• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Jak "dobra zmiana" uderza w kierowców

Francis

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
9 Czerwiec 2016
Posty
1 763
Punkty reakcji
946
Może temat nieco zastępczy ale dotyczy bardzo wielu z nas....poczytajcie

dobrazmiana.jpg
 
To przykre, ale muszę się zgodzić, że ten nowy podatek to samo zło. Poziom obłożenia podatkami jest w Polsce, jak w całej Unii, na poziomie wykraczającym granice zdrowego rozsądku. To szkodliwy "klin" wbity w gospodarkę. Popatrzmy na USA, tam paliwo jest od lat ok. 50-60% tańsze, i to w wartościach bezwzględnych! Nie chcę nawet wspominać, jaka jest dysproporcja z uwzględnieniem siły nabywczej...
 
w 206 zakładano wpływy z opłaty paliwowej na 850mln, wpłynęło ponad 1 mld,
akcyzy od paliw zakładano 27,5 mld, wpłynęło blisko 30 mld

te 25 gr na litrze ma dać 2 - 4 mld

wystarczy żeby wzięli te 2 mld z tych 30 mld akcyzy i dali na drogi - zostanie im i tak więcej niż PLANOWANE 27,5 mld

a tak to podatki z paliw do wora, a na drogi zrzućcie się naiwni kierowcy dodatkowo

myślą że ludzie liczyć nie umieją?
 
w 206 zakładano wpływy z opłaty paliwowej na 850mln, wpłynęło ponad 1 mld,
akcyzy od paliw zakładano 27,5 mld, wpłynęło blisko 30 mld

te 25 gr na litrze ma dać 2 - 4 mld

wystarczy żeby wzięli te 2 mld z tych 30 mld akcyzy i dali na drogi - zostanie im i tak więcej niż PLANOWANE 27,5 mld

a tak to podatki z paliw do wora, a na drogi zrzućcie się naiwni kierowcy dodatkowo

myślą że ludzie liczyć nie umieją?

Nie naiwni kierowcy a pracownicy. To jest ewidentne podwyższanie kosztów uzyskania przychodu. Jeżeli ten podatek wejdzie to rzutować będzie na wszystko. Teraz mamy w miarę niskie ceny paliw (ale nadal za wysokie w stosunku do zarobków większości z nas), w przyszłości ceny paliw na pewno wzrosną. Zbyt mało jest akcyzy w paliwie? Trzeba podwyższyć inny podatek? Przypomnę, że obiecywano nam wielokrotnie powrót do 22% stawki VAT, a teraz mało że nie obniżono VAT to zmierza się ku temu aby podwyższyć kolejny podatek. Czyli nie będziemy płacić 22% Vat, a realnie podatek ten zostanie podwyższony do 27% + dodatkowo opłaty za drogi płatne - to jest jakiś obłęd.....
 
To nie jest temat zastępczy, tylko temat, który dotknie bezpośrednio każdego z nas. I to bez względu na to, czy jesteśmy kierowcami, czy nie. Wzrosną przecież ceny wszystkich produktów, które na jakimkolwiek etapie są przewożone. Co więcej, ceny produktów nie wzrosną o tyle o ile powinny przez wzrost ceny benzyny, tylko znacznie więcej - tak przecież było już przy podwyżce VAT. Produkty stały się droższe jeszcze nim wprowadzono nowy VAT :p
 
Na szczęście dla kierowców (i jak wspomniał Bobros, nie tylko kierowców) rządzący chyba rozważają wycofanie się z tego kontrowersyjnego pomysłu. Mam nadzieję, że tak zrobią, bo inaczej wszyscy możemy odczuć spore dziury w kieszeni.
 
Ciężkie czasy dla kierowców. No, ale przynajmniej cena baryłki ropy jest dziś dużo niższa niż była jeszcze w np. 2012 roku - więc na razie ceny nie są największe. Mam nadzieję, że nie dołożą tej dodatkowej opłaty
 
Już nawet jeden z nich nie wytrzymał i skomentował sprawę. Ale nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek był ich w stanie przekonać, że to nie jest dobre rozwiązanie. Mam nadzieję, że jednak się poddadzą
 
Niech mi to ktoś w końcu wytłumaczy

DLACZEGO podwyżka na paliwie akurat - "uderzy w kierowców" ???

CZEMUŻ przez to niby, mają być czasy - "ciężkie dla kierowców ???

Sam jestem kierowcą i gdyby chodziło tu jedynie o podwyżkę dla mnie - jako kierowcy - pewnie jakoś bym to zniósł.
Wystarczy nawet przejechać przez Polskę i zauważyć różnicę cen na stacjach. Bywa podobna.

