• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Apel/Prośba

tobias25

Użytkownik
Dołączył
14 Październik 2012
Posty
54
Punkty reakcji
20
Mam takie wrażenie, że artykuł zawieszony na głównej stronie celnicy.pl dot. prokuratorów i ich odwoływania się do Strasburga nie dotyczy naszej formacji i niestety wpisuje się w narrację "żywcem" ściągniętą z forum skarbowców, a to chyba nie jest standard do którego chcemy równać... Poprawcie mnie jeśli się mylę.
 
Mam takie wrażenie, że artykuł zawieszony na głównej stronie celnicy.pl dot. prokuratorów i ich odwoływania się do Strasburga nie dotyczy naszej formacji i niestety wpisuje się w narrację "żywcem" ściągniętą z forum skarbowców, a to chyba nie jest standard do którego chcemy równać... Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Nie dotyczy. - przynajmniej bezpośrednio. Bo pośrednio, podpowiada nam co się będzie działo, kiedy będziemy za głośno tupali...
[video=youtube_share;2zJFhdZ6Ox4]https://youtu.be/2zJFhdZ6Ox4[/video]
Mają w ręku sejm i senat, prokuraturę i media, niedługo sądy.
I co zrobisz?
 
Mam takie wrażenie, że artykuł zawieszony na głównej stronie celnicy.pl dot. prokuratorów i ich odwoływania się do Strasburga nie dotyczy naszej formacji i niestety wpisuje się w narrację "żywcem" ściągniętą z forum skarbowców, a to chyba nie jest standard do którego chcemy równać... Poprawcie mnie jeśli się mylę.[/QUOTE

Całkowita zgoda. Po cholerę takie wrzutki?
 
Mam takie wrażenie, że artykuł zawieszony na głównej stronie celnicy.pl dot. prokuratorów i ich odwoływania się do Strasburga nie dotyczy naszej formacji i niestety wpisuje się w narrację "żywcem" ściągniętą z forum skarbowców, a to chyba nie jest standard do którego chcemy równać... Poprawcie mnie jeśli się mylę.


absolutnie, bezapelacyjnie

zaraz nas obwołają kodowcami walczącymi o utracone stołki i korzyści
 
Już wyjaśniam. Linka przesłał mi jeden z prawników, to wrzuciłem. Proszę zauważyć, że na celnicy.pl pojawiają się artykuły z wszystkich mediów. Nie przebieram w tym i po prostu co mi ktoś podeśle, czy co sam znajdę przypadkowo, a co może być ciekawe dla Naszego środowiska, to wrzucam. Jesteśmy obiektywni i apolityczni.
Informacja ta pokazuje, że obraliśmy właściwą drogę przed sądami w RP i taki był główny cel zał. tego linku. Europejskie Trybunały są możliwe, ale trzeba wyczerpać drogę w Kraju. Nie jest ważne, że ustawa niby tę drogę ogranicza, bo to nie jest prawda, gdyż wg mnie ta droga jest, ponieważ ten sam prawnik i inni i ja także uważamy, że dojdziemy prawdy w postępowaniach, które prowadzimy.
Osobiście uważam bowiem, że po pierwsze ucywilnienie to jest decyzja administracyjna, po drugie wygaśnięcie stosunku służbowego to jest zwolnienie, o czym także mówi wprost przepis i tutaj także należy wydać decyzję administracyjną.
A skoro decyzje to mamy drogę sądową.
W tym kierunku idziemy w nurcie głównym - vide odwołania, ale próbujemy także z tzw. ostrożności procesowej inne drogi prawne, stąd liczne wzory.

Ps. To co napisałem wyżej na temat dróg prawnych to jest tylko moje zdanie, aby ktoś nie odczytał tego w przyszłości, że obiecywałem coś innego, gdyby okazało się, że nie mam racji w powyższym rozumowaniu
 
Ostatnia edycja:
W mojej ocenie nie wygląda to jak informacja o uwarunkowaniach drogi odwoławczej lub planowanych kierunkach działań związku. Uwaga do rozważenia - jakoś alergiczne reaguję na próby wyciągnięcia naszego środowiska w politykę...wierzę Sławek, że kto jak kto ale Ty tego nie robisz.
 
Jak jest napisałem wyżej. Przy okazji tylko przecież, napisałem parę zdań więcej.
Informacja o odrzuceniu skargi pokazuje, że obraliśmy właściwą drogę przed polskimi Sądami. I sądzę, że wygramy
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry