• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Apel do Pracowników US i IAS

Panie Sławku. Potwierdzam mi osobiście znany przypadek kiedy działacz związkowy pracując w dziale egzekucji administracyjne US miewał na PIT-11 więcej niż Dyrektor i Główny Księgowy Izby razem wzięci. I ten Pan wypowiada się o dysproporcjach płacowych ... Parodia ..
 
Ostatnia edycja:
Chciałbym tylko zwrócić uwagę że bycie funkcjonariuszem to nie jest prawo nabyte i dożywotnie, tak jak ludzie sami mogli odchodzić i rezygnować z pracy i statusu funkcjonariusza zmieniając ścieżkę kariery tak samo pracodawca czy tez w tym wypadku państwo może zrezygnować i rozwiązać dany związek! To jest poronione by były takie precedensy które są praktykowane z ucywilniony funkcjonariuszami i miały miejsce! Bo normalnie na rynku pracy takie sytuacje nie maja prawa bytu!

Co to powrót do szlachectwa, dziedziczenia tytułów? Rozumiem że po nieraz 20 czy 30 latach pracy to jest nie do pomyślenia taka zawierucha, ale większość społeczeństwa musi żyć w takich realiach, bo nie ma czegoś takiego jak gwarancja zatrudnienia, czy poborów! Z prawa jest tylko zagwarantowane wynagrodzenie za prace i tu dochodzimy do ucywilnionych funkcjonariuszy, prawda jest taka że oni po prostu powinni zostać zwolnieni, z jakąś sensowną odprawa ale zwolnieni! Zwyczajnie! Tak jak dotyczy to 99,9% społeczeństwa jeśli zakład, miejsce pracy ulega przeobrażeniu i nie ma miejsca w strukturach dla byłych pracowników, a nie stawać na rzęsach i doprowadzać to tak rażących i niezgodnych z prawem sytuacji. Ewentualnie mogli dostać propozycje jak każdy pracownik AP do wykonywania naszej pracy za wynagrodzenie jakie jest w tym względzie przyjęte. Nie dość że w AP mieliśmy patologie z kominami, kumoterstwem, kolesiostwem, to mamy teraz uprzywilejowaną grupę która wykonując czynności wykonywane w US za znacznie większe pobory, jeszcze narzeka! Dla mnie nie jest wytłumaczeniem ze taka osoba straciła mundur, sorry ja tą pracę wykonywałem bez munduru za znacznie mniejsze pieniądze, może ponarzekałem, ale wykonywałem ją z jaką taką dumą, z dobrze wykonanej pracy, mimo sabotowania pracy przez odgórne głupie wytyczne, bezproduktywnymi raportami, statystykami, tabelkami.

Proszę mi tu nie ściemniać o walce o wyrównania do góry dla pracowników AP, bo to trzeba nie mieć pomyślunku by w to uwierzyć. U was(SC) ta średnia płaca ~5700 jest rozłożona płasko, czyli można powiedzieć równomiernie, u nas 75% ma minimum a 25%(powiedzmy managment i uprzywilejowane jednostki) kilka razy więcej! Nie ma szans by circe 33000(z 45000) dawnych pracowników AP zapewnić gigantyczny wzrost poborów by wyrównać do poziomu dawnej SC. A z odpowiedzi z zapytań publicznych widać, ze mikro ułamek dawnych pracowników SC zaczyna od poziomu 1,61 a większość ma odczuwalnie więcej. Takie podawane 3200 netto to bajońska suma gdy 3/4 pracowników nawet z wysługa 20 lat ma może ok 2600 netto I wmawianie że to jest realne w dwuletnim programie to okazywanie braku szacunku naszej inteligencji. To nie będzie realne i przez 10 lat jak będzie się działo tak jak teraz ze nie będą tylko uprzywilejowane jednostki ale całe grupy!

Prawda jest taka, mimo dosyć surowemu wydźwiękowi, ucywilnieni pracownicy SC powinni zostać zwolnieni albo zatrudnieni na warunkach AP a zaoszczędzone środki powinny zostać właśnie rozłożone na poprawę wynagrodzeń wszystkich pracowników(AP i dawnych SC). Krzykniecie niesprawiedliwe, naszym kosztem, ale po prawdziwe, na rynku pracy dotyczącym ogółu społeczeństwa w takim przypadku jak rozwiązanie zakładu, przeobrażenie, wylecielibyście na bruk!

