• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

FUNDUSZ SOLIDARNOŚCIOWY - KONTO NR 67 1600 1462 0006 1807 1607 7040 w BGŻ BNP PARIBAS

Nie za wiele

Mając na uwadze okres działania funduszu czyli od 9 czerwca br. słabo to wygląda. Wygląda na to że przez 2 i pół miesiąca średnio członek związku wpłacił ok 4,55. Hmm... to ta solidarność ??? to daje 1,8 zł/mies.
 
Mając na uwadze okres działania funduszu czyli od 9 czerwca br. słabo to wygląda. Wygląda na to że przez 2 i pół miesiąca średnio członek związku wpłacił ok 4,55. Hmm... to ta solidarność ??? to daje 1,8 zł/mies.


Może się mylę, lecz wynikać może to z tego, iż ludzi faktycznie wykopano od miesiąca Września.
Wielu z nas może mieć do końca nadzieję na zgodne z Prawem rozwiązanie tej kwestii.
 
Bardzo słabo. Ludzie, czy los zwolnionych działaczy związkowych jest Wam/Nam obojętny ??? Apeluję gorąco o wsparcie dla naszych niezłomnych sprawiedliwych.

Ja w moim Dziale co miesiąc ponawiam prośbę o wpłaty. Niektórzy mają przelewy cykliczne. Nie rozumiem, ludzi przecież gdyby każdy wpłacił co miesiąc chociaż 10 złotych. :mad:
 
Od czerwca mam przelew cykliczny 10zł. Jest nas wg licznika 5091 - łatwo policzyć ile już powinno być dla pokrzywdzonych - ludzie na co wy czekacie???????????
 
Od czerwca mam przelew cykliczny 10zł. Jest nas wg licznika 5091 - łatwo policzyć ile już powinno być dla pokrzywdzonych - ludzie na co wy czekacie???????????
Ludzie , jaki fundusz , po co ...?
Każdy ma maturę , najczęściej dyplom i dwie ręce oraz chęć, po co to.. ?
Dopóki ustawa konstytucyjna , to na nic innego , niż zajęcie się uczciwą pracą nie pozostaje. Ktoś w ogóle złożył jakiś wniosek o jej niekonstytucyjności ?
 
Publikujemy kolejny Komunikat dot. wpłat na Fundusz Solidarnościowy z uprzejmą prośbą o rozpowszechnienie informacji, także w codziennych rozmowach z Koleżankami i Kolegami w służbie i pracy.
Musimy jako środowisko pokazać niezależność od działania, presji i nacisków władzy.
To co władza próbuje zrobić to jest próba wywarcia wpływu na sposób prowadzenia działalności związkowej.
W dniu 31 maja w gabinecie Ministra M.Banasia usłyszałem warunki zawierające propozycję mojego powrotu do służby. Nie mogłem ich przyjąć, bo to oznaczało podporządkowanie się woli MF i oznaczało de facto sprzeniewierzenie się przepisom ustawy o Związkach zawodowych i Statutu, oznaczało de facto zdradę zasad demokratycznego państwa prawa, zdradę funkcjonariuszy i pracowników KAS.

Apeluję, bądźmy solidarni!
https://celnicy.pl/content.php/4159-FUNDUSZ-SOLIDARNOWSIOWY-DRUGI-APEL
 
Publikujemy kolejny Komunikat dot. wpłat na Fundusz Solidarnościowy z uprzejmą prośbą o rozpowszechnienie informacji, także w codziennych rozmowach z Koleżankami i Kolegami w służbie i pracy.
Musimy jako środowisko pokazać niezależność od działania, presji i nacisków władzy.
To co władza próbuje zrobić to jest próba wywarcia wpływu na sposób prowadzenia działalności związkowej.
W dniu 31 maja w gabinecie Ministra M.Banasia usłyszałem warunki zawierające propozycję mojego powrotu do służby. Nie mogłem ich przyjąć, bo to oznaczało podporządkowanie się woli MF i oznaczało de facto sprzeniewierzenie się przepisom ustawy o Związkach zawodowych i Statutu, oznaczało de facto zdradę zasad demokratycznego państwa prawa, zdradę funkcjonariuszy i pracowników KAS.

Apeluję, bądźmy solidarni!
https://celnicy.pl/content.php/4159-FUNDUSZ-SOLIDARNOWSIOWY-DRUGI-APEL


Sławku!
W Twojej wypowiedzi, niejasno zauważam możliwość wystąpienia wyraźnej namowy do łamania prawa.

Podstawowe pytanie: - czy istnieje cokolwiek stojącego na przeszkodzie, by ujawnić treść
przedstawionych Ci warunków, odnośnie powrotu do służby ??

Jeżeli nie, powinna ona zostać natychmiast upubliczniona, łącznie z powiadomieniem
właściwych organów !!
 
Spokojnie CAT. Wszystko ma swój czas. Nie ujawniam przebiegu tego spotkania, bo to podpowiada mi moje doświadczenie, które mam dość spore po licznych powiadomieniach, jak to ująłeś, "właściwych organów".

Ps. Czy zauważyłeś może jakieś poruszenie mediów w RP, poza jedynie Gazetą Polską, za co naprawdę wielki szacunek dla dziennikarzy? A przecież to co zrobiła władza to największy po 89r. zamach na ZZ. Nie przypominam sobie większego ataku władzy na ruch związkowy po 89r.
Taka jest rzeczywistość i my sami jako środowisko musimy sobie z tym poradzić.
I poradzimy sobie, jestem co do tego przekonany.
Dziękuję wszystkim tym, którzy już dołożyli swoją cegiełkę do Funduszu
 
Spokojnie CAT. Wszystko ma swój czas. Nie ujawniam przebiegu tego spotkania, bo to podpowiada mi moje doświadczenie, które mam dość spore po licznych powiadomieniach, jak to ująłeś, "właściwych organów".

Ps. Czy zauważyłeś może jakieś poruszenie mediów w RP, poza jedynie Gazetą Polską, za co naprawdę wielki szacunek dla dziennikarzy? A przecież to co zrobiła władza to największy po 89r. zamach na ZZ. Nie przypominam sobie większego ataku władzy na ruch związkowy po 89r.
Taka jest rzeczywistość i my sami jako środowisko musimy sobie z tym poradzić.
I poradzimy sobie, jestem co do tego przekonany.
Dziękuję wszystkim tym, którzy już dołożyli swoją cegiełkę do Funduszu


Fakt, takiego doświadczenia nie sposób Ci odmówić, aczkolwiek publiczny komentarz konkretów,
choćby w Gazecie Polskiej, mógłby gdzieś w końcu trafić ...
 
Fundusz wynosi 30108,00zł. Dziękuję wszystkim, którzy nas wspierają i dokonali wpłaty jednorazowej lub poprzez uruchomienie zlecenia stałego.
 
APEL
do funkcjonariuszy i pracowników KAS
Koleżanki i Koledzy!


W dniu 31 sierpnia wygasł stosunek służbowy i pracy wielu Naszym Koleżankom i Kolegom.
Wiadomo, że wielu z Nich zostało zwolnionych na skutek intryg i interpersonalnych animozji.
Zwolniono także Przewodniczących ZOI ZZ Celnicy PL w Poznaniu i Opolu, którzy dzięki Waszemu wsparciu mogą dotąd sprawować swoje funkcje i robią to bardzo dobrze. Są bardzo pomocni w pracach Zarządu Głównego.
Orzecznictwo sądowe jakie się kształtuje jest dla nas korzystne na szczeblu WSA, ale nim sprawy się zakończą może minąć jeszcze wiele czasu, może nawet kilka lat.
Bardzo nam zależy na tym, by osoby funkcyjne mogły dalej pełnić funkcje i pracować na Waszą rzecz.
Chcemy także pomóc osobom, które są w trudnej sytuacji materialnej i życiowej na skutek zwolnienia z KAS.
Ponownie zwracam się do Was o solidarność! Nie zapominajcie o „wygaszonych”.
ZZ Celnicy PL jako jedyny Związek w Polsce od początku walczy realnie o przywrócenie do munduru osób ucywilnionych i zwolnionych. Walka ta, to także bardzo duże wydatki finansowe. Dziękujemy nade wszystko tym, którzy wspierają nas, osoby poszkodowane i nasze idee, poprzez stałe członkostwo.
Liczba członków Związku, mimo odejścia na skutek KAS(emerytura, brak propozycji) kilkaset osób jest na niezmienionym poziomie. To cieszy. Niemniej powinno Nas być znacznie więcej. Dziękujemy członkom Związku i nowym osobom w Związku, którzy przybyli od września.
Specjalne konto bankowe, utworzone wyłącznie w tym celu: 67 1600 1462 0006 1807 1607 7040 w BGŻ BNP PARIBAS z dopiskiem na przelewie o dowolnej treści np. „dla pokrzywdzonych przez KAS”. Adres Związku Zawodowego Celnicy PL jaki należy wpisać do przelewu to 45-010 Opole ul. Szpitalna 3b 5-7
Dotychczas na konto wpłynęło 44805,00zł. Dziękujemy wszystkim darczyńcom.
Wystarczy zlecenie stałe np. na 5 czy 10 zł, tak niewiele, a pomoc taka jest wielką pomocą.

Z góry bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy za wsparcie.

Z poważaniem
Sławomir Siwy
Przewodniczący ZZ Celnicy PL
 
Szemrana plotka głosi, że bez rozgłosu są rozdzielane pomiędzy kilku funkcyjnych związkowych kolesi. Zwykły pokrzywdzony czy też zwolniony były celnik nie ma z tego nic....
 
Przed żadnym z was Sławek nie musi się tłumaczyć. A to co piszecie to zwykła podłość.
 
Szemrana plotka głosi, że bez rozgłosu są rozdzielane pomiędzy kilku funkcyjnych związkowych kolesi. Zwykły pokrzywdzony czy też zwolniony były celnik nie ma z tego nic....

No ,to pojechał ! Wyobrażam sobie jak tym ,co narażają się w naszym interesie z nazwiska i imienia, chce się dalej działać po takim wpisie.... Z swojej strony mogę powiedzieć tylko PRZEPRASZAM ,za takich "kolegów"
 
Szemrana pogłoska głosi, że Arturo bierze kasę jako troll od wiadomo kogo
Nie będę dalej ciągnąć tego smrodu.
Liczę że Sławek nie odpowie na takie bzdety.
Pełne zaufanie.
 
Back
Do góry