• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Apel do Pracowników US i IAS

Panie Watcher
Szanuję Pański punkt widzenia, jednak muszę wnieść kilka uwag.
W pkt. 2 swojej wypowiedzi pisze Pan, jakby sugerował, że w SC są sami wolni strzelcy, a w US same samotne matki. W SC tak samo są n.in. matki, ojcowie. Pod tym względem sądzę, że SC nie różni się od wszelkich instytucji w naszym kraju. Prawda jest taka, że SC w czerwcu ub. roku SC miała inne priorytety, a US inne. My wiedzieliśmy co mamy do stracenia, zaś dla przynajmniej części z Was reforma KAS już tak wielkim zagrożeniem nie była (czasem wręcz odwrotnie - jawiła się jako szansa na podwyżki). Nasze środowisko wspierane kuriozalnymi wypowiedziami SSC miało w dużym stopniu świadomość, jak będzie się miała rzeczywistość do pięknych medialnych zapowiedzi. Nam się SSC nie przypodchlebiał, czym nas paradoksalnie wspierał, Wam przeciwnie.
Nie winię Waszego środowiska. Ot, takie są realia, że im większe zagrożenie, tym ludzie się bardziej spinają, im mniejsze tym mniej.
Do tego dochodzi kwestia zorganizowania danej grupy. My się systematycznie skupiamy w jedną zwartą siłę. Mamy swojego guru, do którego pisze Pan ze naiwny, a który zrobił wiele rzeczy, które wydawały się niemożliwymi.

Nie będzie przekłamaniem, jeśli napiszę, że Pana wypowiedź to wypowiedź człowieka zrezygnowanego. Nie oceniam tego, ale nie musi Pan zachęcać do rezygnacji z walki innych, bo to zachęta do akceptacji gorszej przyszłości. Jeśli ktoś pragnie innych do czegoś nakłaniać to powinien mieć pozytywną wizję, a nie negatywną. Może Pan napisać że, przecież nakłania do lepszego poprzez sugerowania szukania czegoś lepszego poza KAS. I są takie osoby. Ale nie wszyscy chcą iść tą drogą, bo są długimi latami stażu związani z pracą i chcą lepszego tutaj i mają do tego prawo.

Tak w ogóle wszelkie dyskusje na forum w rodzaju My-SC, Wy-US przypomina mi bitwy dzielnicowe dzieci z ulicy "X" i "Y". Te bitwy szkodzą nam w każdorazowym przypadku, na zasadzie: "gdzie dwóch się bije..." Ja szanuję ludzi z SC i szanuję ludzi z US. Wszyscy jesteśmy tacy sami, tylko znajdujemy się w różnej sytuacji, uwarunkowaniach, inaczej jesteśmy manipulowani i zorganizowani. My zorganizowani byliśmy lepiej, ale nic nie stoi na przeszkodzie (poza brakiem wiary), by US się też - najlepiej z nami - zorganizowały. A dlaczego z nami? Bo na czele naszego związku stoi człowiek godny zaufania, niesprzedajny, wyważony, oddany, mądry, uparty i skuteczny, co potwierdzają wszelkie dotyczące go fakty.
 
Ostatnia edycja:
Dlatego ja jako skarbowiec przystąpiłem jakiś czas temu do ZZ Celnicy PL. To jeden z niewielu związków zawodowych nieumoczony w partyjne koterie i układy. Na Ludwińskiego, ostatnio mocno zaangażowanego w pracę komisji sejmowej i pobierajacego za to sowite honorarium, nie ma co liczyć!
Obecnie szare eminencje "Solidarnosci" skarbowców zajmują się lobbowaniem i obsadzaniem KAS swoimi ludźmi. Przykład - IAS w Katowicach.
 
Ostatnia edycja:
Dlatego ja jako skarbowiec przystąpiłem jakiś czas temu do ZZ Celnicy PL. To jeden z niewielu związków zawodowych nieumoczony w partyjne koterie i układy. Na Ludwińskiego, ostatnio mocno zaangażowanego w pracę komisji sejmowej i pobierajacego za to sowite honorarium, nie ma co liczyć!
Obecnie "Solidarność" skarbowców zajmuje się obsadzaniem KAS swoimi ludźmi. Przykład - IAS w Katowicach.