Co jest waszym zdaniem bardziej sprawiedliwe? Wolelibyście zostać zwolnieni? Ale na pewno nie jest sprawiedliwe tworzenie "szlacheckich grup pracowniczych"!
 
Panie Mark, jak widać na załączonym wyżej przykładzie kompletnie nie masz pojęcia o statusie funkcjonariusza (tak Służby Celno-Skarbowej, jak i pozostałych formacji), więc pomińmy dyskusję o zwolnieniach, ucywilnieniach, itp.

Natomiast:
Nie ma szans by circe 33000(z 45000) dawnych pracowników AP zapewnić gigantyczny wzrost poborów by wyrównać do poziomu dawnej SC
Dlaczego nie ? Średnia, to średnia. Obojętnie, czy jest spłaszczona tak, jak twierdzisz w SCS, czy nie, jak w US. Obniżając Waszej (a może już naszej wspólnej, co?) wierchuszce do realnych poziomów można bez problemów budżetowych uśrednić wynagrodzenia bardziej płasko. Problemy personalne, to już inna sprawa.
 
Pan Mark to ewidentny przykład stłamszonego skarbowca. Coś tam powie, coś poburczy i na tym koniec. Nic nie zrobi, ale poczeka na 1,5 zł, które może mu skapnie, jak obniżą pensje byłym celnikom. Na szczęście to głos wyobcowany. Skarbowcy rozumieją, że aby coś uzyskać, trzeba stanąć w szranki z MF. My oczywiście róbmy swoje, walczmy o to co nam należne, nie czekając, aż krzywdząc innych dadzą nam 1,5.
 
Przeklejone ze Skarbowcy.pl

6) tabela obrazująca mnożniki pracowników wywodzących się z dawnej Służby Celnej a obecnie zatrudnionych w urzędach skarbowych woj. zachodniopomorskiego, na takich samych stanowiskach - przedstawia się następująco:

Stanowisko służbowe
Mnożnik pracownika dawnej Służby Celnej (SC) od - do
Mnożnik pracownika urzędu skarbowego (US) od - do
ekspert skarbowy
2,727 -3,171 SC
1,610-2,350 US
kierownik działu
3,220-3,394 SC
2,100-2,585 US
kierownik referatu
2,918 SC
2,000 - 2,505 US
kontroler skarbowy
1,907-2,560 SC
1,610 US
specjalista
1,627 SC
1,610-1,900 US
starszy kontroler skarbowy
1,707-2,885 SC
1,610-2,295 US

Z up. Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie
Małgorzata Brzoza Kierownik Referatu Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej
 
Chciałbym tylko zwrócić uwagę że bycie funkcjonariuszem to nie jest prawo nabyte i dożywotnie, tak jak ludzie sami mogli odchodzić i rezygnować z pracy i statusu funkcjonariusza zmieniając ścieżkę kariery tak samo pracodawca czy tez w tym wypadku państwo może zrezygnować i rozwiązać dany związek! To jest poronione by były takie precedensy które są praktykowane z ucywilniony funkcjonariuszami i miały miejsce! Bo normalnie na rynku pracy takie sytuacje nie maja prawa bytu!

Co to powrót do szlachectwa, dziedziczenia tytułów? Rozumiem że po nieraz 20 czy 30 latach pracy to jest nie do pomyślenia taka zawierucha, ale większość społeczeństwa musi żyć w takich realiach, bo nie ma czegoś takiego jak gwarancja zatrudnienia, czy poborów! Z prawa jest tylko zagwarantowane wynagrodzenie za prace i tu dochodzimy do ucywilnionych funkcjonariuszy, prawda jest taka że oni po prostu powinni zostać zwolnieni, z jakąś sensowną odprawa ale zwolnieni! Zwyczajnie! Tak jak dotyczy to 99,9% społeczeństwa jeśli zakład, miejsce pracy ulega przeobrażeniu i nie ma miejsca w strukturach dla byłych pracowników, a nie stawać na rzęsach i doprowadzać to tak rażących i niezgodnych z prawem sytuacji. Ewentualnie mogli dostać propozycje jak każdy pracownik AP do wykonywania naszej pracy za wynagrodzenie jakie jest w tym względzie przyjęte. Nie dość że w AP mieliśmy patologie z kominami, kumoterstwem, kolesiostwem, to mamy teraz uprzywilejowaną grupę która wykonując czynności wykonywane w US za znacznie większe pobory, jeszcze narzeka! Dla mnie nie jest wytłumaczeniem ze taka osoba straciła mundur, sorry ja tą pracę wykonywałem bez munduru za znacznie mniejsze pieniądze, może ponarzekałem, ale wykonywałem ją z jaką taką dumą, z dobrze wykonanej pracy, mimo sabotowania pracy przez odgórne głupie wytyczne, bezproduktywnymi raportami, statystykami, tabelkami.

