• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Czy to przemytnicze lobby?

Alvaro

Nowy użytkownik
Dołączył
9 Styczeń 2017
Posty
5
Punkty reakcji
0
Witam. Jestem nowy na forum, aczkolwoek z długoletnim stażem w byłym WZP. Doszły nas sluchy, jakoby Graniczne Działy Realizacji miały być włączone w struktury OC. Z wielkim poszanowaniem decydentów "DOBREJ ZMIANY" (de facto: na ktorą głosowało większość społeczeństwa) nie mają pojęcia co robią. Gdzie powtórna kontrola, gdzie działania na szlakach komunikacyjnych, gdzie współpraca z innymi służbami a w końcu gdzie działania prewencyjne SC.... ciężko mi się to pisze-KAS??? Zapomnieli już o tradycji SC ale nie zapominajcie o sprawności działania, poświęceniu, wydajności i wynikach jakie generują komórki ówczesnej Realizacji no i jak piszą na Wikipedii po części Komórką do "zadań specjalnych"... dla funkcjonariuszy, którzy wyobrażaja sobie mój wpis za wyolbrzymienie: PEŁNA DYSPOZYCYJNOŚĆ, kończysz o 22 a zaczynasz o 00:00 dla zachowania ciągłości działań, zastraszanie przez handlarzy i przemytników... zresztą kto pracuje ten wie. Szkoda, bo już nad SŁUŻBĄ CELNĄ MOŻNA POSTAWIĆ R.I.P. Niczego nie sugeruję(lobby przemytnicze czy SG), ale czy nad WZPE też postawią taki nagrobek?!?!?!
 
Witam. Jestem nowy na forum, aczkolwoek z długoletnim stażem w byłym WZP. Doszły nas sluchy, jakoby Graniczne Działy Realizacji miały być włączone w struktury OC. Z wielkim poszanowaniem decydentów "DOBREJ ZMIANY" (de facto: na ktorą głosowało większość społeczeństwa) nie mają pojęcia co robią. Gdzie powtórna kontrola, gdzie działania na szlakach komunikacyjnych, gdzie współpraca z innymi służbami a w końcu gdzie działania prewencyjne SC.... ciężko mi się to pisze-KAS??? Zapomnieli już o tradycji SC ale nie zapominajcie o sprawności działania, poświęceniu, wydajności i wynikach jakie generują komórki ówczesnej Realizacji no i jak piszą na Wikipedii po części Komórką do "zadań specjalnych"... dla funkcjonariuszy, którzy wyobrażaja sobie mój wpis za wyolbrzymienie: PEŁNA DYSPOZYCYJNOŚĆ, kończysz o 22 a zaczynasz o 00:00 dla zachowania ciągłości działań, zastraszanie przez handlarzy i przemytników... zresztą kto pracuje ten wie. Szkoda, bo już nad SŁUŻBĄ CELNĄ MOŻNA POSTAWIĆ R.I.P. Niczego nie sugeruję(lobby przemytnicze czy SG), ale czy nad WZPE też postawią taki nagrobek?!?!?!


alvaro

nie obraź się, ale zdania na temat wzp na granicy są podzielone

moje osobiste zdanie?

wzp, teraz realizacja, w zw z ich wyposażeniem i wyszkoleniem winni działać mobilnie, a nie być na stałe na przejściu

powtórną zieloni też dadzą radę

powiedz mi, jaki jest sens utrzymywać na dwóch hangarach dwie różne ekipy -czarną i zieloną?

robią to samo, ale z reguły na różnych stanowiskach, za różne pieniądze

po co wydawać na szkolenia jednych koszmarną kasę, a potem kazać im robić na jamie to samo, co ich ubodzy krewni - zieloni?

chciałbyś być w sytuacji zielonych na granicy?

ze dwa stanowiska niżej?

szkolenia, broń i mobilność ?

jak najbardziej
 
Po części Cię rozumiem Bolo. 12 lat słuźby mnożnik 8 grupa (najwyższa w stanowisku specjalisty) więc nie ma kokosów (kominy płacowe). Działamy z WZD SG, RD KPP, ITD a rownież z kolegami z OC z ktorego się de facto wywodzę. Ze sprzętem i szkoleniami to trochę przesada. Strzelanie i jakieś tam mało znaczące dla dobra służby szkolenia. Jeżeli SCS ma być typową (w zamysłach Pana B.) Służbą Mundurową to daç ludziom zadania w terenie (zlewnie, skupki, handel) nikt pracy aię nie boi. Pozwalniali fachowców z OC, a teraz obudzili się z ręką w nocniku i chcą łatać dziury... PEACE ☺
 
Back
Do góry