• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Małostkowe, nerwowe i emocjonalne wystąpienie Ministra M.Banasia w Sejmie 08.06.2017r

Wstyd, Maryjan, wstyd!
A mówiłeś rok temu, że nie wiemy co to wolność, że ty walczyłeś o wolny kraj, siedziałeś w więzieniu, a źli celnicy narazili kraj na najazd terrorystów. Wręczałeś awanse, nazywając wyróżnionych patriotami i kwiatem SC, a nie wiedziałeś, że wśród nich byli ci niewierni, którzy protestowali w Warszawie. I znowu wstyd!
 
projekt rozporządzenia w spr. dziennych zaliczek ministra banusia

władza deprawuje. każdą opcję polityczną. w poprzednim rozdaniu wp.........li ośmiorniczki u sowy. teraz hitem są algi, konsumowane za :D zaliczki.

poza tym, jest tak samo jak było. żadnej odpowiedzialności. sprawowanie stanowiska czy funkcji publicznej oznacza bezkarność.

bezkarność za czyny i słowa. bezkarność za zaniechania i kłamstwa. bezkarność za podeptanie demokratycznych standardów, zwykłej przyzwoitości i obowiązującego podobno porządku prawnego.

ale tylko do najbliższych wyborów. bo żeś gościu kolorowy zaliczył kolejną wizerunkową i polityczną gafę.
plotąc bez ładu i składu na mównicy sejmowej o koledze Sławku. na punkcie którego masz najwyraźniej obsesję.

swoją drogą, to może tak jakieś rozporządzenie ulepisz o obowiązkowych dziennych zaliczkach?
wpłacanych przez każdego ministra obecnej władzy na poczet przyszłej konsumpcji. wtedy wszyscy będziecie kryci.
 
Ostatnia edycja:
niezawiadomienie właściwych organów o sprawcach możliwych przestępstw też jest przestępstwem

czas przekazać listy winnych narażenia obywateli RP na niebezpieczeństwo

minister wolał poczekać i demokratycznie sam to załatwił. wyręczając wymiar sprawiedliwości. czyli prokuraturę i sąd.

które zapewnie niebawem zostaną zlikwidowane. ciekawe, co na to minister Ziobro? może trzeba by go zapytać?

[video=youtube;93T8v4rKK9c]https://www.youtube.com/watch?v=93T8v4rKK9c[/video]
 
To znaczy sam mam wynająć agencję PR? Bo to że dodam pare wykopów nic nie znaczy. Obudźcie się w końcu bo czasy naprawdę się zmieniły. KAS podobnie jak SC, że o skarbówce nie wspomnę jest w większości zacofana mentalnie. Oprócz pojedynczych osób to większość nie ma pojęcia do czego można wykorzystać Internet, socjotechnikę (którą wykorzystał MF), budowanie wizerunku.
Jako ucywilniony z IT, mając w perspektywie obniżenie pensji po wartościowaniu w służbie cywilnej, opuszczam niedługo firmę. A pomysł podsuwam z sentymentu.


To znaczy, iż wydaje Ci się, żeś się zdążył obudzić we właściwym czasie.

Oczywiście, potwierdza to zwłaszcza niewiedza o błagalnych wręcz wezwaniach na Forum,
także odnośnie PR. Nie próbuj zaprzeczać, że jakiś rok temu spałeś w najlepsze, czy też
usprawiedliwiać się w stylu:
>>Śledziłem Forum uważnie, a zalogowałem się dopiero niedawno, bo "toczytamto" ...<< !!

Pisząc o "mentalnym zacofaniu" obrażasz ludzi, którzy niemało z siebie poświęcając,
robili "COŚ" także dla Ciebie, ale na choćby wsparcie słowne - liczyć absolutnie nie mogli.


Nie czepiam się akurat Twojego wcześniejszego "niebytu", bo nie znam jego przyczyn.
Czepiam się natomiast takich "mądrości", najczęstszych na Forum poniewczasie.
Twój post wykorzystałem tylko "przy okazji", gdyż jest wymiernym i typowym przykładem
bezpodstawnego wypowiadania niskiej oceny wobec innych.

Wielu z Nas potrafi jeszcze myśleć i przede wszystkim za to jest tutaj znieważanych,
wyśmiewanych albo ignorowanych. Nie brak jest "pomysłów", ale "aktywność" dla pozostałych
jest zbyt trudna, no i chyba niemodna.
Dlatego wybacz, ale Twoje "sentymenty", to ja mam baaardzo głęboko. Wiesz gdzie ...
 
Jest już odpowiedź Szefa KAS na list otwarty:

List Szefa KAS

Warszawa, 7 czerwca 2017 r.