Proszę mi tu nie ściemniać o walce o wyrównania do góry dla pracowników AP, bo to trzeba nie mieć pomyślunku by w to uwierzyć. U was(SC) ta średnia płaca ~5700 jest rozłożona płasko, czyli można powiedzieć równomiernie, u nas 75% ma minimum a 25%(powiedzmy managment i uprzywilejowane jednostki) kilka razy więcej! Nie ma szans by circe 33000(z 45000) dawnych pracowników AP zapewnić gigantyczny wzrost poborów by wyrównać do poziomu dawnej SC. A z odpowiedzi z zapytań publicznych widać, ze mikro ułamek dawnych pracowników SC zaczyna od poziomu 1,61 a większość ma odczuwalnie więcej. Takie podawane 3200 netto to bajońska suma gdy 3/4 pracowników nawet z wysługa 20 lat ma może ok 2600 netto I wmawianie że to jest realne w dwuletnim programie to okazywanie braku szacunku naszej inteligencji. To nie będzie realne i przez 10 lat jak będzie się działo tak jak teraz ze nie będą tylko uprzywilejowane jednostki ale całe grupy!

Prawda jest taka, mimo dosyć surowemu wydźwiękowi, ucywilnieni pracownicy SC powinni zostać zwolnieni albo zatrudnieni na warunkach AP a zaoszczędzone środki powinny zostać właśnie rozłożone na poprawę wynagrodzeń wszystkich pracowników(AP i dawnych SC). Krzykniecie niesprawiedliwe, naszym kosztem, ale po prawdziwe, na rynku pracy dotyczącym ogółu społeczeństwa w takim przypadku jak rozwiązanie zakładu, przeobrażenie, wylecielibyście na bruk!

Co jest waszym zdaniem bardziej sprawiedliwe? Wolelibyście zostać zwolnieni? Ale na pewno nie jest sprawiedliwe tworzenie "szlacheckich grup pracowniczych"!


łapka w dół

nie lubię...
 
6) tabela obrazująca mnożniki pracowników wywodzących się z dawnej Służby Celnej a obecnie zatrudnionych w urzędach skarbowych woj. zachodniopomorskiego, na takich samych stanowiskach - przedstawia się następująco:

Stanowisko służbowe
Mnożnik pracownika dawnej Służby Celnej (SC) od - do
Mnożnik pracownika urzędu skarbowego (US) od - do
ekspert skarbowy
2,727 -3,171 SC
1,610-2,350 US
kierownik działu
3,220-3,394 SC
2,100-2,585 US
kierownik referatu
2,918 SC
2,000 - 2,505 US
kontroler skarbowy
1,907-2,560 SC
1,610 US
specjalista
1,627 SC
1,610-1,900 US
starszy kontroler skarbowy
1,707-2,885 SC
1,610-2,295 US

Z up. Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie
Małgorzata Brzoza Kierownik Referatu Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej


myślę, że skarbowcy powinni dobrze się zastanowić nad powołaniem do życia zz który realnie zadbałby o ich interesy

i podwyżki

albo powinni rozważyć przystąpienie do celników.pl

naszego lidera wywalają, lidera solidarności w skarbówce nagradzają fuszkami eksperckimi w komisji smoleńskiej

ciekawe, z którym z tych liderów się dogadują, a który nie daje się złapać i owinąć wokół palca?

który z nich pozostaje od nich niezależny?

hm...
 
