• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Lista osób bez propozycji - Przemyśl

niedobry

Aktywny użytkownik
Dołączył
3 Czerwiec 2017
Posty
118
Punkty reakcji
96
Proces tworzenia listy osób bez propozycji wyglądał następująco:
Ze względu na to że dyrektor IAS nie miał zielonego pojęcia o zasobach kadrowych byłej izby celnej zlecił dyrektorowi izby (początek 2017) powołanie oficjalnego zespołu do prac przygotowujących propozycje. Jednocześnie został powołany tajny kilkuosobowy zespół, którego zadaniem było stworzenie listy osób w stosunku do których są wątpliwości co do możliwości przedstawienia propozycji. W skład zespołu weszła osoba z kadr, kontroli wewnętrznej oraz prawdopodobnie dwie zaufane osoby ( ich pochodzenie w tej chwili do końca nie jest znane).
Na liście tego zespołu znalazły się osoby, które wcześniej były zwolnione i ponownie przywrócone do służby, osoby na które pisane były donosy, była kadra kierownicza i osoby z klucza osobistych urazów ( brzmi idiotycznie ale tak jest – oczywiście do tego dyr. IAS ich nie zobligował ). Tak przygotowana lista przeszła do końcowej akceptacji (prawdopodobnie naczelnik PUCS + zaufane osoby), którą później przekazano do dyrektora IAS w formie jaką znamy. Dyrektor IAS przyjął ją jako efekt rzetelnej pracy naczelnika PUCS do realizacji tzn nie przedstawienia propozycji.
Jak widać kluczowymi osobami posiadającymi wiedzę na temat powodów nie przedstawienia propozycji jest zespół i osoba (osoby) które końcowo przygotowywały i przekazały listę do dyr. IAS.
Ponieważ jest to sprawa bardzo poważna bo dotyczy naszego przyszłego życia , proszę aby osoby posiadające wiedzę na temat składu tajnego zespołu i innych informacji związanych z jego pracami przekazały cała swoja wiedzę (najlepiej na priv).
Prawdopodobnie będzie złożone do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.
 
Jakie województwo masz na myśli? W pomorskim - tak słyszałem - DIAS powiedział, że za kształt propozycji w UCS odpowiadał naczelnik, wicenaczelnik i koordynatorzy wydziałów. Brzmi logicznie i prawdopodobnie, bo niby skąd DIAS miałby mieć wiedzę o ludziach z byłych UKS, UC i IC? Powody kształu propozycji i ich braku mogły być różne - od merytorycznych, przez przypadkowe aż po osobiste sympate i antypatie (z akcentem na te ostatnie). Tak to wygląda u nas...
 
Oj taxman (zapewne ten sam co na skarbowcach) jeżeli byłes członkiem jakiegoś zespołu to możesz coś wiedzieć ale jeżeli tylko się domyślasz (bo znasz kogoś kto zna tego co słyszał) albo co gorsze zgadujesz to lepiej nic w tym temacie nie pisz.
Jakie województwo? przecież masz w temacie Przemyśl to podkarpackie.
Kto przenosił ludzi z jednostek mundurowych do cywilnych m.in. w izbach po informacjach? W UCS mogło być jak piszesz ale "szare eminencje" z izbowych gabinetów co spadły na ciepłe posadki robiły swoje.
Ja wiem bardzo dobrze komu zawdzięczam to gdzie niebawem będę.
 
Dlaczego na priv.niech się wszyscy dowiedzą z jakimi chu.....i mamy do czynienia.Niech cała Polska pozna ich nazwiska i inne dane.Nic na priv.Oficjalnie!!!!
 
Generalnie nie można przesądzić, że każdy biorący w tym udział wiedział o końcowym efekcie tj. liście która poszła do IAS, stad też apel do nich żeby sami opowiedzieli jak to było naprawdę. Ktoś na tej liście dobrze namieszał i było to całkowicie bezprawne albo prokurator albo NIK dowie się tego. To był wał na wielką skalę.
 
Ostatnia edycja:
Jakie województwo masz na myśli? W pomorskim - tak słyszałem - DIAS powiedział, że za kształt propozycji w UCS odpowiadał naczelnik, wicenaczelnik i koordynatorzy wydziałów. Brzmi logicznie i prawdopodobnie, bo niby skąd DIAS miałby mieć wiedzę o ludziach z byłych UKS, UC i IC? Powody kształu propozycji i ich braku mogły być różne - od merytorycznych, przez przypadkowe aż po osobiste sympate i antypatie (z akcentem na te ostatnie). Tak to wygląda u nas...

Nie sądzę by tak było, gdyż osoby które wymieniłeś, do końca nie wiedziały wszystkiego i klepały po plecach, że będzie dobrze. No chyba że są takimi cynicznymi graczami...
 
Proces tworzenia listy osób bez propozycji wyglądał następująco:

Na liście tego zespołu znalazły się osoby, które wcześniej były zwolnione i ponownie przywrócone do służby, osoby na które pisane były donosy, była kadra kierownicza i osoby z klucza osobistych urazów ( brzmi idiotycznie ale tak jest – oczywiście do tego dyr. IAS ich nie zobligował ).

Tomi się zaczyna układać w logiczną całość...Będę dla zasady domagać się ujawnienia wszystkich tych okoliczności, i jak zajdą odpowiednie przesłanki, zechcę ewentualnie skierować sprawę na drogę sądową (może nawet z oskarżenia publicznego za przestępstwo).
 
Tak być powinno.oskarżyć ich o zniesławienie a po wyroku wypie......ć z pracy bo będzie karany!!!!!Ale ujawnić ich nazwiska.....!!!!!to priorytetowe zadanie....niech wszyscy wiedzą.....
 
Nie sądzę by tak było, gdyż osoby które wymieniłeś, do końca nie wiedziały wszystkiego i klepały po plecach, że będzie dobrze. No chyba że są takimi cynicznymi graczami...
Taxman ma 100% racje. Bylam na rozmowie u DIASa w ostatnim dniu wreczania propozycji. Powiedzial mi wprost ze nie zna w ogole pracownikow bylych UKS, wysluchal co mam mu do powiedzenia, po czym siegajac po telefon poprosil o krotka przerwe. Po powrocie do gabinetu, uslyszalam stanowczym tonem, ze nie dostane propozycji. I co z tego ze NUCS zapewnial mnie kilkukrotnie ze nie opiniowal swoich ludzi. Mam na to zywe dowodh, ze czarne listy tworzyli ci co klepali nas po plecach. Ja nie mam zamiaru tego tak zostawic i juz dzialam gdzie moge. Najwieksze nadzieje pokladam w Rzeczniku praw obywatelskich, bo mam wiele dowodow ze moje prawa obywatelskie okreslone w Konstytucji zostaly razaco naruszone.
 
Niektórzy na tych samych dotychczas stanowiskach dostali bardzo różne propozycje. Niektórzy na różnych stanowiskach przed KAS dostali takie same propozycje. Niektórzy z niewiadomych względów propozycji nie dostali. Żadna formuła w excelu tego nie łapie. Jeśli ktoś jeszcze wierzy i myśli, że to sam DIAS osobiście precyzował warunki propozycji (lub ich brak), a nie dotychczasowi przełożeni to jest naiwny (bez obrazy, ale nie widzicie tego?)... Tyle w temacie, bo tu akurat nie ma co dalej dyskutować.
 
taxman masz zupełna rację! nie ma żadnego logicznego wytłumaczenia jeśli chodzi nowe stanowiska( w przypadku ucywilnianych), wysokości mnożników! totalny chaos....... ucywilniany starszy ekspert ma niższy mnożnik niż ucywilniany starszy specjalista...... strata na kasie nawet 2000zł w przypadku ucywilnianych. Praktycznie każdy ucywilniany poza mundurem stracił kasę ........ a MB niejednokrotnie zapewniał,że nikt nie starci ,że wszystko będzie transparentne.... Propozycje mieli nie dostać tylko emeryci i TW...... a tacy to ok 1/5 z tych co nie otrzymali propozycji. Zapewnienia, zapewnienia, zapewnienia...... Państwo prawa i sprawiedliwości przeprowadziło kolejną "dobrą zmianę"......
 