Szanowni Państwo,

w reakcji na list otwarty Pana Sławomira Siwego Przewodniczącego Związku Zawodowego Celnicy PL opublikowany na portalu celnicy.pl, pragnę wyjaśnić, że zgodnie z ustawą z dnia 16 listopada 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej propozycje określające nowe warunki zatrudnienia oraz propozycje pełnienia służby w izbach administracji skarbowej składane były przez dyrektorów tych jednostek. Proces przedstawiania propozycji odbywał się w oparciu o przepisy ustawowe i przebiegał w uzgodnieniu ze stroną społeczną.

Dyrektorzy mieli w tym zakresie pełną swobodę działania tak aby móc dostosować kadrę KAS do potrzeb organizacyjnych nadzorowanych jednostek. Zapewnienie właściwej obsady kadrowej dotyczyło zarówno odpowiedniej liczby pracowników i funkcjonariuszy, jak i doboru pracowników i funkcjonariuszy do realizacji zadań, zgodnie z kwalifikacjami i przebiegiem dotychczasowej pracy lub służby. Propozycję pełnienia służby mundurowej w KAS mogły otrzymać tylko te osoby, które będą realizować zadania przewidziane dla Służby Celno-Skarbowej, bowiem ustawa z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej wprost wskazuje katalog zadań, które mogą wykonywać wyłącznie funkcjonariusze. Osobom wykonującym czynności typowo urzędnicze ale chcącym zachować status funkcjonariusza, stworzono możliwość alokacji do jednostek terenowych KAS realizujących zadania służby mundurowej. Propozycja ta nie spotkała się jednak z zainteresowaniem funkcjonariuszy.

Budowa nowoczesnej, a przede wszystkim skutecznej służby powoduje konieczność doboru kadry, posiadającej odpowiednie kwalifikacje i umiejętności do realizacji zadań w różnych obszarach działalności KAS. W procesie kształtowania polityki kadrowej ważne jest również stworzenie w przyszłości, możliwości zasilenia jednostek KAS młodymi, zdolnymi i wysokokwalifikowanymi pracownikami, którzy wniosą do naszej administracji nową wiedzę, energię i świeże spojrzenie. Pragnę też podkreślić, że wszyscy pracownicy i funkcjonariusze KAS muszą charakteryzować się kulturą osobistą i gwarantować wysokie standardy etyczne ponieważ na tych podstawach będziemy budować zaufanie obywateli do naszej organizacji.

W tym kontekście należy przypomnieć, że w czerwcu 2016 roku Pan Sławomir Siwy Przewodniczący Związku Zawodowego Celnicy PL eskalował (w wypowiedziach medialnych a także na stronie celnicy.pl) ogólnopolską akcję protestacyjną funkcjonariuszy Służby Celnej. Akcja protestacyjna miała miejsce w czasie przygotowań wszystkich służb w kraju do Szczytu NATO w Warszawie i Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Działania inicjatorów protestu i wspierających ich działaczy związkowych doprowadziły do realnego zagrożenia bezpieczeństwa publicznego. Postawę taką należy ocenić jako nieodpowiedzialną, szczególnie przy wysokim poziomie zagrożenia terroryzmem międzynarodowym. Próba paraliżu państwa tuż przed szczytem NATO i ŚDM zasługiwała na szczególne potępienie, niezależnie od oceny zasadności postulatów formułowanych przez protestujących.

Zarzuty formułowane pod moim adresem przez Autora listu nie znajdują uzasadnienia, bowiem to nie Szef KAS ale dyrektor izby administracji skarbowej decyduje o ostatecznym kształcie obsady kadrowej w danym województwie. Kompetencje dyrektorów izb administracji skarbowej jako pracodawców zostały określone ustawowo. Zadaniem dyrektorów wszystkich jednostek KAS jest taki dobór kadr, który będzie gwarantować realizację zadań i celów KAS na najwyższym poziomie.

SZEF KRAJOWEJ ADMINISTRACJI SKARBOWEJ
Marian Banaś
 
Mirekk83. jest już odpowiedź środowiska na List Ministra. Wklejam jedną z odpowiedzi