Chciałbym tylko zwrócić uwagę ....(ciach)
Co jest waszym zdaniem bardziej sprawiedliwe? Wolelibyście zostać zwolnieni? Ale na pewno nie jest sprawiedliwe tworzenie "szlacheckich grup pracowniczych"!
niektorzy-powinni-wziac-gleboki-oddech-i-wstrzymac-go-na-20-minut.jpg
minimum dwa razy pod rząd.........
 
6) tabela obrazująca mnożniki pracowników wywodzących się z dawnej Służby Celnej a obecnie zatrudnionych w urzędach skarbowych woj. zachodniopomorskiego, na takich samych stanowiskach - przedstawia się następująco:

Stanowisko służbowe
Mnożnik pracownika dawnej Służby Celnej (SC) od - do
Mnożnik pracownika urzędu skarbowego (US) od - do
ekspert skarbowy
2,727 -3,171 SC
1,610-2,350 US
kierownik działu
3,220-3,394 SC
2,100-2,585 US
kierownik referatu
2,918 SC
2,000 - 2,505 US
kontroler skarbowy
1,907-2,560 SC
1,610 US
specjalista
1,627 SC
1,610-1,900 US
starszy kontroler skarbowy
1,707-2,885 SC
1,610-2,295 US

Z up. Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie
Małgorzata Brzoza Kierownik Referatu Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej

Z tej tabeli wynika jedna skandaliczna dyskryminacja: specjalista z SC mnożnik 1,627, a z US nawet 1,9.
A na poważnie ciekawa będzie jedna statystyka, której do tej pory nie podali - osoby, które nie przyjęły propozycji. Biorąc pod uwagę, że skarbowców było 3x więcej, a do tego te różnice w zarobkach, propozycje powinno odrzucić co najmniej z 5x więcej skarbowców, niż celników. U nas więcej słychać o celnikach, którzy nie przyjęli, ale może to wynika z kręgu znajomych od których dochodzą informacje. Żeby nie okazało się, że więcej celników odrzuciło mnożnik 2,5, niż skarbowców 1,61. Wtedy będzie trochę bardziej wiadomo skąd się wzięły te dysproporcje w zarobkach. Przez połączenie skarbowcy dostali gotowe argumenty do ręki. Lata zaniedbań władzy i własnej bierności nadrabiają jednym: bo celnicy mają lepiej. I żeby nie było, dzisiaj jest to argument trafiony.
 
Chciałbym tylko zwrócić uwagę że bycie funkcjonariuszem to nie jest prawo nabyte i dożywotnie, tak jak ludzie sami mogli odchodzić i rezygnować z pracy i statusu funkcjonariusza zmieniając ścieżkę kariery tak samo pracodawca czy tez w tym wypadku państwo może zrezygnować i rozwiązać dany związek! .......

Co jest waszym zdaniem bardziej sprawiedliwe? Wolelibyście zostać zwolnieni? Ale na pewno nie jest sprawiedliwe tworzenie "szlacheckich grup pracowniczych"!

@Mark wkładasz kij w mrowisko, tylko po to, aby skłócać ludzi pracujących razem w KAS. Nic tym więcej nie osiągniesz, chyba, że tylko o to Ci chodzi i to jest Twój cel. Karty zostały rozdane i nie Ty [?] je rozdawałeś!?! W ten sposób płac nie zmienisz. Czym zawinili ci celnicy, że się ich czepiasz?
 
Ostatnia edycja:
Z tej tabeli wynika jedna skandaliczna dyskryminacja: specjalista z SC mnożnik 1,627, a z US nawet 1,9.
A na poważnie ciekawa będzie jedna statystyka, której do tej pory nie podali - osoby, które nie przyjęły propozycji. Biorąc pod uwagę, że skarbowców było 3x więcej, a do tego te różnice w zarobkach, propozycje powinno odrzucić co najmniej z 5x więcej skarbowców, niż celników. U nas więcej słychać o celnikach, którzy nie przyjęli, ale może to wynika z kręgu znajomych od których dochodzą informacje. Żeby nie okazało się, że więcej celników odrzuciło mnożnik 2,5, niż skarbowców 1,61. Wtedy będzie trochę bardziej wiadomo skąd się wzięły te dysproporcje w zarobkach. Przez połączenie skarbowcy dostali gotowe argumenty do ręki. Lata zaniedbań władzy i własnej bierności nadrabiają jednym: bo celnicy mają lepiej. I żeby nie było, dzisiaj jest to argument trafiony.


