• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Likwidacja referatów realizacji na granicy!

30celnik

Nowy użytkownik
Dołączył
26 Czerwiec 2017
Posty
4
Punkty reakcji
0
Witam, podobno w zeszłym tygodniu zapadała decyzja o "likwidacji" byłych GRZP a teraz referatów realizacji stacjonujących na granicy, mają pozostać tylko grupy mobilne w kraju. Czy ktoś ma jakieś szczegóły jak miałoby to wyglądać, lub czy w ogóle to jest wiarygodna informacja, czy tylko plotki ...
 
Tak, czyli jak? Rozbrojenie i wcielenie do OC czy zmiana podległości i jakieś przekształcenie ale co do zasady będą to nadal w pewnym sensie samodzielne, wyspecjalizowane komórki?
 
RR mają stacjonować w OC/UC wewnętrznych i znienacka pojawiać się na granicy + kontrole drogowe itd po staremu. Podobno zwykli zieloni mają przejąć kanały i dzięki temu zwiększyć poziom kontroli 2x
 
RR mają stacjonować w OC/UC wewnętrznych i znienacka pojawiać się na granicy + kontrole drogowe itd po staremu. Podobno zwykli zieloni mają przejąć kanały i dzięki temu zwiększyć poziom kontroli 2x

No to ja słyszałem trochę inną wersję. Graniczne referaty realizacji mają zostać zlikwidowane, a osoby pełniące w nich służbę wcielone do OC granicznych. Grupy mobilne bez żadnych zmian, także etatowych. Ktoś może potwierdzić czy ta wersja jest prawdziwa czy to raczej Angel81 ma rację.... gdyby Angel81 miał rację to nie widzę sensu wcielania RR do UC/OC wewnętrznych skoro mają robić to samo co grupy mobilne, dlaczego ludźmi z referatów granicznych nie wzmocnić grup mobilnych?
 
No to ja słyszałem trochę inną wersję. Graniczne referaty realizacji mają zostać zlikwidowane, a osoby pełniące w nich służbę wcielone do OC granicznych. Grupy mobilne bez żadnych zmian, także etatowych. Ktoś może potwierdzić czy ta wersja jest prawdziwa czy to raczej Angel81 ma rację.... gdyby Angel81 miał rację to nie widzę sensu wcielania RR do UC/OC wewnętrznych skoro mają robić to samo co grupy mobilne, dlaczego ludźmi z referatów granicznych nie wzmocnić grup mobilnych?
W Białymstoku nie ma grupy mobilnej, jest jeden referat realizacji na miejscu który powstał na bazie realizacji uks ale oni raczej dalej będą robić działkę typowo skarbową.
Jeśli wszyscy czarni zostaną wcieleni do oddziałów granicznych to będzie to jedno wielkie nieporozumienie.
 
Patrząc na to, że rentgeny na granicach obsługują czarni można sądzić, że jednak zostaną wcieleni do oc granicznych :/
 
Podobno w piątek była narada w tej sprawie. Może ktoś zna jej ustalenia? Bo słyszałem że cześć ludzie z grr pójdzie do OC a część do mobilnych. Ktoś coś może wie więcej?
 
Podobno w piątek była narada w tej sprawie. Może ktoś zna jej ustalenia? Bo słyszałem że cześć ludzie z grr pójdzie do OC a część do mobilnych. Ktoś coś może wie więcej?

Rozmawiałem w piątek z kierownikiem jednej z grup tyle że było dość wcześnie nic nie wspominał o takich zmianach może jeszcze nie wiedział. Jutro podpytam kolegów z granicznego.
 