"...piszę głównie dlatego, że po przeczytaniu dzisiejszego listu Szefa KAS z 7 czerwca 2017 r. czuję się obrażona i nie mogę spokojnie przejść do porządku dziennego. Oprócz wybielania się i oszczerstw kierowanych w stosunku do Pana, Szef KAS pisze m.in, że dyrektorzy jednostek organizacyjnych KAS " mieli pełną swobodę działania tak aby móc dostosować kadrę KAS do potrzeb organizacyjnych nadzorowanych jednostek. Zapewnienie właściwej obsady kadrowej dotyczyło zarówno odpowiedniej liczby pracowników i funkcjonariuszy, jak i doboru pracowników i funkcjonariuszy do realizacji zadań, zgodnie z kwalifikacjami i przebiegiem dotychczasowej pracy lub służby".
Jest to kolejne oczywiste kłamstwo, na którego dowód przesyłam Panu kopię pisma Banasia z dn. 27 stycznia br. (do dyrektorów IS, koordynatorów i pełnomocników ds. organizacji KAS) - do ewentualnego wykorzystania. W piśmie jak byk stoi, że cyt. "Biorąc pod uwagę założenia oceny skutków regulacji ustawy o KAS, ustalam następujące nieprzekraczalne limity etatów przeznaczonych dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej (łącznie dla wykonujących zadania w urzędach celno-skarbowych i izbach administracji skarbowej)" Tego chyba nie można nazwać "pełna swobodą", nieprawdaż?





Pozdrawiam serdecznie, życząc Panu spokoju i oczywiście "wygranej" z tymi łobuzami"
 
Ale takich kwiatków uzbiera się więcej. Przecieże jak dobrze pamiętam w czerwcu zeszłego roku podczas naszego oddanego protestu niejaki pan Marian zapewniał opinię publiczną ze żadnych strajków , protestów nie ma że, że wszystko łącznie z granicą pracuje jak się należy, że kolejki na granicy to przecież przez jego polecenie żeby wzmożyć kontrolę. A to że GARSTKA ludzi spotkała się pod MF i SEJMEM to nic. A teraz mówi ze 4500 tys celników protestowało. Żenada i obłuda, brak mi słów . Ale teraz musimy zrobić wszysto żeby Sławek i inni powrócili do nas, do tych co jeszcze pozostali w formacji zwanej KAS.
 
Nawiązując do wypowiedzi MB w sejmie - szef nie zna swojej ustawy o KAS - kto odpowiada za politykę kadrową:
Art. 14. 1. Do zadań Szefa Krajowej Administracji Skarbowej należy:
..
2) kształtowanie polityki kadrowej i szkoleniowej w jednostkach organizacyjnych KAS;
 
To wszystko jest przykre i wkurzające ale ...
tak naprawdę to sami sobie zgotowaliśmy ten los
paradoksalnie to nie Banaś powinien mieć oskarżenia względem Sławka o spowodowanie zagrożenia przed szczytem NATO i ŚDM ale MY względem Pana Przewodniczącego i całemu Zarządowi o "wyciszenie" protestu właśnie przed tymi imprezami
wiem , że wielu nie zrozumie tego co piszę ale nie chce mi się tego rozwijać (kto śledził dokładnie forum wie o czym piszę)
Sławek zaufał i został oszukany. Znamienne jest , że obaj panowie powoływali się często na chrześcijańskie wartości ... szkoda słów
 
To wszystko jest przykre i wkurzające ale ...
tak naprawdę to sami sobie zgotowaliśmy ten los
paradoksalnie to nie Banaś powinien mieć oskarżenia względem Sławka o spowodowanie zagrożenia przed szczytem NATO i ŚDM ale MY względem Pana Przewodniczącego i całemu Zarządowi o "wyciszenie" protestu właśnie przed tymi imprezami

Uprzejmie Cię proszę, żebyś nie uogólniał używając zwrotu "MY" - w domyśle (?) wszyscy celnicy. Na pewno nie ja i na pewno nie wielu moich znajomych.
Jeśli masz jakieś pretensje do SS i Zarządu ZZ, to pisz konkretnie: "JA i ..." oraz użyj konkretnych argumentów - nie uogólniaj, bo stąpasz po cienkiej linii...
 
Tak dla banasia pamięci bo kiedyś on może też być tym kimś kolejnym,
widzę, że trzeba znów przypomnieć tym, którym się wydaje, że wszystko jest w porządku.
"Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.
Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem.
Nie byłem przecież socjaldemokratą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było." /Martin Niemoller; 1942 r/
 
1. Ustawą o KAS pozbawili nas tego, co jest w art. 77 konstytucji –„Każdy ma prawo do wynagrodzenia szkody, jaka została mu wyrządzona przez niezgodne z prawem działanie organu władzy publicznej. Ustawa nie może nikomu zamykać drogi sądowej dochodzenia naruszonych wolności lub praw.”
2. Ustawą o Kas pozbawili nas tego, co jest w art. 2 konstytucji - Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.
3. Przeforsowali swój projekt emerytur i teraz wmawiają społeczeństwu, że pierwszy raz w historii została uchwalona ustawa z inicjatywa obywatelskiej, JAKI PROJEKT OBYWATELSKI???? JAKA USTAWA???? TO PROJEKT MF-U!!!!!!!! SKUBAŃCY NIE PRZYJĘLI PRAWIE ŻADNEJ POPRAWKI SŁAWKA.
4. MB powiedział w trakcie sejmowego nerwowego wystąpienia, że funkcjonariusze mogą odejść na emeryturę – k***a jaką 40% - 1000 zł ???????????????? A co np. z takimi funkcjonariuszami co maja 25 do 30 lat służby i brakuje im 1 miesiąc pseudo czynności policyjnych???
5. MB z zemsty wyrzucił Sławka na bruk – A co z ustawą o związkach zawodowych, gdzie ochrona związkowca??? Gdzie prawo??? Gdzie inne związki??? I co jemu wolno?????? Proponuję uchwalić nową ustawę, że jemu wszystko wolno, przynajmniej będzie działał wtedy zgodnie z prawem.
 
