• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Rezygnacja

Proszę was nie używajmy słowa PODATNIK bo jest to słowo obce dla naszej formacji a do tego kojarzy mi się ze słowem NIEWOLNIK i jest moim zdaniem obraźliwe.
 
mario97 , po 10 latach bycia kierownikiem w uc granicznym z przed akcesji i 5 latach w porcie morskim , zgoda na kontrolera skarbowego byłaby perwersją , sam mój kurs oficerski kosztował 50 tys. złotych podatnika, delegacje międzynarodowe , szkolenia itp. Sporo kasy wywalone w błoto


Perwersja i masochizm, ale bardziej nurtuje mnie kwestia tego kim Pana zastąpili, czy znalazł się jakiś człowiek, bez godności, co na wyścigi przejął po Panu stanowisko :)?
 
mario97 , po 10 latach bycia kierownikiem w uc granicznym z przed akcesji i 5 latach w porcie morskim , zgoda na kontrolera skarbowego byłaby perwersją , sam mój kurs oficerski kosztował 50 tys. złotych podatnika, delegacje międzynarodowe , szkolenia itp. Sporo kasy wywalone w błoto

Panie kierowniku, pisze się sprzed a nie z przed. Faktycznie, chyba sporo kasy wywalono w błoto.
Przy okazji, napiszę tu również do Pana mario97: słownik języka polskiego jest dostępny za darmo w internecie.
 
Panie kierowniku, pisze się sprzed a nie z przed. Faktycznie, chyba sporo kasy wywalono w błoto.
Przy okazji, napiszę tu również do Pana mario97: słownik języka polskiego jest dostępny za darmo w internecie.

Etymologicznie poprawne jest z przed i taka pisownia obowiązywała do roku 1936. Zgodnie z nowszą ortografią piszemy sprzed - podobnie jak spoza (dawniej z poza), sponad, spomiędzy itd. Aaaa, trzeba jeszcze wiedzieć , co to jest etymologia :)
 
Etymologicznie poprawne jest z przed i taka pisownia obowiązywała do roku 1936. Zgodnie z nowszą ortografią piszemy sprzed - podobnie jak spoza (dawniej z poza), sponad, spomiędzy itd. Aaaa, trzeba jeszcze wiedzieć , co to jest etymologia :)


No, noo ... brawo !!
Szczególnie za umiejętne i właściwe wskazanie zastosowania języka polskiego.

ps
Wiedzieć, to częściowy warunek. Niezbędnym jest umieć ...
 
Etymologicznie poprawne jest z przed i taka pisownia obowiązywała do roku 1936. Zgodnie z nowszą ortografią piszemy sprzed - podobnie jak spoza (dawniej z poza), sponad, spomiędzy itd. Aaaa, trzeba jeszcze wiedzieć , co to jest etymologia :)

No tak. To jest świetny argument 🤣. Nie przyszło mi do głowy, że pisze tu ktoś kształcony przed 1936 rokiem. Skoro tak to przepraszam.
 
Etymologicznie poprawne jest z przed i taka pisownia obowiązywała do roku 1936. Zgodnie z nowszą ortografią piszemy sprzed - podobnie jak spoza (dawniej z poza), sponad, spomiędzy itd. Aaaa, trzeba jeszcze wiedzieć , co to jest etymologia :)

Już się nie chciałem wymądrzać, ale ktoś to jednak zrobił także podpisuję się. Trudna ta polska język :)
 
Back
Do góry