Ja jestem za likwidacją obecnych działów realizacji na granicy, niech nie będzie niczego, przemyt musi kwitnąć, a czarnuchy po przeniesieniu na oc stracĂ motywację i chęć do pracy, po co dłużej inwestować w ludzi, niech siedzą w molochach granicznych
 
Ja jestem za likwidacją obecnych działów realizacji na granicy, niech nie będzie niczego, przemyt musi kwitnąć, a czarnuchy po przeniesieniu na oc stracĂ motywację i chęć do pracy, po co dłużej inwestować w ludzi, niech siedzą w molochach granicznych

No bez żartów, pisząc takie rzeczy, obrażasz zielonych. Ja uważam, że bez sensu jest utrzymywanie dwóch odrębnych, konkurujących ze sobą komórek. Lepiej stworzyć jedną, silną strukturę, która skuteczniej skoordynuje działania kontrolne. Co by nie mówić, operacyjni powinni jednak zajmować się kontrolą na drogach, wchodzić do magazynów, czy na bazary, a nie siedzieć na rtg. Na rtg to sobie kiblować mogą takie lebiegi stetryczałe jak ja :)
 
Ostatnia edycja:
No to ja słyszałem trochę inną wersję. Graniczne referaty realizacji mają zostać zlikwidowane, a osoby pełniące w nich służbę wcielone do OC granicznych. Grupy mobilne bez żadnych zmian, także etatowych. Ktoś może potwierdzić czy ta wersja jest prawdziwa czy to raczej Angel81 ma rację.... gdyby Angel81 miał rację to nie widzę sensu wcielania RR do UC/OC wewnętrznych skoro mają robić to samo co grupy mobilne, dlaczego ludźmi z referatów granicznych nie wzmocnić grup mobilnych?

Nie chodziło mi że mają zostać wcieleni do OC /UC tylko mają tam stacjonować - mieć biura i trzymać pojazdy podobnie jak teraz grupy mobilne =) Różnica ma jedynie polegać na tym aby nie stacjonowali na granicy non stop tylko mają być z zaskoczenia i doskoku. Wszystko w celach oszczędności ( brak konieczności utrzymywania obiektów z schowkami na broń itd itd. + oddanie dużych kanałów zwykłym zielonym dzięki czemu więcej będzie pojazdów kontrolowanych, co nie znaczy że skuteczniej.

generalnie jest parcie na cysterny (oszustwa VAT z paliw) i ewentualnie kontrole wewnątrz kraju tego co się prześliźnie przez granicę lub tych którzy skupują i jadą dalej w Centrum Polski i dalej Europę.
 
Ostatnia edycja:
Ja jestem za likwidacją obecnych działów realizacji na granicy, niech nie będzie niczego, przemyt musi kwitnąć, a czarnuchy po przeniesieniu na oc stracĂ motywację i chęć do pracy, po co dłużej inwestować w ludzi, niech siedzą w molochach granicznych


to po co zieloni?

zrobić ich cywilami a czarni niech tylko trzepią jamy

pomyśl
 
Drugiej tak popiedolonej instytucji nie ma!Po co te wszystkie szkolenia, broń kiedy wszystko sie jedna decyzja rozpieprza.Czy ktokolwiek wie jak ta sluzba bedzie wygladac za pol roku?? Sa dwie moim zdaniem opcje-dozbroja oc lub rozbroja funkcjonariuszy bylych wzp co bardziej wydaje sie prawdopodobne.Tylko komu i dlaczego na tym zalezy?
 
Aha ludzie z granicznych wzp beda przenoszeni na oc! Po co prowadzi sie szkolenia zatrudni do wzp nowych funk. skoro teraz to wszystko bedzie likwidowane?
 
Ostatnia edycja:
Powiem wam, dlaczego to wszystko. Było słabo, ale będzie całkowite dno. Mieli to naprawić, a rozwalą resztki służby. A wszystko przez to, że nas nie lubią, ci co wiodą prym. A miało być inaczej...a teraz małostkowi ludzie tępią dawne cło, bo mniej zarabiają...Jak przed zaborami, nawet wróg lepszy niż sąsiad. A prawda taka, że że jak się sklei badziew z g*wnem jeszcze gorszym, to nie wyjdzie z tego miód. Póki nie wiedzą tego złodzieje w krawatach, to VAT spływa...
 
Back
Do góry