• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

to forum to już bagno

Status
Zamknięty.
Niestety 99% została zastraszona po zwolnieniach innych,którzy potrafili coś głośno powiedzieć i najzwyczajniej "zesrała się ze strachu"...by przypadkiem czegoś nie napisać ,by przypadkiem ktoś ich nie zaczął tutaj śledzić i powiązywać z "wyklętymi" których tak naprawdę bardzo się bali!
Chyba wam po prostu jaja oberwało-sorry za stwierdzenie-zrobią z wami co będą chcieli.prędzej czy później.stawiam na prędzej.patrząc na zawiść tych typków którzy obecnie rządzą ale zbytnio o tym wszystkim nie mają pojęcia. ważna jest propaganda! nie kompetencje!;)

We wrześniu rzeź na wartościowaniu. Dobrze, że już będę poza tym syfem.
 
To forum jest takie jakim go stworzyliśmy. Ja piszę pod własnym nazwiskiem. ktoś mógłby zapytać: Dlaczego? Odpowiedź jest prosta - nie boję się mówić tego co myślę, a świadomość " otwartej przyłbicy " pomaga mi utrzymać na wodzy mój język i temperament. Staram się widzieć sprawy takimi, jakimi są. Czy nigdy się nie mylę? Mylę się, nie zawsze mam rację, ale zawsze staram się ( czasem nie wychodzi ) uzyskać rzetelna wiedzę i na tej podstawie ferować wyroki, czy wydawać opinie. Zachęcam wszystkich do dzielenia się wiedzą i informacjami.
 
To forum jest takie jakim go stworzyliśmy. Ja piszę pod własnym nazwiskiem. ktoś mógłby zapytać: Dlaczego? Odpowiedź jest prosta - nie boję się mówić tego co myślę, a świadomość " otwartej przyłbicy " pomaga mi utrzymać na wodzy mój język i temperament. Staram się widzieć sprawy takimi, jakimi są. Czy nigdy się nie mylę? Mylę się, nie zawsze mam rację, ale zawsze staram się ( czasem nie wychodzi ) uzyskać rzetelna wiedzę i na tej podstawie ferować wyroki, czy wydawać opinie. Zachęcam wszystkich do dzielenia się wiedzą i informacjami.

I za to wielki szacun Kolego.
 
dokładnie , połączenie ze skarbówką dało nam to ,że ta pani musi zapytać tamtej pani ale tamtej pani nie ma , więc innej pani , a ta inna pani musi się zastanowić,... i zapytać i są jeszcze inne pani , totalna ucieczka przed podjęciem najbardziej banalnej decyzji , nie dziwie się ,że oni godzą tam się pracować za mnożnik 1,61 , z taką mentalnością.
No widzisz stefan, przyspawałeś się do kierowniczego stołka i straszny ból d**y masz z tego powodu.
O mentalności teksty to daruj sobie, bo prawdę powiedziawszy w d***e byłeś i g***o widziałeś. A za bycie kierownikiem orderów nie dają i nikt z tego powodu nie będzie ci się kłaniał w pas. Ot, zwyczajnie kierownikiem się bywa. Twój czas już widocznie minął frustracie.

I jeszcze w kwestii mentalności... W pewnym US-ie siedzi były "celny" z mnożnikiem grubo wyższym niż pozostali. Stwierdził, że robotę ma głęboko, sam wiesz gdzie, bo i po co ma się przemęczać. Takie przypadki można mnożyć.
Aha, żeby nie było...w US-ie już dawno nie pracuję, a wśród "służby celnej" mam wielu znajomych, których szanuję. Ze swoją mentalnością, ty byś się do nich nie zaliczał. Na szczęście.
 
Ostatnia edycja:
Mam w d... ekipę ze skarbówki oraz prawdziwych bandytów, banasia i ten cały syf kas też, za 6 mięcy idę na emkę i to wszystko co chce mi się napisać.

Jakby nie ten Banaś i jego ekipa to byś do dupy poszedł nie na memke ,myślisz że coś ci się należy?mogli nam dać jak chciało PO i gówno byś dostał najwyżej szpica w dupę od młodych.
 
No widzisz stefan, przyspawałeś się do kierowniczego stołka i straszny ból d**y masz z tego powodu.
O mentalności teksty to daruj sobie, bo prawdę powiedziawszy w d***e byłeś i g***o widziałeś. A za bycie kierownikiem orderów nie dają i nikt z tego powodu nie będzie ci się kłaniał w pas. Ot, zwyczajnie kierownikiem się bywa. Twój czas już widocznie minął frustracie.

I jeszcze w kwestii mentalności... W pewnym US-ie siedzi były "celny" z mnożnikiem grubo wyższym niż pozostali. Stwierdził, że robotę ma głęboko, sam wiesz gdzie, bo i po co ma się przemęczać. Takie przypadki można mnożyć.
Aha, żeby nie było...w US-ie już dawno nie pracuję, a wśród "służby celnej" mam wielu znajomych, których szanuję. Ze swoją mentalnością, ty byś się do nich nie zaliczał. Na szczęście.

Znam wielu takich jakTy, siedzieli z dużo wyższą pensją, jako cywile i nie mieli zamiaru z tego rezygnować.Teraz nagle pchają się do służby("koryta"),ponieważ mają z tego pewne korzyści : dodatkowe urlopy itd. Nie bądż hipokrytą i nie obrażaj prawdziwych celników.
 
No widzisz stefan, przyspawałeś się do kierowniczego stołka i straszny ból d**y masz z tego powodu.
O mentalności teksty to daruj sobie, bo prawdę powiedziawszy w d***e byłeś i g***o widziałeś. A za bycie kierownikiem orderów nie dają i nikt z tego powodu nie będzie ci się kłaniał w pas. Ot, zwyczajnie kierownikiem się bywa. Twój czas już widocznie minął frustracie.

I jeszcze w kwestii mentalności... W pewnym US-ie siedzi były "celny" z mnożnikiem grubo wyższym niż pozostali. Stwierdził, że robotę ma głęboko, sam wiesz gdzie, bo i po co ma się przemęczać. Takie przypadki można mnożyć.
Aha, żeby nie było...w US-ie już dawno nie pracuję, a wśród "służby celnej" mam wielu znajomych, których szanuję. Ze swoją mentalnością, ty byś się do nich nie zaliczał. Na szczęście.

Znam ten bul.

Jeszcze mom kaca.

Stefan123 - tszymaj się!
 
Faktycznie to nie forum to bagno, to niektórzy zrobili z niego bagno. Jedyne co niektórych napędza to niezrozumiała nienawiść do skarbowców, co już urasta do absurdu w wykonaniu stefana123. Chyba chłopina musiał być w dzieciństwie przez któregoś z nich molestowany, bo skąd w nim tyle jadu do tych ludzi? Następny mario97 którego tekst, a raczej wręcz apel o nieuzywanie w "naszej formacji" słowa"podatnik"jako obcego budzi conajmniej litość i troskę o stan umysłu. Nie wiem w jakiej "formacji" służy Mario, ale ja jak i każdy kto zarabia i płaci podatki jesteśmy podatnikami i takie słowo nie jest mi obce. Kolega standby2 piszący po kilka postów jeden po drugim, w których to najpierw zadaje pytanie, potem sobie odpowiada, a następnie sam sobie przeczy też robi swoje dla tzw. zabagnienia forum. Niestety coraz rzadziej można spotkać wypowiedzi robespiera, Huntera, czy innych piszących merytorycznie na temat. Coraz więcej za to pyskówek, wzajemnego obrażania itp,itd.
 