taxman masz zupełna rację! nie ma żadnego logicznego wytłumaczenia jeśli chodzi nowe stanowiska( w przypadku ucywilnianych), wysokości mnożników! totalny chaos....... ucywilniany starszy ekspert ma niższy mnożnik niż ucywilniany starszy specjalista...... strata na kasie nawet 2000zł w przypadku ucywilnianych. Praktycznie każdy ucywilniany poza mundurem stracił kasę ........ a MB niejednokrotnie zapewniał,że nikt nie starci ,że wszystko będzie transparentne.... Propozycje mieli nie dostać tylko emeryci i TW...... a tacy to ok 1/5 z tych co nie otrzymali propozycji. Zapewnienia, zapewnienia, zapewnienia...... Państwo prawa i sprawiedliwości przeprowadziło kolejną "dobrą zmianę"......

Witam w mojej Izbie to byli Naczelnicy IC i UC oraz Z-ca Dyrektora i jeszcze ktoś przygotowywali strukturę i obsadę UC_S. Oczywistym jest że DIAS nie zna F-szy i nie mógł przygotowywać dla nich propozycji. Co ciekawe w piątek na Coryntii pokazał się komunikat, z którego wynika, że nie jest prawdą ,iż w Przemyślu jakieś osoby nie otrzymały propozycji itd. Poczytajcie sobie.:mad:
 
Jest też ciekawy trop do rozwiązania zagadki - brak na liście "pewniaków" np. z byłej kadry - idąc oczywiście logiką że na liście powinni być wszyscy odwołani z byłej kadry z jakimiś problemami
 
Ostatnia edycja:
Z dawnej przemyskiej jest też ciekawy wątek z pozostawieniem w mundurze kilku merytorycznych pod dowództwem "majora" od esks. Nie odpuszczajcie, ja nie zamierzam u siebie, gorzej że póki co jestem sam na "placu boju" a zacieranie tropów już się zaczęło, następny etap to zastraszanie pyskatych ale j****ć to.
 
to: niedobry
Zważ na to że kobieta której zdrobnieniem imienia jest Iga pochodzi z innego obozu, niż mężczyzna co ma ptaka w nazwisku. Może to jest algorytm? A co do kadr to w ostatnim czasie czytaj od początku 2017 najbardziej utajniona komórka. Gratuluje Paniom z kadr wszyscy wiemy komu to się opłaciło . Mogę tylko tyle powiedzieć bez interwencji innych FIRM nie ruszysz tematu.
 
Ponieważ jest to sprawa bardzo poważna bo dotyczy naszego przyszłego życia , proszę aby osoby posiadające wiedzę na temat składu tajnego zespołu i innych informacji związanych z jego pracami przekazały cała swoja wiedzę (najlepiej na priv).
Prawdopodobnie będzie złożone do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

W przemyskiej Izbie takie podejrzenie pada na izbowe związki zawodowe, ułożone z dyrekcją. Dowód: przewodnicząca zachowuje mundur, a z jej wydziału większość trafia do skarbówek. No, ciekawe dlaczego, co? Może ich zwyczajnie nie lubiła. Wystarczy za powód. Nawet bez srebrników :)
 
a znalezienie "zagubionej" propozycji w szufladzie...... a brak propozycji pomimo informacji że jest...??? bardzo dziwne to wszytsko
 
Nie lamentujcie na forum bo nic to nie da. Przemyśl to dno. Bierzcie się do roboty tak jak ja to zrobiłem. Im nas więcej tym lepiej. Powiadomcie prokuraturę, cba. Niektóre przemyskie propozycje to korupcja w czystej postaci. Winni niech za to odpowiedzą.
 
Nie lamentujcie na forum bo nic to nie da. Przemyśl to dno. Bierzcie się do roboty tak jak ja to zrobiłem. Im nas więcej tym lepiej. Powiadomcie prokuraturę, cba. Niektóre przemyskie propozycje to korupcja w czystej postaci. Winni niech za to odpowiedzą.
Popieram należy powiadomić odpowiednie instytucje o możliwości popełnienia przestępstwa. Niech sie przyjrzą
Nie ma nic do stracenia a winni i ich poplecznicy powinni być ukarani. Jak tego się nie zrobi już to sprawa sie rozlezie i o niej przestanie sie mówić Okazja do walki jest bo wielu skrzywdzono w różny bolesny sposób
 
Back
Do góry