Uważam, że taka podwyżka wcale nie uderza mnie jako kierowcę, lecz bezlitośnie uderza jako obywatela tego Kraju,
a ciężkie czasy, to doświadczam jako Polak !!

Niech więc nikt z rządzących (posługujących się poprzez media tego rodzaju retoryką) nie wmawia bzdur ludziom nie posiadającym auta, że ich to nie dotyczy!
 
Niech mi to ktoś w końcu wytłumaczy

DLACZEGO podwyżka na paliwie akurat - "uderzy w kierowców" ???

CZEMUŻ przez to niby, mają być czasy - "ciężkie dla kierowców ???

Sam jestem kierowcą i gdyby chodziło tu jedynie o podwyżkę dla mnie - jako kierowcy - pewnie jakoś bym to zniósł.
Wystarczy nawet przejechać przez Polskę i zauważyć różnicę cen na stacjach. Bywa podobna.

Uważam, że taka podwyżka wcale nie uderza mnie jako kierowcę, lecz bezlitośnie uderza jako obywatela tego Kraju,
a ciężkie czasy, to doświadczam jako Polak !!

Niech więc nikt z rządzących (posługujących się poprzez media tego rodzaju retoryką) nie wmawia bzdur ludziom nie posiadającym auta, że ich to nie dotyczy!
Więcej



Michał Szułdrzyński podał/a dalej Piotr Gursztyn
"Niedawno czytałem na @wPolityce_pl Wildsteina i Zarembę, jak pisali o tępej propagandzie w TVP. Coś się zmieniło?"
 
Niech mi to ktoś w końcu wytłumaczy

DLACZEGO podwyżka na paliwie akurat - "uderzy w kierowców" ???

CZEMUŻ przez to niby, mają być czasy - "ciężkie dla kierowców ???

Sam jestem kierowcą i gdyby chodziło tu jedynie o podwyżkę dla mnie - jako kierowcy - pewnie jakoś bym to zniósł.
Wystarczy nawet przejechać przez Polskę i zauważyć różnicę cen na stacjach. Bywa podobna.

Uważam, że taka podwyżka wcale nie uderza mnie jako kierowcę, lecz bezlitośnie uderza jako obywatela tego Kraju,
a ciężkie czasy, to doświadczam jako Polak !!

Niech więc nikt z rządzących (posługujących się poprzez media tego rodzaju retoryką) nie wmawia bzdur ludziom nie posiadającym auta, że ich to nie dotyczy!

A tak dla humoru:
"Co mnie obchodzi podwyżka cen paliwa. Ja i tak tankuję za 50 zeta...."
 
poseł pis przeciwko tej złodziejskiej ustawie. dlaczego nie ma tego na głównej, panie administratorze od banów?

[video=youtube;70kkWZDCdmI]https://www.youtube.com/watch?v=70kkWZDCdmI[/video]
 
Znowu dziwna zbieżność tzw. "poselskich" projektów - dodatkowa opłata paliwowa i ustawy sądowe. Coś mi się wydaję, że mamy zapobiegliwą władzę. Spodziewają się, że demolka sądów może spowodować konsekwencje, nawet finansowe. Jak dobrze pamiętam Orban raz się cofnął o pół kroku, żeby nie zbankrutować. Jak się idzie na ostro, 5 mld to kwota nie do pogardzenia. W tym stanie budżetu jaka jest oficjalnie ogłaszana, innego wytłumaczenia dla nowego podatku nie ma. Zapobiegliwość to dobra cecha, może rzeczywiście się okaże, że dotacje unijne są przereklamowane.
 
zgadzam się - klasyka

zrobimy a, b i c !

robi się krzyk

uwypukla się spór o a i b, pomijając c

a potem wycofuje się z a i b, wprowadzając i wyciszając c

zasłona dymna -racja!

mnie rodzice wychowali tak, ze trudno mi się zgodzić "klasyka{ dla mnie oszustwo, jakby go nie zaciemnić, zamataczyc , zawsze będzie będzie to margines, szara strefa i wierze, ze kiedyś władza będzie mówic jednym jezykiem, nie licząc, ze "ciemny lud wszystko kupi"
 
mnie rodzice wychowali tak, ze trudno mi się zgodzić "klasyka{ dla mnie oszustwo, jakby go nie zaciemnić, zamataczyc , zawsze będzie będzie to margines, szara strefa i wierze, ze kiedyś władza będzie mówic jednym jezykiem, nie licząc, ze "ciemny lud wszystko kupi"

klasyka socjotechniki - zasłona dymna

obrzydliwa i skuteczna wobec nieumiejących samodzielnie myśleć

ale wobec mas skuteczna

nie napisałem, nie zasugerowałem nawet, że pochwalam takie działania - wręcz przeciwnie
 
Back
Do góry