Uwierz mi że podjąłeś bardżo dobrą decyzję. Pozdrawiam.
 
Uważam, że jest to błędna droga bratać sie ze skarbowcami, oni maja inne cele i my mamy inne. Zresztą wystarczy tylko spojrzeć na ilość członków naszego związku, ta ilość minimalnie wzrosła po stworzeniu kasu to znaczy, że skarbowcy nie są zainteresowani połączeniem sił w walce z banasiem i tą głupotą która nas ogarnia w kasie. Myślę, że proszenie skarbowców żeby nas poparli i wstępowali do Celników jest bez sensu i szkoda na to czasu. Lepiej niech każdy zajmie się swoimi sprawami, dla nas są to emki, ucywilnienie na siłę, wyrzucanie niezgodne z prawem funkcjonariuszy ze służby, zabieranie pieniędzy funkcjonariuszom i na tym lepiej sie skupmy o co bardzo proszę Sławka a nie na sprawach nam obcych i nas niedotyczących. Skarbowcy obwiniają nas za swoje marne zarobki a czy to jest nasza wina, że wsadzili nas do jednego wora, my nie prosiliśmy się do tego kasu, dla nas lepiej byłoby gdyby dalej istniała Służba Celna i nie byłoby tych wszystkich głupot, tej całej niesprawiedliwości. Zresztą wystarczy poczytać na skarbowcach pl co oni piszą o celnikach i jaki mają do nas stosunek.
 
Panie Mark

Odpisał już ci Sławek więc nie rozwlekając tematu przypomnę Ci że w roku 2003 przyszli do nas Pana koledzy z SZNP.
Czy ich też poinformowałbyś mówiąc że powinni wylecieć z pracy bo doszło do przeobrażeń pracodawcy.

To nie są żadni jego koledzy. Mark to ludek z AP z mentalnością typowego DIASa. Czyli kontroli skarbowej nienawidzi tak samo jak Służby Celnej, a może nawet bardziej.
 
Sądzę Stefan123, że Twoje myślenie w omawianym względzie jest niedzisiejsze. SC już nie ma. Jest KAS i niestety długo będzie. Owszem, walczymy o nasze słuszne sprawy związane z dawną SC, ale nie musimy przy tym utrzymywać dawnych podziałów na SC i US. Jesteśmy w jednym KAS i utrzymywanie podziałów ułatwia poróżnienie nas i utrudnia osiągnięcie stawianych sobie celów. My w ramach dawnej SC też mamy różne problemy, jedni z ucywilnieniem, jedni ze zwolnieniem, inni z emkami, a jednak wszystkim zajmuje się jeden związek. I nic nie stoi na przeszkodzie, by się kiedyś zajął problemami skarbowców
Zresztą jeśli Sławek twierdzi że trzeba, to trzeba. Co my mamy w porównaniu ze Sławkiem za pojęcie o organizowaniu spraw związkowych?
Jest coś takiego jak efekt śnieżnej kuli. Jeśli ktoś pragnie, żeby skarbowcy w odpowiedzi na nasz apel gremialnie się zapisywali, to oczywiście będzie rozczarowany. A co oni o celnicy.pl tak naprawdę wiedzą? Wiedzą nieliczni. Powolutku, powolutku od pierwszych się zacznie, a potem to już będzie siła, z którą trzeba się będzie liczyć, jestem o tym przekonany bo skarbowcy nie mają porządnej alternatywy. Ludzie tak mają, że patrzą najpierw na innych i dopiero wtedy podejmują decyzje.
A jeśli się Stefan123 przejmujesz tym co czytasz na skarbowcy.pl to może znaczy, że jesteś manipulowalny?. Jak ktoś kichnie, uważasz, że cały świat jest zakatarzony? Nie słyszałeś o trollach, kretach, itp.? Sławek się nie przejmuje i prze do przodu.
 