ale np. w ias olsztyn wiem, że są spece którym zaproponowano nawet 1,45

wielu dostało 1,54, 1,60

gdzie te 3048 banasia?

w sierpniu podwyżka do 3048 dla tych, co nawet po kilkunastu latach byli specami, do najwyższej dla speca, a teraz dla nich cięcie

ale już ci, którzy razem z tymi specami robią TO SAMO, ale mieli młodszego eksperta i najniższe mnożniki - bez zmian

równość, sprawiedliwość i nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobisz?

tfu...
 
ale np. w ias olsztyn wiem, że są spece którym zaproponowano nawet 1,45

wielu dostało 1,54, 1,60

gdzie te 3048 banasia?

Gdy pisałem, że te magiczne 3048 zł, to ma być zasadnicze+dodatek za stopień, to pojawiały się głosy zwątpienia, że to niemożliwe. A jednak, niestety wyszło na moje...
 
Odpowiadając na post użytkownika Mark napiszę tylko, że jest Ci obcy zupełnie temat orzecznictwa dot. trwałości stosunku administracyjnoprawnego. A skoro tak, to nie będę więcej pisał.
Napiszę tylko, że uważam, iż MF przegra z nami, bo brak propozycji to jest zwolnienie ze służby, tak samo zresztą ucywilnienie, a zwolnienie ze służby zgodnie z ustawą KAS wymaga decyzji administracyjnej. Koniec kropka i damy radę.

Co do uposażeń to w odniesieniu do wywodów Marka odpowiem kolejnym apelem do wszystkich skarbowców.

Przyłączcie się do ZZ Celnicy PL i walczmy razem, a zobaczycie, że będą wtedy prawdziwe podwyżki.

Szef KAS stracił wiarygodność, bo obiecywał na wejście KAS.
Wasze ZZ "walczyły" dekadami i wywalczyły rzeczywiście, ale tylko dla siebie, jak widać po wpisie Mirekk83.

Jeżeli staniemy razem przeciwko MF, to zobaczycie szybko co to znaczy podwyżka płac. Celnicy już to przerabiali i wywalczyli sobie w poprzednich latach podwyżki, stąd ta różnica w przeciętnych uposażeniach kilkaset złotych.

Znamy się na tym i wiemy jak to zrobić, ale musimy iść razem. Sami nie wywalczymy dla całego KAS podwyżek. Razem z pewnością.
 
Gdy pisałem, że te magiczne 3048 zł, to ma być zasadnicze+dodatek za stopień, to pojawiały się głosy zwątpienia, że to niemożliwe. A jednak, niestety wyszło na moje...


dziwię się, że masz powody do zadowolenia

https://celnicy.pl/showthread.php/12562-Podwyżki/page14, post #552

"
wystarczy cofnąć się o 1 (JEDNĄ) stronę !!!

dobrze rozumiesz - według porozumienia dic olsztyn ze zz miało być wyrównanie, ale teraz dic twierdzi że skoro rozp będzie zmienione w lipcu to brak jest podstawy prawnej na wyrównanie od stycznia !!! dla wyższych grup taką podstawę widzi:

snujcie teorie spiskowe, taa - zz knują z dicem

bzdury
jak w pn wróciłem do roboty to wśród 200 maili był ten od zz z protokołem spotkania zz i dic 18.06.2016 środków przyznanych ic olsztyn - czy zostały faktycznie przelane - tego nie wiem

ustalono zasady i kwoty roczne i mies z zabezpieczonym dod stażowym

nie pamiętam daty tego maila

jak ktoś go nie dostał to niech się upomni u zz

jednym z punktów były podwyżki w grupach od st speca w górę o jedną grupę zaszeregowania - wnioski w tej sprawie podobno należało składać do pn włącznie - zapytajcie swoich kierowników

innym była podwyżka dodatków za stopień - inne dla aplikantów inne dla pozostałych - dziwne ale mi wpłynęło wyrównania nie 806 tylko 790 - inne podatki w ic olsztyn?