Moi drodzy, zwyciężymy musimy tylko być solidarni, a damy radę bez problemu.
Zacytuję Wam sms-a jakiego dzisiaj dostałem:
"Sławek. Dramat tego ...(tutaj słowo Pana innymi słowami :))... dopiero się zaczyna. To nie Ty stajesz się ofiarą systemu lecz on sam popada we własny kwas i dusi się bezdusznymi murami MF. Spala się już!"
 
Z tego co pamiętam, to część ludzi była chora a pozostali wykonywali polecenie ssc - dokładnie i rzetelnie kontrolować. Wg samego mb nie było żadnego protestu. Więc o co mu teraz chodzi? Skleroza?

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
 
Ale takich kwiatków uzbiera się więcej. Przecieże jak dobrze pamiętam w czerwcu zeszłego roku podczas naszego oddanego protestu niejaki pan Marian zapewniał opinię publiczną ze żadnych strajków , protestów nie ma że, że wszystko łącznie z granicą pracuje jak się należy, że kolejki na granicy to przecież przez jego polecenie żeby wzmożyć kontrolę. A to że GARSTKA ludzi spotkała się pod MF i SEJMEM to nic. A teraz mówi ze 4500 tys celników protestowało. Żenada i obłuda, brak mi słów . Ale teraz musimy zrobić wszysto żeby Sławek i inni powrócili do nas, do tych co jeszcze pozostali w formacji zwanej KAS.
No nie wiem czy to dobre argumenty bo wchodzimy w głupkowatą narrację banasia.
Jest ustawa związkowa, są europejskie przepisy o sygnalistach, trzeba buraka wziąć za agawę formalnie i przepisowo.
 
Nie bądź Maniek, weź paragon !

Tak swoją drogą kto jak kto, ale ZZ powinny chyba powiadomić prokuraturę za brak fiskalizacji transakcji u Mariana za te algi na buzi czy w buzi.
Tak jeszcze dorzucę, łatwo podatkowego cwaniaczka przeczołgać, wystarczy zawiadomienie i niech się toczy. Dziennikarze Mańka już dopilnują.
 
Ostatnia edycja:
Tak swoją drogą kto jak kto, ale ZZ powinny chyba powiadomić prokuraturę za brak fiskalizacji transakcji u Mariana za te algi na buzi czy w buzi.
Tak jeszcze dorzucę, łatwo podatkowego cwaniaczka przeczołgać, wystarczy zawiadomienie i niech się toczy. Dziennikarze Mańka już dopilnują.
Dyrektorka ośrodka gdzie Maniek zażywał alg stwierdziła, że się pomyliła i ,,przeksięgowała,, paragon na Mańka, informatyk powiedział, ze próbował ingerować w kasę fiskalną żeby wszystko było gites.
Za to się idzie do pierdla. Wiedzą o tym srarbusie i cwelusie z kp.
I nie pomoże tu świrowanie Mańka, że coś złożył do prokuratury.
 
maniuś do ciupy?

Tak swoją drogą kto jak kto, ale ZZ powinny chyba powiadomić prokuraturę za brak fiskalizacji transakcji u Mariana za te algi na buzi czy w buzi.
Tak jeszcze dorzucę, łatwo podatkowego cwaniaczka przeczołgać, wystarczy zawiadomienie i niech się toczy. Dziennikarze Mańka już dopilnują.

niech wytłumaczy, na podstawie jak datowanego dokumentu i kiedy wpłacił zaliczkę. na mównicy sejmowej zamiast z szacunkiem udzielić odpowiedzi na zadane pytanie, nieważne przez jaką opcję polityczną, to połowę czasu stracił na p..........e o sukcesie kasu i swojej związkowej obsesji.

maniuś, rób zapas wazeliny, jeśli jest tak, jak to przedstawiają media.
 
Jest już odpowiedź Szefa KAS na list otwarty:

List Szefa KAS

Warszawa, 7 czerwca 2017 r.

Szanowni Państwo,
<cut>
SZEF KRAJOWEJ ADMINISTRACJI SKARBOWEJ
Marian Banaś

brawo.jpg

end.......
 
Back
Do góry