Ostatnia edycja:
Bardzo się cieszę, że pracownicy KAS z byłej AP odpowiadają na mój APEL.
(...)
Apeluję raz jeszcze do skarbowców. Nie ulegajcie propagandzie MF i wspólnie upomnijmy się o należne nam podwyżki.
Panie Przewodniczący, napisałem swoją opinię ... bez inwektyw i zawziętości.
--Nie jestem propagandzistą z MF a pracownikiem US z prowincji.
--Kiedy pojawiła się ta informacja o średniej w AP i gdzie miałem ponosić to larum - to nie wiem ...
--Równanie w dół to nie mój postulat(!) a moja prognoza nt. co się wydarzy na jesieni.
Do innych epitetów, jakimi mnie okraszono, odnosił się nie będę. Czy to ja napisałem 'bzdury' - czas pokaże.
Przykład wynagrodzenia pracownika VATu z US bzdurą nie jest. Może zaznajomcie się Państwo z konkretami dotyczącymi IS/US skoro publikujecie ten APEL. Łatwiej wówczas dyskutować, jak rozumie się sytuację rozmówcy.

A co oni o celnicy.pl tak naprawdę wiedzą? Wiedzą nieliczni. Powolutku, powolutku od pierwszych się zacznie, a potem to już będzie siła, z którą trzeba się będzie liczyć, jestem o tym przekonany bo skarbowcy nie mają porządnej alternatywy. [
Takich jak ty @Zwiastun jest niewielu ... i długo będziemy jeszcze warczeć na siebie. Szacun za Twoją postawę. Sorry ale nie odpowiem na posta bo spadam stąd - szkoda nerwów.

Panie Przewodniczący, dziękuję za odpowiedzi i komentarze.
Nie znam Pana ale "współdziałacze" z SC powodują, że apel puki co u mnie trafia w próżnię. Nie będę zamieniać zajadłych Skarbowców_pl na podobny skład zawziętych i nietolerancyjnych Celników_pl.
Można skasować moje konto.
 
........
Panie Przewodniczący, dziękuję za odpowiedzi i komentarze.
Nie znam Pana ale "współdziałacze" z SC powodują, że apel puki co u mnie trafia w próżnię. Nie będę zamieniać zajadłych Skarbowców_pl na podobny skład zawziętych i nietolerancyjnych Celników_pl.
Można skasować moje konto.

Raczej nikt nie będzie tęsknił, w wolnym czasie przypomnij sobie zasady ortografii bo bije po ślepiach a taki umny.

Spodziewaj się tego szybciej niż zysku kosztem innych:

pracownik-do-szefa-chcialbym-sie-zrelaksowac-a-pan-chce-zebym-jeszcze-w-niedziele-pracowal-w-wee.jpg
 
Raczej nikt nie będzie tęsknił, w wolnym czasie przypomnij sobie zasady ortografii bo bije po ślepiach a taki umny.

Spodziewaj się tego szybciej niż zysku kosztem innych:

Pokaż załącznik: 4939


Francis. Czy to na pewno było potrzebne? Sączyć jad to nie sztuka. To nie są tory wytyczane przez Sławka, który też krytykuje, ale wtedy gdy zachodzi uzasadniona potrzeba i czyni to kulturalnie.
Zwróć uwagę na treść zdania, w którym przyczepiłeś się ortografii cyt.: znam Pana ale "współdziałacze" z SC powodują, że apel puki co u mnie trafia w próżnię.". Tam jest zawarta całkiem cenna uwaga. Jeśli ją umiejętnie wykorzystamy, to może apel Sławka przyniesie efekt? A chyba o to nam chodzi, no nie? Czy może mamy jednak gdzieś, by apel Sławka odniósł sukces? Wspieramy naszego Przewodniczącego jak on nas, czy nie?
 
Przepraszam, ale ...

Kto ma okazję (a jeszcze tego nie zrobił) niech szuka pracy poza naszymi służbami bo tu lepiej Wam nie będzie.

.

nie ma czegoś takiego jak "nasze służby"

pod mf służba jest tylko jedna - wcześniej Służba Celna, teraz Służba Celno - Skarbowa

ani uks ani is czy us służbą nie był, nie jest i nie będzie

to są fakty a nie spekulacje czy życzenia

i jeśli ktokolwiek potrzebuje twojego pouczenia, to nie Sławek, ale wasz tomek

powtórzę - w świetle takich dysproporcji w zarobkach - chociaż też nie zawsze - znam celników którym zaproponowano 1,45, wielu 1,54 i 1,60 - skarbowcy powinni rozważyć założenie bardziej od solidarności dynamicznego i prężnego zz, ewentualnie przystąpić do celników.pl

gdzie jest lider solidarności skarbowej i jakie ma obrywki, a gdzie jest Sławek?

dlaczego tak?

bo ze Sławkiem łatwiej się ułożyć?

czy odwrotnie?
 
Francis. Czy celowo wkleiłeś cytat watchera tj. "Można skasować moje konto" w moje wypowiedzi, czy przez pomyłkę? Ja skasowania mojego konta się nie domagam. To dość istotna sprawa, bo gdyby celowo to już byłaby manipulacja, którą powinienem zgłosić adminowi. Jeśli przez pomyłkę, to nie ma sprawy.
A co do wspierania naszego Przewodniczącego, to chyba nie o taki styl mu chodzi jak Twój wpis do watchera. Nie zauważyłem szyderstw w żadnych wypowiedziach Sławka.
 
Czytam, czytam i czytam...

Uważam, że jest to błędna droga bratać sie ze skarbowcami, oni maja inne cele i my mamy inne.
Zresztą wystarczy poczytać na skarbowcach pl co oni piszą o celnikach i jaki mają do nas stosunek.

A jeśli się Stefan123 przejmujesz tym co czytasz na skarbowcy.pl to może znaczy, że jesteś manipulowalny?. Jak ktoś kichnie, uważasz, że cały świat jest zakatarzony? Nie słyszałeś o trollach, kretach, itp.? Sławek się nie przejmuje i prze do przodu.

Panie Przewodniczący, napisałem swoją opinię ... bez inwektyw i zawziętości.
Nie będę zamieniać zajadłych Skarbowców_pl na podobny skład zawziętych i nietolerancyjnych Celników_pl.
Można skasować moje konto.

Raczej nikt nie będzie tęsknił, w wolnym czasie przypomnij sobie zasady ortografii bo bije po ślepiach a taki umny.

Francis. Czy to na pewno było potrzebne? Sączyć jad to nie sztuka.
Zwróć uwagę na treść zdania, w którym przyczepiłeś się ortografii.
Tam jest zawarta całkiem cenna uwaga.

jeśli ktokolwiek potrzebuje twojego pouczenia, to nie Sławek, ale wasz tomek
gdzie jest lider solidarności skarbowej i jakie ma obrywki, a gdzie jest Sławek?

Bolo jedziesz po bandzie.....ale .......szacun!

Apostoł_Mateusz napisał:
A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz?
Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim?
Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego.
(Mat. 7:3–5)
 
Ostatnia edycja:
Zapomniałem: Proszę Ciebie Francis o wyedytowanie postu i korektę wpisu. Bo jak wspomniałem wyżej: Nie prosiłem o wykasowanie konta. To pisał watcher.
 
Francis. Czy celowo wkleiłeś cytat watchera tj. "Można skasować moje konto" w moje wypowiedzi, czy przez pomyłkę? Ja skasowania mojego konta się nie domagam. To dość istotna sprawa, bo gdyby celowo to już byłaby manipulacja, którą powinienem zgłosić adminowi. Jeśli przez pomyłkę, to nie ma sprawy.

Tak przez pomyłkę - usunąłem, przepraszam.

A co do wspierania naszego Przewodniczącego, to chyba nie o taki styl mu chodzi jak Twój wpis do watchera. Nie zauważyłem szyderstw w żadnych wypowiedziach Sławka.

Mam prawo uważać po swojemu.
 
Zapomniałem: Proszę Ciebie Francis o wyedytowanie postu i korektę wpisu. Bo jak wspomniałem wyżej: Nie prosiłem o wykasowanie konta. To pisał watcher.

spoko spoko

przy multicytatach wyświetlanie wariuje

przypisuje złych autorów cytowanych postów

też to przerabiałem

z powodu deklaracji prawdziwej czy przypisanej nikt ci konta nie usunie - to nie to forum :)

zdarzyły się ze cztery takie przypadki, ale to byli wyjątkowo agresywni ludzie, których napastliwości nie ostudziły apele i czasowe bany

spoko
 
Dziękuję Francis za korektę. I sorki, bo mogłem od razu po prostu grzecznie o nią poprosić. Ale człowiek nauczony jest podejrzliwości.
A do KASowiec: No cóż, niełatwo jest się zbliżyć do doskonałości. Ale, warte przemyślenia:)
 
Back
Do góry