kolejnym była podwyżka dla mł speców do najwyższego mnożnika - a potem awans w stanowisku i podwyżka do 3048, dla speców od razu do 3048 - ale w tym punkcie czekają na zmianę rozp



w ic olsztyn młspec po zmianie rozp otrzyma maks grupę dla mł speców - chyba coś ok 2649, potem nabór dla wszystkich na specjalistę i wtedy awans w grupach do 3048 "

było porozumienie z dic na 3048 ZASADNICZEJ, a dias ma to w ...

i tak obietnice banasia odchodzą w niebyt po niecałym roku
 
Wiadomo, że
- 5.709,59 zł brutto to przeciętne miesięczne uposażenie funkcjonariuszy byłej Służby Celnej w 2016r (wraz dodatkami)
- 5.157,00 zł brutto to przeciętne miesięczne wynagrodzenie pracowników urzędów skarbowych w 2016r (wraz z dodatkami)
(...)
To jest Nasz cel. Jeżeli ulegniemy jątrzeniu Min. M.Banasia i niektórych ZZ, które są z MF w komitywie, to ani byli celnicy, ani skarbowcy nie będą zadowoleni i wyjdziemy wszyscy na tym jak Zabłocki na mydle.
Przepraszam, ale ...
resztki mojej inteligencji (te co zostały po 25 latach pracy) zostały wystawione na trudną próbę. Ale po kolei ...

Panie Przewodniczący, wystosował Pan apel do mnie - to ja na niego odpowiadam.

1. Panie Przewodniczący, apel z mottem "Wiadomo, że ... " to Pan możesz sobie ...
Jeśli zaczynasz Pan od porównań średniej arytmetycznej to ja Pana apelowi powodzenia nie wróżę.
Debilna akcja kierownictwa zarządzającego(?!) KAS, która spowodowała, że aktualnie w moim US osoba, która pisze decyzje "na mafię VAT"( i czasem zastępuje kierownika działu postępowań) ma wynagrodzenie o ... 50 zł brutto więcej niż wynika ze wskaźnika: 1,61. Ten przykład pokazuje [gdzie] z uposażeniem są pracownicy (specjaliści!) z US w stosunku do uposażenia dawnej SC czy UKS.

2. Aha ...! czytałem uwagi na tym forum ... "bo nie protestowali w czerwcu" ! Ok, matka z 2 dzieci, mieszkająca w powiecie gdzie jeszcze 2 lata temu było 20 procentowe bezrobocie, "chętnie" pojedzie na Świętokrzyską... ze świadomością że Naczelnik US (zwolennik tej czy tamtej władzy) pozbędzie się jej przy pierwszej okazji.

3 . Tabelki ze wskaźnikami wynagrodzeń z IAS Szczecin (cytowane w poprzednich postach tego wątku) także dokumentują poziom uposażenia w dotychczasowych służbach jaki istnieje po reformie KASu. A tajne akcje podwyżek dla kierowników działów IAS (w niektórych IAS) aby podciągnąć ich wynagrodzenia do poziomu pracowników z SC, którzy do takiego działu własnie trafili - opis poziomu wynagrodzeń w US/IS "ślicznie" uzupełniają.

4 .Panie Przewodniczący, nie bądź Pan naiwny.
Ja wiem, że to, że w IS/US jest tak fatalnie z wynagrodzeniami - to nie wina byłych służb SC i UKS ale nie mam złudzeń jakie będą działania DIAS przy tzw. wartościowaniu stanowisk - oczywiście z pełnym błogosławieństwem naszego niedouczonego ministra - propagandzisty.

5. A teraz mój apel: Panowie Celnicy i Inspektorzy.
Wasze uposażenia spadną w najbliższych latach!
Choćby z tego powodu że w wielu US powstały pisma "od załogi" do DIAS o powody występowania rażących dysproporcji uposażeń na identycznych stanowiskach pracy co narusza przepisy Kodeksu Pracy. Będzie równanie w dół, innego kierunku nie widzę.
Kto ma okazję (a jeszcze tego nie zrobił) niech szuka pracy poza naszymi służbami bo tu lepiej Wam nie będzie.