Faktycznie to nie forum to bagno, to niektórzy zrobili z niego bagno. Jedyne co niektórych napędza to niezrozumiała nienawiść do skarbowców, co już urasta do absurdu w wykonaniu stefana123. Chyba chłopina musiał być w dzieciństwie przez któregoś z nich molestowany, bo skąd w nim tyle jadu do tych ludzi? Następny mario97 którego tekst, a raczej wręcz apel o nieuzywanie w "naszej formacji" słowa"podatnik"jako obcego budzi conajmniej litość i troskę o stan umysłu. Nie wiem w jakiej "formacji" służy Mario, ale ja jak i każdy kto zarabia i płaci podatki jesteśmy podatnikami i takie słowo nie jest mi obce. Kolega standby2 piszący po kilka postów jeden po drugim, w których to najpierw zadaje pytanie, potem sobie odpowiada, a następnie sam sobie przeczy też robi swoje dla tzw. zabagnienia forum. Niestety coraz rzadziej można spotkać wypowiedzi robespiera, Huntera, czy innych piszących merytorycznie na temat. Coraz więcej za to pyskówek, wzajemnego obrażania itp,itd.


Oczywiście zrozumiała, i nie nienawiść a niechęć :) Skoro nie widzisz co się dzieje to chyba w innej firmie pracujesz/służysz... SC nie była idealna, często narzekałem, ale nie spodziewałem się, że wdepnę w coś takiego... dramat
 
Oczywiście zrozumiała, i nie nienawiść a niechęć :) Skoro nie widzisz co się dzieje to chyba w innej firmie pracujesz/służysz... SC nie była idealna, często narzekałem, ale nie spodziewałem się, że wdepnę w coś takiego... dramat

To nawet nie jest dramat - to sqrwienie..... DIAS łamie prawo, kierownictwo niższego szczebla udaje że jest super a parobki mają za*****ć. Mogłem olać propozycję, szkoda odprawy.

w-holdzie-klejnoty-polskiej-mowy-dwa-slowa-kurwa-mac.jpg
 
Ostatnia edycja:
Oczywiście zrozumiała, i nie nienawiść a niechęć :) Skoro nie widzisz co się dzieje to chyba w innej firmie pracujesz/służysz... SC nie była idealna, często narzekałem, ale nie spodziewałem się, że wdepnę w coś takiego... dramat
Jak sam napisałeś SC też nie była idealna. Ale nie można mieć pretensji o to co się teraz dzieje do szeregowych pracowników. Chyba że jak działo ci się coś złego w służbie to też miałeś pretensje do całego środowiska.Niestety w tej samej.
 
Szczególnie ścisłe kierownictwo KAS chciałoby, aby ta strona, te forum, ten związek zniknął na zawsze!!! Więc nie pozwólmy im na to !!!
Wiele osób powie, że jestem tutaj nowy i nie powinienem się wypowiadać , jednak chciałby powiedzieć, że z krótkim stażem tutaj ale już ponad 20 - letnim w cle !!!
 
Szczególnie ścisłe kierownictwo KAS chciałoby, aby ta strona, te forum, ten związek zniknął na zawsze!!! Więc nie pozwólmy im na to !!!
Wiele osób powie, że jestem tutaj nowy i nie powinienem się wypowiadać , jednak chciałby powiedzieć, że z krótkim stażem tutaj ale już ponad 20 - letnim w cle !!!

niestety wszystko na to wskazuje :To już jest koniec, nie ma już nic
 
Mimi nie masz racji. Po prostu ci co mają coś wartościowego do przekazania piszą wtedy kiedy jest potrzeba. Forum się uspokoiło, bo różnej maści tzw. harcownicy zrozumieli, że jak się nie ma nic do powiedzenia to trzeba milczeć, a nie, za przeproszeniem pieprzyć bez sensu i tylko zaśmiecać.
 
Dobrze Popek, że Ty jeszcze jesteś i dzięki temu ktoś pieprzy z sensem.
 
Deklaruję brak poparcia dla takiego niesprawiedliwego określenia dla naszego forum. Są wakacje, co niektórzy odpoczywają, co niektórzy zajęci pisaniną wezwań, odwołań, zażaleń, skarg. Jest mi bardzo przykro, że zamiast dzielić się radością i tryskać dobrym humorem, zmuszono mnie do walki o mundur. Poświęcam temu mnóstwo mojego czasu i pieniędzy (na znaczki :)) i wierzcie mi, mam dość, ale się nie podam. To, że forum milczy nie oznacza zgody na stan rzeczy zaproponowany i narzucony przez KAS. Każdy z nas toczy swoją walkę. O siebie. O swój honor. O swój byt. O swoją tożsamość ze Służbą Celną (celowo Celną). Pozdrawiam
 
Koledzy @nochal i @winger

. . . . . DZIĘKUJĘ

 
Odpowiadam na pytania stefaana:


1) nie są należne dni na poszukiwanie pracy bo fc nie są w okresie wypowiedzenia, tylko ich stosunek służbowy wygasa z określonym dniem. To inne konstrukcje prawne.



2) nie ma miejsca żadne skrócenie okresu wypowiedzenia, bo nie ma żadnego wypowiedzenia (taka konstrukcja w KAS nie występuje). Jest tylko wygaszenie stosunku służbowego lub jego przekształcenie w stosunek pracy. Żadne odszkodowanie nie jest tu należne.



3) urlop jest dzielony proporcjonalnie do daty odejścia z służby, to jest zgodne z prawem (czyli liczony jest na czas tych miesięcy posiadania statusu funkcjonariusza)

I jeszcze jedno. DIAS wysyłają polecenia, aby wykorzystać urlop wypoczynkowy do końca sierpnia. To nadużycie prawa, gdyż DIAS ma prawo wysłać na urlop w okresie wypowiedzenia, ale jw. wspomniałem my tutaj nie mamy do czynienia z okresem wypowiedzenia, stąd te polecenia są bez podstawy prawnej.
 
Deklaruję brak poparcia dla takiego niesprawiedliwego określenia dla naszego forum. Są wakacje, co niektórzy odpoczywają, co niektórzy zajęci pisaniną wezwań, odwołań, zażaleń, skarg. Jest mi bardzo przykro, że zamiast dzielić się radością i tryskać dobrym humorem, zmuszono mnie do walki o mundur. Poświęcam temu mnóstwo mojego czasu i pieniędzy (na znaczki :)) i wierzcie mi, mam dość, ale się nie podam. To, że forum milczy nie oznacza zgody na stan rzeczy zaproponowany i narzucony przez KAS. Każdy z nas toczy swoją walkę. O siebie. O swój honor. O swój byt. O swoją tożsamość ze Służbą Celną (celowo Celną). Pozdrawiam
Winger i wszyscy walczący. Proszę jeszcze o chwilę cierpliwości. Widząc, jak materia się komplikuje, ze względu na obieranie różnych alternatywnych dróg prawnych i z tzw. ostrożności procesowej, postanowiliśmy w ZG, że każdy członek Związku będzie mógł skorzystać z pełnomocnika procesowego jeszcze przed wokandami sądowymi.
Proszę zatem o poświęcenie jeszcze trochę wysiłku i sformułowanie pism, skarg, zażaleń wg dostępnych wzorów, a my już dogrywamy kwestię przyspieszenia tej obsługi prawnej w stosunku do tego co planowaliśmy wcześniej. Jeszcze trochę cierpliwości.
 
Nie podzielam opinii, że forum to bagno. Prawda jest taka, że niestety nasze interesy rozjechały się. Jedni walczą o pracę, inni o mundur jeszcze inni o uposażenie czy wynagrodzenie, a ci szczęśliwcy , którzy nie walczą myślę, że nie mogą odnaleźć się w nowych realiach. Załatwienie najdrobniejszej sprawy w tym kołchozie to starcie się z murem. Począwszy od ZEFIRA 2, walki kto ma obsługiwać chociażby POZA , nienaliczaniu przez system odsetek obniżonych i podwyższonych, systemów kancelaryjnych ( my dalej rejestrujemy sprawy najpierw w Exelu by już z numerem zarejestrować w nowej kancelarii) problemy z archiwum, z tłumaczeniami dokumentów nadesłanych z innych służb celnych :(chociażby Litwy czy Łotwy. To tylko ułamek problemów. Szczęśliwi ci, którzy będą mogli odejść na emeryturę.
 
Status
Zamknięty.
Back
Do góry