• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

FUNDUSZ SOLIDARNOŚCIOWY - KONTO NR 67 1600 1462 0006 1807 1607 7040 w BGŻ BNP PARIBAS

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Dołączył
1 Luty 2006
Posty
13 536
Punkty reakcji
4 501
Miasto
ZZ Celnicy PL
Wobec nie mającego precedensu po 1989 roku ataku na wolne Związki Zawodowe w Polsce i wykorzystanie przez ośrodki decyzyjne przepisów ustawy KAS do zwolnienia mnie ze służby oraz wraz ze mną wielu porządnych funkcjonariuszy i pracowników, jak również mając na uwadze próby wymuszenia zmiany sposobu prowadzonej przez nas działalności społecznej, mamy moralny obowiązek jako całe środowisko KAS pomóc osobom pokrzywdzonym.

Uruchomiliśmy specjalne i przeznaczone tylko w tym celu subkonto w banku, gdzie prowadzimy bieżący rachunek dla celów działalności społecznej.

Proszę wszystkich ludzi dobrej woli o dowolne wpłaty na konto, jednak aby objąć ochroną finansową wszystkich zwolnionych za działalność związkową, w tym mnie i pomóc jeszcze innym pokrzywdzonym przez KAS Naszym Koleżankom i Kolegom potrzebującym pomocy, potrzebne są znaczne środki finansowe.

Dlatego proszę uprzejmie każdego pracownika, urzędnika i funkcjonariusza KAS o uruchomienie zlecenia stałego i systematyczne comiesięczne wspieranie utworzonego Funduszu Solidarnościowego poprzez przekazywanie systematycznie każdego miesiąca ze swojego prywatnego konta zadeklarowanych środków -€“ liczy się każda złotówka! Prosimy także o dodatkowe wpłaty, poza zleceniem stałym.

Przy solidarnym działaniu całego środowiska zawodowego powinniśmy zabezpieczyć byt materialny dla szykanowanych działaczy do czasu rozstrzygnięć prawnych i móc pomóc jeszcze innym osobom w potrzebie, które są pokrzywdzone przez KAS.

Prosimy o wpłaty na KONTO NR 67 1600 1462 0006 1807 1607 7040 w BGŻ BNP PARIBAS z dopiskiem na przelewie o dowolnej treści np. "€ždla pokrzywdzonych przez KAS"
Z góry bardzo serdecznie wszystkim DZIĘKUJĘ za wsparcie.


Pozdrawiam
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 
Wobec nie mającego precedensu po 1989 roku ataku na wolne Związki Zawodowe w Polsce i wykorzystanie przez ośrodki decyzyjne przepisów ustawy KAS do zwolnienia mnie ze służby oraz wraz ze mną wielu porządnych funkcjonariuszy i pracowników, jak również mając na uwadze próby wymuszenia zmiany sposobu prowadzonej przez nas działalności społecznej, mamy moralny obowiązek jako całe środowisko KAS pomóc osobom pokrzywdzonym.

Uruchomiliśmy specjalne i przeznaczone tylko w tym celu subkonto w banku, gdzie prowadzimy bieżący rachunek dla celów działalności społecznej.

Proszę wszystkich ludzi dobrej woli o dowolne wpłaty na konto, jednak aby objąć ochroną finansową wszystkich zwolnionych za działalność związkową, w tym mnie i pomóc jeszcze innym pokrzywdzonym przez KAS Naszym Koleżankom i Kolegom potrzebującym pomocy, potrzebne są znaczne środki finansowe.

Dlatego proszę uprzejmie każdego pracownika, urzędnika i funkcjonariusza KAS o uruchomienie zlecenia stałego i systematyczne comiesięczne wspieranie utworzonego Funduszu Solidarnościowego poprzez przekazywanie systematycznie każdego miesiąca ze swojego prywatnego konta zadeklarowanych środków -€“ liczy się każda złotówka! Prosimy także o dodatkowe wpłaty, poza zleceniem stałym.

Przy solidarnym działaniu całego środowiska zawodowego powinniśmy zabezpieczyć byt materialny dla szykanowanych działaczy do czasu rozstrzygnięć prawnych i móc pomóc jeszcze innym osobom w potrzebie, które są pokrzywdzone przez KAS.

Prosimy o wpłaty na KONTO NR 67 1600 1462 0006 1807 1607 7040 w BGŻ BNP PARIBAS z dopiskiem na przelewie o dowolnej treści np. "€ždla pokrzywdzonych przez KAS"
Z góry bardzo serdecznie wszystkim DZIĘKUJĘ za wsparcie.


Pozdrawiam
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL

Nie lepiej podnieść składkę o 5 złotych a związkowców skasowanych zatrudnić na etat w celnicy pl do wyjaśnienia sprawy ,taka moja sugestia,system znacznie lepszy jest od dobrej woli bo ludzie szybko zapominają.
 
Również uważam za zasadniejsze podniesienie składki członkowskiej o 5-10 zł. Ale oczywiście Fundusz Solidarnościowy niech będzie istniał jako dodatkowy fundusz pomocowy.
 
Zdecydowanie lepszą formą jest wg ZG utworzenie FUNDUSZU SOLIDARNOŚCIOWEGO dostępnego dla wszystkich, dla całego środowiska zawodowego KAS.
Ponadto wg Statutu zmiany składki członkowskiej są możliwe od 1 stycznia, więc nawet gdyby uznać tę formę za lepszą, nie jest to aktualnie możliwe.
Uruchamiajcie proszę wpłaty i pytajcie innych czy już uruchomili także
 
Wpłata poszła i przekazałam info, dalej.
Uważam, że składki też trzeba podnieść. Skoro póki co nie da się ich podnieść to ja od siebie będę wpłacała wyższą składkę i na konto solidarnościowe też co miesiąc będę dokonywać wpłaty.
Pozdrawiam Wszystkich w szczególności tych bez propozycji. Nawet nie potrafię sobie wyobrazić jakie trudne chwile przeżywacie. Myślę że Wszyscy solidarnie pomogą Wam.:)
 
Pomoc jest oczywista i potrzebna, jednak należy zachować zdrowy rozsądek. Każdy kto nie otrzymał propozycji ma zapewniony dochód 31 sierpnia. Do tego czasu dzięki racjonalnym składkom (zależnym od wpłacających jednak) uda się uzbierać sensowne kwoty, ponadto chyba będą wypłacone odprawy.
Chciałbym podkreślić (aby nie było wątpliwości) popieram akcję i deklaruję wsparcie.
Czekam na informację o ilości funków bez propozycji w każdej z IAS (znam osobiście kilku - trzymajcie się ludzie!) widzę każdego dnia jak wielki to ból.......
 
protest SC.jpg
Plakat sprzed roku, ale jakże aktualny!
 
Francis. Pomoc ruszy od września. Jak napisałem w apelu potrzebne są wielkie środki finansowe dlatego zbiórka rusza już teraz.
Co do odpraw, to funkcjonariusz zwalniany ze służby otrzymuje odprawę i myślę, że nie powinniśmy pozbawiać Nasze Koleżanki i Kolegów tej rekompensaty, na pewno nie tych, którzy zostali zwolnieni za czerwiec. Wystarczająco dużo zdrowia to Ich kosztuje, że cała złość M.Banasia za czerwiec, spada na Nich. Bądźmy solidarni i nie pozwólmy Im odczuć tych szykan. To dotyczy także mnie osobiście i mojej Rodziny. Liczę na Wasze wsparcie.
 
Uruchomiłem zlecenie stałe, w pełni solidaryzując się z w szczególności z bezprawnie zwolnionymi przedstawicielami naszego związku. Nadmieniam, iż przedstawiono mi propozycję pracy w US, proponując mi jedno z najniższych stanowisk specjalistycznych po 32 latach służby (jestem mł.ekspertem), co uważam za poniżające mnie. Odwołałem się od propozycji, nie składając oświadczenia o przyjęciu lub odmowie propozycji, czekam jaka będzie reakcja dyrektora.
 
Potwierdzam zlecenie stałe (10 zł), dzisiaj również poszedł przelew. Za dwa dni cywil.
 
Back
Do góry