6. Przez 10 lat państwo - nasz pracodawca - pokazywał jak traktuje swoich pracowników.
Po 10 latach za zwiększone zadania płaci mi ok. 1/3 mniej. Zagrzebałem się w tej pracy - bo służba, bo ojczyzna, bo potrafię i jeszcze tu jestem. Naiwne to .., jak Pański apel, Panie Przewodniczący.
 
Ostatnia edycja:
Chciałbym tylko zwrócić uwagę że bycie funkcjonariuszem to nie jest prawo nabyte i dożywotnie, tak jak ludzie sami mogli odchodzić i rezygnować z pracy i statusu funkcjonariusza zmieniając ścieżkę kariery tak samo pracodawca czy tez w tym wypadku państwo może zrezygnować i rozwiązać dany związek! To jest poronione by były takie precedensy które są praktykowane z ucywilniony funkcjonariuszami i miały miejsce! Bo normalnie na rynku pracy takie sytuacje nie maja prawa bytu! ....................

Co jest waszym zdaniem bardziej sprawiedliwe? Wolelibyście zostać zwolnieni? Ale na pewno nie jest sprawiedliwe tworzenie "szlacheckich grup pracowniczych"!

Panie Mark

Odpisał już ci Sławek więc nie rozwlekając tematu przypomnę Ci że w roku 2003 przyszli do nas Pana koledzy z SZNP.
Czy ich też poinformowałbyś mówiąc że powinni wylecieć z pracy bo doszło do przeobrażeń pracodawcy.
A oni przyszli i miewali takie pobory że w roku 2009 dostali starszego eksperta celnego za jeżdżenie ramię w ramię po gorzelniach z kolegami z SC którzy mieli specjalistę w papierach.
 
Ostatnia edycja:
Bardzo się cieszę, że pracownicy KAS z byłej AP odpowiadają na mój APEL.

1. Watcher. Otóż przeciętne uposażenie jest nader adekwatne. Jego wysokość zaskoczyła wszystkich w AP i to powinno dać do myślenia każdemu pracownikowi byłej AP. Dlaczego? Ponieważ liczby nie kłamią i ta przeciętna płaca w 2016 roku pokazuje, że w byłej AP, nim połączono tę administrację z byłym UKS i SC, były olbrzymie patologie płacowe, mam tutaj na myśli kominy płacowe.
Dlaczego wtedy watcher nie podnosiłeś larum?

2. Dzięki texas hunter za przypomnienie. W 2003 roku kiedy Koleżanki i Koledzy, którzy przyszli do nas z UKS(Szczególny Nadzór Podatkowy) różnice w płacach były wielkie, ale nikt nie podnosił postulatu by im zabrać i po prostu walczyliśmy o podwyżki dla wszystkich i skutecznie. Dało się to przeżyć i normalnie wykonywać obowiązki przez lata. Mimo, iż było nas dziesięć razy więcej, to nie postulowaliśmy tak jak teraz Ty watcher i te listy, na które się powołujesz. Pracowników AP, którzy podpisali się pod takimi postulatami proszę o refleksję i wspólne działanie o realne, wysokie podwyżki, a nie głodowe.

3. Przyjęcie postulatu watchera(zaznaczam, że zgodnego z MF i bardzo wygodnego dla MF) i równanie w dół, oznacza głodowe podwyżki. To na pewno nie zadowoli pracowników KAS z byłej AP, z pewnością usatysfakcjonuje za to MF.

Działanie wspólne o podwyżki wg tego co ja proponuję, oznacza realne, godne podwyżki.

Powtórzę, że my celnicy znamy to z autopsji. Wywalczyliśmy podwyżki wcześniej i wiemy jak to się robi. Stąd te różnice w przeciętnej płacy kilkaset złotych.
Sami jednak nie wywalczymy podwyżek dla całego KAS.


Apeluję raz jeszcze do skarbowców. Nie ulegajcie propagandzie MF i wspólnie upomnijmy się o należne nam podwyżki.
 
Pax czyli POKÓJ. Nie wciągajmy się w wojnę polsko-polską. Jak napisał Sławek celowo jesteśmy wciągani w konflikt. Nie miałem z tego tematu szkolenia A to widzę. Luďzie ogarnijcie się!!!
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry