie wykonał wyroku Sądu. DIAS rażąco naruszył prawo. DIAS powinien uzasadnić przesłanki i przedstawić dowody jakim dał wiarę i jakimi się kierował wydając decyzję.

Ps. Odnośnie mojego wpisu dot. prognozowanego zachowania Szefa KAS. Pisałem, że to graniczy z cudem, by Szef uchylił decyzję, ale w cuda trzeba wierzyć - I JAK WIDAĆ CUDA SIĘ ZDARZAJĄ!

Proszę o zgłaszanie kolejnych terminów rozpraw w NSA, abyśmy mogli być obecni. Nasza ostatnia obecność w NSA podczas rozpraw dot. czterech ww. wyroków, była bardzo pomocna.
ZWYCIĘŻYMY!

brawooooooo!!! ot chociaż na święta dobra jakaś wiadomość:)))) thx:)
 
Znamy cztery wyroki NSA osób bez propozycji, które dzisiaj ogłoszono.
I OSK 1137/18; I OSK 1047/18; I OSK 1048/18; I OSK 1310/18
Streszczając:
Ma być wydana decyzja i nie może być arbitralna, jeżeli będzie to decyzja zwalniająca. DIAS powinien kierować się przesłankami art.165 ust.7 ustawy pwuKAS. DIAS może wydać także decyzję służby, jeśli uzna, że nie było przesłanek do zwolnienia.

Także sprawa z Poznania wyżej opisywana znalazła swój finał. Szef KAS uchylił decyzję DIAS w Poznaniu, bo DIAS wydał decyzję arbitralną. DIAS nie wykonał wyroku Sądu. DIAS rażąco naruszył prawo. DIAS powinien uzasadnić przesłanki i przedstawić dowody jakim dał wiarę i jakimi się kierował wydając decyzję.

Ps. Odnośnie mojego wpisu dot. prognozowanego zachowania Szefa KAS. Pisałem, że to graniczy z cudem, by Szef uchylił decyzję, ale w cuda trzeba wierzyć - I JAK WIDAĆ CUDA SIĘ ZDARZAJĄ!

Proszę o zgłaszanie kolejnych terminów rozpraw w NSA, abyśmy mogli być obecni. Nasza ostatnia obecność w NSA podczas rozpraw dot. czterech ww. wyroków, była bardzo pomocna.
ZWYCIĘŻYMY!

Panie Sławku gratulacje !!! a tak przy okazji : czy w związku z wyrokami NSA nie powinno zmienić się trochę treść wezwania dyrektora do wydania decyzji ( nie wszyscy jeszcze złożyli) tzn powołać w nim wyroki z 5.11. i te dzisiejsze ? Ponadto czy składać wezwanie teraz czy czekać na swoje orzeczenie w NSA ( bezczynność organu w związku z niewydaniem propozycji służby).
 
….Także sprawa z Poznania wyżej opisywana znalazła swój finał. Szef KAS uchylił decyzję DIAS w Poznaniu, bo DIAS wydał decyzję arbitralną. DIAS nie wykonał wyroku Sądu. DIAS rażąco naruszył prawo. DIAS powinien uzasadnić przesłanki i przedstawić dowody jakim dał wiarę i jakimi się kierował wydając decyzję.

Ps. Odnośnie mojego wpisu dot. prognozowanego zachowania Szefa KAS. Pisałem, że to graniczy z cudem, by Szef uchylił decyzję, ale w cuda trzeba wierzyć - I JAK WIDAĆ CUDA SIĘ ZDARZAJĄ!

ZWYCIĘŻYMY!

mogę się mylić, za mało danych co do decyzji uchylającej, czy uchylił i przekazał do ponownego postepowania, czy uchylił i rozstrzygnął co do istoty?, ale uważam, ze raczej obawiał się, ze sąd uwali i gra na czas, za tej władzy nie będzie cudów, niestety,
 
"Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Ewa Janowska Sędziowie Sędzia WSA Elżbieta Kmiecik (spr.) Sędzia NSA Jerzy Krupiński po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 18 grudnia 2018 r. sprawy ze skargi S. S. na bezczynność Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Opolu w przedmiocie wydania decyzji o zwolnieniu ze służby 1) zobowiązuje Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Opolu do wydania decyzji dotyczącej stosunku służbowego S. S. w terminie 30 dni od dnia otrzymania przez organ odpisu prawomocnego wyroku wraz z aktami, 2) stwierdza, że bezczynność organu nie miała miejsca z rażącym naruszeniem prawa."
Płoną mury Babilonu. Gratulacje dla S.S. z Opola ;)
 
Szef KAS uchylił w całości decyzję organu I instancji czyli DIAS w Poznaniu i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia. Czyli wydania nowej decyzji.
 
"Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Ewa Janowska Sędziowie Sędzia WSA Elżbieta Kmiecik (spr.) Sędzia NSA Jerzy Krupiński po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 18 grudnia 2018 r. sprawy ze skargi S. S. na bezczynność Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Opolu w przedmiocie wydania decyzji o zwolnieniu ze służby 1) zobowiązuje Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Opolu do wydania decyzji dotyczącej stosunku służbowego S. S. w terminie 30 dni od dnia otrzymania przez organ odpisu prawomocnego wyroku wraz z aktami, 2) stwierdza, że bezczynność organu nie miała miejsca z rażącym naruszeniem prawa."
Płoną mury Babilonu. Gratulacje dla S.S. z Opola ;)
Dziękuję. Wygląda jakby moja sprawa :)
 
Ostatnia edycja:
Panie Sławku czy w związku z wyrokami NSA nie powinno zmienić się trochę treść wezwania dyrektora do wydania decyzji ( nie wszyscy jeszcze złożyli) tzn powołać w nim wyroki z 5.11. i te dzisiejsze ? Ponadto czy składać wezwanie teraz czy czekać na swoje orzeczenie w NSA ( bezczynność organu w związku z niewydaniem propozycji służby).
 
Niedobry. Ja miałem w WSA przegraną w skardze na bezczynność w złożeniu propozycji służby i czekam w NSA, ale złożyłem wniosek o wydanie decyzji zwalniającej i zaskarżyłem do WSA także bezczynność w wydaniu decyzji zwalniającej zaznaczając, że kwestionuję to zwolnienie, bo było wbrew przesłankom ustawowym.
Zapadł wyrok WSA korzystny w tej drugiej sprawie, więc szybciej mam rozstrzygnięcie po prostu.
DIAS pewnie złoży kasację i tak będzie więc wcześniej wyrok NSA w tej pierwszej sprawie.
Trudno więc jest mi rekomendować.
Wezwanie można uzupełnić oczywiście.
Przygotujemy.
 
W jakim celu ten link tutaj?
Jeżeli ma to być sugestia, że powinniśmy pójść tą drogą, to bdb, bo chciałbym wreszcie ten temat do końca doprowadzić. Niestety już to zlecałem prawnikom i nie udało się naszym prawnikom znaleźć punktu zaczepienia, podstawy prawnej, aby złożyć skargę do TSUE.
Ostatnio pytałem nawet innych ekspertów, bo też czuję, że to jest kierunek, który mógłby pomóc, ale nikt nie potrafił mi dać podstawy prawnej, punktu zaczepienia do tego jak sformułować prawnie, na jakiej podstawie, taki wniosek.

Jeżeli ktoś(np. Burack, bo pisał o tym także) potrafi mi coś merytorycznie podpowiedzieć w tym zakresie, oprócz tylko wpisów, że należy złożyć i pytań dlaczego związek nie złożył, to bardzo proszę o podpowiedź.
Powtórzę, że związek złoży skargę do TSUE, tylko potrzebna merytoryczna pomoc, bo nasi prawnicy i inni eksperci, z którymi rozmawiałem, twierdzą, że nie mamy możliwości. Macie może prawników, którzy widzą taką możliwość, to bardzo proszę o skontaktowanie mnie z nimi.
 
W jakim celu ten link tutaj?
Jeżeli ma to być sugestia, że powinniśmy pójść tą drogą, to bdb, bo chciałbym wreszcie ten temat do końca doprowadzić. Niestety już to zlecałem prawnikom i nie udało się naszym prawnikom znaleźć punktu zaczepienia, podstawy prawnej, aby złożyć skargę do TSUE.
Ostatnio pytałem nawet innych ekspertów, bo też czuję, że to jest kierunek, który mógłby pomóc, ale nikt nie potrafił mi dać podstawy prawnej, punktu zaczepienia do tego jak sformułować prawnie, na jakiej podstawie, taki wniosek.

Jeżeli ktoś(np. Burack, bo pisał o tym także) potrafi mi coś merytorycznie podpowiedzieć w tym zakresie, oprócz tylko wpisów, że należy złożyć i pytań dlaczego związek nie złożył, to bardzo proszę o podpowiedź.
Powtórzę, że związek złoży skargę do TSUE, tylko potrzebna merytoryczna pomoc, bo nasi prawnicy i inni eksperci, z którymi rozmawiałem, twierdzą, że nie mamy możliwości. Macie może prawników, którzy widzą taką możliwość, to bardzo proszę o skontaktowanie mnie z nimi.

Sławku, moim zdaniem skargę należy złożyć do ETCP (Europejski Trybunał Praw Człowieka). Czy rozważałeś taką opcję?
 
W jakim celu ten link tutaj?
Jeżeli ma to być sugestia, że powinniśmy pójść tą drogą, to bdb, bo chciałbym wreszcie ten temat do końca doprowadzić. Niestety już to zlecałem prawnikom i nie udało się naszym prawnikom znaleźć punktu zaczepienia, podstawy prawnej, aby złożyć skargę do TSUE.
Ostatnio pytałem nawet innych ekspertów, bo też czuję, że to jest kierunek, który mógłby pomóc, ale nikt nie potrafił mi dać podstawy prawnej, punktu zaczepienia do tego jak sformułować prawnie, na jakiej podstawie, taki wniosek.

...



  • Czy prawnikom trzeba tłumaczyć, obowiązującą w UE Zasadę Praw Słusznie Nabytych ?!

Zgodnie z powszechnie przyjętą zasadą nowa norma znajduje natychmiast zastosowanie, o ile
- nie obowiązuje wyjątek, do mających powstać sytuacji,
- a także do przyszłych skutków sytuacji, które już powstały - lecz nie ukonstytuowały się w pełni - pod rządami dawnej normy.

Nie dotyczy to jedynie sytuacji powstałych i ostatecznie zrealizowanych pod rządami dawnej normy, kreującej prawa nabyte. Prawo jest uważane za nabyte, gdy okoliczność powodująca jego powstanie zaistnieje przed zmianą przepisów (np. MIANOWANIE).


  • Czy prawnicy nie znają żadnych publikacji w temacie "€žŚrodki ochrony praw słusznie nabytych"€ ?!

W świetle Konstytucji RP i prawa Unii Europejskiej wiele z nich podejmuje problematykę zasady ochrony praw nabytych, będącej swoistym hamulcem dla ustawodawcy, ograniczającym go w dążeniach do pozbawienia praw bez rzeczywistej potrzeby oraz do nieuzasadnionej ingerencji w sferę praw obywatelskich.


  • Czy prawnicy nie wiedzą o szeroko znanym i dyskutowanym w UE temacie: "Funkcje administracji publicznej a tworzenie warunków do wykonania praw słusznie nabytych"€ ?!

Przecież zasada demokratycznego państwa prawnego określająca, iż organy administracji publicznej działają nie tylko legalnie (tj. na podstawie i granicach prawa), ale także zwracają uwagę na wzorce demokracji i normy słuszności. Zaś przepisy ustawowe, na podstawie których działa administracja, uchwalane są przez parlament wybrany w demokratycznych wyborach. Jej obowiązkiem jest stwarzanie warunków potrzebnych do realizacji postanowień Konstytucji.


  • Czy prawnicy zapomnieli, CO obejmuje "€žZasada demokratycznego państwa prawnego"€ ?!

Zasada ta wskazuje RÓWNIEŻ, iż ustawodawca stanowiąc prawo powinien odwoływać się do praw naturalnych, a w szczególności praw człowieka. Wiąże się ona bezpośrednio z zasadami praworządności, zaufania obywateli do państwa, niedziałania prawa wstecz, poszanowania vacatio legis ochrony praw nabytych, wymogu określoności prawa, jak również reguły proporcjonalności. Szczególnie rozstrzyga ona temat celu ochrony praw i możliwości wprowadzenia zmian polegających na redukcji bądź ograniczeniu praw.

Tu jeszcze celowa UWAGA (warta przemyślenia i skorzystania):
- zarówno Trybunał Sprawiedliwości UE rozstrzygał już sprawy w porozumieniu (i w zakresie kompetencji) z Europejskim Trybunałem Praw Człowieka, jak również bywało dokładnie vice versa.
ETS i ETPC potrafią ze sobą kooperować i czynią to od dość dawna, mimo, że tematyka ich orzeczeń jest oficjalnie różna.
 
Ostatnia edycja:
Rybka. Poczytaj przez Święta TFUE i napisz jeśli znajdziesz możliwość złożenia skargi bezpośrednio przez osobę fizyczną lub związek na ustawę wydaną w Polsce.
YOGI. Do ETPCZ oczywiście już ludzie składają skargi.
BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT.
 
Ostatnia edycja:
Rybka. Poczytaj przez Święta TFUE i napisz jeśli znajdziesz możliwość złożenia skargi bezpośrednio przez osobę fizyczną lub związek na ustawę wydaną w Polsce.
YOGI. Do ETPCZ oczywiście już ludzie składają skargi.
BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT.

Poczytać TFUE, to mogą "prawnicy", którym się nie chce zająć sprawą, albo mają ograniczone horyzonty.
TFUE nie jest jedyną podstawą możliwości skargi - określa sprawy OGÓLNIE!

Tym, którzy chcą, wystarczy "ściąga" dla studentów:
https://prawo.uni.wroc.pl/sites/default/files/students-resources/postepowania przed tsue.pdf
 
Rybka. Poczytaj przez Święta TFUE i napisz jeśli znajdziesz możliwość złożenia skargi bezpośrednio przez osobę fizyczną lub związek na ustawę wydaną w Polsce.
YOGI. Do ETPCZ oczywiście już ludzie składają skargi.
BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT.

Przeczytaj jeszcze nie jeden raz to, co napisałem i nie powtarzaj za leniwymi "prawnikami", że TFUE, to jedyny sposób.

Czy owi "prawnicy" twierdzą, że nie istnieje możliwość skargi na ustanawianie (w dodatku NOWEGO) prawa krajowego, niezgodnego z obowiązującym w UE ???
Większej bzdury dawno nie słyszałem ...
 
Back
Do góry